19. Λευτέρης Λύρατζης

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 32. Λευτέρης Λύρατζης

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Δευτ 10 Αύγ 2020, 10:17

Darkm4n έγραψε:
ΑποστόληςΑ έγραψε:Αφού τον θέλει ο ΠΑΟ ας πληρώσει κι ας τον πάρει.

:arrow: :arrow: :arrow: :arrow:
Διάβασα σε αρδοσάιτ αν μείνει ελεύθερος θα το ξαναζηζητήσουν.
Στύλ Πούγγουρα!
Αυτοί δεν έχουν μαντήλι να κλάψουν πήραν μόνο ελεύθερους μπας και ΄βγουν Ευρώπη και σωθούν.

Ας περάσουν τότε σε δυο χρόνια που θα τελειώνει το συμβόλαιό του. Αν δεν έχει ανανεωθεί...
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90095
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: 32. Λευτέρης Λύρατζης

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Δευτ 10 Αύγ 2020, 10:19

Τίποτε το περίεργο δεν συμβαίνει στην ομάδα μας. Εξαρτάται από το πώς προσεγγίζεις ένα θέμα. Αν θες να το προσεγγίσεις απλά και μόνο για να γκρινιάξεις προς την ομάδα, τότε ναι, πείθεις τον εαυτό σου ότι τίποτε δεν προχωράει σωστά.
Αν θες να το δεις πιο ψύχραιμα, υπάρχει και η παρακάτω άποψη
ΑποστόληςΑ έγραψε:Έχουμε αυτή τη στιγμή Matos, Soares, Λημνιό και Jaba που μπορεί να παίξουν δεξιό full-back. Δεν μας παίρνει να μείνει ο Λύρατζης και να μην παίζει.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90095
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: 32. Λευτέρης Λύρατζης

Δημοσίευσηαπό van rooy » Δευτ 10 Αύγ 2020, 14:11

Ο Μάτος έδωσε ότι είχε να δώσει, στην ηλικία που βρίσκεται δεν μπορεί να παίξει φουλ μπακ συνεχώς, ο ροντρίγκο τραυματίζεται συχνά και δεν μας έχει δώσει στοιχεία πως μπορεί να ανταποκριθεί σε συνεχόμενα παιχνίδια , όσο αφορά τους άλλους 2 θα με συγχωρέσεις αλλά νομίζω ότι όταν μιλάμε για φουλ μπακ χαφ εννοούμε παίκτες που ξέρουν να μαρκάρουν ...Εκτός αν βλέπουμε άλλους παίκτες με τις φανέλες λημνιός και ζαμπά.
Ο ένας 2 φορές μάρκαρε ή προσπάθησε να μαρκάρει και έφαγε κόκκινες που μας στοίχησαν, ο λημνιός μαρκάρει χώρους και δεν μπορεί να μαρκάρει όπως ένας αμυντικός.

Ο καθένας εκφράζει την άποψη του και όπως αυτός βλέπει τα πράγματα. Προσωπικά θεωρώ πρώτη επιλογή για την ομάδα μας απο τους υπάρχοντες τον ροντρίγκο, και για 2η κανέναν.

Ο μάτος έδωσε τα πάντα στην ομάδα μας αλλά νομίζω ότι ο χρόνος άρχισε να εμφανίζει τα σημάδια του.

Δεν είμαι υπέρμαχος των ονομάτων αλλά θεωρώ ότι ο ΠΑΟΚ έχει έλλειψη σε αρκετές θέσεις και ειδικά στα μπακ αυτή τη στιγμή.
2ο αριστερό μπακ δεν έχουμε , δεξί ο μάτος ο οποίος όμως δεν φαίνεται να συμφωνεί με τον ρόλο που του δίνει ο προπονητής όπως και πέρσι ως 3ο στόπερ.

Στα στόπερ επίσης έχουμε θέμα καθώς ο βαρέλα δεν μπορεί να παίξει ως αριστερό στόπερ για αυτο΄και πέρσι είχε χάλια χρονιά η καλύτερη του ήταν ο ράζβαν τον έβαλε δεξί στόπερ και αριστερά τον κρέσπο.
Άβαταρ μέλους
van rooy
 
Δημοσιεύσεις: 712
Εγγραφή: Τρί 19 Φεβ 2019, 13:15

Re: 32. Λευτέρης Λύρατζης

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Δευτ 10 Αύγ 2020, 21:08

OK. Καλή καρδιά!
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90095
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: 32. Λευτέρης Λύρατζης

Δημοσίευσηαπό Metagrafakias » Παρ 28 Αύγ 2020, 22:53

Ειναι η ευκαιρια σου παικταρα μου δειξε τον καλυτερο εαυτο σου και ο Φερρειρα θα σου δωσει την ευκαιρια!!!
Metagrafakias
 
Δημοσιεύσεις: 1703
Εγγραφή: Σάβ 14 Δεκ 2013, 15:55

Re: 32. Λευτέρης Λύρατζης

Δημοσίευσηαπό Τρόμος » Σάβ 29 Αύγ 2020, 01:19

Πριν ένα χρόνο παρακαλούσαμε να έρθει ο Κοεντραο γιατί ο Γιαννούλης δεν μπορούσε να είναι βασικός.12 μήνες μετά ο Γιαννούλης είναι το μεγαλύτερο περιουσιακό στοιχείο μας. Ο Λύραντζης είναι ικανός για μεγάλα πράγματα,θεωρείται ο καλύτερος των γεννηθέντων 1999/2000. Στο Βόλο τα πήγε μέτρια γιατί θέλαν ένα μπακ που να είναι φουλ ανασταλτικός και το ν πέρασαν στα εξτρέμ. Παίκτης που ξεκίνησε εξτρέμ καθιερώθηκε μετά στα μπακ και έχει παίξει σε α εθνική και τα δύο. Νομίζω πως μπορεί να παίξει άνετα όλη την πτέρυγα καλύτερα από τον Λημνιό.
Τρόμος
 
Δημοσιεύσεις: 3803
Εγγραφή: Τετ 08 Ιουν 2011, 13:57
Τοποθεσία: Παγουριστάν

Re: 32. Λευτέρης Λύρατζης

Δημοσίευσηαπό Ιάσονας » Σάβ 29 Αύγ 2020, 11:41

Περυσι είδα αρκετά παιχνίδια ΝΠΣ. Κατα τη γνώμη μου τόσο ο Λυρατζης όσο και οι Τσαούσης Μπαλογιάννης και Διαμάντης (που ήδη έφυγε) αξίζουν να πάρουν θέση στο ρόστερ όχι ως βασικοί αλλά ως συμπληρωματικά στελέχη.
Περυσι ο Ροντρίγκο ως αναπληρωματικό δεξί μπακ έπαιξε 3 παιχνίδια στο πρωτάθλημα τα 2 ως βασικός δηλαδή ο Λυρατζης δεν μπορεί να είναι βασικός σε 10 παιχνίδια στο πρωτάθλημα - κυπελλο. Στα μπακ θα μπορουσε το πίσω απο ροντριγκο - γιαννούλη να υπάρχουν λύρατζης τσαούσης και βιερίνια (για ασφάλεια). Αντίστοιχα στα στόπερ ο Διαμάντης θα μπορούσε να είναι το πέμπτο στόπερ πίσω από Μιχαηλίδη Μιχαι και δύο έμπειρους (Κρέσπο Ινγκασον ή Βαρέλα) και στα 6 8 τσιγγάρας μπαλογιάννης ως τέταρτη και πέμπτη επιλογή.
Επίσης να αναφέρω πως ο Μελίσσας που πήγε Παναιτωλικό άνετα μπορούσε να είναι ο δευτερος τερματοφύλακας μας πίσω από ένα από Ρει Ζιφκοβιτς Πασχαλάκη δηλαδή υπάρχει κατασπατάληση και χρημάτων και προιόντων της ακαδημίας.
Ιάσονας
 
Δημοσιεύσεις: 2542
Εγγραφή: Κυρ 20 Δεκ 2015, 12:21

Re: 32. Λευτέρης Λύρατζης

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Σάβ 29 Αύγ 2020, 12:13

Λευτερη δείξε τα δόντια σου!
Μην ξεχνάς ότι πίσω ακριβώς από σενα είναι ο Καλουτσικίδης που είναι πιο δυναμικός.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90095
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: 32. Λευτέρης Λύρατζης

Δημοσίευσηαπό Johnsim » Δευτ 31 Αύγ 2020, 09:16

Όπως κάθε νέος παίχτης χρειάζεται στήριξη υπομονή και εμπιστοσύνη ώστε να
Πάρει την αυτοπεποίθηση που θέλει , με 20 λεπτά και παίζοντας μια στο τόσο δουλειά δεν γίνετε .
Αρχηγός στις μικρές ομάδες ένα μπακ που σκόραρε ασταμάτητα , είναι εύκαιρα να δείξει τι μπορεί
Να κάνει σε αυτό το επίπεδο στα βαθιά επιτόπου , κάποτε έτσι είχε μπει ο Γιούρκας σε ένα ματς
Παο Μάντσεστερ και σε ένα βράδυ τον έμαθε όλη η Ευρώπη .
Johnsim
 
Δημοσιεύσεις: 155
Εγγραφή: Τετ 05 Αύγ 2015, 17:50

Re: 32. Λευτέρης Λύρατζης

Δημοσίευσηαπό tad » Δευτ 07 Σεπ 2020, 11:17

O Λευτέρης για εμένα είναι από τις καλύτερες περιπτώσεις ποδοσφαιριστή από τις ακαδημίες ... Παιχτάρα και εξαιρετικός χαρακτήρας. Και ηγέτης για όσους ξέρουν ...

Είναι πολυτάλαντος με δύο πόδια ...

Για αυτό το παιδί είμαι 100% σίγουρος ότι αξίζει να είναι στην 25άδα του ΠΑΟΚ ... καλύπτει πάρα πολλές θέσεις και όχι μόνο το δεξί άκρο. Μπορεί να παίξει και σε 4άδα και φουλ μπακ ... μπορεί να παίξει και αριστερό και δεξί μπακ ... και πάρα πολύ σημαντικό ότι ξέρει να παίζει πολύ καλά μέσα στην περιοχή ... και γκολ και ασίστ έχει ... μεγάλα νούμερα από πολύ μικρή ηλικία ...

Δεν είμαι σίγουρος για το ταβάνι του ... για το αν δηλαδή μπορεί να είναι βασικός και αναντικατάστατος στον ΠΑΟΚ ... αυτό το ξέρει μόνο ο Θεός και ο ίδιος ...

αλλά είμαι σίγουρος για το αν πρέπει να παραμείνει στο ρόστερ ... εάν μείνει βέβαια πρέπει να παίζει γιατί σε αυτές τις ηλικίες αλλιώς δεν εξελίσεσαι. Είμαι σίγουρος 100% ότι στο ελληνικό πρωτάθλημα θα είναι άνετα συνεπής και με πολύ καλά νούμερα και αποτελέσματα ...

υποσ.
Είναι ένας πολύ καλύτερος Κίτσιου ... πολύ πιο ολοκληρωμένος και κυρίως έξυπνος ...
Άβαταρ μέλους
tad
 
Δημοσιεύσεις: 2356
Εγγραφή: Δευτ 05 Μάιος 2008, 11:13

Re: 32. Λευτέρης Λύρατζης

Δημοσίευσηαπό danirifle » Δευτ 07 Σεπ 2020, 13:50

tad έγραψα και σε άλλο τόπικ, ότι με έχει ενθουσιάσει ο λύρατζης, όσο τον έχω παρακολουθήσει
τον θεωρώ παρόμοι παίχτη με το γιαννούλη, απλά 2-3 χρόνια πίσω σε εξέλιξη (νομίζω και ηλικιακά)
μακάρι να μείνει, να παίξει και να δουλέψει το παιδί
σύγχρονο, μοντέρνο μπακ με ταχύτητα και τεχνική
ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΦΤΙΑΓΜΕΝΟΙ...
Άβαταρ μέλους
danirifle
 
Δημοσιεύσεις: 10194
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 14:03

Re: 32. Λευτέρης Λύρατζης

Δημοσίευσηαπό Demir » Τρί 08 Σεπ 2020, 23:30

μην κανετε κανενα εγκλημα και τον χαρισετε στον βαζελο... παλι γραφουν για ελευθερο στο βαζελο...
Demir
 
Δημοσιεύσεις: 7976
Εγγραφή: Πέμ 05 Δεκ 2013, 22:32

Re: 32. Λευτέρης Λύρατζης

Δημοσίευσηαπό john4serres » Τρί 08 Σεπ 2020, 23:51

Δωσ' τον δανεικο σε καμια Δανέζικη ή στις Κάτω Χώρες.
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29932
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: 32. Λευτέρης Λύρατζης

Δημοσίευσηαπό xrisitsapa » Τετ 09 Σεπ 2020, 07:26

Μην τυχον και κανετε καμια μ@λ@κια οπως με τον Πουγγουρα, και μετα λεμε, " τελικα καλος ηταν".
xrisitsapa
 
Δημοσιεύσεις: 3532
Εγγραφή: Δευτ 27 Σεπ 2010, 18:11

Re: 32. Λευτέρης Λύρατζης

Δημοσίευσηαπό Tolaros » Τετ 09 Σεπ 2020, 07:48

Ποιος είπε "τελικά καλός ήταν" για τον Πούγγουρα??
Άβαταρ μέλους
Tolaros
 
Δημοσιεύσεις: 5587
Εγγραφή: Κυρ 23 Δεκ 2007, 22:16
Τοποθεσία: Ντεπώ

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: aklautos4, alexgarcia6, anticon4, astral, nunies4, proedros, Shivaspace, Μπαρκαρούτσος και 34 επισκέπτες