Αριστείδης Λυκογιάννης

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: Αριστείδης Λυκογιάννης

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 21 Νοέμ 2022, 22:50

Αν ΑΜΚ όμως...θα υπήρχε σάλιο.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Αριστείδης Λυκογιάννης

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Τρί 22 Νοέμ 2022, 00:08

Mitsospaoki4 έγραψε:Γιατί τόσο κράξιμο στον Λυκογιάννη αλήθεια;


Ελα ντε, με μπατζετ τριχες περιμενουν Μιλγουοκι Μπακς καποιοι.
Dimg4
 

Re: Αριστείδης Λυκογιάννης

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 22 Νοέμ 2022, 01:09

Ανατρέψαμε διαφορά 10 πόντων για να το πάρουμε με +6 και τους χάλασε...

ΜΙΡΛΕΣ.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Αριστείδης Λυκογιάννης

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Τρί 22 Νοέμ 2022, 01:18

Και μιλαμε για μια ομαδα με πολυ μεγαλυτερη οικονομικη επιφανεια. Ο ΠΑΟΚ κανει θαυμασια πορεια ως τωρα και ειναι εργο ομαδικο, μακαρι να ειχαμε εναν Σαββιδη ακομα αφοσιωμενο στο μπασκετ και θα βλεπαμε τεραστια πραγματα.
Dimg4
 

Re: Αριστείδης Λυκογιάννης

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 22 Νοέμ 2022, 01:29

Έχουμε Τσαλόπουλο και Γιώργο Σαββίδη...

Όσοι ήταν χθες γήπεδο, ελπίζω να έριξαν μια ματιά στο Τσαλόπουλο. Σαν έφηβος πανηγύριζε!

Αλλά είμαστε off-topic.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Αριστείδης Λυκογιάννης

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Τρί 22 Νοέμ 2022, 03:12

Αρκει να ενασχοληθει ενεργα ο Γιωργης. Αν το κανει θα δουμε πολλα πραγματα
Dimg4
 

Re: Αριστείδης Λυκογιάννης

Δημοσίευσηαπό palok » Τρί 22 Νοέμ 2022, 09:00

συμφωνώ, ο κόσμος δεν βοηθάει καθόλου. Στις άλλες ομάδες ο κοσμος τους συνεισφέρει το 90% του μπάτζετ. Για αυτό και παίρνουν άμεσα παίκτες όταν οι ξένοι τραυματίζονται. Δλδ. εντάξει μαζεύτηκαν 4000 με Προμηθέα, όταν ο καλύτερος Ολυμπιακός όλων των εποχών (σε απόδοση στο τεραίν) έχει 4-5 χιλιάδες διαρκείας. Αλλά ποιός Ολυμπιακός θα μου πείς.

οντοπικ, δήλωση Λυκογιάννη: "Τα πάντα έχουν να κάνουν με τις επιλογές του καλοκαιριού."
palok πονάς?
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Αριστείδης Λυκογιάννης

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Τρί 22 Νοέμ 2022, 12:25

palok έγραψε:κοούτς πόσο δίνει το 0 νίκες στγβ ευρώπη?


kataramenos5 έγραψε: Στο παιζω το 0 στα 6.Οποιος χασει θ αγορασει ενα εξτρα απλο εισιτηριο μεσα στη σαιζον χωρις να το χρησιμοποιησει ο ιδιος

.


Γκουχ,γκουχ...



ΥΓ Σορρυ, η ανάγκη βλεπεις.
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26576
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Αριστείδης Λυκογιάννης

Δημοσίευσηαπό palok » Τρί 22 Νοέμ 2022, 14:47

δεν κάνω ΚΑΘΟΛΟΥ γκουχ γκουχ. το αντίθετο. Αν νομίζει κανείς οτι νομίζω για τον εαυτό μου οτι είμαι ο Λάρρυ Μπράουν πλανάται πλάνην οικτρά. Και έτσι που με πιασες και μεσημεριάτικα ας θυμηθώ 2-3 περιστατικά στα οποία έχω πέσει έξω παρασάγγας: 1. έλευση Μπόγρη, γιατί αυτόν? 2. να μην ανανεώσουμε τον κριστμας, ήθελα κάτι πολύ καλύτερο και σταθερότερο για ευρωλίγκα 3. ποιός είναι αυτός ο κοτσίδας που φέρατε από τη Βόρεια Μακεδονία? 4. καλά κάνατε και αφήσατε τον κασελάκη 5. καλύτερα δέδας αντί σαλούστρου κλπ κλπ. έχει πολύ πράμα το σακούλι.

PS: καλά δεν έχω πετύχει τίποτα οπότε δε λέω.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Αριστείδης Λυκογιάννης

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Τρί 22 Νοέμ 2022, 15:04

Βρε συ παλι αλλου το πηγες.Ολοι πεφτουμε εξω τι τρελαινεσαι? Εδω μεσα νομιζω οτι το αθλημα το κατεχεις καλυτερα απ ολους σε τεχνικα ζητηματα *.
Δε το βαλα για να δειξω το "επεσα εξω",κλαιν .
Για το εισιτηριο καιγομαι. ;) (αν θες ,δε πηγε κανονικα)








* μερικες φορες ομως δεν δινεις το αναλογο βαρος στο κομματι ψυχολογια.Ετσι το βλεπω εγω μπορει και να πεφτω εγω εξω.
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26576
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Αριστείδης Λυκογιάννης

Δημοσίευσηαπό palok » Τρί 22 Νοέμ 2022, 15:57

το μπάσκετ που παιζεται στην Ελλάδα από τις μη ευρωλιγκάτες ομάδες είναι πάνω κάτω το ίδιο. Αυτό που κάνει τη διαφορά -πέραν από τα ρόστερ κάποιες φορές (ναι οκ μακάρι να χαμε τον Young του Προμηθέα ή τον περσινό τους τον Grant, ή τον κοντοπούτανο τον Γάλλο του Περιστερίου ξερω γω)- είναι η ΑΘΛΗΤΙΚΟΤΗΤΑ και το AGGRESIVENESS. Αν επιτύχεις στο athletism των αμερικανών, το όλο παιχνίδι είναι στο ΣΤΟΧΟ, το πόσο aggresive είσαι για να πάρεις τη νίκη. Τώρα θα πεί κάποιος διαβάζεις τον Λυκογιάννη και τα λες, από την άλλη πριν λίγες ημέρες έκλεισα 14 χρόνια σε αυτό το φόρουμ.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Αριστείδης Λυκογιάννης

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Τρί 22 Νοέμ 2022, 16:50

Αυτος o Young ποσα να παιρνει στον Προμηθεα? Και γενικά πως κατεληξε εδω?
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26576
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Αριστείδης Λυκογιάννης

Δημοσίευσηαπό palok » Τρί 22 Νοέμ 2022, 17:18

δεν έχω ιδέα αλλά θα μου κανε εντύπωση αν αυτοί οι παίκτες δεν έπαιρναν 25 χιλιάρικα το μήνα.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Αριστείδης Λυκογιάννης

Δημοσίευσηαπό palok » Τετ 23 Νοέμ 2022, 09:02

kataramenos5 έγραψε:* μερικες φορες ομως δεν δινεις το αναλογο βαρος στο κομματι ψυχολογια.


όπως είπε και ο μεγάλος κάρλος αντσελότι στους παίκτες της ρεάλ πριν τον τελικό με τη λιβερπουλ, λοιπόν μεγάλα παιδιά είστε, ξέρετε τι να κάνετε στο γήπεδο, βγείτε έξω και νικήστε.

η ψυχολογία της ΟΜΑΔΑΣ είναι το Α και το Ω. Πάντα ήτανε. Απλά τώρα που το μπάσκετ έχει γίνει πιο ελεύθερο, τώρα που δεν υπάρχουνε ρόστερ και μεγάλοι παίκτες (μιλάω για το δικό μας επίπεδο), τα πράγματα είναι 1000 φορέςς πάνω. Και το "ψυχολογία" έχει πολλή συζήτηση: Για να δώσω ένα παράδειγμα, αλλιώς αισθάνεται η ομάδα όταν έπαιρνε ο Love τη μπάλα και έκανε 12 sec να κάνει ένα Midrange και να το χάσει, και αλλιώς όταν ο κουτρουβάλας Riley κάνει ένα τρίποντο σε 4 sec στον αιφνιδιασμό και το χάνει.

και για να ποδοσφαιροποιήσω λίγο ακόμα τη συζήτηση, όπως ο μεγάλος ζοσέ είχε πεί πρίν 20+ χρόνια οτι το κλειδί στον αγώνα είναι η στιγμή της αλλαγής της κατοχής στη μπάλ, θεωρώ οτι στο σύγχρονο μπάσκετ με το pace που παίζεται, κλειδί είναι η ψυχολογία της ομάδας όταν χάνει ένα σουτ.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Αριστείδης Λυκογιάννης

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Τετ 23 Νοέμ 2022, 11:47

ΟΚ ομως αλλο η ψυχολογια του μπενζεμα πριν το παιχνιδι κι αλλο του Χριστοδουλου και του Καμπεριδη.
Περσι λοιπον που μια τετοια ομδα χανει στην αρχη της χρονιας 3 βασικους ,παικτες οπως ο Καισαρας κι ο love που θα παρουν τη μπαλα οταν καει ,που χανει 4-5 παιχνιδια με μπαζερ μπιτερ ,που μολις κανει ενα καλο παιχνιδι αποδεκατιζεται απ το covid,τι ψυχολογια εχει? Ποσο τα μετραμε αυτα στις κρισεις που κανουμε για το ροστερ για τον προπονητη για τη διοικηση.?
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26576
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης