0. Yannick Ayrton Franke

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 0. Yannick Ayrton Franke

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Δευτ 21 Νοέμ 2022, 00:55

:lol:

Που χαθηκες εσυ βρε?
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26576
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: 0. Yannick Ayrton Franke

Δημοσίευσηαπό Shivaspace » Πέμ 02 Φεβ 2023, 00:47

διάβασα συνέντευξη φράνκε..τα λέει καλά, και η 30άρα αλα Μπάνε
Άβαταρ μέλους
Shivaspace
 
Δημοσιεύσεις: 3087
Εγγραφή: Πέμ 10 Σεπ 2020, 14:19

Re: 0. Yannick Ayrton Franke

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 02 Φεβ 2023, 01:02

Για να μην κάνετε κλικ στο αντικειμενικό βαζελοσάιτ, έκανα εγώ για εσάς και μεταφέρω:


«Πάντα ήθελα να κυνηγήσω το όνειρο μου και να φτάσω μακριά»

Σημαίνει κάτι ιδιαίτερο για σένα ότι αναδείχθηκες MVP της εβδομάδας για την 14η αγωνιστική στο Ελληνικό Πρωτάθλημα;

«Είναι μία ιδιαίτερη διάκριση, η οποία σίγουρα δεν σου τυχαίνει κάθε μέρα, αλλά προτιμώ να είμαι συγκεντρωμένος στους στόχους μου. Ξέρω πως είναι η δεύτερη φορά φέτος που κάποιος παίκτης του ΠΑΟΚ βγαίνει MVP, καθώς είχε προηγηθεί ο Hands. Απλά, θεωρώ πως μία τέτοια εμφατική διάκριση μπορεί να σε αποσυντονίσει από τους στόχους σου γιατί αυτό που έχει πραγματικά σημασία, είναι το πώς φέρεσαι στην προπόνηση και στο γήπεδο. Βέβαια, αυτή η διάκριση είναι η επιβεβαίωση πως κάνουμε καλή δουλειά. Έχω συμμετάσχει και σε άλλα δύσκολα πρωταθλήματα και ξέρω πως αυτές οι διακρίσεις είναι ευχάριστο να υπάρχουν, όπως και διοργανώσεις σαν το All-Star Game, στο οποίο συμμετείχα για πρώτη φορά εκτός Ολλανδία».

Λίγο πριν έρθεις στον ΠΑΟΚ είχες δηλώσει: «Κάθε χώρα απαιτεί διαφορετικά πράγματα και ικανότητες για να μπορείς να προσαρμοστείς και να ανταπεξέλθεις». Ποια είναι εκείνα τα πράγματα που απαιτεί η Ελλάδα και το Ελληνικό πρωτάθλημα κατά την γνώμη σου;

«Απαιτεί να είσαι προσηλωμένος και υπομονετικός. Στην Ελλάδα οι άνθρωποι είναι πολύ εκφραστικοί κάτι το οποίο είναι πολλές φορές θετικό. Για παράδειγμα, θεωρώ πως στον πρώτο γύρο του πρωταθλήματος είχα κάνει μία εξαιρετική προσπάθεια και στην πορεία είχα περισσότερες προσδοκίες από τον εαυτό μου γιατί ήταν όλοι πολύ ενθουσιασμένοι. Στην συνέχεια αποκλειστήκαμε από την Rytas στο Basketball Champions League και κάπως έτσι είδα πως κάποιες φορές, τα πράγματα αλλάζουν πολύ γρήγορα. Αυτό είναι μέρος του μπάσκετ, πάντα θα υπάρχουν σκαμπανεβάσματα. Δεν μπορείς να βρίσκεσαι συνέχεια στην κορυφή, υπάρχουν και στιγμές που θα βιώσεις και το συναίσθημα του να βρίσκεσαι πιο χαμηλά. Πρώτα έρχεται η βροχή και μετά η λιακάδα. Γενικά, οι τρεις αυτές βδομάδες μας έδειξαν πόσο ταπεινοί έχουμε γίνει και τώρα πρέπει να συνεχίσουμε έτσι. Είμαστε έτοιμοι για τα παιχνίδια του Πρωταθλήματος που ακολουθούν και φυσικά για το Κύπελλο».

Πόσο μπορεί να επηρεάσει στην μπασκετική σου πορεία και στις δυσκολίες που μπορεί να αντιμετωπίσεις, η υποστήριξη που υπάρχει από την οικογένεια σου;

«Είμαστε μία οικογένεια με παράδοση στο μπάσκετ και ελπίζω να είμαι και εγώ στο μέλλον τόσο καλός γονέας όσο οι δικοί μου. Θυμάμαι όταν τους ανακοίνωσα ότι ήθελα να φύγω από την Ολλανδία και να ξεκινήσω το μπασκετικό μου ταξίδι κατά τη διάρκεια της σεζόν στην οποία ακόμα σπούδαζα. Με ρώτησαν «είσαι σίγουρος»; Τους υποσχέθηκα πως θα τελειώσω το πανεπιστήμιο, όπως και το έκανα. Ήθελα όμως να κυνηγήσω το όνειρο μου και να δω πόσο μακριά μπορώ να φτάσω. Με υποστήριξαν από την αρχή, με γνωρίζουν σαν άνθρωπο και ήξεραν πως δεν θα αθετούσα την υπόσχεση μου. Πάντα με ακολουθούν σε οποιοδήποτε μέρος και αν πηγαίνω και τους αρέσει να βλέπουν τι κάνω και πως πάνε τα πράγματα. Επικοινωνούν μαζί μου μετά από τους αγώνες για να δουν αν είμαι καλά και αυτό είναι κάτι που συμβάλει θετικά στην ψυχολογία μου. Ήταν πάντα δίπλα μου στα χαμηλά και στα ψηλά. Η υποστήριξη τους με βοηθάει γιατί είναι δύσκολο να ταξιδεύεις μακριά από την οικογένεια σου και να είσαι μόνος σου στο σπίτι. Παρόλα αυτά, κάποιες φορές απολαμβάνω την μοναξιά».

Ποιο είναι το μήνυμα που θέλεις να δώσεις στους φιλάθλους του ΠΑΟΚ;

«Είμαι πραγματικά ευγνώμων που κάθε φορά υποστηρίζουν εμένα και την ομάδα. Είναι δίπλα μας σε κάθε παιχνίδι. Η συνέχεια που ακολουθεί θα είναι σημαντική για όλους μας, με πολλά παιχνίδια τα οποία πρέπει να κερδίσουμε. Αυτό σημαίνει ότι θα πρέπει να έχουμε καλή παρουσία στο Κύπελλο, όπως επίσης να βρεθούμε υψηλά στην κατάταξη του Ελληνικού πρωταθλήματος».
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46408
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 0. Yannick Ayrton Franke

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 02 Φεβ 2023, 01:04

Βρήκα και μία στο 24:

«Στο Κυπέλλο υπάρχει μία ευκαιρία που μας περιμένει»


«Τα συγχαρητήρια πηγαίνουν στην ομάδα. Νιώθω ότι πέρασα μία δύσκολη περίοδο στα τελευταία 5-6 παιχνίδια. Χάσαμε με άσχημο τρόπο δύο φορές από τη Ρίτας στο Βίλνιους, από το Πουλάκι Του Βηματούλ στην έδρα μας και από τον Άρη. Προσπαθήσαμε να αντιδράσουμε ως ομάδα και αυτό, ήταν το πρώτο βήμα. Φυσικά και έρχονται περισσότερες προκλήσεις στην πορεία, όπως το παιχνίδι που ακολουθεί με τον Ιωνικό εκτός έδρας και στη συνέχεια με τον Κολοσσό στο γήπεδο μας, αλλά είμαι πολύ χαρούμενος για εμάς. Το Λαύριο είναι μια καλή ομάδα. Την προηγούμενη εβδομάδα, έχασε με δύο πόντους από τον Παναθηναϊκό. Κάναμε τη δουλειά μας!» είπε αρχικά με αφορμή τη χθεσινή και τη δική του εμφάνιση.

Ο ΠΑΟΚ μπαίνει στη δεύτερη φάση της σεζόν, χωρίς Ευρώπη πλέον και με μία εβδομάδα για να προετοιμαστεί για τον εκάστοτε αντίπαλο. Ο Φράνκε ρωτήθηκε γι’ αυτήν τη συνθήκη και για το αν θεωρεί ότι βοηθάει την ομάδα, τουλάχιστον σε αυτήν τη φάση της σεζόν, απαντώντας: «Προφανώς και μπορεί να αποτελέσει έναν παράγοντα. Έχεις περισσότερο χρόνο να προετοιμαστείς, να βρεις το ρυθμό σου. Τις τρεις προηγούμενες εβδομάδες, ταξιδεύαμε διαρκώς. Για παράδειγμα, από τη Θεσσαλονίκη στην Κωνσταντινούπολη, από εκεί στο Βίλνιους, να επιστρέψουμε, να παίξουμε… Ουσιαστικά δεν κάναμε προπόνηση τις τρεις τελευταίες εβδομάδες. Μας βοηθάει η μία εβδομάδα προετοιμασίας και σίγουρα με βοηθάει και μένα, όπως φαίνεται, για να βρω ρυθμό, να μείνω περισσότερο στην αποθεραπεία μου μετά τους αγώνες. Είμαι χαρούμενος γι’ αυτήν τη νίκη, δε μπορούμε όμως να χαλαρώσουμε. Έχουμε μπροστά μας, ακόμα μία εβδομάδα για να κάνουμε το ίδιο πράγμα και την ίδια δουλειά, στο παιχνίδι με τον Ιωνικό».

Όσο για τους 30 πόντους του χθες και αν έδωσε κάποιες απαντήσεις μετά το μέτριο διάστημα που προηγήθηκε γι’ αυτόν; «Δε δίνω σημασία στο τι λένε οι άλλοι. Ξέρω τι έκανα, ξέρω τι μπορώ να κάνω και ξέρω ότι ήταν μία δύσκολη περίοδος για μένα οι τελευταίες δύο-τρεις εβδομάδες. Η Ρίτας έκανε καλή δουλειά στα παιχνίδια μας, μας έκανε πολύ καλό σκάουτινγκ και δεν είχαμε τις απαντήσεις γι’ αυτό. Κάποιες φορές, συμβαίνει αυτό στη ζωή. Υπάρχουν τα πάνω και τα κάτω και ο τρόπος με τον οποίο διαχειρίζεσαι τη στιγμή που είσαι κάτω, είναι ο καλύτερος για να επιστρέψεις ψηλά. Ήταν ένα πρώτο βήμα η νίκη με το Λαύριο, αλλά πρέπει να ακολουθήσουν κι άλλα τέτοια βήματα. Γι’ αυτό λέω ότι πρέπει να μείνουμε ήρεμοι, να πηγαίνουμε παιχνίδι με το παιχνίδι και πάντα να εκτιμούμε αυτό που έχουμε».

Μιλώντας για τα καινούργια στοιχεία που μπορεί να χρειάζεται η ομάδα στο παιχνίδι της από εδώ και πέρα και ενόψει Final 8 στο Κύπελλο, σημείωσε… «Πιστεύω ότι το πιο σημαντικό, είναι η προετοιμασία, επειδή αν παίζεις Τετάρτη και μετά Κυριακή, την Πέμπτη δεν κάνεις τίποτα γιατί είσαι κουρασμένος, την Παρασκευή δεν κάνουν προπόνηση όλοι γιατί μπορεί να υπάρχουν κάποιοι μικροτραυματισμοί… Τώρα έχουμε περισσότερο χρόνο για να προετοιμαστούμε. Νιώθω ότι από το ξεκίνημα της σεζόν, όταν η ομάδα μας έχει περισσότερο χρόνο για να προετοιμαστεί, είναι καλύτερη. Μας βοηθάει πολύ αυτό και στο BCL στην αρχή, δεν παίζαμε κάθε βδομάδα και αυτό μας έκανε να έχουμε μία συνέχεια. Πιστεύω ότι τώρα αυτό το στοιχείο θα είναι ένα πλεονέκτημα, αλλά όπως είπα, πρέπει να μένουμε ήρεμοι και να κοιτάμε κάθε φορά το επόμενο παιχνίδι».

Όσον αφορά το μεγαλύτερο κίνητρο και το στόχο του ΠΑΟΚ από εδώ και πέρα, μετά τον αποκλεισμό στο BCL, ανέφερε… «Πιστεύω ότι στο BCL, κάναμε μία αξιοπρεπή πορεία. Πήγαμε στα play-in, αποκλειστήκαμε στο τρίτο παιχνίδι και καταλαβαίνω ότι μπορούμε να μείνουμε στον τρόπο που έγινε αυτό. Αν σκεφτούμε τη δυναμικότητα των δύο ομάδων, τη διαφορά του μπάτζετ, πιστεύω ότι κάναμε καλή δουλειά. Όσον αφορά το Κύπελλο, είναι κάτι που βρίσκεται στο μυαλό μας, αφού η πιθανότητα να συναντήσουμε το γαύρο ή το βάζελο, είναι μόνο στον τελικό. Θέλουμε να εκμεταλλευτούμε αυτήν την ευκαιρία και να προχωρήσουμε. Το Πουλάκι Του Βηματούλη στον προημιτελικό, είναι ένας δύσκολος αντίπαλος. Ήρθε στην έδρα μας και μας κέρδισε και θα είναι μία πολύ μεγάλη μάχη. Στο πρωτάθλημα, θέλουμε να μείνουμε κοντά στις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας. Παιχνίδια όπως αυτό με το Λαύριο, είναι από εκείνα που πρέπει να κερδίζουμε για να μείνουμε κοντά και να μη χάσουμε την επαφή μας με την τρίτη και την τέταρτη θέση. Νομίζω ότι τα επόμενα δύο παιχνίδια με Ιωνικό και Κολοσσό είναι σημαντικά».

Για την εμπειρία του στον ΠΑΟΚ από το καλοκαίρι και αν είναι όπως τη φανταζόταν όταν ερχόταν, είπε: «Για να είμαι ειλικρινής, όχι! Και δεν το λέω με τον αρνητικό τρόπο. Από την πρώτη στιγμή, μου άρεσε πολύ εδώ. Πρόκειται για τον ΠΑΟΚ και υπάρχουν πολλές προσδοκίες. Από τον εαυτό μου, δεν προσδοκούσα πολλά από την πρώτη μέρα. Τα πράγματα έρχονται στην πορεία, εσύ πρέπει να είσαι συγκεντρωμένος. Υπάρχουν και τα άσχημα διαστήματα, είχα κι εγώ ένα τις προηγούμενες εβδομάδες. Ήμουν πραγματικά απογοητευμένος γι’ αυτό, γιατί σε μια ομάδα όπως ο ΠΑΟΚ, είναι πάντα κάτι σημαντικό να νικάς. Η ζωή όμως συνεχίζεται, ζεις και μαθαίνεις, προχωράς παρακάτω και τώρα, είμαι χαρούμενος που κερδίσαμε το Λαύριο».

Η σεζόν έχει ακόμα δρόμο μπροστά της, αλλά ζητήσαμε από τον Φράνκε να μας πει αν μια επιστροφή στην Ολλανδία το καλοκαίρι, θα ήταν καλύτερη γι’αυτόν αν είχε και ένα… Κύπελλο στις «αποσκευές» του. «Αν μου επέτρεπαν να το πάρω μαζί μου, θα το έκανα! Σίγουρα, είναι ένας μεγάλος στόχος για εμάς. Είναι μεγάλο κίνητρο, ξέρουμε ότι έχουμε την ευκαιρία μας να βρεθούμε στον τελικό, αλλά δε χρειάζεται να βάζουμε πολλή πίεση. Θα πάμε με το πλάνο μας και θα προσπαθήσουμε να κερδίσουμε. Το Πουλάκι Του Βηματούλη έχει μια καλή ομάδα, με καλούς παίκτες και καλό προπονητή. Όταν ξέρουμε ότι η ευκαιρία είναι εκεί και μας περιμένει, αυτό που πρέπει να κάνουμε είναι να προετοιμαστούμε όσο το δυνατόν καλύτερα γι’ αυτό, να δώσουμε το 100% και στο τέλος βλέποντας το σκορ, τουλάχιστον μπορούμε να φύγουμε από το γήπεδο, γνωρίζοντας ότι δώσαμε ό,τι είχαμε. Είναι όμως μια μεγάλη ευκαιρία μπροστά μας».

Τέλος, ο Ολλανδός μίλησε για την εμπειρία του στην Ελλάδα ως τώρα… «Μέχρι στιγμής, είναι πολύ καλή! Στον ΠΑΟΚ, μερικές φορές υπάρχει πολλή πίεση. Την καταλαβαίνεις. Μου αρέσει η πόλη αν και δε βγαίνω πολύ. Είμαι κυρίως στο σπίτι, αλλά όταν βγαίνω, περνάω καλά. Ελπίζω να καλυτερεύσει λίγο ο καιρός, γιατί τώρα έχει λίγο κρύο. Ελπίζω να έχω την ευκαιρία να απολαύσω και τη θάλασσα σύντομα. Μου αρέσει!»
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46408
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 0. Yannick Ayrton Franke

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Πέμ 16 Φεβ 2023, 22:00

Απων.Το τουπε ειναι μονο για μοστρα.Αμα θες να θεωρησε σημαντικος πρεπει να βγαινεις και μπροστα στα δυσκολα.
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26576
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: 0. Yannick Ayrton Franke

Δημοσίευσηαπό palok » Δευτ 20 Μαρ 2023, 09:06

και τώρα που έχουμε πιο κανονικό προπονητή, ταιριάζουνε τελικά οι Franke-Ηands μαζί σε μια ομάδα?

PS: όλα μέσα χτες. όλα μέσα.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: 0. Yannick Ayrton Franke

Δημοσίευσηαπό Shivaspace » Δευτ 20 Μαρ 2023, 13:54

τι να λέμε τώρα, τέτοιες περπατητές τριαντάρες ούτε ο Μπάνε :mrgreen:
απ τα πιο ωραία όμως είναι ο πανηγυρισμός του μετά το χλάτς..είναι μια εσωτερική διαδικασία, σαν να σταματάει λίγο ο χρόνος και μετά επιστρέφει στην άμυνα :D
Άβαταρ μέλους
Shivaspace
 
Δημοσιεύσεις: 3087
Εγγραφή: Πέμ 10 Σεπ 2020, 14:19

Re: 0. Yannick Ayrton Franke

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Δευτ 20 Μαρ 2023, 14:24

palok έγραψε:και τώρα που έχουμε πιο κανονικό προπονητή, ταιριάζουνε τελικά οι Franke-Ηands μαζί σε μια ομάδα?

PS: όλα μέσα χτες. όλα μέσα.
Τωρα που εχουμε πιο κανονικο προπονητη γιατι ο Ραιλι δε βλεπεται κι ο Σλαφτσακης δε χωραει?


ΥΓ Βιαζεσαι.Ταμειο στο τελος η καλυτερα σε κανα 6μηνο.Συμπερασμα σε 2-3 παιχνιδια δε βγαινει.
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26576
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: 0. Yannick Ayrton Franke

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Δευτ 20 Μαρ 2023, 20:05

ἐχοντας ακούσει τα καλύτερα ακόμα κι από παίκτες Α1, περίμενα με μεγάλη χαρά τον Τακιανό.
Ως τώρα θεωρώ ότι είναι πολύ νωρίς να κριθεί και σίγουρα φέτος όχι καθώς δε διάλεξε τους παίκτες...
με ξενίζουν κάποιοα πράγματα με τη συμμετοχή των παικτών βέβαια... θα τα πω σε άλλο νήμα.


Ο Φράνκε αν είχε και τσαγανό και δεν έπαιζε σα να κάπνισε κάτι Ολλανδικό πριν λίγο, θα τις είχε τις σαραντάρες για πρωινό...
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2230
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: 0. Yannick Ayrton Franke

Δημοσίευσηαπό renegade » Δευτ 20 Μαρ 2023, 21:05

Βασικά αν μπορούσε να είναι το ίδιο αποτελεσματικος στο πιο φισικαλ παιχνίδι ( και πιο σταθερός) δεν θα έπαιζε στον ΠΑΟΚ
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14121
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: 0. Yannick Ayrton Franke

Δημοσίευσηαπό john4serres » Δευτ 20 Μαρ 2023, 23:44

Ο Γιανίκ Φράνκε εντυπωσίασε κόντρα στο Λαύριο και αναδείχθηκε MVP της αγωνιστικής.

Ο παίκτης του ΠΑΟΚ ήταν εκπληκτικός κόντρα στο Λαύριο και το κοντέρ έγραψε 30 πόντους και 33 βαθμούς στην αξιολόγηση

:opaokara:
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29795
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: 0. Yannick Ayrton Franke

Δημοσίευσηαπό palok » Τρί 21 Μαρ 2023, 09:12

kataramenos5 έγραψε:Tωρα που εχουμε πιο κανονικο προπονητη γιατι ο Ραιλι δε βλεπεται κι ο Σλαφτσακης δε χωραει? ΥΓ Βιαζεσαι.Ταμειο στο τελος η καλυτερα σε κανα 6μηνο.Συμπερασμα σε 2-3 παιχνιδια δε βγαινει.


Για ραίλυ το γραψα κάπου αλλού, πρώτος στα λάθη σε όλη την Α1 σε μέσο όρο. ΕΞΩΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ. Πιο κανονικός, είναι ΔΙΚΗ μου άποψη. Δε λέω καλύτερος, είπα πιο κανονικός. Ομάδα με 167 τριάρια, μόνο ο Λύκος. Αλλά ποιός είμαι εγώ που θα κρίνω το recruiting?

PS: για Σλαφτσάκη δεν ξέρω τί γίνεται. Εμένα παίκτες σαν τον Διαμαντή που πάντα δίνουν, μου κάνουν 100%.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: 0. Yannick Ayrton Franke

Δημοσίευσηαπό renegade » Τρί 21 Μαρ 2023, 20:44

Προσωπικά δεν πιστεύω ότι το πρόβλημα του λύκου ήταν η φιλοσοφία του και το πώς έστηνε τις ομάδες του πάνω σε αυτή τη βάση.
Οκ...θεωρώ ρεαλιστική την άποψη ότι το να βρεις φρανκαπ ή Ντι Τζέι στα λεφτά που δίνουμε εμπεριέχει πολύ λίγες πιθανότητες,άρα πιο εύκολα πάνε στήσε ομάδα με άσσο τον Χ Γκρίφιν.
Όπως και στο 4.
Μακάρι να μπορούσες να βρεις εύκολα 4αρι με σουτ,που θα χτυπάει στα κλοους άουτ,θα ποσταρει και θα παίρνει και 7 ριμπάουντ ανά παιχνίδι.
Όταν δίνεις 5-6 χιλιάρικα μηνιατικο λογικό είναι να βάλεις προτεραιότητες.
Ε λογικό είναι σαν πρώτο χαρακτηριστικο να βάλεις το catch and shoot και να μικρύνεις την μπάρα από όλα τα υπόλοιπα.

Το πρόβλημα του Λυκογιάννη μας το είπε πέρσι ο Μάντζαρης...αλλά δεν θέλαμε να ακούσουμε γιατί έχει αθηναϊκές πινακιδες και είναι γάβρος
Τελευταία επεξεργασία από renegade και Τρί 21 Μαρ 2023, 23:16, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14121
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: 0. Yannick Ayrton Franke

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Τρί 21 Μαρ 2023, 21:04

Συμφωνουμε.Εκτος απ τη...μπαρα :lol:
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26576
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: 0. Yannick Ayrton Franke

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 27 Ιούλ 2023, 22:07

Ανακοινώθηκε από την ισπανική Zunder Palencia, που φέτος θα παίξει Α1 μετά την άνοδό της!

Αύριο φωνάζω το Λουκά..
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46408
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης