Ευρώπη 2022-23

Σχόλια - κριτική των αγώνων και τα νέα του ευρωπαϊκού ΠΑΟΚ

Re: Ευρώπη 2022-23

Δημοσίευσηαπό gika » Δευτ 18 Ιούλ 2022, 17:53

Σταματήστε ρε παιδια να βλέπετε φαντάσματα παντού. Κάπου φτάνει. Χθες γράφανε κάποιοι εδώ μέσα για την στημένη κλήρωση που θα φέρει εύκολους αντιπάλους στους άλλους και τη Λουγκάνο σε εμάς. Σήμερα μας ήρθε το χωριό η Βελεζ και πάλι στημένες κληρώσεις βλέπετε.

Άραγε αυτές οι θεωρίες συνομωσίας παίζουν κι αλλου ή απο όλες τις ευρωπαϊκές ομάδες μόνο τον ΠΑΟΚ πολεμούν στις κληρώσεις;
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17223
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: Ευρώπη 2022-23

Δημοσίευσηαπό Parolos » Δευτ 18 Ιούλ 2022, 18:46

Ναι αλλά πέτυχα Σλάβια και Μακάμπι.

Δεν τα λες δεν τα γράφεις.

Λουγκάνο έγραψα γιατί νόμιζα ότι διασταυρωνομαστε κι εμείς αυτόματα όπως είπα.

Τόσο τυχερός είμαι?

Κάποτε είχαν αναλυθεί οι πιθανότητες να παίξουμε με τον Άγιαξ τις δύο συνεχόμενες φορές και ήταν κάπου στις 1/128 αν θυμάμαι καλά.

Συμβαίνει? Ναι μπορεί να συμβεί.

Σε 127 παράλληλα σύμπαντα όμως δεν εχουμε παίξει 2 συνεχόμενες φορές με Άγιαξ.
Κι εκεί γκαντεμια δηλαδή..

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία. Πάντοτε στη ζωή, θα είμαι ΠΑΟΚ. Και στο θάνατο και στη ζωή...
Pablo Garcia
Άβαταρ μέλους
Parolos
 
Δημοσιεύσεις: 6024
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 17:33

Re: Ευρώπη 2022-23

Δημοσίευσηαπό Doomlord4 » Δευτ 18 Ιούλ 2022, 19:18

chri5ti9 έγραψε:Βιντι Ομόνοια Κρασνονταρ Γκαμπαλα και τώρα Βελεζ PSV. Συνέχεια κληρώσεις με Αγιαξ , Μπενφικα και Σλόβαν . Όλα τυχαία ;


Sent from my iPhone using Tapatalk


Αυτές οι ομάδες έχουν κληρωθεί,αλλά δεν έχουν αποκλείσει όλες άλλη ελληνική ομάδα,όπως το γράφεις
Μόνο η Γκαμπάλα κι αυτή την πετύχαμε σε όμιλο πριν 8 χρόνια


Το 2018 δεν είχαμε 100 υποψηφιους αντιπάλους στην κλήρωση
2 είχαμε
Την Βασιλεία και τον Άγιαξ
Και μας έκατσε η Βασιλεία
ΟΧΙ ο Άγιαξ ;) ;)

Καμία σχέση το 1/128
καμία...


Μετά ανάμεσα σε 4

Fenerbahçe
Spartak Moscow
Standard Liège
Slavia Praha

αποφύγαμε τους Τούρκους,πέξαμε με τους Ρώσους,νορμάλ κλήρωση
(η Σλάβια αποκλείστηκε στους 8 του Europa εκείνη τη χρονιά από την Τσέλσι)

Στο καπάκι στα Play-off δεν είχαμε ένα κάρο αντιπάλους
2 όλο κι όλο!!

Μπενφίκα και Δυναμό Κιέβου
50% πιθανότητες
Τελευταία επεξεργασία από Doomlord4 και Δευτ 18 Ιούλ 2022, 19:45, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
--------------------------------------------------------------
Ο αποκλεισμός είναι πισωγύρισμα και έτσι θέλω να τον αντιμετωπίσετε όλοι.
Δεν θέλω να νιώθει κανένας χαρούμενος που θα παίζουμε ένα παιχνίδι την εβδομάδα.
---------------------------------------------------------------

Ιβάν Σαββίδης.
Άβαταρ μέλους
Doomlord4
 
Δημοσιεύσεις: 7803
Εγγραφή: Σάβ 01 Νοέμ 2008, 01:45
Τοποθεσία: Thessaloniki

Re: Ευρώπη 2022-23

Δημοσίευσηαπό Doomlord4 » Δευτ 18 Ιούλ 2022, 19:20

lkosmid έγραψε:Στο link που ανέβασε ο Ronnie στη σελιδα 11 την προγούμενη βδομάδα φαίνεται ότι είναι λίγα, αλλα αν περάσει ο ζελος έχει μεγαλύτερο μερίδιο ως διορισμένος κυπελλούχος.


2,5 με 3 είναι

Άλλο λέω
Πες υποθετικά πως είναι 5
6...8....10
Τι ευχόμαστε;

Αυτό ρωτάω
--------------------------------------------------------------
Ο αποκλεισμός είναι πισωγύρισμα και έτσι θέλω να τον αντιμετωπίσετε όλοι.
Δεν θέλω να νιώθει κανένας χαρούμενος που θα παίζουμε ένα παιχνίδι την εβδομάδα.
---------------------------------------------------------------

Ιβάν Σαββίδης.
Άβαταρ μέλους
Doomlord4
 
Δημοσιεύσεις: 7803
Εγγραφή: Σάβ 01 Νοέμ 2008, 01:45
Τοποθεσία: Thessaloniki

Re: Ευρώπη 2022-23

Δημοσίευσηαπό NickGavanas » Δευτ 18 Ιούλ 2022, 20:03

Doomlord4 έγραψε:Ας πούμε υποθετικά πως θα είναι περίπου 5 εκατομμύρια
Οπότε,τι θα εύχεσαι σε τέτοιο σενάριο?



Αυτή την στιγμή είμαστε στην 15η θέση. Θέση που οδηγεί δύο ομάδες στα προκριματικά του Ch.L , τον κυπελλούχο στα προκριματικά του Europa και την 3η-4η στα προκριματικά του Conference.

Η 13η-14η θέση δεν έχει τόσο μεγάλη διαφορά. Απλώς ο πρωταθλητής γλιτώνει έναν γύρο. Έτσι πως το βλέπω εγώ το μαξ που μπορείς να κυνηγήσεις την επόμενη τριετία είναι αυτό. Θα μου πεις βέβαια σου εγγυάται κάνεις ότι θα μείνεις στην 15η θέση; Και πολύ καλά θα μου πεις.

Η Ρωσία μετά το φετινό μπαν θα πέσει πάνω από 10 θέσεις αφού θα χάσει και την καλή της χρονιά. Επίσης η φετινή μας βαθμολογία πάει δια 4 ενώ των χωρών που σε κυνηγάνε (Τσεχία, Δανία, Τουρκία) είναι δια 5 , το ίδιο ισχύει και για το Βέλγιο, Ουκρανία που είναι από πάνω σου. Πάμε να δούμε τις ομάδες από τις χώρες που μας ενδιαφέρουν άμεσα.

Αυτοί που μας κυνηγάν

Τσεχία -800
Έχει 5 εκπροσώπους από τους οποίους οι 2 είναι στο Conference League. Η Σλάβια που παίζει με τον Παναθηναϊκό και η Σπάρτα που παίζει με την Βίκινγκ από την Νορβηγία που κι αυτή είναι άμεσος ανταγωνισμός.


Δανία - 1175

Η Δανία έχει κι αυτή 5 ομάδες με τις 2 να είναι στο Conference, την Βίμποργκ που λογικά θα φτάσει στα play-off της διοργάνωσης αλλά δεν μοιάζει ομάδα που μπορεί να πάει πολύ μακριά και την Μπρόντμπι που θα παίξει με την Βασιλεία από την Ελβετία ματς που πάλι είναι μεταξύ ανταγωνιστών μας.

Κροατία - 1075

Και οι Κροατικές ομάδες έχουν ενδιαφέρον μιας και έχουν 3 ομάδες στο conference league. Την Osijek που λογικά θα παίξει με το ΑΠΟΕΛ, την Χάιντουκ που παίζει με την Γκιμαράες και την Ριέκα να έχει αρχικά Τζουγκάρντεν και μετά Λιουμπλιάνα.

Τουρκία -2800

Οι Τούρκοι είναι αρκετά καλά με την Μπακσασεχιρ να έχει βατούς αντιπάλους και την Κονιασπορ να έχει πιο δύσκολο έργο με την Μπάτε και την Βαντούζ.

Αυτούς που κυνηγάμε

Ελβετία +175

Οι Ελβετοί με 4 ομάδες οι 3 εκ των οποίων στο Conference. Μοιάζουν να έχουν βάσεις να μαζέψουν πόντους μιας και Λουγκάνο παίζει με Μπερ Σεβα ή Μινσκ, οι Young Boys είναι σχεδόν στα play-off και η Βασιλεία όπως είπαμε με την Μπρόντμπι.

Νορβηγία +400
Έχει 3 εκπροσώπους στο Conference την Βίκινγκ, την Μολντε που παίζει με την Ελφσμποργκ με τους Σουηδούς να μοιάζουν ελαφρώς καλύτερη ομάδα και μετην Λιλεστρομ που παίζει με την Αντβέρπ από το Βέλγιο μια άλλη χώρα που σε ενδιαφέρει άμεσα.


Ουκρανία +1500

2 ομάδες κι αυτή στο Conference με την Βορσκλα να παίζει με την ΑΙΚ και την Ζόρια με την Κραϊόβα. Με μεγάλη πιθανότητα να μείνουν και οι δύο έξω ή έστω να μην δείχνουν ότι μπορούν να φτάσουν μακριά.

Σερβία +3900

Η Σερβία στο Conference έχει την Τσουκαρισκι που παίζει με την Τβέντε και η Νις με την Wolfsberger από την Αυστρία.

Βέλγιο +5700

Η Άντερλεχτ σχεδόν περασμένη και η Αντβέρπ με την Λιλεστρομ.

Σε γενικές γραμμές οι θέσεις 20 έως 14 (με την πτώση την Ρωσίας) είναι πολύ κοντά αλλά ο τρόπος που είναι οι κληρώσεις μοιάζει εφικτό να κρατηθούμε στην 15η θέση. Αν οι άλλες ελληνικές ομάδες μείνουν έξω δεν μιλάμε για καταστροφή αλλά και να περάσουν δεν νομίζω ότι θα μπορέσουμε να κυνηγήσουμε κάτι καλύτερο. Το μόνο που θα επιτευχθεί είναι να μεγαλώσουμε την απόσταση από τους διώκτες που και αυτό σημαντικό είναι φυσικά.

*Πριν το edit

Αυτό που έχει όμως τεράστια σημασία είναι η πορεία της δικιάς μας ομάδας. Αν συνεχίσουμε και μπούμε στους ομίλους η συγκομιδή θα είναι πολύ μεγάλη και θα μας βάζει επικεφαλής σε πολλές μελοντικες κληρώσεις είτε αυτό είναι Champions είτε Europa είτε Conference. Αυτό αυτόματα σε βοηθάει να διατηρήσεις την καλή σου συγκομιδή, εύκολοι αντίπαλοι, καλές πορείες, έσοδα.

Οπότε για να απαντήσω και σε αυτό που με ρωτάς αν μιλάμε για 5+ εκατομμύρια, ναι ας μείνουν έξω, ιδανικά αφού ο βαζελος αποκλείσει τους Τσέχους. Τώρα αν μιλάμε για 1-2 εκατομμύρια ασυζητητί θέλω να περάσουν.

Edit: Οι βαθμολογίες ήταν εντελώς διαφορετικές πριν το edit. Ευχαριστώ πολύ τον Doomlord που ανέβασε τις τρέχουσες πράγμα που προφανώς αλλάζει αρκετά από αυτά που είπα.

Με αυτά τα δεδομένα σαν χώρα μπορούμε να διεκδικήσουμε θεωρώ έως και την 12η θέση ενώ Τσεχία, Κροατία και Δανία είναι κι αυτές στο παιχνίδι. Δηλαδή οι θέσεις από 12 έως 19 είναι ανοιχτές. Με τα νέα δεδομένα θα έπαιρνα το market pool μόνο αν ήταν 10+ :lol: :lol:

Ευχαριστώ και πάλι τον Doomlord για την βοήθεια του
Τελευταία επεξεργασία από NickGavanas και Δευτ 18 Ιούλ 2022, 21:45, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
NickGavanas
 
Δημοσιεύσεις: 228
Εγγραφή: Παρ 22 Φεβ 2008, 19:12

Re: Ευρώπη 2022-23

Δημοσίευσηαπό NickGavanas » Δευτ 18 Ιούλ 2022, 20:10

Προφανώς και κοίταξα μόνο τις ομάδες που είναι στο Κόνφερενς μιας και είναι μπαμ και έξω οι τυχόν αποκλεισμοί. Με τις άλλες διοργανώσεις θα προκύψουν άλλα δεδομένα
Άβαταρ μέλους
NickGavanas
 
Δημοσιεύσεις: 228
Εγγραφή: Παρ 22 Φεβ 2008, 19:12

Re: Ευρώπη 2022-23

Δημοσίευσηαπό Doomlord4 » Δευτ 18 Ιούλ 2022, 20:33

Οι διαφορές που γράφεις είναι απο την περσινή βαθμολογία
Η τρέχουσα φετινή είναι αυτή

Εικόνα

π.χ
η διαφορά με την 11η Σερβία είναι 3,900 (και όχι 3900 ή 5175)
που αντιστοιχεί σε διαφορά 16 αγωνιστικών βαθμών (2 βαθμούς η νίκη,1 η ισοπαλία)


Για το άλλο θα σου απαντήσω αύριο,πάω για ύπνο!! :D
--------------------------------------------------------------
Ο αποκλεισμός είναι πισωγύρισμα και έτσι θέλω να τον αντιμετωπίσετε όλοι.
Δεν θέλω να νιώθει κανένας χαρούμενος που θα παίζουμε ένα παιχνίδι την εβδομάδα.
---------------------------------------------------------------

Ιβάν Σαββίδης.
Άβαταρ μέλους
Doomlord4
 
Δημοσιεύσεις: 7803
Εγγραφή: Σάβ 01 Νοέμ 2008, 01:45
Τοποθεσία: Thessaloniki

Re: Ευρώπη 2022-23

Δημοσίευσηαπό NickGavanas » Δευτ 18 Ιούλ 2022, 20:46

Doomlord4 έγραψε:Οι διαφορές που γράφεις είναι απο την περσινή βαθμολογία
Η τρέχουσα φετινή είναι αυτή

Εικόνα

π.χ
η διαφορά με την 11η Σερβία είναι 3,900 (και όχι 3900 ή 5175)
που αντιστοιχεί σε διαφορά 16 αγωνιστικών βαθμών (2 βαθμούς η νίκη,1 η ισοπαλία)


Για το άλλο θα σου απαντήσω αύριο,πάω για ύπνο!! :D


Ναι μεγάλο φάουλ. Έχεις δίκιο. Είχα τουςς περσινούς πίνακες τους τελικούς και τα υπολόγισα βάση αυτού δίνοντας βέβαια και βάση στην χρόνια που έσβηνε. Τεράστια εντύπωση μου έκανε το 4333 της Ρωσίας, είχα την εντύπωση ότι θα μηδενιζοταν. Τώρα για την υποδιαστολή αφού με καταλαβαίνεις :lol: εννοώ οι αριθμοί μου είναι πολύ πιο εύκολοι να τους διαβάζω σε χιλιάδες πάρα σε δεκαδικά. Η νίκη όμως αλλάζει ανάλογα και με τον αριθμό των εκπροσώπων δηλαδή με 4 εκπροσώπους παίρνεις 0.250 ενώ με 5, 0.200 , σωστά;
Άβαταρ μέλους
NickGavanas
 
Δημοσιεύσεις: 228
Εγγραφή: Παρ 22 Φεβ 2008, 19:12

Re: Ευρώπη 2022-23

Δημοσίευσηαπό Doomlord4 » Τρί 19 Ιούλ 2022, 02:11

NickGavanas έγραψε:Τώρα για την υποδιαστολή αφού με καταλαβαίνεις :lol: εννοώ οι αριθμοί μου είναι πολύ πιο εύκολοι να τους διαβάζω σε χιλιάδες πάρα σε δεκαδικά.


Όχι,δεν καταλαβαίνω 8-)
Με 4 εκπροσώπους δεν παίρνεις 0.250 ,αλλά 0,250
ενώ με 5, 0,200 (ανα βαθμό)

2 είναι οι βαθμοί της νίκης
2/4 = 0,500 όχι 500
και η ισοπαλία 0,250 όχι 250
--------------------------------------------------------------
Ο αποκλεισμός είναι πισωγύρισμα και έτσι θέλω να τον αντιμετωπίσετε όλοι.
Δεν θέλω να νιώθει κανένας χαρούμενος που θα παίζουμε ένα παιχνίδι την εβδομάδα.
---------------------------------------------------------------

Ιβάν Σαββίδης.
Άβαταρ μέλους
Doomlord4
 
Δημοσιεύσεις: 7803
Εγγραφή: Σάβ 01 Νοέμ 2008, 01:45
Τοποθεσία: Thessaloniki

Re: Ευρώπη 2022-23

Δημοσίευσηαπό lkosmid » Τρί 19 Ιούλ 2022, 03:27

Doomlord4 έγραψε:
lkosmid έγραψε:Στο link που ανέβασε ο Ronnie στη σελιδα 11 την προγούμενη βδομάδα φαίνεται ότι είναι λίγα, αλλα αν περάσει ο ζελος έχει μεγαλύτερο μερίδιο ως διορισμένος κυπελλούχος.


2,5 με 3 είναι

Άλλο λέω
Πες υποθετικά πως είναι 5
6...8....10
Τι ευχόμαστε;

Αυτό ρωτάω

Δεν υπαρχει ερώτημα...
Να περάσει με δυο νίκες ώστε να μείνει η Τσεχία που είναι άμεση ανταγωνίστρια για την 15η θέση με -1 εκπρόσωπο. Έτσι κι αλλιώς σ' αυτο το στάδιο οι βαθμοί (αν και μισοί) πάνε μόνο στη χώρα και δεν υπάρχει χρηματικό αντίκρισμα για τη νίκη.
Επίσης να συνεχίσει έτσι και να μπει ομίλους ωστε να συνεχίζουμε να μαζεύουμε βαθμούς όλοι μαζί.
Το ίδιο να κάνει και το σκουλήκι, και ο ακατανόμαστος να αποκλειστεί ώστε να καταλήξει κι εκείνος Conference, ωστε να μειωθεί περισσότερο το μερίδιο του βάζελου, αλλά και τα έσοδα του γαύρου.
Έτσι θα έχουν όλοι οι ανταγωνιστές παιχνίδια μεσοβδόμαδα (εκτός του χαρτιού) και δεν θα μπορούν να ξεφύγουν άνετα στις πρώτες δύο θέσεις που οδηγούν στα προκριματικά του CL.
lkosmid
 
Δημοσιεύσεις: 321
Εγγραφή: Τετ 24 Σεπ 2008, 03:00

Re: Ευρώπη 2022-23

Δημοσίευσηαπό Doomlord4 » Τρί 19 Ιούλ 2022, 03:46

NickGavanas έγραψε:
Doomlord4 έγραψε:Ας πούμε υποθετικά πως θα είναι περίπου 5 εκατομμύρια
Οπότε,τι θα εύχεσαι σε τέτοιο σενάριο?




Οπότε για να απαντήσω και σε αυτό που με ρωτάς αν μιλάμε για 5+ εκατομμύρια, ναι ας μείνουν έξω, ιδανικά αφού ο βαζελος αποκλείσει τους Τσέχους. Τώρα αν μιλάμε για 1-2 εκατομμύρια ασυζητητί θέλω να περάσουν.

Edit: Οι βαθμολογίες ήταν εντελώς διαφορετικές πριν το edit. Ευχαριστώ πολύ τον Doomlord που ανέβασε τις τρέχουσες πράγμα που προφανώς αλλάζει αρκετά από αυτά που είπα.

Με αυτά τα δεδομένα σαν χώρα μπορούμε να διεκδικήσουμε θεωρώ έως και την 12η θέση ενώ Τσεχία, Κροατία και Δανία είναι κι αυτές στο παιχνίδι. Δηλαδή οι θέσεις από 12 έως 19 είναι ανοιχτές. Με τα νέα δεδομένα θα έπαιρνα το market pool μόνο αν ήταν 10+ :lol: :lol:

Ευχαριστώ και πάλι τον Doomlord για την βοήθεια του


Να σαι καλά φίλε

Υποθετικό τραβηγμένο σενάριο

Φτάνουν οσφπ παο και οαρης στα playoff του conference
Κάνουν όλοι από 1 νίκη αλλά αποκλείονται
Εμείς παίρνουμε όλο το μαρκετπουλ ας πουμε 5 εκ.
Και παίρνουμε μονο με νικες το confence
Η Ελλάδα τερματίζει 0,200 βαθμούς πίσω απ τη Σερβία στη 12η θέση

Την επόμενη χρονιά παιρνουμε το πρωτάθλημα και το επόμενο καλοκαίρι παίζουμε προκριματικά για το c.l
Και φυσικά αποκλειόμαστε

Αν 1 ομάδα έπαιρνε 1 βαθμό ακόμα,θα έμπαινε στους ομιλους θα είχε καποια "δόξα" θα είχε κάποια μικροέσοδα,θα μοιραζόμασταν το μαρκετπουλ,θα λέγαμε οχιρεγαμώτοκτλ..
Την επομενη χρονιά θα παίζαμε όμως απ ευθείας στους ομίλους τσουλου (25 εκ το μίνιμουμ)
αφού για 1 μονο βαθμό θα ειχαμε χασει την 11η χρυσή θέση


Που θέλω να καταλήξω....Ας προσέχουμε τι ευχόμαστε
Μπορεί να πανυγηρίζουμε σημερα για ένα δέντρο (5 εκατομ)
Και αύριο να χάσουμε το δάσος (25++++)

Το συμφέρον μας απ τους άλλους είναι,η μεγαλύτερη δυνατή συγκομιδή βαθμων για την χώρα με την μικρότερη δυνατή Δόξα και τα λιγότερα δυνατά λεφτά,για αυτούς

Υ.Γ
Πάντως καλό το country ranking,αλλά ο βάζελος φέτος θέλω να φάει 8
Να ξεφτιλιστεί,όχι απλά να χάσει
Ας πάει το σκουληκι ομιλους,να παει να μαμηθει ο βάζελος
Και φυσικά ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ ο γαβρος στο C.L
Είμαστε ολοι με τους Εβραίους
--------------------------------------------------------------
Ο αποκλεισμός είναι πισωγύρισμα και έτσι θέλω να τον αντιμετωπίσετε όλοι.
Δεν θέλω να νιώθει κανένας χαρούμενος που θα παίζουμε ένα παιχνίδι την εβδομάδα.
---------------------------------------------------------------

Ιβάν Σαββίδης.
Άβαταρ μέλους
Doomlord4
 
Δημοσιεύσεις: 7803
Εγγραφή: Σάβ 01 Νοέμ 2008, 01:45
Τοποθεσία: Thessaloniki

Re: Ευρώπη 2022-23

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τρί 19 Ιούλ 2022, 08:14

Doomlord4 έγραψε: ...Που θέλω να καταλήξω....Ας προσέχουμε τι ευχόμαστε
Μπορεί να πανυγηρίζουμε σημερα για ένα δέντρο (5 εκατομ)
Και αύριο να χάσουμε το δάσος (25++++)

Το συμφέρον μας απ τους άλλους είναι,η μεγαλύτερη δυνατή συγκομιδή βαθμων για την χώρα με την μικρότερη δυνατή Δόξα και τα λιγότερα δυνατά λεφτά,για αυτούς

Ακριβώς.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90086
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Ευρώπη 2022-23

Δημοσίευσηαπό nunies4 » Τρί 19 Ιούλ 2022, 08:39

Doom εγω καταλαβαινω ΑΠΟΛΥΤΑ την λογικη σου, η οποια προφανως και ειναι η ορθολογικη.
Αλλα η μπαλα ειναι και συναισθημα. Για να μην πω κυριως συναισθημα.
Και αν για την γειτονια ειλικρινα δεν με νοιαζει να παει ομιλους (ας δουν και αυτοι πως ειναι το Πεμπτη - Κυριακη) για τον βαζελο θελω να ξεφτιλιστει.
Ο εμετικος τροπος κλοπης του κυπελου δεν θελω με τιποτα να επιβραβευθει με εισοδο στους ομιλους.
2 ματσακια στο...μιλκο καπ οπως ελεγαν περυσι και πισω στην τρυπα τους. Του χρονου παλι.
Άβαταρ μέλους
nunies4
 
Δημοσιεύσεις: 12035
Εγγραφή: Τρί 20 Ιούλ 2021, 08:06

Re: Ευρώπη 2022-23

Δημοσίευσηαπό Doomlord4 » Τρί 19 Ιούλ 2022, 08:51

Ε αυτό δεν γράφω κι εγώ;
8 θέλω να φάνε
--------------------------------------------------------------
Ο αποκλεισμός είναι πισωγύρισμα και έτσι θέλω να τον αντιμετωπίσετε όλοι.
Δεν θέλω να νιώθει κανένας χαρούμενος που θα παίζουμε ένα παιχνίδι την εβδομάδα.
---------------------------------------------------------------

Ιβάν Σαββίδης.
Άβαταρ μέλους
Doomlord4
 
Δημοσιεύσεις: 7803
Εγγραφή: Σάβ 01 Νοέμ 2008, 01:45
Τοποθεσία: Thessaloniki

Re: Ευρώπη 2022-23

Δημοσίευσηαπό NickGavanas » Τρί 19 Ιούλ 2022, 08:52

Doomlord4 έγραψε:[

Την επόμενη χρονιά παιρνουμε το πρωτάθλημα και το επόμενο καλοκαίρι παίζουμε προκριματικά για το c.l
Και φυσικά αποκλειόμαστε



Απομονώνω αυτό το κομμάτι για να αναπτύξω το σκεπτικό μου. Αν η ομάδα είναι στο επίπεδο του "φυσικά αποκλειόμαστε" από τα προκριματικά του ch.l δεν θέλω ούτε να σκέφτομαι πως θα τα πάει στους ομίλους.

Για αυτό είπα σε περίπτωση που ήταν πολύ μεγάλο το market pool είπα ότι θα προτιμούσα να μείνουν οι άλλοι έξω. Για να μπορέσουμε να ψηλωσουμε την ομάδα στο ranking και με τα έσοδα να φύγει η ομάδα από το επίπεδο "φυσικά αποκλειόμαστε". Και ναι τα 25 είναι απίστευτα καλά αλλά αν έχουμε κανένα 0-0-6 σοβαρά σου λέω δεν τα θελω. Γιατί αυτό είναι το δέντρο μετά, δεν κάνεις συγκομιδή βαθμών και έχεις και όλο το μαύρο σύννεφο πάνω από την ομάδα.

Ε ρε Μποτο τι μας έκανες. Με την ομάδα να έχει σχεδόν τελειώσει με τις μεταγραφές δεν ξέρω πως να διώξω το άγχος μου για το μεθαυριανό παιχνίδι. Sorry για τα off-topic μάγκες.
Άβαταρ μέλους
NickGavanas
 
Δημοσιεύσεις: 228
Εγγραφή: Παρ 22 Φεβ 2008, 19:12

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ευρώπη

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης