Razvan Lucescu

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: Razvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό Ιάσονας » Τρί 24 Μάιος 2022, 19:11

Maxpaok Καταλαβαίνω τι λες.
Η ενστασή σου είναι πως ενώ πέθανε ο Μπίσεσβαρ δεν έβαλε Κωνσταντέλια, ενώ δεν τραβούσε ο Ακπομπ και ο Σβιντέρσκι δεν έβαλε λίγο τον Κούτσια και ενώ έπαιζε ο εσίτι δεν έπαιζε ο Τσιγγάρας. Εννοείς πως κατα τη γνώμη σου είναι αδικία το 100 - 0 στη συγκριση συμμετοχών των Μπίσεσβαρ Κωνσταντέλια.
Στα μάτια του Λουτσέσκου όμως δεν είναι έτσι. Αυτός θεωρεί πως για να είναι δίκαιος πρέπει να παίζει αυτός που κατά τη γνώμη του είναι ο καλύτερος (όχι απαραίτητα ως παίκτης αλλά ως καταλληλότερος για το γκρουπ) ανεξάρτητα με την ηλικία. Όταν θεώρησε πως ο Λύρατζης είναι ο καλύτερος δεξιός μπακ που έχει του έδωσε τη φανέλα βασικού και δεν του την πήρε παρά το γεγονός ότι έγινε μεταγραφή στη θέση του (και μάλιστα πολύ καλή κατα τη γνώμη μου). Το ίδιο και με τον Μιχαηλίδη και μάλιστα σε δυάδα πίσω, γιατί στο 5-4-1 του Φερειρα εύκολα κρύβεται από τις ευθύνες του ο αριστερός στόπερ. Όταν κατέληξε πως χρειάζεται το κέντρο έναν ταχύτερο παίκτη τότε ο Τσιγγάρας έγινε βασικός τουλάχιστον όσο ο Αουγκούστο, που στα μάτια του προπονητή είναι καλύτερος παίκτης, δεν έπαιζε στο 6 -8 αλλά στο 10.
Υπάρχει από πίσω από αυτή την απόφαση ένας συλλογισμός που όπως τον καταλαβαίνω είναι ο εξής.
Ιδιαίτερη και δύσκολη ομάδα ο ΠΑΟΚ, εύκολα αποπροσανατολίζεται το γκρουπ, για να το κρατήσω πρέπει να παίζει πάντα ο καλύτερος και οι παίκτες που θα έρθουν από πίσω πρέπει να κερδίσουν την θέση στην ομάδα και όχι να τους χαριστεί επειδή είναι ταλέντα, επειδή δόθηκαν λεφτά για την απόκτησή τους κλπ κλπ κλπ. Εμάς αυτό μπορεί να μας ξενίζει στους παίκτες όμως δουλεύει, γιατί νιώθουν την διαδικασία αξιοκρατική και δημιουργείται δέσιμο, όπως επίσης δουλεύει και ως κίνητρο για όσους δεν παίζουν.
Ο Κωνσταντέλιας είναι δεκάρι και για να παίξει έπρεπε να βγάλει από την ενδεκάδα στη μεγαλύτερη διάρκεια της σεζόν τον Αουγκούστο, όχι τον Μπίσεσβαρ. Ο Αουγκούστο έπαιζε δέκα κυρίως γιατί έδινε τρεξίματα σε ένα κέντρο αστεία αργό. Μπορούσε ο Κωνσταντέλιας να το κάνει αυτό? Κατά τη γνώμη μου ούτε κατά διάνοια. Ο μόνος τρόπος να έπαιζε ο Κωνσταντέλιας ήταν σαν αριστερό εξτρεμ, κάτι που όμως δεν είναι. Αν ο Κωνσταντέλιας ήταν πιο εξτρεμοδεκάρι όπως ο χατζηστραβός του ΠΑΟΚ Β πιστεύω θα έπαιζε.
Για τον Κούτσια για να κρίνει κάποιος πρέπει να είναι στις προπονήσεις. Υπήρξε στιγμή που ο Κούτσιας ήταν στα μάτια του προπονητή η καλύτερη επιλογή για φορ? Οχι, οπότε δεν τον έβαλε. Είναι σαν να του λέει γίνε καλύτερος για να παίξεις. Θα δουλέψει αυτό στο μυαλό του Κούτσια και του Κωνσταντέλια? Στου Λύρατζη δούλεψε στου Ουάρντα όχι. Κατα τη γνώμη του είναι όμως δίκαιος και έτσι κρατάει το γκρουπ. Του έφεραν τον Σοαρες με 3,3 εκατομμύρια σε χώρο που ο ΠΑΟΚ πονάει. Το ίδιο. Θα παίξει όταν ο κόουτς θεωρήσει πως είναι η καλύτερη αγωνιστικά επιλογή.
Για αυτό και καταλήγω πως ο μόνος που αδικήθηκε στα μάτια μου μέσα από τη λογική του Λουτσέσκου ήταν ο Τσαούσης.
Για τον Μίτριτσα και τον Μούργκ που αναφέρεις σε σχέση με τον Κούτσια, δεν μπορεί ο Κούτσιας να παίξει εκεί, είναι καθαρό φορ περιοχής, εκεί θα κάνει καριέρα, οριακά παίζει ως δεύτερο φορ.


Maxpaok έγραψε:Ούτε που δεν κράτησε τον Τσιγγαρα στον τελικό για να βολέψει Ολιβειρα και τσολακ και βασικό τον Ακπομ. Τρία φορ!!!!


Για αυτό συμφωνώ 1000 %
Ιάσονας
 
Δημοσιεύσεις: 2534
Εγγραφή: Κυρ 20 Δεκ 2015, 12:21

Re: Razvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό Γερασίμου » Τρί 24 Μάιος 2022, 20:06

Αναμφισβήτητα ο πλέον πετυχημένος προπονητής στον ΠΑΟΚ με βάση τους 4 τίτλους που κατέκτησε μέσα στο γήπεδο. Στην επιστροφή του καλλιεργεί προσδοκίες, χωρίς όμως στέρεη βάση. Ζητά επίμονα και παίρνει την παραμονή του Καντουρί ο οποίος με εύθραυστο μυικό σύστημα δεν δικαιώνει την επιλογή. Βασίζεται σε παίκτες τη φρουρά του 2017-19 εμμένοντας μάλιστα για μεγάλο χρονικό διάστημα σε αυτή. Δεν δικαιώνεται. Πιστεύει πως μπορεί να κάνει και τον ΤΔ υπερεκτιμώντας μάλλον τις δυνατότητες του με αποτέλεσμα σε συνεργασία με τον Μιρτσέα να βλέπουμε παίκτες με ελάχιστες τα προηγούμενα χρόνια συμμετοχές, ατάλαντους, λίαν περιορισμένων δυνατοτήτων, βλ. Τέιλορ, Σίντκλεϊ. Επιμένει για δύο μήνες στην απόκτηση του 35άρη Τζιοβίνκο και όταν χάνεται η υπόθεση περιοριζόμαστε την τελευταία στιγμή στον Μιτρίτσα. Πιστεύει μέχρι και στην ανάσταση του Εσίτι. Στο ξεκίνημα της περιόδου δηλώνει πως πάμε για αήττητο πρωτάθλημα, ευχαριστημένος από τις κινήσεις του θέρους.
Δυστυχώς τα γεγονότα έρχονται σύντομα ανάποδα. Επιμένοντας μέχρι τον Δεκέμβριο σε δυάδα Curtic-Schwab στον άξονα, δύο παικτών με τεχνική μεν αλλά χωρίς ταχύτητα και τρεξίματα και με εναλλακτική τον Εσίτι, η ομάδα είναι εύκολη λεία στην πίεση των αντιπάλων και αποκορύφωμα οι 3 συνεχείς ήττες σε αγώνες που και η κατάκτηση 7 βαθμών μόνο επιτυχία δεν συνιστούσε. Εμμένει στο 4-2-3-1, χωρίς κλασικό 10, χρησιμοποιώντας στη θέση αυτή περιστασιακά παίκτες θέσης 8 (Αουγκούστο και μετά Σοάρες). Διορθώθηκε η κατάσταση στα μέσα Δεκεμβρίου όταν επιτέλους εμπιστεύθηκε τον Τσιγγάρα. Δεν δοκίμασε το 4-3-3 με αυτούς τους μέσους, κολλημένος στο αγαπημένο του σύστημα.
Η ομάδα βγάζει ποσοστά κατοχής υψηλά με τα οποία λες πως θα πνίξει τον αντίπαλο. Είναι όμως παροράματα, γιατί βγαίνουν από το build up Πασχαλάκης, κεντρικός αμυντικός, πλάγιοι αμυντικοί, πάλι Πασχαλάκης, βολέ αν υπάρξει πίεση. Build up από άμυνα παίζουν π.χ. Ρεάλ, Μάντσεστερ Σίτυ, αλλά με τι παίκτες. Το σύστημα με τον Curtic να βγαίνει σαν αριστερός χαφ στην επίθεση, χωρίς να διαθέτει ταχύτητα και ντρίπλα είναι ηλίου φαεινότερον πως δεν αποδίδει. Ο Άντρια με πολύ καλή χρονιά πέρσι και επίσης πολύ καλή αρχή μέχρι τις γιορτές, πέφτει πιθανώς γιατί εκτός από δεξιός μεσοεπιθετικός παίζει και 6 και 8 και δεξί μπακ και πρέπει που και που να καλύπτει και αριστερά με αποτέλεσμα να έχει χάσει σε ατομική ενέργεια από ένα σημείο και μετά. Δυστυχώς στον Άντρια και στον Κούρτιτς η διαχείριση δεν ήταν η πρέπουσα και αυτοί οι δύο παίκτες μαζί με αγώνες των Εθνικών τους ομάδων ξεπέρασαν τους 55.
Δεν εμπιστεύεται τους νεαρούς (πέραν της αναγκαστικής από τον Δεκέμβριο χρησιμοποίησης Λύρατζη και Τσιγγάρα), δεν τους δίνει χρόνο ακόμα και σε αγώνες κυπέλλου με ομάδες SL2 και έχουμε και τον αποτυχημένο δανεισμό του Κωνσταντέλια.
Η χρονιά εντός συνόρων δεν κρίνεται πετυχημένη, αλλά ας κρατήσουμε την καλή πορεία στο Con.L. που έσβησε προηγούμενες μέτριες-κακές και μας ανέβασε στο UEFA ranking.
Μπορεί τα δύο χρόνια από το '19 ως το '21 να φαίνονται λίγα, είναι όμως πολλά ώστε το ποδόσφαιρο και οι εξελίξεις να τον ξεπεράσουν. Έχει αναμφισβήτητες ικανότητες στον χειρισμό των αγώνων, παίρνει το μέγιστο ίσως από τους παίκτες, είναι πολύ καλός στην ψυχολογία, αλλά οι εμμονές του τον αδικούν και μαζί με αυτόν και την ομάδα. Ελπίζω και πιστεύω πως η δήλωση του μετά τον τελικό πως πρέπει να αλλάξουν τα πράγματα και το στάτους της ομάδας να δείχνει πως πλέον βλέπει τα πράγματα με άλλο πρίσμα, πως η ομάδα πρέπει να γίνει πλέον αθλητική και ταχυδύναμη, να πάψει να είναι προβλέψιμη και θα σταματήσουμε πλέον να βλέπουμε παίκτες τεχνίτες μεν αλλά αργούς, χωρίς δύναμη που το μόνο που περιμένουν είναι το να κερδίσουν ένα φάουλ και θα αντικατασταθούν από παίκτες εκφραστές του σύγχρονου ποδοσφαίρου που βλέπουμε στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις, αλλά και ταιριάζουν στην ιδιοσυγκρασία ΠΑΟΚ. Αν γίνουν αυτά που πρέπει πιστεύω πως ο Λουτσέσκου θα μπορεί να προσθέσει άλλα δύο τουλάχιστον λαμπρά και λαμπερά χρόνια στην ομάδα μας αλλά και στο βιογραφικό του.
Τελευταία επεξεργασία από Γερασίμου και Τρί 24 Μάιος 2022, 20:30, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Γερασίμου
 
Δημοσιεύσεις: 4856
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 11:58

Re: Razvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό Woodman73 » Τρί 24 Μάιος 2022, 20:20

εγω πιστευω οτι τα ''χούγια΄΄ του κάθε ανθρωπου, δεν αλαζουν...
Woodman73
 
Δημοσιεύσεις: 712
Εγγραφή: Δευτ 08 Ιούλ 2019, 19:39

Re: Razvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό Amsterdamer_87 » Τρί 24 Μάιος 2022, 20:25

Επειδη το ποδοσφαιρο αλλαζει και εξελισεται συνεχως..
Και απ οτι φαινεται ο Ραζβαν εχει μεινει στασιμος..
Θα του συνιστουσα να παει να κανει κανενα σεμιναριο προπονητικης μοντερνου ποδοσφαιρου..
Να μαθει και κανενα καινουριο συστημα..
Άβαταρ μέλους
Amsterdamer_87
 
Δημοσιεύσεις: 3900
Εγγραφή: Δευτ 21 Δεκ 2020, 16:31
Τοποθεσία: Eptalofos-Constanta-A'dam

Re: Razvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό Doomlord4 » Τρί 24 Μάιος 2022, 21:27

Λουτσέσκου: «Το Conference League είχε πιο δυνατές ομάδες από το Europa»

«Το Conference League είχε πολύ δυνατές ομάδες στα προημιτελικά, πιο δυνατές από αυτές του Europa League. Ακόμη και ο τελικός είναι ανάμεσα σε πιο ισχυρές ομάδες από αυτόν του Europa».

ΌΧΙ Razvan!

Στα προημιτελικά του Conference League ΔΕΝ είχε πιο δυνατές ομάδες από αυτές του Europa League.


Στον Τελικό,ναι
--------------------------------------------------------------
Ο αποκλεισμός είναι πισωγύρισμα και έτσι θέλω να τον αντιμετωπίσετε όλοι.
Δεν θέλω να νιώθει κανένας χαρούμενος που θα παίζουμε ένα παιχνίδι την εβδομάδα.
---------------------------------------------------------------

Ιβάν Σαββίδης.
Άβαταρ μέλους
Doomlord4
 
Δημοσιεύσεις: 7531
Εγγραφή: Σάβ 01 Νοέμ 2008, 01:45
Τοποθεσία: Thessaloniki

Re: Razvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό invincible » Τρί 24 Μάιος 2022, 21:43

Και στους 8 αν κληρωθείς με Μποντο ή Σλάβια δεν είναι δύσκολες μην τρελαθούμε. Και η Μαρσειγ με Βαρ και χωρίς ντόπα και κανονικό ποδόσφαιρο δεν είναι και κανένα φόβητρο με τον τρελό προπονητή που έχει τον σαψάλι.

Εγώ πιστεύω ότι από τις πολλές συνεχόμενες ήττες τελευταία ο Λουτσέσκου πρέπει να έχει πάθει ένα μίνι εγκεφαλικό είναι στον κόσμο του γενικά. Πολύ στα χαμένα.
Άβαταρ μέλους
invincible
 
Δημοσιεύσεις: 3145
Εγγραφή: Δευτ 03 Ιουν 2019, 15:12

Re: Razvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό 15_50 » Τρί 24 Μάιος 2022, 23:12

Δεν μπορείς να επιδεικνύεις αλαζονική συμπεριφορά αν δεν είσαι αλαζόνας, ούτε μπορείς φέρεσαι υπεροπτικά αν πραγματικά δεν είσαι υπερόπτης.

Τον έπιασαν οι ντροπές και δεν είπε όλη την αλήθεια που είναι, πως εκτός από το Εuropa League που είχε ευκολότερες ομάδες από το Conference League το ίδιο και ευκολότερες, είχε και το Champions League.

Πολλά μικρά στην σειρά, κάνουν μια μεγάλη εικόνα.
15_50
 
Δημοσιεύσεις: 1409
Εγγραφή: Παρ 29 Ιαν 2021, 19:47

Re: Razvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό Maxpaok » Τρί 24 Μάιος 2022, 23:16

Και να λοιπόν που μάθαμε να κουβεντιάζουμε ήσυχα και απλά.
Συμφωνούμε, διαφωνούμε αλλά τέλος πάντων βρε αδερφέ καταθέτουμε τις απόψεις μας.
Ούτε ειρωνείες, ούτε ακρότητες.

Θέλω να συμπληρώσω μετά και τα σχόλια των τελευταίων φίλων ότι υπάρχει η επιθυμία και η θέληση να δούμε έναν πράγματι νέο ΠΑΟΚ.
Είμαι σίγουρος, ακόμη και για τον προπονητή μας, όπου πολλοί φίλοι έχουν τις ενστάσεις τους για την αλλαγή πλεύσης της ομάδας, έχει αντιληφθεί ότι δεν υπάρχει άλλος δρόμος. Το ομολόγησε εξάλλου. Ότι η ομάδα παρουσιάζει ελλείψεις και σε ποιότητα, ποσότητα κι ενέργεια.
Δουλευταρας είναι, έξυπνος είναι, μπολικους συνεργάτες μεταξύ αυτών ο Μποτο. Συνεπώς το τραίνο μόνο μπρος μπορεί να πάει.
Και μια δόση τύχης την θέλουμε να πετύχουμε στις επιλογές.
Οψόμεθα!!!
Maxpaok
 
Δημοσιεύσεις: 1874
Εγγραφή: Παρ 07 Μάιος 2021, 12:57

Re: Razvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό Tolaros » Τρί 24 Μάιος 2022, 23:48

15_50 έγραψε:Δεν μπορείς να επιδεικνύεις αλαζονική συμπεριφορά αν δεν είσαι αλαζόνας, ούτε μπορείς φέρεσαι υπεροπτικά αν πραγματικά δεν είσαι υπερόπτης.

Τον έπιασαν οι ντροπές και δεν είπε όλη την αλήθεια που είναι, πως εκτός από το Εuropa League που είχε ευκολότερες ομάδες από το Conference League το ίδιο και ευκολότερες, είχε και το Champions League.

Πολλά μικρά στην σειρά, κάνουν μια μεγάλη εικόνα.


Τα δικά σου μικρά μικρά σαν τι εικόνα έχουν σχηματίσει στο φόρουμ φαντάζεσαι?
Άβαταρ μέλους
Tolaros
 
Δημοσιεύσεις: 5512
Εγγραφή: Κυρ 23 Δεκ 2007, 22:16
Τοποθεσία: Ντεπώ

Re: Razvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό Equalizer » Τετ 25 Μάιος 2022, 00:10

Σεζόν 1994-95. Μπάσκετ. Ο ΠΑΟΚ έχει πάρει για προπονητή τον Ντράγκαν Σάκοτα, με τον οποίο μόλις τρία χρόνια πριν, σήκωνε ιστορική ευρωπαϊκή κούπα στη Γενεύη. Για αδιευκρίνιστους στο παιδικό μυαλό μου λόγους, ο Ντράγκαν τρώει ΑΝΕΛΕΗΤΟ κράξιμο απ' την κερκίδα ΣΥΝΕΧΕΙΑ.

Ένα ακατάληπτο, ανούσιο, γλοιώδες ξέσκισμα για οτιδήποτε τον αφορά. Τι πουκάμισο φοράει, τι είπε, τι δεν είπε. Πέσιμο και κράξιμο μέχρι να φύγει. Ή να πεθάνει.

Ήταν ο Σάκοτα ο τέλειος προπονητής; Βεβαίως και οχι.

Άξιζε κριτικής για πιθανά λάθη του; Βεβαίως και ναι

Έχει δικαίωμα ο οποισδήποτε να εκφράσει κριτική; Βεβαίως και ναι.

Τριάντα όμως χρόνια μετά, ακόμα δεν έχω καταλάβει τι σκατα παρεξηγεί τόσος κόσμος και νομίζει ότι ανάμεσα στην αυστηρή θεμιτή κριτική (ή έστω και το δικαιολογημένο ξέσπασμα για λάθη προπονητών και παικτών) και το ελεεινό παραλήρημα που αγγίζει τα όρια της γελοιοτητας, δεν υπάρχει κανένα όριο.

Κάθε μέρα όλη μέρα λόγια λόγια λόγια.

Πόσο καιρό ακομα νομίζετε θα περιμένουμε να βγάλετε όλη τη μιρλα για τον Λουτσεσκου από μέσα σας, προτού σας κραξουμε και παραστησετε ότι θίγονται τα δικαιώματα σας;
Άβαταρ μέλους
Equalizer
 
Δημοσιεύσεις: 13089
Εγγραφή: Τετ 06 Μάιος 2009, 16:48

Re: Razvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό joss » Τετ 25 Μάιος 2022, 00:27

Rain τα είπες όλα, είμαι απόλυτα βέβαιος πως έχουμε" καψει" σε μπάσκετ και ποδόσφαιρο ουκ ολίγες περιπτώσεις προπονητών με τη μίρλα.
joss
 
Δημοσιεύσεις: 191
Εγγραφή: Πέμ 10 Ιούλ 2008, 02:35

Re: Razvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό 15_50 » Τετ 25 Μάιος 2022, 01:30

Είχαμε τον Σάκοτα, μετά τον Ίβκοβιτς και μετά ξανά τον Σάκοτα.
Καλός ο Σάκοτα, αλλά μπροστά στον Ίβκοβιτς ήταν απλά ικανοποιητικός
Από κει και πέρα η ιστορία του καθενός είναι γνωστή σε όλους.
Άλλη κλάση ο Σάκοτα και άλλη ο Ίβκοβιτς.
15_50
 
Δημοσιεύσεις: 1409
Εγγραφή: Παρ 29 Ιαν 2021, 19:47

Re: Razvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό joss » Τετ 25 Μάιος 2022, 01:37

Ναι αλλά σκέψου πως και ο Σερφ τα ακουγε και ο Σούλης.
joss
 
Δημοσιεύσεις: 191
Εγγραφή: Πέμ 10 Ιούλ 2008, 02:35

Re: Razvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό cellophan » Τετ 25 Μάιος 2022, 01:54

Parolos έγραψε:
cellophan έγραψε:Εγώ θέλω να φύγει ο Λουτσέσκου και να έρθει ο Πάμπλο. Δε θέλω Κοσεινσάο ή άλλον μπαρουτοκαπνισμένο και εγνωσμένης αξίας προπονητή. Θέλω τον Πάμπλο. Τον θέλω σαν τρελός και τον θέλω τώρα να αναλάβει. Και να του πάρουν και όσους παικταράδες γουστάρει η ψυχούλα του. Να πάρει και το πτυχίο του και να μάθει και μια γλώσσα, κουτσά-στραβά, πέρα από τη μητρική του και να κάνει τη δουλειά του με τις καλύτερες συνθήκες και τα μισθά ποτέ να μην του κοπούν από τον Σαββίδη, μήνας να μπαίνει - μήνας να βγαίνει, γιατί μεγάλο άγχος το έχει χρόνια τώρα, και δε θέλω να επηρεάσει αυτό τη δουλειά του. Αυτόν θέλω και το λέω χωρίς καμία ντροπή. Τον Πάμπλο θέλω, μπας και σταματήσει αυτή η ψευτοκορεκτίλα των ναι-μεν αλλά και του ΠΑΟΚ πάνω από όλα. Τον Πάμπλο που άμα πέσει, επιβάλεται να σηκωθεί. Όχι του χρόνου - τώρα. Τώρα, γιατί δεν αντέχεται άλλο αυτό το πράγμα ένα χρόνο τώρα. Νισάφι. Φέρτε τον να ξεμπερδεύουμε.
Δεν υπάρχει τίποτα πιο άθλιο από αυτό που κάνετε εδώ και 8-10 χρόνια μαζί με τον Κώστα 5, 4, 2012, 2021 με τα 30 ονόματα.

Πιο πολύ ότι δεν λέτε απλά ότι δεν τον γουστάρετε τον Γκαρσία (χωρίς επιχειρηματολογία εννοείται) και απλά πετάτε ότι γουστάρετε για να τα κάνετε ανακατα. Βγήκε η μόδα ότι όποιος πει κάτι για τον Ρασβαν είναι γκαρσιακος και δε συμμαζευεται. Δε βαρεθηκατε 10 χρόνια τα ίδια με το μένος σας?

Από τότε που τον πήρε ο Ιβάν στην Κ17 με εισήγηση Αρνεσεν ασχολείστε με το πόσα λεφτά παίρνει και όλα τα παρεμφερή.

Θλίψη.

Να πατε να ποσταρετε στο αντίστοιχο τοπικ και να μην βάζετε στην εξίσωση με τον τωρινό προπονητή για να τραβήξετε εντυπώσεις.

ΥΓ: Μακάρι να φύγει ο Γκαρσία να γλιτώσουμε από την τοξικότητα σας.


Μάλιστα, το ζήσαμε και αυτό μετά από 13 χρόνια εδώ μέσα. Να μας ταγκάρει την απόγνωση και τον αποτροπιασμό από όσα ανυπόστατα και συγκαλυμμένα (πάθη) διαβάζουμε εδώ μέσα, ο Παρόλος, και ο κάθε Παρόλος και να μας το γυρνάει και τούμπα μάλιστα σε δική του θλίψη, κάνοντας αναγωγές δεκαετίας και φαιδρές παρομοιώσεις με άλλα nicknames. Είναι αναληθές και χυδαία ανιστόρητο αυτό το ποστ αλλά δεν πειράζει. Δεν περίμενα κάτι διαφορετικό. Αυτό ακριβώς περιγράφω και σε αυτό που έγραψα.

Κανονικά λοιπόν, θα έπρεπε να απαντήσω στον Παρόλο -και στον κάθε Παρόλο- όπως του πρέπει αλλά δεν θα το κάνω, σεβόμενος τις θέσεις που έχω κρατήσει εδώ μέσα, σε καιρούς πιο ουσιαστικά δύσκολους και όχι σε εικονοκλαστικές αψιμαχίες της πεντάρας με τον κάθε ενυπόγραφα ταγμένο εδώ μέσα.
Παρόλε, λυπάμαι για τη θλίψη που σου προκάλεσε η αηδία μου. Το πόστ σου δυστυχώς την έκανε μεγαλύτερη, οπότε απολογούμαι προκαταβολικά για την περαιτέρω δική σου θλίψη.
Άβαταρ μέλους
cellophan
 
Δημοσιεύσεις: 3105
Εγγραφή: Δευτ 03 Αύγ 2009, 03:24

Re: Razvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό 15_50 » Τετ 25 Μάιος 2022, 01:57

Tolaros έγραψε:
15_50 έγραψε:Δεν μπορείς να επιδεικνύεις αλαζονική συμπεριφορά αν δεν είσαι αλαζόνας, ούτε μπορείς φέρεσαι υπεροπτικά αν πραγματικά δεν είσαι υπερόπτης.

Τον έπιασαν οι ντροπές και δεν είπε όλη την αλήθεια που είναι, πως εκτός από το Εuropa League που είχε ευκολότερες ομάδες από το Conference League το ίδιο και ευκολότερες, είχε και το Champions League.

Πολλά μικρά στην σειρά, κάνουν μια μεγάλη εικόνα.


Τα δικά σου μικρά μικρά σαν τι εικόνα έχουν σχηματίσει στο φόρουμ φαντάζεσαι?


Μπορείς να πεις για το τι γνώμη έχεις σχηματίσει εσύ για μένα, όπως κάνω εγώ για τον Λουτσεσκου, για το τι γνώμη έχουν σχηματίσει οι άλλοι, μπορείς μόνο (όπως το πες) να φαντάζεσαι.
15_50
 
Δημοσιεύσεις: 1409
Εγγραφή: Παρ 29 Ιαν 2021, 19:47

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης