Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙI

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙI

Δημοσίευσηαπό obanebane » Κυρ 14 Αύγ 2022, 21:09

Και για πες μου εσύ, αφού επιμένεις ή θέλεις να μην καταλαβαίνεις τι λέω.
Πόσα παραπάνω έχει ξοδέψει ο Βαζελος από τον ΠΑΟΚ φέτος;
Το πέρσι πέρασε οι συγκρίσεις αφορούν το φέτος,γι'αυτό γράφω για τα φετινά πάγια έσοδα των ομάδων.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24592
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙI

Δημοσίευσηαπό ΚΩΣΤΑΣ2019 » Κυρ 14 Αύγ 2022, 21:12

Προς Blackgr4


1.Πόσα έδωσε ο Αλαφούζος για μεταγραφές??
2. Ποιο το ύψος του μπάτζετ του ΠΑΟ για την επόμενη χρονιά??

Από τις απαντήσεις που θα δώσεις συνάγεται ότι το σύνολο ή και το καθένα ξεχωριστά είναι πάνω από αυτό του ΠΑΟΚ??
Μετά βγάλε και το συμπέρασμα ποιος ξοδεύει και ποιος όχι.
Τελευταία επεξεργασία από ΚΩΣΤΑΣ2019 και Κυρ 14 Αύγ 2022, 21:14, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
ΚΩΣΤΑΣ2019
 
Δημοσιεύσεις: 3111
Εγγραφή: Τετ 22 Μάιος 2019, 13:38

Re: Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙI

Δημοσίευσηαπό obanebane » Κυρ 14 Αύγ 2022, 21:12

Γράφω απλά, ότι τα φετινά έσοδα ΠΑΟ και ΑΕΚ,τους επιτρέπουν να ξοδέψουν όσα ή και παραπάνω από τον ΠΑΟΚ.
Τώρα αν ο Βαζελος κάνει καλύτερες επιλογές παιχτών απ ότι ο ΠΑΟΚ ,είπα ότι θα φανεί στο γήπεδο.
Τι δεν καταλαβαίνεις απ'όσα γράφω;
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24592
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙI

Δημοσίευσηαπό ΚΩΣΤΑΣ2019 » Κυρ 14 Αύγ 2022, 21:17

Κατά πάσα πιθανότητα δεν ξοδεύουν παραπάνω από τον ΠΑΟΚ (συνολικά)
Αυτό θα διαπιστωθεί στο τέλος.
Τελευταία επεξεργασία από ΚΩΣΤΑΣ2019 και Κυρ 14 Αύγ 2022, 21:25, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
ΚΩΣΤΑΣ2019
 
Δημοσιεύσεις: 3111
Εγγραφή: Τετ 22 Μάιος 2019, 13:38

Re: Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙI

Δημοσίευσηαπό obanebane » Κυρ 14 Αύγ 2022, 21:19

Blackgr4
Σου ξανά γράφω για τελευταία φορά,άλλο το ξόδεμα και άλλο αν ο τρόπος που ξοδεύεις είναι σωστός ή όχι.
Όταν με λίγα λόγια τα μπάτζετ είναι στα ίδια πάνω κάτω επίπεδα,μετράει ο σχεδιασμός και οι προπονητές,οι έδρες κτλ.
Την διαφορά μας με αυτούς, τουλάχιστον τα τελευταία 5 χρόνια την έκαναν τα λεφτά του Σαββίδη.
Φέτος αποφάσισε να μην βάλει από την τσέπη του (ακόμα δεν το ξέρουμε με σιγουριά αυτό) τι πρέπει να κάνουμε,να αναθεματιζουμε και να διαγράψουμε όλα τα προηγούμενα;
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24592
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙI

Δημοσίευσηαπό obanebane » Κυρ 14 Αύγ 2022, 21:22

ΚΩΣΤΑΣ2019 έγραψε:Κατά πάσα πιθανότητα δεν ξοδεύουν παραπάνω.
Αυτό θα διαπιστωθεί στο τέλος.



Σίγουρα ξοδεύουν παραπάνω αποτι ξόδευαν και η εξήγηση είναι αυτή που μαλλιασε η γλώσσα μου να γράφω, τα αυξημένα τους έσοδα σε σχέση με το παρελθόν.
Το αν στο τέλος θα έχουν ξοδέψει περισσότερα από τον ΠΑΟΚ ,αυτή τη στιγμή δεν μπορούμε να απαντήσουμε.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24592
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙI

Δημοσίευσηαπό jibbie » Κυρ 14 Αύγ 2022, 21:24

ρε σεις τα αυτονοητα γραφει ο μπανε, τι του λετε τωρα και τον βαζετε να εξηγει τα ιδια κ τα ιδια, εχει κωλους να δει, αιντε.
Άβαταρ μέλους
jibbie
 
Δημοσιεύσεις: 5956
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 00:41
Τοποθεσία: Hackney,London

Re: Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙI

Δημοσίευσηαπό ΚΩΣΤΑΣ2019 » Κυρ 14 Αύγ 2022, 21:27

obanebane έγραψε:
ΚΩΣΤΑΣ2019 έγραψε:Κατά πάσα πιθανότητα δεν ξοδεύουν παραπάνω.
Αυτό θα διαπιστωθεί στο τέλος.



Σίγουρα ξοδεύουν παραπάνω αποτι ξόδευαν και η εξήγηση είναι αυτή που μαλλιασε η γλώσσα μου να γράφω, τα αυξημένα τους έσοδα σε σχέση με το παρελθόν.
Το αν στο τέλος θα έχουν ξοδέψει περισσότερα από τον ΠΑΟΚ ,αυτή τη στιγμή δεν μπορούμε να απαντήσουμε.


Εγώ για αυτό έγραψα.
Σύγκριση με δαπάνες ΠΑΟΚ.
Όχι αν ξοδεύουν περισσότερα απ' ότι παλαιότερα.

Σημ. Συνάγεται σε συνδυασμό με το σχόλιο μου προς Blackgr4
Τελευταία επεξεργασία από ΚΩΣΤΑΣ2019 και Κυρ 14 Αύγ 2022, 21:32, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
ΚΩΣΤΑΣ2019
 
Δημοσιεύσεις: 3111
Εγγραφή: Τετ 22 Μάιος 2019, 13:38

Re: Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙI

Δημοσίευσηαπό ΚΩΣΤΑΣ2019 » Κυρ 14 Αύγ 2022, 21:30

jibbie έγραψε:ρε σεις τα αυτονοητα γραφει ο μπανε, τι του λετε τωρα και τον βαζετε να εξηγει τα ιδια κ τα ιδια, εχει κωλους να δει, αιντε.


Κι εγώ το αυτονόητο έγραψα
ΚΩΣΤΑΣ2019
 
Δημοσιεύσεις: 3111
Εγγραφή: Τετ 22 Μάιος 2019, 13:38

Re: Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙI

Δημοσίευσηαπό Blackgr4 » Κυρ 14 Αύγ 2022, 21:31

obanebane έγραψε:Και για πες μου εσύ, αφού επιμένεις ή θέλεις να μην καταλαβαίνεις τι λέω.
Πόσα παραπάνω έχει ξοδέψει ο Βαζελος από τον ΠΑΟΚ φέτος;
Το πέρσι πέρασε οι συγκρίσεις αφορούν το φέτος,γι'αυτό γράφω για τα φετινά πάγια έσοδα των ομάδων.


Ρε φίλε, γαμώ τη συνεννόηση μου δηλαδή, είναι λες και μιλάμε άλλες γλώσσες.

Εσύ είσαι αυτός που υποστήριξε πως ο βάζελος μπορεί να δώσει παραπάνω λεφτά για μεταγραφές και αυτό λόγω παραπάνω (φετινών) εσόδων. Όχι εγώ.
Και το είπες αυτό επάνω στην είδηση για την προσπάθεια τους να πάρουν τον Μπερνάρντ.
Είναι σαν να λες "έχουν παραπάνω έσοδα από τον ΠΑΟΚ, άρα δικαιολογείται να παίρνει αυτός Μπερνάρντ με συνολικό κόστος 3+ εκατομμυρίων και εσύ να παίρνεις για την ίδια θέση ελεύθερο τον Ρικάρντο από τη Φαμαλικάο με συνολικό κόστος 0 ευρώ + το συμβόλαιο του.

Εγώ σε ρωτάω από που προκύπτει πως ότι ξοδέψει για τις φετινές προσθήκες, προκύπτει αποκλειστικά από τα φετινά έσοδα. Δεν μου απαντάς.
Και το επόμενο που σε ρωτάω για χιλιοστή φορά, είναι το ΠΟΙΑ είναι τα παραπάνω έσοδα; Το 1 εκατομμύριο (που δεν είναι καν τόσο) μεγαλύτερο τηλεοπτικό συμβόλαιο; Πάλι δεν μου απαντάς.

Απάντησε μου σε αυτά να χαρείς ότι αγαπάς και μετά πάμε σε όποιο άλλο θέμα θέλεις.
Δυο απλές ερωτήσεις είναι.
In my mind the power i find ~1926~
Άβαταρ μέλους
Blackgr4
 
Δημοσιεύσεις: 2045
Εγγραφή: Παρ 25 Απρ 2014, 22:20

Re: Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙI

Δημοσίευσηαπό renegade » Κυρ 14 Αύγ 2022, 21:32

Το τελευταίο που θα έπρεπε να μας ενδιαφέρει είναι τι κάνει ο βαζελος. Ο βαζελος από τη στιγμή που ξεφορτωθηκε κάποια μεγάλα συμβόλαια,αδιασε θέση στο μπάτζετ και με μια μικρή αύξηση στους ετήσιους μισθούς έκανε τρεις - τέσσερις ακριβές προσθήκες.

Το θέμα είναι τι κάνουμε εμείς. επικοινωνιακες πολιτικες τύπου sustainability είναι καθρεφτάκι για τους ιθαγενείς που σκαρφίστηκε ο γκουρού της επικοινωνιας και του μάνατζμεντ Κ.Κ

Αν δεν μπουν στην ομάδα άξια στελέχη,με ιδέες και όρεξη για δουλειά και όχι να περιμένουν πότε θα έρθει η παρασκευή για να πάνε για ντόλτσε βίτα στην Χαλκιδική ο ΠΑΟΚ δεν θα δει χαιρι.

Σε ένα παράλληλο σύμπαν που στην παε όντως ψάχνουν να αυξήσουν τα έσοδα τους ,η καμπάνια για τα διαρκείας και ότι φίλε του ΠΑΟΚ φέτος είναι η τελευταία χρονιά που έχεις την ευκαιρία να ζήσεις την Τούμπα στην παλιά της μορφή θα είχε φέρει 20.000 διαρκείας.
Αλλά ποιος νοιάζεται τώρα.
Θα πούμε μια δικαιολογία περί κρίσης,περί κορονοιου και πολέμου στην Ουκρανία και θα καλύψουμε το τομάρι μας.
Τελευταία επεξεργασία από renegade και Κυρ 14 Αύγ 2022, 21:34, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14490
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙI

Δημοσίευσηαπό Blackgr4 » Κυρ 14 Αύγ 2022, 21:34

obanebane έγραψε:Blackgr4
Σου ξανά γράφω για τελευταία φορά,άλλο το ξόδεμα και άλλο αν ο τρόπος που ξοδεύεις είναι σωστός ή όχι.
Όταν με λίγα λόγια τα μπάτζετ είναι στα ίδια πάνω κάτω επίπεδα,μετράει ο σχεδιασμός και οι προπονητές,οι έδρες κτλ.
Την διαφορά μας με αυτούς, τουλάχιστον τα τελευταία 5 χρόνια την έκαναν τα λεφτά του Σαββίδη.
Φέτος αποφάσισε να μην βάλει από την τσέπη του (ακόμα δεν το ξέρουμε με σιγουριά αυτό) τι πρέπει να κάνουμε,να αναθεματιζουμε και να διαγράψουμε όλα τα προηγούμενα;


ΌΧΙ ΒΈΒΑΙΑ. Ούτε αναθεμάτισα, ούτε διέγραψα.
Αυτή είναι όμως η πραγματικότητα.
Ότι ο Σαββίδης φέτος αποφάσισε να μην βάλει λεφτά από τη τσέπη του ενώ ο Αλαφούζος βάζει!
Τα έσοδα τους (τηλεοπτικά κλπ) δεν είναι τόσα παραπάνω από του ΠΑΟΚ ώστε να δικαιολογούν τίποτα από όσα συζητάμε. Αυτό σου εξηγώ από το μεσημέρι.
Ο ένας βάζει από τσέπη, ο άλλος όχι. Αυτή είναι η ΜΌΝΗ αλήθεια.
In my mind the power i find ~1926~
Άβαταρ μέλους
Blackgr4
 
Δημοσιεύσεις: 2045
Εγγραφή: Παρ 25 Απρ 2014, 22:20

Re: Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙI

Δημοσίευσηαπό Blackgr4 » Κυρ 14 Αύγ 2022, 21:37

ΚΩΣΤΑΣ2019 έγραψε:Προς Blackgr4


1.Πόσα έδωσε ο Αλαφούζος για μεταγραφές??
2. Ποιο το ύψος του μπάτζετ του ΠΑΟ για την επόμενη χρονιά??

Από τις απαντήσεις που θα δώσεις συνάγεται ότι το σύνολο ή και το καθένα ξεχωριστά είναι πάνω από αυτό του ΠΑΟΚ??
Μετά βγάλε και το συμπέρασμα ποιος ξοδεύει και ποιος όχι.


Για το μπάτζετ δώσε μου λινκ που να αναφέρει συγκεκριμένα τους μισθούς των όλων παικτών και των δυο ομάδων, να το δω και το συζητάμε μετά.

Για μεταγραφές του έτους 2021, το πάρε δώσε του ΠΑΟΚ βγαίνει +17 εκατομμύρια κέρδη και το πάρε δώσε του βάζελου ξεπερνάει τα 4 εκατομμύρια χασούρα.
In my mind the power i find ~1926~
Άβαταρ μέλους
Blackgr4
 
Δημοσιεύσεις: 2045
Εγγραφή: Παρ 25 Απρ 2014, 22:20

Re: Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙI

Δημοσίευσηαπό obanebane » Κυρ 14 Αύγ 2022, 21:40

Ε καλά τώρα,αν επιμένεις να μην καταλαβαίνεις, τι να σου πω.
Μόνο σου έγραψες το παράδειγμα Ναρει-Βερμπιτς.
Το οποίο το έχω αναφέρει και εγώ.
Ο Ναρει συνολικά κοστίζει παραπάνω.
Ξοδεύει ο ΠΑΟΚ τώρα ή όχι;
Επίσης ο Κουαλιατα ,πιθανόν να κοστίσει συνολικά παραπάνω από τον Μπερναρντ.



Υ.Γ Ο Τζιμπαρος σας τα γράφει άριστα,να τον ακούτε.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24592
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙI

Δημοσίευσηαπό Patron » Κυρ 14 Αύγ 2022, 21:41

Τα είπε όλα ο renegade

Πραγματικά θέλει μεγάλη προσπάθεια να ξεκαυλωσεις έτσι έναν λαό σαν τον δικό μας. Κ κομμάτια από τα τσιμέντα της Τούμπας θα αγοράζαμε για ενθύμιο.

Αφήστε τα
Patron
 
Δημοσιεύσεις: 3283
Εγγραφή: Δευτ 21 Ιούλ 2014, 11:16

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: astral, Blackgr4, hasio_john, Napoli4, paprica, renegade, samatta, sn0ufel4, tsou, VfB v2 και 26 επισκέπτες