ΠΑΟΚ - ολυμπιακός 68-88 Σχόλια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Basket League και όλων των παραλειπομένων...

Re: ΠΑΟΚ - ολυμπιακός 68-88 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 11 Δεκ 2022, 20:15

Έτσι διάβασα, αν και δεν το πήρα είδηση σε κανονική ροή..

Βέβαια, νωρίτερα ο Λαρεντζάκης έκανε κι αυτός τα δικά του.


Αυτό που σε κάθε φάουλ οι γαύροι πιάνουν κουβέντα με τους διαιτητές, θα σταματήσει ποτέ;
Κάντε αλληλοfollow στο Instagram να τα πείτε.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47036
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: ΠΑΟΚ - ολυμπιακός 68-88 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό montekristo » Κυρ 11 Δεκ 2022, 20:23

BlackMagicPAOK έγραψε:Ο κόουτς διάλεξε ποιο ματς θα χτυπήσει.
Προστάτευσε και τον Ράιλι.
Λογικό και δικαιολογημένο. Ακόμη κι αν μέναμε κοντα στο σκορ θα μας καθάριζαν τα κοράκια...
Την Τρίτη θέλουμε ΝΙΚΗ!

Ή ήττα της Σάσσαρι (στην έδρα της) απο την Ντιζόν.

Συμφωνω απολυτως και σε ολα.-

Πολυ σοφα επραξε και εκανε
διαχειριση του ροστερ αποψε.-

Παμε μονο για τη νικη μεθαυριο!
Στα @@ μας Σασσαρι και Ντιζον.-
#FREEΠΟΡΚΥ-5
montekristo
 
Δημοσιεύσεις: 3990
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 16:33

Re: ΠΑΟΚ - ολυμπιακός 68-88 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 11 Δεκ 2022, 20:27

Την Τρίτη όλα για όλα.
5000 λαό πρέπει να έχουμε!
Γιορτές έρχονται, δεν χρειάζεται να ξοδέψουμε λεφτά σε λακιεςμά... 10€ εισιτήριο.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47036
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: ΠΑΟΚ - ολυμπιακός 68-88 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 11 Δεκ 2022, 20:37

STASTISTICS



Highlights:


Full match:





Πρενς κόφερας:


Δηλώσεις στην κάμερα:


(ο συγκεκριμένος δεν ήθελε και πολύ να μιλήσει...)



Μαγκιλίκια του ηλίθιου John Papas:


Nate rAIRnfro:


Εδώ έπρεπε να είχε λήξει ο αγώνας, τραγική διαιτησία, έκλεψαν τον ΠΑΟΚ πάλι.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47036
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: ΠΑΟΚ - ολυμπιακός 11/12 15:45 ΕΡΤ3 Live

Δημοσίευσηαπό kayde » Κυρ 11 Δεκ 2022, 20:54

Μπαρκαρούτσος έγραψε:Οπαδική μαγκιά και laser δεν πάνε μαζί. Βάλτε τα laser στον πάτο σας ρε φωτόσπαθοι.



Ηρεμησε.Αυτο που κανεις ειναι λαθος,δε το καταλαβαινεις?
Και οταν θα πεθανω,θελω τον Δικεφαλο στο ταφο μου επανω..
Άβαταρ μέλους
kayde
 
Δημοσιεύσεις: 2114
Εγγραφή: Παρ 01 Ιούλ 2016, 01:38
Τοποθεσία: Επτάλοφος

Re: ΠΑΟΚ - ολυμπιακός 68-88 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 11 Δεκ 2022, 21:47

Μίλησα άσχημα και αφιλτράριστα, σε έναν αγώνα που έβλεπα να μας σφάζουν τα κοράκια και κάθε φορά που οι γαύροι έχαναν βολές, να δίνουν επανάληψη (έγινε 2-3 φορές) λόγω των laser.

Οι άλλοι επάνω που έδιναν δικαιώματα με τα laser, ήταν σωστοί;

Είδα μπροστά μου να τις βάζει ο Λαρεντζάκης με laser στη μούρη και να μη δίνουν επανάληψη.
Δεν χρειάζεται να δίνουμε δικαιώματα!

Τι κερδίζεις με το laser; Είμαστε σοβαροί; Αν κάποιος πάει με laser στο γήπεδο και είναι άνω των 15 και μη παρθένος, τότε μιλάμε για κοινωνική κατάντια.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47036
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: ΠΑΟΚ - ολυμπιακός 68-88 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Κυρ 11 Δεκ 2022, 22:01

Παμε στο επομενο.


MVP ο κοσμος που εκανε το καθηκον του.
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26757
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: ΠΑΟΚ - ολυμπιακός 68-88 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Κυρ 11 Δεκ 2022, 23:51

Μπαρκαρούτσος έγραψε:Μίλησα άσχημα και αφιλτράριστα, σε έναν αγώνα που έβλεπα να μας σφάζουν τα κοράκια και κάθε φορά που οι γαύροι έχαναν βολές, να δίνουν επανάληψη (έγινε 2-3 φορές) λόγω των laser.

Οι άλλοι επάνω που έδιναν δικαιώματα με τα laser, ήταν σωστοί;

Είδα μπροστά μου να τις βάζει ο Λαρεντζάκης με laser στη μούρη και να μη δίνουν επανάληψη.
Δεν χρειάζεται να δίνουμε δικαιώματα!

Τι κερδίζεις με το laser; Είμαστε σοβαροί; Αν κάποιος πάει με laser στο γήπεδο και είναι άνω των 15 και μη παρθένος, τότε μιλάμε για κοινωνική κατάντια.


Γενικα τα γηπεδα ειναι μπουρδελο ακομα, σαν οπαδοι ειμαστε 200 χρονια πισω. Αντι να κανουμε ηχητικη βια, βρισκουμε αφορμη να ματωνουμε οικονομικα την ομαδα.
Dimg4
 

Re: ΠΑΟΚ - ολυμπιακός 68-88 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό renegade » Δευτ 12 Δεκ 2022, 01:14

Μπαρκαρούτσος έγραψε:Μίλησα άσχημα και αφιλτράριστα, σε έναν αγώνα που έβλεπα να μας σφάζουν τα κοράκια και κάθε φορά που οι γαύροι έχαναν βολές, να δίνουν επανάληψη (έγινε 2-3 φορές) λόγω των laser.

Οι άλλοι επάνω που έδιναν δικαιώματα με τα laser, ήταν σωστοί;

Είδα μπροστά μου να τις βάζει ο Λαρεντζάκης με laser στη μούρη και να μη δίνουν επανάληψη.
Δεν χρειάζεται να δίνουμε δικαιώματα!

Τι κερδίζεις με το laser; Είμαστε σοβαροί; Αν κάποιος πάει με laser στο γήπεδο και είναι άνω των 15 και μη παρθένος, τότε μιλάμε για κοινωνική κατάντια.

Ας μην γινόμαστε γραφικοί με την διαιτησία και ας έχουμε επίγνωση των κανονισμών .
Επανάληψη στην βολή δίνετε αν και μόνο αν ο παίκτης που εκτελεί την ελεύθερη βολή σημαδεύεται με λέιζερ και δεν ευστοχήσει.
Σε περίπτωση που ευστοχήσει,η βολή μετράει και είναι λογικό. Σε διαφορετική περίπτωση θα επιβραβευε τον μαλακα με το λέιζερ.

Γενικά πάντως το οπαδικό μας κίνημα πάει από το κακό στο χειρότερο.
Αν υπήρχαν σοβαδοι ηγέτες θα του είχαν πάρει του συγκεκριμένου @@ το λέιζερ,θα το διογκωναν και έπειτα θα του το επέστρεφαν πίσω λίγο διαφορετικά
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14430
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: ΠΑΟΚ - ολυμπιακός 68-88 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 12 Δεκ 2022, 01:36

Ιδανικά να το καταπιεί. Μετά θα γινόταν Green Lantern.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47036
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: ΠΑΟΚ - ολυμπιακός 68-88 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Δευτ 12 Δεκ 2022, 09:34

δεν με απασχολεί καθόλου η χτεσινή ήττα, ούτε αυτή από τον Βάζελο. ούτε οι 20 οι 30 κλπ. Δεν πιστεύω οτι έχει τρομερή σχέση με το αγωνιστικό πρόσωπο της ομάδας. Σίγουρα πάντως λεει 2 πράγματα: οταν σε μια πολυ καλή ομάδα βάζεις 43 πόντους σε 30 λεπτά (και 41 στον βάζελο), σημαίνει οτι ΔΕΝ έχεις αγωνιστικό πλάνο (στόχευση) όταν σε παίζουνε πιεστική άμυνα και οτι για κάποιο λόγο τον οποίο ΔΕΝ τον καταλαβαίνω, σε τρώει το άγχος και δεν μπαίνει ΤΙΠΟΤΑ!

Το δεύτερο πράγμα και πιο σημαντικό είναι η τρομερή έλλειψη ανταγωνιστικότητας. Δεν το καταλαβαίνουν οι περισσότεροι, δε μιλάω για ΦΕΤΟΣ. Μιλάω για τον σύλλογο ΠΑΟΚ. Ο ΠΑΟΚ δεν είναι ΠΑΟΚ πλέον. Εϊναι ο Κολοσσός Ρόδου με το δικέφαλο στο στήθος. Θλιβερό αλλά μικρύναμε πάρα πολύ. Δε θυμάμαι ο μεγάλος ΠΑΟΚ να κατέβαινε στο 88-90 στην άεκ τον βάζελο και τον γαύρο και να κέρδιζε 30 στο 30'.

τώρα τα μπάζτετ μπλα μπλα μπλα. ο λαρεντζάκης που παιζε στον άρη και τον διώξανε ως άχρηστο μπλα μπλα μπλα. και τα λοιπά και τα λοιπά.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10610
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: ΠΑΟΚ - ολυμπιακός 68-88 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό nunies4 » Δευτ 12 Δεκ 2022, 09:45

Διαβαζω ολα τα μνμ απο χθες και ειμαι σε μια φαση που γραφω, σβηνω, γραφω, σβηνω και δεν ξερω και αν εχει και νοημα να παραθεσω αυτα που πιστευω.
Συμφωνω σε πολλα με το ποστ του palok αλλα θα το παω και ενα βημα παρακατω.
Δυστυχως το επιπεδο εχει πεσει τρομερα. Ξεκαθαρα στην Ευρωπη (και πολυ περισοτερο στο ελληνικο πρωταθλημα) υπαρχουν 2 διαφορετικα αθληματα μπασκετ.
Αυτο που παιζεται στην Ευρωλιγκα και αυτο το κατι σαν μπασκετ που παιζεται εκτος Ευρωλιγκας.
Το 2ο δυστυχως εχει τρομερα χαμηλο επιπεδο, ειναι σπανιως σκεπτομενο και βασιζεται κυριως σε ατομικες ενεργειες αθλητων που θα βρεθουν στις μερες τους.
Οποιος παρακολουθει λιγο το πρωταθλημα μας το καταλαβαινει. Τα περισοτερα ματς ειναι κωμικα απο αποψης τακτικης. Επιπεδου εφηβικου πρωταθληματος.
Ετυχε χθες να δω και το τελευταιο 10λεπτο του συμπολιτη και επιασα τον εαυτο μου να γελαει σχεδον σε καθε φαση με αυτα που γινοντουσαν στο παρκε. Ουτε σε παιδικο πρωταθλημα.
Δυστυχως σε αυτο το επιπεδο ανηκει και ο ΠΑΟΚ τα τελευταια χρονια. Αλλες χρονιες λιγο πιο πανω απο τον αφρο αλλες φορες λιγο πιο κατω.
Φετος, κυριως λογω της επιλογης των νεαρων Αμερικανων εχει φτιαχτει μια ομαδα που ειναι ευχαριστη στο ματι αλλα ως εκει.
Δεν αποδιδω ευθυνες σε κανενα! Μην παρεξηγηθω. Με αυτο το μπατζετ αυτα μπορεις να κανεις.
Άβαταρ μέλους
nunies4
 
Δημοσιεύσεις: 11985
Εγγραφή: Τρί 20 Ιούλ 2021, 08:06

Re: ΠΑΟΚ - ολυμπιακός 68-88 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Δευτ 12 Δεκ 2022, 09:48

συμφωνώ σε όλα. Ο Τολιόπουλος κάνει πλάκα στην Α1.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10610
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: ΠΑΟΚ - ολυμπιακός 68-88 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό montekristo » Δευτ 12 Δεκ 2022, 10:18

Συμφωνω κι εγω κι απλα προσθετω:

Αυτο που λετε και οι δυο απο πανω
περι της "ποιοτητας" του μπασκετ που
παιζουμε εμεις και της διαφορας μας
απ τις ευρωλιγκατες ομαδες αληθεια
σαν να το ειδα χθες αρκετες φορες
στο θλιμμενο βλεμμα του Ρενφρο και
μαλιστα ανημερα των γενεθλιων του!

Αναθεμα σε κεινους που ανακαλυψαν
την ευρωλιγκα και κατεστρεψαν τοσο
το αθλημα οσο και πολλους αθλητες.-
#FREEΠΟΡΚΥ-5
montekristo
 
Δημοσιεύσεις: 3990
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 16:33

Re: ΠΑΟΚ - ολυμπιακός 68-88 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 12 Δεκ 2022, 14:02

Α, να αναφέρω και ένα γεγονός που δεν βλέπω να παίρνει τη σημασία που του αρμόζει..

Ο Γιώργος Σαββίδης ήταν εκεί για έναν ακόμη αγώνα. Και αυτό σημαίνει πάρα πολλά και για την ΚΑΕ, αλλά και για την ΠΑΕ φυσικά.
Ο Γιωρίκας πλέον κατοικεί Θεσσαλονίκη. Έχω δει πού κάνει βόλτα το σκύλο του, είναι εδώ πλέον. Είναι τα μάτια και τα αυτιά του Ιβάν στη Θεσσαλονίκη, ετοιμάζεται κιόλας να πάρει τα ηνία ο ίδιος κάποια στιγμή...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47036
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Basket League

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης