19. Λευτέρης Λύρατζης

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 19. Λευτέρης Λύρατζης

Δημοσίευσηαπό Tolaros » Παρ 29 Ιούλ 2022, 11:32

gpap έγραψε:κρίμα το λάθος του Λύρα, αλλά το παιχνίδι δεν χάθηκε από αυτό.


Ρε φίλε, ΑΚΡΙΒΩΣ από αυτό χάθηκε. Όσες ελπίδες είχες, σβήστηκαν εκεί, τι δε χάθηκε από αυτό.

Τα παιδιά πρέπει να μπαίνουν έτοιμα αλλά εδώ τρέμουμε μη δεν ανανεώσει ο Κούτσιας των 0 καλών εμφανίσεων με την πρώτη ομάδα. Μας πουλάνε τρομοκρατία μάνατζερ 19χρονων.
Μη σώσει και ανανεώσει, 2 μύρια είναι η ρήτρα και άντε στο καλό. Για τον κάθε Κούτσια ισχύει
Άβαταρ μέλους
Tolaros
 
Δημοσιεύσεις: 5581
Εγγραφή: Κυρ 23 Δεκ 2007, 22:16
Τοποθεσία: Ντεπώ

Re: 19. Λευτέρης Λύρατζης

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Παρ 29 Ιούλ 2022, 11:54

Δυστυχώς το λάθος, που κάνει στη φάση του γκολ, είναι τραγικό. Ουσιαστικά, σε συνδυασμό με την μέχρι το σημείο εκείνο εικόνα της ομάδας, δίνει την πρόκριση στον αντίπαλο. Τον συμπαθούμε, του αναγνωρίζουμε εξαιρετική περσινή σεζόν αλλά χτες δεν ήταν για να ξεκινάει. Βέβαια, δεν μπήκε με το ζόρι στους αρχικούς 11!
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17973
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: 19. Λευτέρης Λύρατζης

Δημοσίευσηαπό chri5ti9 » Σάβ 30 Ιούλ 2022, 21:00

Ήταν μπροστά μου στο γήπεδο.Τον βλέπω παίρνει την μπάλα . Του τσιριξα όσο δυνατά μπορούσα ,διώξε Λευτεράκη . Ο επιθετικός είχε κάνει ήδη κίνηση . Μάταια .. δεν με άκουσε ποτε ο Λευτερακης . Στην σέντρα μετά το γκολ σαν να έψαχνε ποιος του φώναξε. Δεν τον ξαναφωνάξα. Νιώθω ότι τον άγχωσα και του ζήτω συγνώμη . Αλλά Λευτερακη μου καμμία φορά ,σκαστην την πο***ανα .


Sent from my iPhone using Tapatalk
Λαρυγγια στα τσιμεντα και ψυχη στα καγκελα
Άβαταρ μέλους
chri5ti9
 
Δημοσιεύσεις: 2352
Εγγραφή: Κυρ 21 Νοέμ 2010, 17:11
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Re: 19. Λευτέρης Λύρατζης

Δημοσίευσηαπό jibbie » Σάβ 30 Ιούλ 2022, 21:50

navigator11 έγραψε:Δυστυχώς το λάθος, που κάνει στη φάση του γκολ, είναι τραγικό. Ουσιαστικά, σε συνδυασμό με την μέχρι το σημείο εκείνο εικόνα της ομάδας, δίνει την πρόκριση στον αντίπαλο. Τον συμπαθούμε, του αναγνωρίζουμε εξαιρετική περσινή σεζόν αλλά χτες δεν ήταν για να ξεκινάει. Βέβαια, δεν μπήκε με το ζόρι στους αρχικούς 11!


εγω παλι περσι δεν ειδα τιποτα που να δικαιολογει ολο αυτον τον θορυβο γυρω απ το ονομα του ναβι
Άβαταρ μέλους
jibbie
 
Δημοσιεύσεις: 5956
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 00:41
Τοποθεσία: Hackney,London

Re: 19. Λευτέρης Λύρατζης

Δημοσίευσηαπό adman » Σάβ 30 Ιούλ 2022, 23:24

Είτε έπαιξε ο Σάστρε, είτε εσύ, το ίδιο και το αυτό, η μόνη διαφορά ότι εσύ έβγαλες και ασίστ.
adman
 
Δημοσιεύσεις: 780
Εγγραφή: Πέμ 14 Ιούλ 2022, 20:00

Re: 19. Λευτέρης Λύρατζης

Δημοσίευσηαπό Gospi » Σάβ 30 Ιούλ 2022, 23:38

Ο Λυρατζης ειναι η προσωποποιηση της τραγικης πτώσης του επιπεδου του ΠΑΟΚ.
Αλλες εποχες δεν θα ηταν ουτε τριτη επιλογη .
Σημερα ειναι ο βασικος και αναντικαταστατος.
Ενα τιμιος παιχτης απο τα σπλαχνα μας, που κανει ανεκτα τα βασικα, απλα τα κανει με λιγο περισσοτερο παθος οποτε καλυπτει τις τυχον αδυναμιες του.
Κι ο αραμπατζης παντως σαν δεξι μπακ, και ο Κιτσιου, ιδια προσφορα ειχαν.
Ο ΠΑΟΚ θα πρωταγωνιστήσει ξανα, οταν τα μπακ του θα ειναι επιπέδου Ματος, και οχι Λυρατζη.


Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10928
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: 19. Λευτέρης Λύρατζης

Δημοσίευσηαπό Luigi Vampa » Κυρ 31 Ιούλ 2022, 01:10

Ο Αραμπατζής κ ο Κιτσιου την ιδια προσφορά είχαν.. Ούτε 3η αλλαγή θα ήταν στον ΠΑΟΚ ο Λυρατζης. Μπορείς να εξηγήσεις λίγο παραπανω αυτές τις τοποθετήσεις φιλε Gospi. Γιατί μου φαίνονται το λιγότερο υπερβολικές.

Ματος, Μπορμποκης , Εγκωμιτης δεν είναι ο Λευτέρης. Σίγουρα όχι. Κ μάλλον δεν πρόκειται να γίνει. Αλλά δεν είναι τόσο χαμηλό το επίπεδο του όσο λέτε παλικάρια. Δεν είναι καν χαμηλό. Κ υπάρχει βελτίωση. Το λάθος που έκανε ήταν κακό λάθος, το πληρώσαμε, γνώμη μου οτι δεν αποκλειστηκαμε μόνο από αυτό,αλλά shit happens. Το θέμα δεν είναι βέβαια να είναι μόνο καλός παίκτης, που είναι, αλλά να έχει το χαρακτήρα να ξεπερνάει τέτοιες καταστάσεις κ να γίνεται δυνατότερος. Εγώ τον πιστεύω τον Λευτέρη και απ ότι φαίνεται κ οι υπεύθυνοι.

Κ αν έχουμε νέο Ματος έτοιμο, εννοείται ναι. Ο ΠΑΟΚ πάνω οπ όλα. Αλλά, το πιο πιθανό είναι ότι θα έχουμε Ροντρίγκους, Μπουσαιντιδες, Ραφαδες και Ραφταδες.. Κ μακαρι να έχει την εξελιξη του Λυρατζη και ακόμα καλύτερη κ ο Τσαουσης. Γιατί με τον Πορτογαλο Βαγγέλη Κουτσοπουλο δύσκολα τα πράγματα..
Luigi Vampa
 
Δημοσιεύσεις: 2902
Εγγραφή: Τετ 13 Αύγ 2014, 12:10

Re: 19. Λευτέρης Λύρατζης

Δημοσίευσηαπό Asimos » Κυρ 31 Ιούλ 2022, 03:30

Η αγάπη προς τα παιδιά των ακαδημιών είναι ανεξήγητη σε βαθμό παραφροσύνης.

Ο Λυρατζης εχθές, ο Μιχαηλίδης στο 0-1 με τη Κρασνοντάρ στην Τούμπα, ο Γιαννούλης με τον Άγιαξ στη Τούμπα και το μπέρδεμα με τον Πασχαλάκη...

Αυτά έχω πρόχειρα στο μυαλό μου τα τελευταία χρόνια. Ναι να τα αγαπάμε ναι να τα στηρίζουμε ναι σε όλα.

Η ιστορία έδειξε όμως πως χρειάζεται υπομονή και χρόνος πριν τη μετάβαση στην ανδρική ομάδα.

Και τη φανέλα βασικού στο σπίτι.
Asimos
 

Re: 19. Λευτέρης Λύρατζης

Δημοσίευσηαπό Luigi Vampa » Κυρ 31 Ιούλ 2022, 03:57

Οκ κ ο Κρεσπο έκανε λάθη που κόστισαν προκρίσεις κ ο Βαρελα. Μειώνει αυτό την αξία των παικτών; Δεν είχε συμβολή δηλαδή ο Γιαννούλης στις μεγάλες προκρίσεις με Μπεσικτας, Μπενφικα; Ο Λυρατζης στην περσινηβευρωπαικη πορεία; δεν μιλάμε για υπερβολική αγάπη, αλλά για προστασία από λεκτικό λιθοβολισμό κ απαξίωση
Luigi Vampa
 
Δημοσιεύσεις: 2902
Εγγραφή: Τετ 13 Αύγ 2014, 12:10

Re: 19. Λευτέρης Λύρατζης

Δημοσίευσηαπό Asimos » Κυρ 31 Ιούλ 2022, 04:05

Ο Κρέσπο έκανε το λάθος με τη Μαρσεγ. Ο Βαρέλα;


Επίσης οι δυο τους έπαιξαν καμία 45 ευρωπαϊκά παιχνίδια.

Είναι εύνοια, όχι προστασία. Όσο χαϊδεύουμε αυτιά δύσκολα θα δούμε το πραγματικό τους επίπεδο
Asimos
 

19. Λευτέρης Λύρατζης

Δημοσίευσηαπό aivas19 » Κυρ 31 Ιούλ 2022, 05:57

Ρε εδω μεσα υπηρχαν τοσα ατομα που υπερασπιζοταν τον Λευτερη και λεγαν να παιζει βασικος και οτι ο Λουτσε τον εθαψε, αλλοι βεβαια λεγαν οτι μεχρι Β εθνικη αξιζει. Τι φαση; Μονο αυτο τα 2 σεναρια υπαρχουν; Το να ειναι καλος παικτης αλλα εκανε ενα λαθος δεν παιζει;
Άβαταρ μέλους
aivas19
 
Δημοσιεύσεις: 10298
Εγγραφή: Δευτ 27 Απρ 2020, 23:20

Re: 19. Λευτέρης Λύρατζης

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Κυρ 31 Ιούλ 2022, 07:35

Καλός είναι και θα γίνει ακόμα καλύτερος.
Το θέμα είναι εμείς να μην τον κάψουμε και αυτόν και τους επόμενους.

Δεν χρειάζεται κάθε φορά που κάποιος κάνει δύο καλές εμφανίσεις να αρχίσουμε να φωνάζουμε για τον επόμενο Ρομπέρτο Κάρλος απλα επειδή είναι από τις ακαδημίες.

Λαου λαου και χαμηλά τη μπάλα.
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15514
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: 19. Λευτέρης Λύρατζης

Δημοσίευσηαπό Gospi » Κυρ 31 Ιούλ 2022, 08:10

Luigi Vampa έγραψε:Ο Αραμπατζής κ ο Κιτσιου την ιδια προσφορά είχαν.. Ούτε 3η αλλαγή θα ήταν στον ΠΑΟΚ ο Λυρατζης. Μπορείς να εξηγήσεις λίγο παραπανω αυτές τις τοποθετήσεις φιλε Gospi. Γιατί μου φαίνονται το λιγότερο υπερβολικές.

Ματος, Μπορμποκης , Εγκωμιτης δεν είναι ο Λευτέρης. Σίγουρα όχι. Κ μάλλον δεν πρόκειται να γίνει. Αλλά δεν είναι τόσο χαμηλό το επίπεδο του όσο λέτε παλικάρια. Δεν είναι καν χαμηλό. Κ υπάρχει βελτίωση. Το λάθος που έκανε ήταν κακό λάθος, το πληρώσαμε, γνώμη μου οτι δεν αποκλειστηκαμε μόνο από αυτό,αλλά shit happens. Το θέμα δεν είναι βέβαια να είναι μόνο καλός παίκτης, που είναι, αλλά να έχει το χαρακτήρα να ξεπερνάει τέτοιες καταστάσεις κ να γίνεται δυνατότερος. Εγώ τον πιστεύω τον Λευτέρη και απ ότι φαίνεται κ οι υπεύθυνοι.

Κ αν έχουμε νέο Ματος έτοιμο, εννοείται ναι. Ο ΠΑΟΚ πάνω οπ όλα. Αλλά, το πιο πιθανό είναι ότι θα έχουμε Ροντρίγκους, Μπουσαιντιδες, Ραφαδες και Ραφταδες.. Κ μακαρι να έχει την εξελιξη του Λυρατζη και ακόμα καλύτερη κ ο Τσαουσης. Γιατί με τον Πορτογαλο Βαγγέλη Κουτσοπουλο δύσκολα τα πράγματα..
Δεν αντιλαμβανομαι γτ ειναι υπερβολικες οι τοποθετησεις μου. Δηλαδη ποια στοιχεια του Λυρατζη ειναι καλυτερα του Κιτσιου? Εχει καλυτερη σεντρα? Ειναι ταχυτερος? Εχει καλυτερες πασες? Σκοραρει?
Ακομη και αμυντικα παιζει να ειναι στα ιδια. Απλα ο Κιτσιου ηταν πιο επιρρεπής στο λαθος.
Δεν ξερω αν εχει προοπτικες εξελιξης και βελτιωσης, ή αν αυτο ειναι το ταβανι του. Αυτο θα το δειξει ο χρονος. Εγω ξερω πως στον ΠΑΟΚ του Σαββιδη ειναι ντροπη το βασικο δεξι μπακ να ειναι ο Λυρατζης και απο πισω να ρχονται ο Σαστρε με τον Τειλορ.
Θα πρεπε να χουμε τα καλυτερα μπακ του πρωταθληματος, ειδικα οταν ο προπονητης μας βασιζει ΟΛΟ του το παιχνιδι στα μπακ.
Εμεις εχουμε μπακ ομαδας π παιζει για την πεμπτη θεση.
Μακαρι να εξελιχθει ο Λυρατζης σε Ματος, αλλα τη στιγμη π μιλαμε θα πρεπε να ειναι αναπληρωματικός ενος παιχταρα.

υγ. περσι ειχε μολις ενα γκολ και καμια ασιστ. Δεν νοειται βασικο μπακ ομαδας πρωταθλητιμου με τετοια νουμερα
Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Τελευταία επεξεργασία από Gospi και Κυρ 31 Ιούλ 2022, 08:24, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10928
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: 19. Λευτέρης Λύρατζης

Δημοσίευσηαπό aivas19 » Κυρ 31 Ιούλ 2022, 08:18

PAOK_Antarctica έγραψε:Καλός είναι και θα γίνει ακόμα καλύτερος.
Το θέμα είναι εμείς να μην τον κάψουμε και αυτόν και τους επόμενους.

Δεν χρειάζεται κάθε φορά που κάποιος κάνει δύο καλές εμφανίσεις να αρχίσουμε να φωνάζουμε για τον επόμενο Ρομπέρτο Κάρλος απλα επειδή είναι από τις ακαδημίες.

Λαου λαου και χαμηλά τη μπάλα.

Συμφωνω απολυτα αλλα βοηθαει τους αντιΛουτσεσκικους να τα κανουν αυτα γιατι ο Λουτσε ειναι εμμονικος
Άβαταρ μέλους
aivas19
 
Δημοσιεύσεις: 10298
Εγγραφή: Δευτ 27 Απρ 2020, 23:20

Re: 19. Λευτέρης Λύρατζης

Δημοσίευσηαπό abc_o_ karpouzas » Κυρ 31 Ιούλ 2022, 09:06

Συμπέρασμα;

Είναι καλός όσο δεν παίζει

Δεν είναι όσο παίζει

Εντάξει...νορμαλ πράγματα για οπαδούς του ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
abc_o_ karpouzas
 
Δημοσιεύσεις: 6011
Εγγραφή: Παρ 20 Ιουν 2008, 15:12
Τοποθεσία: seven hill town

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Doomlord4, nunies4, PAOK_Antarctica, Sardan, TylerDurden, τσιριγωτης και 60 επισκέπτες