Basket League 2022-23

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Basket League και όλων των παραλειπομένων...

Re: Stoiximan Basket League 2022-23

Δημοσίευσηαπό Μαυρο Χιονι » Παρ 05 Αύγ 2022, 10:53

Να ζήσουμε να τη θυμόμαστε σε λίγο καιρό από τώρα
Όσοι πάμε, τόσοι γυρίζουμε!

Κανόνες Λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μαυρο Χιονι
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 9879
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 22:23

Re: Stoiximan Basket League 2022-23

Δημοσίευσηαπό palok » Παρ 05 Αύγ 2022, 12:03

κι όμως όλες οι ομάδες κάνουνε μεταγραφές. Ακόμα και ομάδες που κάνουνε 36 εισιτήρια σε κάθε εντός. Οι παίκτες μαθαίνουν το ενδιαφέρον ομάδων που αλλάζουνε ΑΦΜ και δεν δίνουν ποτέ τα συμφωνηθέντα (ου μην και τίποτα) αλλά παρόλα αυτά είναι στην ουρά για να υπογράψουν και να παίξουν στην ανταγωνιστική Α1.

Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Stoiximan Basket League 2022-23

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 05 Αύγ 2022, 15:20

Εγώ λέω να επιτρέπονται 15 Αμερικανοί και να παίζουμε με 6δες.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46410
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Stoiximan Basket League 2022-23

Δημοσίευσηαπό palok » Σάβ 06 Αύγ 2022, 15:54

είδανε οτι στις μικρές εθνικές εδώ και 10 χρόνια είμαστε κάτω από τη δανία και απεφάνθησαν οτι η προσθήκη ενός ακόμα αμερικανού θα ανεβάσει το επίπεδο του ελληνικού μπάσκετ. Φωστήρες Ταύρου, οι φονιάδες της καλαθόσφαιρας.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Stoiximan Basket League 2022-23

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 08 Αύγ 2022, 02:13

Το πιο εμετικό είναι ότι τα ΜΜΕ σιγοντάρουν αυτές τις αηδίες και κουνάνε το δάχτυλο στους Έλληνες καλαθοσφαιριστές.
Ο ΠΣΑΚ πού είναι;;
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46410
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Stoiximan Basket League 2022-23

Δημοσίευσηαπό Ιάσονας » Τρί 23 Αύγ 2022, 16:48

Είδα την συνέντευξη του κόουτς Μαρκόπουλου στον Σκουντή στο trace and chase πριν από δύο μήνες. Προχτές είδα και την συνέντευξη των Σταυρόπουλου και Ζουρνατζίδη. Για τον Σούλη θέλω να πω πως ίσως τον αδίκησα την τελευταία και κυρίως την προτελευταία του χρονιά του χρονιά ως προπονητή του ΠΑΟΚ. Με εκνεύριζε αφάνταστα που έπαιζε κάποιος Μπάλαμπαν και δεν έπαιζε καθόλου ο Κώττας, τρελαινόμουν που δεν έπαιρνε καθόλου χρόνο συμμετοχής ο Λιάπης και έπρεπε να βλέπουμε κάποιον Ούρος Ντούβνιακ να κάνει τον πλέιμεικερ ή τον Χάτσερ να κρατάει τη μπάλα 23 από τα 24 δευτερόλεπτα.
Πλέον θεωρώ πως είμαι από αυτούς που τον αδίκησαν. Φορτώθηκε πάνω ένα βάρος που δεν του αναλογούσε, μία κατάσταση μίζερη που ήταν φανερό πως ήταν μη αναστρέψιμη, από τη στιγμή που δεν περιλάμβανε και διαρκή αναζήτηση επενδυτή για να αναλάβει. Μου έκανε τρομερή εντύπωση ένα σημείο που αναφέρει πως τον πήρε τηλέφωνο ο Σαββίδης και του είπε γιατί θέλησες να φύγεις και ο Μαρκόπουλος του είπε πως δεν το ήθελε αλλά τον έδιωξαν. Αν αυτό ισχύει τότε είναι ένα μεγάλο αρνητικό για τη διοίκηση του Μπάνε, δεν μπορείς να είσαι με τα χέρια απλωμένα στον Σαββίδη και να του αραδιάζεις ψέματα. Και σε κάνει να αναρωτιέσαι πόσα τέτοια θα έχουν γίνει ακόμα απέναντι στο Σαββίδη από διάφορους στον περίγυρο της ομάδας.
Ιάσονας
 
Δημοσιεύσεις: 2534
Εγγραφή: Κυρ 20 Δεκ 2015, 12:21

Re: Stoiximan Basket League 2022-23

Δημοσίευσηαπό palok » Τετ 24 Αύγ 2022, 10:25

την είδα και εγώ την συνέντευξη (by the way για μένα το να κάτσω να δώ συνέντευξη κονσέρβα είναι ΑΘΛΟΣ). ΕΓώ αυτό που έχω να πώ για τον Σoύλη επειδή το ξέρω είναι καταρχάς οτι είναι ΠΑΟΚ (δεν εννοοώ στο ποδόσφαιρο). Ό,τι μπορεί να σημαίνει αυτό για έναν άνθρωπο που ξερω γω πριν 2 χρόνια ΞΑΝΑΠΗΓΕ στον άρη για 3η-4η φορά? Αυτό για κάποιους μπορεί να λέει κάτι, για άλλους τίποτα. Στο προκείμενο, ο Σούλης είναι ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ προπονητής. Ειλικρινά, αν θέλει κάποιος μαζί μου να συζητήσουμε για Θερμοδυναμική, κάνω την καρδία μου πέτρα και συζητάω και ας μην έχεις βγάλει την Οξφόρδη. Αλλά να ρθεις να μου πείς οτι ο Σούλης ΔΕΝ είναι μεγάλος προπονητής, άστο, πάνε σαλάγα τα πρόβατα, γιατί ΜΠΑΣΚΕΤ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ, ΟΥΤΕ ΝΙΩΘΕΙΣ. Κάτι Λυκογιάννηδες ο Σούλης τους έχει για πρωινό. Για μένα ο Σούλης έπρεπε είτε να είναι ΙΣΟΒΙΟΣ προπονητής στον ΠΑΟΚ (αλλά φυσικά καταλαβαίνω οτι οι χωρισμοί είναι μέσα στην ζωή) είτε να είναι ΙΣΟΒΙΟΣ GM-τεχνικός σύμβουλος (όπως στο διάολο θέλεις πες το) στο μπάσκετ μας. Να τον βλέπω σε κάθε ματς στην Πυλαία να αγαλλιάζει η καρδιά μου. End of story.

PS: και όλα αυτά που λες πιο πάνω του κοουτς (έμμεσα- όχι τόσο έμμεσα) του τα χαμε πει και εγώ και ο συγχωρεμένος ο Olivares (κυρίως!).
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Stoiximan Basket League 2022-23

Δημοσίευσηαπό BlackMagicPAOK » Πέμ 29 Σεπ 2022, 22:10

Από Thessports
"Πέρασαν, τελικά, οι 7 ξένοι στην ψηφοφορία που διενήργησαν μεταξύ τους οι 12 ομάδες που συμμετέχουν στην Stoiximan Basket League!

Με το αποτέλεσμα να είναι 9 ψήφοι υπέρ και μόλις 3 κατά, ενώ είναι περιττό να αναφερθεί πως τόσο ο Ολυμπιακός όσο και ο Παναθηναϊκός ψήφισαν υπέρ, αφού άλλωστε είναι οι μόνες ομάδες με 7 ξένους.
Αντιθέτως, Προμηθέας Πατρών, ΠΑΟΚ και Κολοσσός Ρόδου ψήφισαν κατά.

Από εκεί και πέρα, μετά από αυτή την απόφαση, θα πρέπει να σημειωθεί ότι ναι μεν θα δηλώνονται επτά αλλοδαποί από κάθε ομάδα στο πρωτάθλημα, αλλά θα παίζουν οι έξι εξ αυτών.

Ενώ την επόμενη Δευτέρα (03/10) έχει προγραμματιστεί Γενική Συνέλευση στον ΕΣΑΚΕ για επίσημη ψήφιση και ακολούθως θα πρέπει να αυτό να λάβει την έγκριση ΕΟΚ και Υφυπουργείου αθλητισμού."

Ε ρε γλέντια..
" Oλα ειναι δρομος "
Άβαταρ μέλους
BlackMagicPAOK
 
Δημοσιεύσεις: 3619
Εγγραφή: Δευτ 23 Φεβ 2015, 21:53
Τοποθεσία: Γιάννενα

Re: Stoiximan Basket League 2022-23

Δημοσίευσηαπό Mitsospaoki4 » Πέμ 29 Σεπ 2022, 22:28

Μετά μην απορούμε γιατί δεν βγαίνουν Έλληνες παίχτες
Άβαταρ μέλους
Mitsospaoki4
 
Δημοσιεύσεις: 10713
Εγγραφή: Δευτ 21 Μάιος 2018, 12:53
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη - Βολος

Re: Stoiximan Basket League 2022-23

Δημοσίευσηαπό john4serres » Πέμ 29 Σεπ 2022, 22:40

Μακάρι να υπάρχει "μια Γερμανία" σε κάθε τουρνουά να τιμωρεί την εθνική μπάσκετ.
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29795
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Stoiximan Basket League 2022-23

Δημοσίευσηαπό palok » Παρ 30 Σεπ 2022, 08:09

αυτοί οι τύποι είναι εκεί πάνω για το καλό του ελληνικού μπάσκετ. Α όχι σόρρυ, για να φτιάξουν μια επαγγελματική λίγκα στα πρότυπα του nba. Μπορεί π.χ. μια ομάδα να βγαίνει 4αδα και μετά να εξαφανίζεται (Λάρισα) αλλά είμαστε κοντά.

PS: ο 7ος ξένος σας μάρανε, τσοπάνηδες.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Stoiximan Basket League 2022-23

Δημοσίευσηαπό fossa » Σάβ 08 Οκτ 2022, 23:52

Μαυροκεφαλίδης 19 πoνταλάκια.
Άβαταρ μέλους
fossa
 
Δημοσιεύσεις: 1877
Εγγραφή: Πέμ 06 Φεβ 2014, 22:25

Re: Stoiximan Basket League 2022-23

Δημοσίευσηαπό palok » Κυρ 09 Οκτ 2022, 08:51

ομάδα που στήθηκε πριν 2 εβδομάδες έβαλε 90 στον κολοσσό του μετρ στην άμυνα παπαθεοδώρου - ο οποίος κολοσσός δυσκόλεψε αρκετά ακόμα και τον παναθηναικό. Προσωπικά δεν έχω ιδέα ποιόν έχει προπονητή καν ο ιωνικός. Θα μου πείς τι ν ατον κάνεις τον προπονητή?...
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Stoiximan Basket League 2022-23

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Κυρ 09 Οκτ 2022, 11:07

Βρε φερε Τακιανο που ναι ανεργος να παμε στους τέσσερις. Και παικταρα Κρουμπαλι απο Κεραυνο Στροβολου. Τι να κλασει ο ρενφρο
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26576
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Stoiximan Basket League 2022-23

Δημοσίευσηαπό palok » Κυρ 09 Οκτ 2022, 12:12

έχεις τυφλωθεί τόσο πολύ που έχεις χάσει τη μπάλα. Εγώ εννοούσα οτι είναι τόσο διαπλεκόμενη η ομάδα του ιωνικού που δεν έχει καν νόημα να έχει προπονητή. τα αποτελέσματα που είναι να κάνει θα τα κάνει.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Basket League

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες