ΠΑΟΚ-Περιστέρι 64-81 MVP Σχόλια & Παρελειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Basket League και όλων των παραλειπομένων...

MVP

Χαντς
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Πολει
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Μαργαρίτης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Σλαφτσακης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Ρενφρο
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Ραιλι
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Τσιακμας
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Καμπεριδης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Φρανκε
1
25%
Κακλαμανακης
3
75%
Σαιμπερτ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
 
Σύνολο ψήφων : 4

Re: ΠΑΟΚ-Περιστέρι 64-81 MVP Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 07 Ιουν 2023, 21:36

Καλά, τι playmaker... Ο Riley έχει να παίξει μπάσκετ μήνες, ο Hands τα ίδια, ο Τσιακμάς είναι ασταθής στην απόδοσή του...

Μετά τον Jake Odum δεν έχουμε δει αξιοπρεπή πόινγκαρ στον ΠΑΟΚ.

Αυτό μπορεί η ομάδα, αυτό κάνει. Ελπίζω ήδη να συζητάνε με Sir Taki για το ρόστερ της νέας χρονιάς.


Σύμφωνα με Τριλυράκη, αν ο Χατζόπουλος μείνει και ολοκληρώσει την επόμενη χρονιά, θα χρωστάμε μόνο στον Ιβάν Σαββίδη.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46900
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: ΠΑΟΚ-Περιστέρι 64-81 MVP Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 07 Ιουν 2023, 21:39

Διαβάζω τα σχόλια και αναρωτιέμαι...
Θέλουμε επενδυτή να έρθει να μας αλλάξει επίπεδο και να γίνουμε σαν την ομάδα της δεκαετίας του 80, εννοείται εμείς πρώτοι από όλους το θέλουμε αυτό!

Εσείς πιστεύετε ότι θα έρθει επενδυτής να πάρει μια ομάδα που έχει χρέη και που στο γήπεδο έχουμε μέσο όρο 1500 άτομα σε κάθε παιχνίδι;
Αν το πιστεύετε αυτό είστε γελασμένοι.

Βρέθηκε κάποιος λοιπόν που σε 3 χρόνια με τα στραβά του και με τα καλά του, κατέβασε τα συνολικά χρέη κάτω από τα μισά, και ειδικότερα για τα απαιτητά χρέη (δημόσιο, προμηθευτές, αθλητές) τα περισσότερα τα εκμηδένισε και το δημόσιο έχει αποπληρωθεί σχεδόν το 70% !

Αν βρει το κουράγιο και συνεχίσει, το 2024 η ομάδα θα είναι εντελώς καθαρή από χρέη (πλην των υποχρεώσεων προς την οικογένεια Σαββίδη) εμείς λοιπόν σαν ΠΑΟΚτσήδες κάνουμε ότι μπορούμε για να τον βοηθήσουμε αυτόν τον τρελό που βρέθηκε;;


Γεμίζουμε το γήπεδο; παίρνουμε 3 - 4 χιλιάδες διαρκείας; Σας απαντώ εγώ πως όχι. Και μην μου πείτε ότι η ομάδα δεν βλέπετε, και ότι δεν έχουμε ψηλό, δεν έχουμε άσσο. Ναι δεν έχουμε, και έχουμε αυτούς που μπορούμε, γιατί έχουμε άλλη προτεραιότητα να ξεχρεώσουμε και μόνο έτσι θα έρθει ένας επενδυτής και θα μας κάνει την ομάδα που όλοι θέλουμε.

Το ερώτημα λοιπόν είναι αυτό που έλεγε ο Kennedy, " Μην ρωτάς τι έκανε για εσένα η πατρίδα σου (ο ΠΑΟΚ), αλλά τι έκανες εσύ για την πατρίδα (τον ΠΑΟΚ) σου "
ΥΓ. Φυσικά και δεν απευθύνομαι σε όλους.



Σχόλιο Βασίλη Τριλυράκη (μέλος διοίκησης ΚΑΕ) σε μπασκετική σελίδα του ΠΑΟΚ στο FB
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46900
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: ΠΑΟΚ-Περιστέρι 64-81 MVP Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό nikvasil » Τετ 07 Ιουν 2023, 21:54

Μπαρκαρούτσος έγραψε:Διαβάζω τα σχόλια και αναρωτιέμαι...
Θέλουμε επενδυτή να έρθει να μας αλλάξει επίπεδο και να γίνουμε σαν την ομάδα της δεκαετίας του 80, εννοείται εμείς πρώτοι από όλους το θέλουμε αυτό!

Εσείς πιστεύετε ότι θα έρθει επενδυτής να πάρει μια ομάδα που έχει χρέη και που στο γήπεδο έχουμε μέσο όρο 1500 άτομα σε κάθε παιχνίδι;
Αν το πιστεύετε αυτό είστε γελασμένοι.

Βρέθηκε κάποιος λοιπόν που σε 3 χρόνια με τα στραβά του και με τα καλά του, κατέβασε τα συνολικά χρέη κάτω από τα μισά, και ειδικότερα για τα απαιτητά χρέη (δημόσιο, προμηθευτές, αθλητές) τα περισσότερα τα εκμηδένισε και το δημόσιο έχει αποπληρωθεί σχεδόν το 70% !

Αν βρει το κουράγιο και συνεχίσει, το 2024 η ομάδα θα είναι εντελώς καθαρή από χρέη (πλην των υποχρεώσεων προς την οικογένεια Σαββίδη) εμείς λοιπόν σαν ΠΑΟΚτσήδες κάνουμε ότι μπορούμε για να τον βοηθήσουμε αυτόν τον τρελό που βρέθηκε;;


Γεμίζουμε το γήπεδο; παίρνουμε 3 - 4 χιλιάδες διαρκείας; Σας απαντώ εγώ πως όχι. Και μην μου πείτε ότι η ομάδα δεν βλέπετε, και ότι δεν έχουμε ψηλό, δεν έχουμε άσσο. Ναι δεν έχουμε, και έχουμε αυτούς που μπορούμε, γιατί έχουμε άλλη προτεραιότητα να ξεχρεώσουμε και μόνο έτσι θα έρθει ένας επενδυτής και θα μας κάνει την ομάδα που όλοι θέλουμε.

Το ερώτημα λοιπόν είναι αυτό που έλεγε ο Kennedy, " Μην ρωτάς τι έκανε για εσένα η πατρίδα σου (ο ΠΑΟΚ), αλλά τι έκανες εσύ για την πατρίδα (τον ΠΑΟΚ) σου "
ΥΓ. Φυσικά και δεν απευθύνομαι σε όλους.



Σχόλιο Βασίλη Τριλυράκη (μέλος διοίκησης ΚΑΕ) σε μπασκετική σελίδα του ΠΑΟΚ στο FB



1000% δίκιο έχει ο άνθρωπος!
Στήριξη με οποιονδήποτε τρόπο, διαφορετικά η κατάσταση δεν πρόκειται να αλλάξει!
Βέβαια είμαστε τόσα πολλά χρόνια εκτός των πρωταγωνιστών που μάλλον έχουμε συμβιβαστεί με αυτή την κατασταση :(
ΠΑΟΚΑΡΑ, ΠΟΝΤΟΣ, ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ...
ΕΤΣΙ ΜΑΘΑΜΕ ΑΠΟ ΠΑΙΔΙΑ...
Άβαταρ μέλους
nikvasil
 
Δημοσιεύσεις: 198
Εγγραφή: Τρί 07 Μάιος 2019, 14:14

Re: ΠΑΟΚ-Περιστέρι 64-81 MVP Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό BlackMagicPAOK » Τετ 07 Ιουν 2023, 22:11

Τελικά το πρώτο ματς ήταν το πιο κρίσιμο..
Είχαμε την ευκαιρία μας αλλά...
Τώρα έχουμε κάνει μάγκα τον ρουκι Βηματουλη..
" Oλα ειναι δρομος "
Άβαταρ μέλους
BlackMagicPAOK
 
Δημοσιεύσεις: 3675
Εγγραφή: Δευτ 23 Φεβ 2015, 21:53
Τοποθεσία: Γιάννενα

Re: ΠΑΟΚ-Περιστέρι 64-81 MVP Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 07 Ιουν 2023, 22:13

Highlights:



Δηλώσεις Sir Taki:

Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46900
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: ΠΑΟΚ-Περιστέρι 64-81 MVP Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Τετ 07 Ιουν 2023, 22:58

ΟΚ παιδιά η ομάδα έπιασε το ταβάνι της, με λίγα λεφτά αυτούς μπορούσε να φέρει και με αυτούς πορεύτηκε...
πραγματικά καλές επιλογές ξένων: Ρένφρο, Φράνκε. Θα πρεπε να ναι στην πρόταση και ο Χαντς ΑΛΛΑ...τέτοια πτώση δεν περίμενα ποτέ, έχει 2 μήνες που δε βλέπεται...τι χάλια; έκλεισε αλλού και μας έγραψε;

Ο Φραντσίσκο κάνει όσο τα δυο τρίτα της ομάδας μας, δε μπορείς να περιμένεις να σου δώσει τα ίδια ο Ραίλευ...
από Έλληνες: αξιοπρεπείς Σαλούστρος και Μαργαρίτης. Μέτρια πράγματα οι υπόλοιποι...
Πέραν των παραπάνω όμως, σήμερα εντός έδρας είδα μια ομάδα που δεν είχε φλόγα, σα να θελε να ξεμπερδεύει μια ώρα αρχίτερα...οι ξένοι να πάνε σπίτια τους...
κι αναρωτιέμαι: τώρα δεν είναι στα κρίσιμα που χτίζονται τα συμβόλαια; Κανείς δεν είπε στους ξένους ότι τώρα θα βγάλουν υπεραξία αν παίξουν καλυτερα από την κανονική περίοδο; '
γιατί η εικόνα όλων τους ήταν άντε να τελειώνουμε...

δεν το περίμενα και γέμισα με νεύρα. Απογοητευτική παραίτηση από τους Αμερικανούς...

εν τω μεταξύ ο αντίπαλος για 35 ήταν για τα μπάζα... μπορούσε άνετα η ομάδα να πάρει νίκη σήμερα και άλλες φορές από αυτούς.
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2249
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: ΠΑΟΚ-Περιστέρι 64-81 MVP Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό principal » Πέμ 08 Ιουν 2023, 04:03

Συμφωνώ πως η ομάδα έπιασε το ταβάνι της με λίγα λεφτά αυτούς μπορούσε να φέρει και με αυτούς περπάτησε.
Λάθη επαναλαμβανόμενα όμως και με τα δεδομένα και μη συγχωρητέα στο -2 πόντους να γίνουν +.
nothing is impissible
Άβαταρ μέλους
principal
 
Δημοσιεύσεις: 327
Εγγραφή: Τρί 06 Ιουν 2023, 19:43
Τοποθεσία: Macedonia is Greek

Re: ΠΑΟΚ-Περιστέρι 64-81 MVP Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό montekristo » Πέμ 08 Ιουν 2023, 07:45

BlackMagicPAOK έγραψε:Τελικά το πρώτο ματς ήταν το πιο κρίσιμο..
Είχαμε την ευκαιρία μας αλλά...
Τώρα έχουμε κάνει μάγκα τον ρουκι Βηματουλη..

Φαινοταν πεντακαθαρα μεχρι και στα ματια των
παιχτων μας οτι μετα την ηττα στο πρωτο ματς
και με τον τροπο που ηρθε μετα θα ειχε σκουπα!

Απ οσα εχω μαθει ηδη Χαντς-Ραιλι-Φρανκε και Ρενφρο
εχουν ηδη κλεισει σε αλλες ομαδες οποτε καταλαβαινεις!


Μπαρκαρούτσος έγραψε:Καλά, τι playmaker... Ο Riley έχει να παίξει μπάσκετ μήνες, ο Hands τα ίδια, ο Τσιακμάς είναι ασταθής στην απόδοσή του...

Μετά τον Jake Odum δεν έχουμε δει αξιοπρεπή πόινγκαρ στον ΠΑΟΚ.

Αυτό μπορεί η ομάδα, αυτό κάνει. Ελπίζω ήδη να συζητάνε με Sir Taki για το ρόστερ της νέας χρονιάς.


Σύμφωνα με Τριλυράκη, αν ο Χατζόπουλος μείνει και ολοκληρώσει την επόμενη χρονιά, θα χρωστάμε μόνο στον Ιβάν Σαββίδη.

Σομπει (ναι εκεινο το καγκουρο που λιγοι
θυμουνται πλεον) εστω και για λιγο αλλα
και Φιλ Γκος ηταν πολυ πιο "αξιοπρεπεις".-


ΥΓ. Καποιος να πει στον Χατζοπουλο να βγαλει
τα διαρκειας το αργοτερο μεχρι τις 15 Ιουνιου!
Ευκαιρια να εκμεταλλευτει την ΠΑΕκαθυστερηση.-
#FREEΠΟΡΚΥ-5
montekristo
 
Δημοσιεύσεις: 3990
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 16:33

Re: ΠΑΟΚ-Περιστέρι 64-81 MVP Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Πέμ 08 Ιουν 2023, 08:17

7 συνεχόμενες ήττες από το Περιστέρι μλκ μου.που έχουνε banner κατάκτησης 3ης θέσης στο κλειστό της Ανδρέα Παπανδρέου. Τώρα βέβαια θα μου πείς εδώ χάνεις από ομάδα με ύμνο Λαυριάρα Λαυριάρα στην ελλάδα η καλύτερη ομαδάρα. Ρε καλύτερα γιοκιτσαρος λέμε, τι με βάλατε πάλι στην κατάθλιψη?
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10606
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: ΠΑΟΚ-Περιστέρι 64-81 MVP Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Tolaros » Πέμ 08 Ιουν 2023, 09:18

Να ξαναπώ το "βηματούλης" είναι κλαψομουνοβαζελογκρίνια και να μη το χρησιμοποιούμε, δε θα μας περνάνε γραμμή οι πουστοβάζελοι.
Αυτά τα ματς είναι σε mood "άδειας απολύσεως", άλλη μια αγγαρεία να βγάλουν και να ησυχάσουν
Άβαταρ μέλους
Tolaros
 
Δημοσιεύσεις: 5533
Εγγραφή: Κυρ 23 Δεκ 2007, 22:16
Τοποθεσία: Ντεπώ

Re: ΠΑΟΚ-Περιστέρι 64-81 MVP Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 08 Ιουν 2023, 09:53

montekristo έγραψε:Σομπει (ναι εκεινο το καγκουρο που λιγοι
θυμουνται πλεον) εστω και για λιγο αλλα
και Φιλ Γκος ηταν πολυ πιο "αξιοπρεπεις".-


ΥΓ. Καποιος να πει στον Χατζοπουλο να βγαλει
τα διαρκειας το αργοτερο μεχρι τις 15 Ιουνιου!
Ευκαιρια να εκμεταλλευτει την ΠΑΕκαθυστερηση.-



Ο Sobey ο παιχταράς νομίζω ήταν 2 και όχι 1..
Για Phil Goss έχεις απόλυτο δίκιο, παράλειψή μου!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46900
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: ΠΑΟΚ-Περιστέρι 64-81 MVP Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό renegade » Πέμ 08 Ιουν 2023, 13:25

Σομπει παικτουρα,αθληταρας 2,5αρι.
Μου θύμιζε τον σκινοκινι,σε ανοιχτό γήπεδο δεν τον έπιανες με τίποτα.

Γκος ( ο πληρωμένος γκος) από τα καλύτερα σούτινγκ-γκαρντ στην εποχή των φτωχών
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14326
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: ΠΑΟΚ-Περιστέρι 64-81 MVP Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό freemind » Παρ 09 Ιουν 2023, 16:24

τον Χαντς γιατί τέτοιο καψώνι προχθές;
Άβαταρ μέλους
freemind
 
Δημοσιεύσεις: 543
Εγγραφή: Τετ 17 Σεπ 2008, 08:30

Re: ΠΑΟΚ-Περιστέρι 64-81 MVP Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό principal » Παρ 09 Ιουν 2023, 16:43

Τον Χοψονίδη τον σπρώχνουν στο 100%
nothing is impissible
Άβαταρ μέλους
principal
 
Δημοσιεύσεις: 327
Εγγραφή: Τρί 06 Ιουν 2023, 19:43
Τοποθεσία: Macedonia is Greek

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Basket League

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης