Αριστείδης Λυκογιάννης

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: Αριστείδης Λυκογιάννης

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Τετ 04 Ιαν 2023, 17:23

Κυριως για το κραξιμο στο Φρανκε και τα παγωμενα βλεματα των υπολοιπων.Μπορει να χει 100% δικιο για τη χαλαροτητα καποιων αλλα το πως το εισπραττει η ομαδα με φοβιζει.
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26757
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Αριστείδης Λυκογιάννης

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 04 Ιαν 2023, 23:48

Τον είχε κράξει πολύ χειρότερα στον προηγούμενο αγώνα, πριν ξεκινήσει το 3ο δεκάλεπτο.. Ήταν να μπει 5δα, του εξηγούσε τι να κάνει και του φώναζε Do you understand? Do you understand? και μετά τον έβγαλε από την πεντάδα πριν καν μπει..

Αλλά, στο τέλος του αγώνα ήταν πάλι αγκαλιά.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47047
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Αριστείδης Λυκογιάννης

Δημοσίευσηαπό BlackMagicPAOK » Πέμ 05 Ιαν 2023, 00:01

Όταν η χύτρα είναι υπό πίεση... υπάρχει κίνδυνος να σκάσει.
Παίκτες με το προφίλ του Φράνκε δεν ανέχονται τετεια συμπεριφορά. Μπορεί να στραβώσει, μπορεί να χάσει την συγκέντρωση του, μπορεί να προσβληθεί..
(μπορεί να πεισμώσει και να τα δώσει όλα;
... δεν νομίζω ένας παίκτης αυτού του επιπέδου..)

Οσο για τον Χρηστίδη, το ζήτημα είναι να πάρεις το 100% που μπορεί να δώσει ο συγκεκριμένος παίκτης και όχι να περιμένεις να παίζει σαν τον... Γουεμπανιαμά!
" Oλα ειναι δρομος "
Άβαταρ μέλους
BlackMagicPAOK
 
Δημοσιεύσεις: 3693
Εγγραφή: Δευτ 23 Φεβ 2015, 21:53
Τοποθεσία: Γιάννενα

Re: Αριστείδης Λυκογιάννης

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Πέμ 05 Ιαν 2023, 00:18

κρίμα στα νειάτα του και το κορμί του αυτό το παιδί, να με κάνει να τον άλλαζα στη στιγμή με κάποιον που μπορεί να βάλει τη μπάλα στο πλεχτό όπως ο Λουκάς ή ο Μπόγρης...

συμφωνώ μέχρι κεραίας για Φράνκε, δεν είναι διαχείριση αυτή. Από την άλλη, και το αντίθετο που έκανε με Λοβ πάλι δε μας άρεσε... ε δεν τρωγόμαστε με τίποτα...
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2252
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: Αριστείδης Λυκογιάννης

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 05 Ιαν 2023, 01:04

BlackMagicPAOK έγραψε:Οσο για τον Χρηστίδη, το ζήτημα είναι να πάρεις το 100% που μπορεί να δώσει ο συγκεκριμένος παίκτης και όχι να περιμένεις να παίζει σαν τον... Γουεμπανιαμά!



Καλά, αν είχαμε στο Παλατάκι Wembanyama, θα ήμουν έξω από το σπίτι του να τρώω από τα σκουπίδια του! :mrgreen:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47047
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Αριστείδης Λυκογιάννης

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Πέμ 05 Ιαν 2023, 01:46

Να μια καλη ιδεα. Αντι να αναλαβει ο Ιβαν, ας μας φτιαξει μπασκετικες ακαδημιες
Dimg4
 

Re: Αριστείδης Λυκογιάννης

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 12 Ιαν 2023, 01:11

Εικόνα
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47047
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Αριστείδης Λυκογιάννης

Δημοσίευσηαπό montekristo » Πέμ 12 Ιαν 2023, 07:45

Οτι πει ο Φρανκε!



ΥΓ. Σαν την υγεια δεν εχει.-
#FREEΠΟΡΚΥ-5
montekristo
 
Δημοσιεύσεις: 3990
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 16:33

Re: Αριστείδης Λυκογιάννης

Δημοσίευσηαπό palok » Πέμ 12 Ιαν 2023, 09:15

Μπαρκαρούτσος έγραψε:Εικόνα


βασικά γιατί δεν βάζεις 1-2 πόστ (ή και 100) από ανθρώπους που είπαν να φύγει κατά τη διάρκεια της φετινής σεζόν? Γιατί έχω μπεδρευτεί. Μόλις το κάνεις, θα ποστάρεις από κάτω ΠΟΣΑ μπασκετικά ποστς έχουνε κάνει τα τελευταία 10 χρόνια στο παοκμανια.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10610
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Αριστείδης Λυκογιάννης

Δημοσίευσηαπό Odi » Πέμ 12 Ιαν 2023, 11:05

Εγώ πάντως που δεν τον πάω καθόλου, οφείλω να πω ένα μπράβο και ότι δεν το περίμενα.

Γηράσκω αεί διδασκόμενος.
Μόνο ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
Odi
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 11057
Εγγραφή: Τρί 17 Ιουν 2008, 15:50
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Αριστείδης Λυκογιάννης

Δημοσίευσηαπό Tolaros » Πέμ 12 Ιαν 2023, 12:19

Και να πούμε και ένα μεγάλο μπράβο και για την άμυνα
Άβαταρ μέλους
Tolaros
 
Δημοσιεύσεις: 5567
Εγγραφή: Κυρ 23 Δεκ 2007, 22:16
Τοποθεσία: Ντεπώ

Re: Αριστείδης Λυκογιάννης

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 12 Ιαν 2023, 18:23

palok έγραψε:
Μπαρκαρούτσος έγραψε:Εικόνα


βασικά γιατί δεν βάζεις 1-2 πόστ (ή και 100) από ανθρώπους που είπαν να φύγει κατά τη διάρκεια της φετινής σεζόν? Γιατί έχω μπεδρευτεί. Μόλις το κάνεις, θα ποστάρεις από κάτω ΠΟΣΑ μπασκετικά ποστς έχουνε κάνει τα τελευταία 10 χρόνια στο παοκμανια.


Ρε 'σύ palok.. Έψαξα αρκετές σελίδες πίσω και σε αυτό το topic, αλλά και στου Χατζόπουλου.

Συμπέρασμα;

Οι ποδοσφαιρικοί δεν μπαίνουν για να κράξουν εδώ.
Μπαίνουν για να πουν ένα "μπράβο" στο αντίστοιχο topic αγώνα, αλλά για κράξιμο στα μπασκετικά δεν τους παίρνει.
Όσοι έκραξαν Λυκογιάννη, είμαστε εδώ όλοι παρέα στο ίδιο τραπέζι.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47047
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Αριστείδης Λυκογιάννηςιςλλαλλ

Δημοσίευσηαπό Rexaris » Πέμ 12 Ιαν 2023, 19:07

Odi έγραψε:Εγώ πάντως που δεν τον πάω καθόλου, οφείλω να πω ένα μπράβο και ότι δεν το περίμενα.

Γηράσκω αεί διδασκόμενος.


Αυτό. Όσοι κράζαμε και λέγαμε να φύγει δεν το κάναμε από εμπάθεια αλλά γιατί πέρυσι η ομάδα είχε μια κακή χρονιά και φέτος φαινόταν να ξεκινά με τις ίδιες αδυναμίες. Τελικά κάτω από την επιφάνεια γινόταν καλύτερη δουλειά απόσο νομίζαμε και με κάποιες προσθαφαιρέσεις παικτών που ίσως έπαιξαν ρόλο, βελτιώθηκε και η χημεία τής ομάδας.

Από τους λούζερα των τελευταίων λεπτών η ομάδα έφτασε στο αντίθετο άκρο. Μάλλον παίζει μεγάλο ρόλο η αυτοπεποίθηση. Όσο περισσότερα ματς γυρίζεις, τόσο περισσότερο το πιστεύεις.

Η ομάδα αυτή τη στιγμή βρίσκεται σε εξαιρετικό αγωνιστικό επίπεδο σε σχέση με την οικονομική διαχείριση που κάνει. Ξεχειλίζει από υγεία. Δεν μπορώ να φανταστώ πως θα είναι όταν θα έχουμε ξεπληρώσει όλα τα χρέη και θα μπορούμε πχ να έχουμε και έναν παραπάνω καλό παίκτη.

Δυστυχώς ταβάνι είναι και θα είναι και τότε η τρίτη θέση στο πρωτάθλημα αφού οι δύο μόνιμοι τού ΠΟΚ κυριαρχούν με έσοδα Ευρωλίγκας (φαντάζομαι) και έξοδα που νομίζω είναι δυσανάλογα.

Και σας να μην έφτανε αυτό, έχουμε και τη διαιτησία που κυνηγάει την ομάδα εδώ και χρόνια έχοντας μάλιστα στερήσει ένα ηρωικό Κύπελλο.

Μπορούμε να διεκδικήσουμε όμως πολλά όταν θα αποπληρωθεί το χρέος, διάκριση στην Ευρώπη μέσω τού CL, και στην Ελλάδα Κύπελλο και σταθερό πλασάρισμα στους 4 πρώτους με σποραδικές νίκες εναντίον των 2 «μεγάλων».
"Οὐ φοβηθήσομαι ἀπὸ μυριάδων λαοῦ τῶν κύκλῳ συνεπιτιθεμένων μοι" (Ψαλ. 3,7).
Άβαταρ μέλους
Rexaris
 
Δημοσιεύσεις: 3294
Εγγραφή: Τρί 02 Μάιος 2017, 01:10
Τοποθεσία: Canada

Re: Αριστείδης Λυκογιάννης

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 12 Ιαν 2023, 19:15

Αυτό που λες στο τέλος, πάει να συμβεί και φέτος. Αν άκουσες τη συνέντευξη του Λύκου χθες μετά τον αγώνα, ήδη έχουμε ΠΟΛΥ μικρότερα budget από τους αντιπάλους μας στους ομίλους.
Στο κύπελλο έχουμε ρεαλιστικές ελπίδες για τελικό.

Και έχουμε ΤΟΣΑ χρέη...

Αν η ΑΜΚ συμπληρωνόταν φέτος, το 2025 θα είχαμε (σχεδόν?) ξεχρεώσει.
Αυτό δεν μπορεί να το καταλάβει η πλατιά μάζα (98%) του λαού.

Οι ίδιοι που λένε "η ΚΑΕ πρέπει να επικοινωνήσει το πρόβλημα" και ο Θανάσης μόνο στο Mega δεν έχει βγει.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47047
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Αριστείδης Λυκογιάννης

Δημοσίευσηαπό Rexaris » Πέμ 12 Ιαν 2023, 19:55

Πολύ σωστά.
"Οὐ φοβηθήσομαι ἀπὸ μυριάδων λαοῦ τῶν κύκλῳ συνεπιτιθεμένων μοι" (Ψαλ. 3,7).
Άβαταρ μέλους
Rexaris
 
Δημοσιεύσεις: 3294
Εγγραφή: Τρί 02 Μάιος 2017, 01:10
Τοποθεσία: Canada

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης