2. Γιάννης Κάργας

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 2. Γιάννης Κάργας

Δημοσίευσηαπό danirifle » Παρ 22 Ιούλ 2022, 11:14

το χειρότερο είναι ότι κάποιοι προσπαθούσαν να μας πείσουν ότι ο κάργας είναι στο επίπεδο του βασικού για τον ΠΑΟΚ

λίγες σελίδες πίσω είναι, δεν είναι μακριά

και αναρωτιέσαι... η απάντηση στη φυγή του κρέσπο ήταν η αγορά του κάργα??? μιλάμε για τεράστιο downgrade
ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΦΤΙΑΓΜΕΝΟΙ...
Άβαταρ μέλους
danirifle
 
Δημοσιεύσεις: 10094
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 14:03

Re: 2. Γιάννης Κάργας

Δημοσίευσηαπό Andrew R » Παρ 22 Ιούλ 2022, 12:33

icue έγραψε:Αν ηταν μονο αυτη η φαση δεν νομιζω να λεγαμε τοσα πολλα. Συμβαινουν αυτα, αλλωστε και ο Κρεσπο μας πουλησε σε μια φαση με την Μαρσεγ. Ηταν συνολικα ολη του η παρουσια οταν χρειαζοταν να ανεβει ψηλα που τον περνουσαν σχεδον σαν σταματημενο.

Φίλε ήταν επικίνδυνος χθές. Το μπινελικι που του ρίχνει ο ιγκνασον στην φάση που δεν του μίλησε ήταν χαρακτηριστικο. Άσε δε το σημείο που κάνει επιθετικό φάουλ χωρίς λόγο κι κόβει την προσπάθεια του Ναρει .
Andrew R
 
Δημοσιεύσεις: 2187
Εγγραφή: Κυρ 21 Δεκ 2014, 23:31

Re: 2. Γιάννης Κάργας

Δημοσίευσηαπό Norte » Παρ 22 Ιούλ 2022, 12:39

ενας παικτης που μεχρι τα 27 ηταν σε ομαδες που επαιζαν σε χαμηλα μετρα και χωρις την μπαλα ειναι δυνατον να μπορει να ανταποκριθει σε εντελως διαφορετικες συνθηκες ετσι ξαφνικα?
το θεμα δεν ειναι το λαθος στα 40 δευτερολεπτα αλλα oi τραγικες τοποθετησεις του αφου δεν ηξερε που επρεπε να βρισκεται και ποτε...
δεν ξερω αν μπορει να βελτιωθει και ποσο σε αυτο το κομματι αλλα εντελως ποδοσφαιρικα η αποκτηση του δεν εχει καμια λογικη και ειναι εντελως εκτος της φιλοσοφιας του φετινου καλοκαιριου...
Άβαταρ μέλους
Norte
 
Δημοσιεύσεις: 1558
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιουν 2020, 17:07
Τοποθεσία: Τιχουάνα

Re: 2. Γιάννης Κάργας

Δημοσίευσηαπό Napoli4 » Παρ 22 Ιούλ 2022, 12:41

Συμφωνώ για τις τοποθετήσεις
Αυτό με προβλημάτισε και εμένα πολύ

Δεν ξέρω αν έχει να κάνει με την θέση της άμυνας ψηλά, όσο με τακτική παιδεία, την αντίληψη και την συγκέντρωση

Μπορεί βέβαια να είχε και άγχος

Ελπίζω να είναι πολύ καλύτερος
La vita degli ultras si sà, conosce soltanto due legge, coerenza e mentalità
Κι αν στην ζωή αλλάξαν όλα...
Άβαταρ μέλους
Napoli4
 
Δημοσιεύσεις: 7678
Εγγραφή: Δευτ 15 Φεβ 2010, 21:15

Re: 2. Γιάννης Κάργας

Δημοσίευσηαπό cambiaso » Παρ 22 Ιούλ 2022, 12:47

Σε ποιο παραλληλο συμπαν θα μπορουσε ποτε να αντικαταστησει το καλυτερο διδυμο στοπερ στην ιστορια του ΠΑΟΚ δυο χρονια Βαρελα Κρεσπο με 13 γκολ καθε χρονια παθητικο ο Καργας και ο Νεσμπεργκ..εγω λεω πουθενα...θες στοπερ.
Άβαταρ μέλους
cambiaso
 
Δημοσιεύσεις: 273
Εγγραφή: Πέμ 21 Οκτ 2010, 22:02

Re: 2. Γιάννης Κάργας

Δημοσίευσηαπό gpap » Παρ 22 Ιούλ 2022, 12:51

δεν θέλω να τον ξαναδώ εκτός αν τραυματιστουν όλοι οι κεντρικοί αμυντικοί.

Δεν είναι το λάθος στη αρχή, που υποδηλώνει βεβαίως την χαμηλή του ποιότητα, αλλά η εν γένει στάση του στο παιχνίδι, οι τοποθετήσεις του, οι επιστροφές του, το πως αδυνατούσε να κλείσει τους διαδρόμους στους επιθετικούς, γενικά είναι πολύ λίγος, πολυ λιγότερος απο Μιχάι, Κουλιεράκη κ Μιχαηλίδη.
Με αυτόν δίπλα, ακόμη κ ο Ίνγκα φάνηκε λίγος.

Δώστε χώρο στα δικά μας παιδιά που γνωρίζουν τι σημαίνει η φανέλα και την ματώνουν
gpap
 
Δημοσιεύσεις: 4452
Εγγραφή: Τρί 07 Ιαν 2014, 20:40

Re: 2. Γιάννης Κάργας

Δημοσίευσηαπό tad » Παρ 22 Ιούλ 2022, 13:00

ρε σεις ειλικρινά ... γιατί βγάζετε τέτοια αρνητικότητα για έναν εντελώς νέο παίχτη ...

μηδέν στήριξη δηλαδή ... δεν βλέπετε τίποτα στον παίχτη ... εχθές για όλα αυτός έφταιγε ... όχι που ο αντρίγια δεν ήξερε που πατούσε και που βρισκόταν ...

Ο Κάργας εχθές πάντως πήδηξε στον Θεό στο κόρνερ και ήταν απλά και ξεκάθαρα άτυχος που δεν πήγε η μπάλα μέσα .... πες τε μου εσείς πόσο καιρό έχει να πηδήξει παίχτης του ΠΑΟΚ τόσο καλά και τόσο ψηλά σε κόρνερ ...

είπαμε να λέμε τα άσχημα που είναι το λάθος που κάνει στην αρχή ... αλλά να λέμε και τα καλά ... εχθές άλλος παίχτης στο ντεμπούτο του σε τόσο υψηλό επίπεδο με τέτοιο λάθος στο 40 δευτερόλεπτο θα είχε λυγίσει χειρότερα ...

ηρεμα αδέρφια ... πάρτε μία αναπνοή
Άβαταρ μέλους
tad
 
Δημοσιεύσεις: 2356
Εγγραφή: Δευτ 05 Μάιος 2008, 11:13

Re: 2. Γιάννης Κάργας

Δημοσίευσηαπό BlackFriday » Παρ 22 Ιούλ 2022, 13:20

Ακόμα και ο Βαρέλα του κόσμου τις βλακείες έκανε στην αρχή. Μέχρι και αυτογκόλ έβαλε. Μην είμαστε αφοριστικοι. Δηλαδή έλεος. Πρώτη εμφάνιση ήταν, παίζει και ο παράγοντας άγχους. Στα φιλικά είναι όλοι χαλαροί. Στα επίσημα όμως χρειάζονται παραστάσεις. Ειδικά όταν είσαι εκτός έδρας. Γι αυτό πιστεύω ήταν καλύτερα να ξεκινούσε ο Μιχαι χθες.
BlackFriday
 
Δημοσιεύσεις: 2953
Εγγραφή: Τετ 01 Μαρ 2017, 17:48

Re: 2. Γιάννης Κάργας

Δημοσίευσηαπό gika » Παρ 22 Ιούλ 2022, 13:23

Εγώ αυτόν τον παίκτη τον πιστεύω. Ίσως να μην είναι για βασικός αλλά θα είναι μια τίμια λύση. Χθες έκανε ένα ηλιθιο λάθος και μετά τον πήρε από κάτω. Θέλει δουλειά στο ψυχολογικό κομμάτι, θέλει λίγο από την τρελα του Πασχαλακη και θα είναι μια χαρά. Μακάρι ο Νασμπεργκ να αποδειχτεί ακόμα καλύτερος.
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17055
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: 2. Γιάννης Κάργας

Δημοσίευσηαπό theo-drama » Παρ 22 Ιούλ 2022, 15:45

Εγώ πάλι νομίζω ότι παίζει σε λάθος θέση.
Για μένα είναι ΔΕΞΊ ΣΤΌΠΕΡ ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ του Ινγκασον και σε αυτή τη θέση θα τον κρίνω, όταν παίξει.
Για βάλτε τον Ίνγκασον-Μιχαι να παίξουν αριστερό στόπερ και τα λέμε ξανά.


ΥΓ. Κατόπιν εορτής χίλιες φορές Αριστερό Στόπερ να έπαιζε Κουλιερακης κι ας έκανε λάθος.
Εγώ δεν θα το σχολίαζα, λόγω του νεαρού της ηλικίας και ότι θα έπαιζε πρώτη φορά.
Και νομίζω ότι έκανε λάθος που δεν τον εμπιστεύτηκε ο Λουτσος, έστω και κατόπιν εορτης.
Την Πέμπτη θα ήθελα να τον βάλει βασικό, επίσης έχει καλύτερη μακρινή μεταβίβαση μπάλας.
theo-drama
Mr Ξερόλας 2019
 
Δημοσιεύσεις: 5470
Εγγραφή: Πέμ 22 Οκτ 2015, 20:04

Re: 2. Γιάννης Κάργας

Δημοσίευσηαπό renegade » Παρ 22 Ιούλ 2022, 16:06

Τον καλύτερο παίκτη να φέρεις,αν έχει συνηθίσει να παίζει παιχνίδια που δεν είναι do or die ποτέ δεν θα ξέρεις πως θα ανταποκριθεί βσε αυτά.
Ε ο Γιάννης βεπαιξε εχθές το πρώτο του τέτοιο παιχνίδι και η απόδοση του ήταν η αναμενόμενη. Πολύ δύσκολα δεν θα τρέμουν τα γονατακια στο πρώτο σου τέτοιο ματς
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14120
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: 2. Γιάννης Κάργας

Δημοσίευσηαπό don PAOK » Παρ 22 Ιούλ 2022, 16:06

Τραγικό λάθος στα 45" που μας εβαλε πισω στο σκορ απο τα αποδυτήρια..
Δε σε πιστεύω αλλα εύχομαι να κανω κωλοτούμπα με τις εμφανίσεις σου
Άβαταρ μέλους
don PAOK
 
Δημοσιεύσεις: 1165
Εγγραφή: Παρ 29 Μάιος 2009, 22:16

Re: 2. Γιάννης Κάργας

Δημοσίευσηαπό toumba5 » Παρ 22 Ιούλ 2022, 16:09

Σε φαση επειτα απο κορνερ δικο μας κανει επιθετικο φαουλ χωρις λογο και αιτια και κοβεται η φαση εκει.
Ελπιζω να μην ξαναγινει κατι τετοιο.......
Άβαταρ μέλους
toumba5
 
Δημοσιεύσεις: 659
Εγγραφή: Σάβ 16 Ιαν 2021, 17:25

Re: 2. Γιάννης Κάργας

Δημοσίευσηαπό pisakaipoupoula » Παρ 22 Ιούλ 2022, 16:16

Κακή αρχή.....θα δούμε στη συνέχεια....
Άβαταρ μέλους
pisakaipoupoula
 
Δημοσιεύσεις: 2478
Εγγραφή: Δευτ 06 Ιαν 2014, 19:48

Re: 2. Γιάννης Κάργας

Δημοσίευσηαπό Maxpaok » Παρ 22 Ιούλ 2022, 16:26

Η εικόνα που είχα, από 4-5 παιχνίδια που έτυχε να τον παρακολουθήσω, ήταν ότι θα μπορούσε να εξελιχθεί, Ναι στα 28 του, μιας που είχα διακρίνει ένταση, αλτικοτητα, διάβασμα παιχνιδιού, γενναιότητα στις επεμβάσεις του. Δεν λογαριασα το παρελθόν του.
Ίσως να τα καταφέρει. Μπορεί και να αποδειχτεί αποτυχημένη επιλογή.
Χθες είχε μια ανέλπιστα κακή πρώτη επιλογή και συνάμα ατυχή. Διότι αν είχε αποφευχθεί το γκολ και το αποτέλεσμα δεν ήταν αρνητικό ίσως να μην ήταν ένα από τα κύρια φλέγοντα θέματα.
Ναι, είχε κι άλλες κακές τοποθετήσεις.
Θα χρειαστεί συνεπώς εύχομαι να αλλάξει η πρώτη του κακή εικόνα.
Maxpaok
 
Δημοσιεύσεις: 1874
Εγγραφή: Παρ 07 Μάιος 2021, 12:57

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης