3. Ivan Näsberg

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 3. Ivan Näsberg

Δημοσίευσηαπό DonnieMcGrath » Τετ 10 Αύγ 2022, 15:30

Μισό για να καταλάβω, έπαθε θλάση ο Νασμπεργκ?
Ή ξεκίνησε κράξιμο στο προπονητικο τιμ για ΠΙΘΑΝΟ
τραυματισμο, και στο ιατρικό τιμ για ΠΙΘΑΝΗ λάθος εκτίμηση και αποθεραπεία. Εάν ισχύει το 2ο, μιλάμε για παγκόσμια πρωτοτυπία. Α ρε φουκαρα.... που έλεγε και μια ψυχη
DonnieMcGrath
 
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: Σάβ 12 Φεβ 2022, 11:11

Re: 3. Ivan Näsberg

Δημοσίευσηαπό Miles » Τετ 10 Αύγ 2022, 15:43

Gospi έγραψε:Ναι αυτο περιμεναμε για να καταλαβουμε οτι εχουμε ασχετους στο τιμ...
Αλλα μαλλον αυτο αποδεικνυει οτι ειναι και επικινδυνοι.
Παμε για αλλη μια χρονια ατελειωτων θλασεων και τραγικης φυσικης καταστασης...

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Έχω πει εκατό φορές τι συμβαίνει με τις προετοιμασίες χωρίς να είμαι και ο ειδικός. Πες μου πώς στον πούτσο έχεις καταλάβει, και το επαναλαμβάνεις μάλιστα, ότι η ομάδα μετά από ούτε δύο μήνες προπονήσεων (θα) έχει πρόβλημα φυσικής κατάστασης.
Μ' αρέσει που θέλεις και τον διάλογο ύστερα.
Miles
 
Δημοσιεύσεις: 5118
Εγγραφή: Δευτ 21 Δεκ 2020, 20:17

Re: 3. Ivan Näsberg

Δημοσίευσηαπό paokovios1974 » Τετ 10 Αύγ 2022, 16:01

Και να έπαιζες λίγο σε ανεβάζαν λίγο σε κατέβαζαν.
Δε μασαμε εχουμε Καργα
Αγάπη μόνο για την ομάδα μας
Άβαταρ μέλους
paokovios1974
 
Δημοσιεύσεις: 7154
Εγγραφή: Κυρ 29 Δεκ 2013, 20:40
Τοποθεσία: Οπου τολμουν οι Αετοι

Re: 3. Ivan Näsberg

Δημοσίευσηαπό john4serres » Τετ 10 Αύγ 2022, 16:06

Gospi έγραψε:Ναι αυτο περιμεναμε για να καταλαβουμε οτι εχουμε ασχετους στο τιμ...
Αλλα μαλλον αυτο αποδεικνυει οτι ειναι και επικινδυνοι.
Παμε για αλλη μια χρονια ατελειωτων θλασεων και τραγικης φυσικης καταστασης...

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΑΟΚ σ αγαπώ
ΠΑΟΚ είσαι ο ένας
Θλάση με subutteo
Δεν έπαθε κανένας
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29920
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: 3. Ivan Näsberg

Δημοσίευσηαπό Gospi » Τετ 10 Αύγ 2022, 16:08

Miles έγραψε:
Gospi έγραψε:Ναι αυτο περιμεναμε για να καταλαβουμε οτι εχουμε ασχετους στο τιμ...
Αλλα μαλλον αυτο αποδεικνυει οτι ειναι και επικινδυνοι.
Παμε για αλλη μια χρονια ατελειωτων θλασεων και τραγικης φυσικης καταστασης...

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Έχω πει εκατό φορές τι συμβαίνει με τις προετοιμασίες χωρίς να είμαι και ο ειδικός. Πες μου πώς στον πούτσο έχεις καταλάβει, και το επαναλαμβάνεις μάλιστα, ότι η ομάδα μετά από ούτε δύο μήνες προπονήσεων (θα) έχει πρόβλημα φυσικής κατάστασης.
Μ' αρέσει που θέλεις και τον διάλογο ύστερα.
Εσυ να μου πεις πως στον πουτσο εχεις καταλαβει οτι θελω διάλογο μαζι σου.
Οσο για τα αλλα π λες, ειδαμε την ομαδα περσι, την ειδαμε με την λεφσκι φετος, θα την δουμε και στην σεζον που ερχεται. Στο τελος θα κανουμε ταμειο για ολα.
Η αποψη μου ειναι αυτη. Αν σ αρεσει καλως. Αν δεν σ αρεσει καρφακι δεν μου καιγεται.


Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10923
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: 3. Ivan Näsberg

Δημοσίευσηαπό psykoman » Τετ 10 Αύγ 2022, 16:25

Η αληθεια ειναι οτι κι εγω καπου χαθηκα Gospi.
Στο ενα ποστ λες ''Παμε για αλλη μια χρονια ατελειωτων θλασεων και τραγικης φυσικης καταστασης...'' Με σιγουρια οτι ειναι τετελεσμενο και στο αμεσως επομενο σου ποστ...''Στο τελος θα κανουμε ταμειο για ολα.''


:roll: :roll: :roll: :roll:
Ο πολεμος ξεκινησε:
Αν προχωρησω, ακολουθηστε με
Αν υποχωρησω, σκοτωστε με
Αν σκοτωθω, εκδικηθειτε με


υ.γ.Ολα στον βωμο της εξελιξης:Μετα τα γενοσημα φαρμακα αποκτησαμε και γενοσημους οπαδους.
Άβαταρ μέλους
psykoman
 
Δημοσιεύσεις: 2632
Εγγραφή: Τρί 05 Φεβ 2008, 22:39
Τοποθεσία: Σερρες

Re: 3. Ivan Näsberg

Δημοσίευσηαπό Γερασίμου » Τετ 10 Αύγ 2022, 16:48

Αν όπως δείχνουν τα πράγματα υπέστη θλάση, δεν είναι κάτι που δεν έπρεπε νε περιμένουμε. Ο ποδοσφαιριστής είναι σε συνεχή αγωνιστική δράση από τον Μάρτιο. Ήλθε από κρύο-δροσερό σε ζεστό κλίμα και μπήκε σε έντονο ρυθμό προπονήσεων προετοιμασίας.
Άποψη μου είναι το ότι θα έπρεπε να πάρει 7-10 μέρες ξεκούρασης και προσαρμογής ή να έμπαινε σε διαφορετικό πρόγραμμα.
Γερασίμου
 
Δημοσιεύσεις: 4978
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 11:58

Re: 3. Ivan Näsberg

Δημοσίευσηαπό gika » Τετ 10 Αύγ 2022, 16:55

Κι εσυ τι είσαι, γιατρός; :mrgreen: :mrgreen:
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17213
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: 3. Ivan Näsberg

Δημοσίευσηαπό Gospi » Τετ 10 Αύγ 2022, 16:57

psykoman έγραψε:Η αληθεια ειναι οτι κι εγω καπου χαθηκα Gospi.
Στο ενα ποστ λες ''Παμε για αλλη μια χρονια ατελειωτων θλασεων και τραγικης φυσικης καταστασης...'' Με σιγουρια οτι ειναι τετελεσμενο και στο αμεσως επομενο σου ποστ...''Στο τελος θα κανουμε ταμειο για ολα.''


:roll: :roll: :roll: :roll:
Η χρονια ξεκινησε με τραγικη φυσική κατάσταση σε δυο πολυ κρισιμα ματς για τα οποια ετοιμαζόμασταν θεωρητικα 1 μήνα, και με θλαση Ραφα Σοαρες και θλαση Νεσμπεργκ. Δεν βαζω καν μεσα την θλαση Καντουρι για να μην θεωρηθω πονηρος. Αυτος τραυματιζεται και μονο π αναπνεει. Αρα η χρονια προβλεπεται οπως την περιεγραψα στο ποστ που σε προβληματισε. Το αν τελικα εξελιχθει ετσι, θα το ξερουμε στο τελος της που θα κανουμε ταμειο. Τι ακριβως σε μπερδευει?

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10923
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: 3. Ivan Näsberg

Δημοσίευσηαπό Γερασίμου » Τετ 10 Αύγ 2022, 18:14

gika έγραψε:Κι εσυ τι είσαι, γιατρός; :mrgreen: :mrgreen:


Ακριβώς, ασκώ την Ιατρική εδώ και 37 χρόνια.
Γερασίμου
 
Δημοσιεύσεις: 4978
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 11:58

Re: 3. Ivan Näsberg

Δημοσίευσηαπό gika » Τετ 10 Αύγ 2022, 18:27

Το γνωρίζω, χιουμοριστικό ήταν το σχόλιο.
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17213
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: 3. Ivan Näsberg

Δημοσίευσηαπό 23Bron » Τετ 10 Αύγ 2022, 20:03

Gospi έγραψε:
Miles έγραψε:
Gospi έγραψε:Ναι αυτο περιμεναμε για να καταλαβουμε οτι εχουμε ασχετους στο τιμ...
Αλλα μαλλον αυτο αποδεικνυει οτι ειναι και επικινδυνοι.
Παμε για αλλη μια χρονια ατελειωτων θλασεων και τραγικης φυσικης καταστασης...

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Έχω πει εκατό φορές τι συμβαίνει με τις προετοιμασίες χωρίς να είμαι και ο ειδικός. Πες μου πώς στον πούτσο έχεις καταλάβει, και το επαναλαμβάνεις μάλιστα, ότι η ομάδα μετά από ούτε δύο μήνες προπονήσεων (θα) έχει πρόβλημα φυσικής κατάστασης.
Μ' αρέσει που θέλεις και τον διάλογο ύστερα.
Εσυ να μου πεις πως στον πουτσο εχεις καταλαβει οτι θελω διάλογο μαζι σου.
Οσο για τα αλλα π λες, ειδαμε την ομαδα περσι, την ειδαμε με την λεφσκι φετος, θα την δουμε και στην σεζον που ερχεται. Στο τελος θα κανουμε ταμειο για ολα.
Η αποψη μου ειναι αυτη. Αν σ αρεσει καλως. Αν δεν σ αρεσει καρφακι δεν μου καιγεται.


Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

gospi Μαζεψε λιγο το στομα σου..εχει γεμισει νταηδες το forum...σου λεει κατι εμπεριστατωμενα και εσυ του λες οτι να ναι ...εδω θα κανετε διαλογο δεν θα βγαζετε τα απωθημενα σας...
23Bron
 
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Τρί 08 Σεπ 2020, 18:06

Re: 3. Ivan Näsberg

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τετ 10 Αύγ 2022, 20:46

Περαστικά Ιβάναρε!
ΥΓ: Ο Κουλιεράκης εξακολουθεί να προπονείται με την α΄ ομάδα ή πήγε να κάνει ξανά προετοιμασία με την β΄;
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90070
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: 3. Ivan Näsberg

Δημοσίευσηαπό Totem_pk » Τετ 10 Αύγ 2022, 20:56

Γερασίμου έγραψε:Αν όπως δείχνουν τα πράγματα υπέστη θλάση, δεν είναι κάτι που δεν έπρεπε νε περιμένουμε. Ο ποδοσφαιριστής είναι σε συνεχή αγωνιστική δράση από τον Μάρτιο. Ήλθε από κρύο-δροσερό σε ζεστό κλίμα και μπήκε σε έντονο ρυθμό προπονήσεων προετοιμασίας.
Άποψη μου είναι το ότι θα έπρεπε να πάρει 7-10 μέρες ξεκούρασης και προσαρμογής ή να έμπαινε σε διαφορετικό πρόγραμμα.

Φιλε μου γιατρε. Εσυ το ξερεις. Αυτοι που ειναι υπευθυνοι να τα ξερουνε αυτα σε εταιριες με μπατζετ δεκαδων εκατομυριων και ειναι η καθημερινη δουλεια τους δεν το ξερανε? Τελικα τι στο καλο γινεται στην ομαδα μας? Γιαυτο οποιος τραυματίζεται τον ξεχναμε για απροσδιοριστο διαστημα?
Ρε παιδια τι να πω δηλαδη…..

Υ.Γ. Αγαπητε Γερασιμου δεν υπονοω ουτε μειωνω σε τιποτα τις γνωσεις και το επαγγελμα σου. Απλα θελω να τονισω οτι σε ενα φορουμ βρεθηκε ενας ανθρωπος να πει τι συμβαινει. Οι επιφορτισμενοι με τυχες των ποδοσφαιρστων μας τι κανουν?
Totem_pk
 
Δημοσιεύσεις: 7567
Εγγραφή: Τετ 21 Αύγ 2019, 10:59

Re: 3. Ivan Näsberg

Δημοσίευσηαπό Γερασίμου » Τετ 10 Αύγ 2022, 21:45

Totem αδελφέ,
ούτε είδα, ούτε είπες, ούτε και υπονόησες κάτι για το επάγγελμα μου το οποίο προσωπικά και πολλοί συνάδελφοι το θεωρούμε λειτούργημα και τέτοιο πρέπει να είναι πρωτίστως. Από την όποια εμπειρία και γνώση μου στο θέμα έχοντας συνεργασία και με αθλητίατρους μπορώ να πω πως έναν φορτωμένο αθλητή δεν τον φορτώνεις περισσότερο όταν έχει ήδη ένα πρόγραμμα πλήρους αγωνιστικής δραστηριότητας για 5 μήνες. Ενδεχόμενα θα μπορούσε να πάρει και μια 10ήμερη άδεια αλλά αυτό, no one of my business. Δεν μπορώ, όπως και κανείς από μας δεν μπορεί να ξέρει πως δουλεύει το όλο γκρουπ στον ΠΑΟΚ μας και κατά πόσον έχουν λόγο και επιρροή οι του ιατρικού team στο πόσο θα συμμετάσχει σε προπόνηση ένας παίκτης με την επιβάρυνση του Νορβηγού ή αν έχουν λόγο μόνο όταν φτάσουμε σε τραυματισμό. Κοινώς, αν υφίσται και προληπτική αθλητιατρική.
Όταν ήμουν στην Αγγλία είχα μάθει πως το ιατρικό team κάθε ομάδος και αυτό ισχύει και τώρα, οι ιατροί έχουν λόγο στο πόσο θα "πιεσθεί" ο κάθε παίκτης ανάλογα και με τα εργομετρικά και τα αγωνιστικά λεπτά που έχει. Βέβαια εκεί πέραν των ομαδικών γίνονται και προπονήσεις εξατομικευμένες, ανάλογα με τις ανάγκες και τις ελλείψεις κάθε παίκτη. Επαγγελματισμός 100% κάτι που πρέπει και θέλω να δω στην ομάδα μας, αλλά παρότι πέρσι από όσο ξέρω, γιατί φέτος έφυγε για οικογενειακούς λόγους, παρότι υπήρχε στο γκρουπ δεν γινόταν κάτι.
Ας ηρεμήσουμε όλοι μας, καλοκαίρι είναι και να απολαύσουμε όσοι μπορούμε διακοπές, (σαν την Χαλκιδική δεν έχει) και να θυμόμαστε πως δεν πρέπει να υποθάλπουμε για κανένα λόγο την Υγεία μας. Το λέω και το γράφω για να το ακούω και να το δω και ''γώ.
Γερασίμου
 
Δημοσιεύσεις: 4978
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 11:58

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Parolos και 7 επισκέπτες