Κατάταξη του ΠΑΟΚ στις βαθμολογίες της UEFA -- Στατιστικά

Σχόλια - κριτική των αγώνων και τα νέα του ευρωπαϊκού ΠΑΟΚ

Re: Κατάταξη του ΠΑΟΚ στις βαθμολογίες της UEFA -- Στατιστικ

Δημοσίευσηαπό K_geo » Σάβ 14 Μάιος 2022, 23:23

ντουμ για κανε λιγο ενα ρεζουμε ρε συ.,

αν βγουμε 4οι ξερω γω και αν παρουμε το κύπελλο και αν δεν το παρουμε και αν βγουν οι γαλλοι ή οι γερμανοί ή τελειώσει ο πόλεμος στην ουκρανία, ποια η σημασία ώς προς τα προκριματικά του κόνφερνας αφού τσ.λ δε βγαίνουμε αλλά τον ΠΑΟΚ μας λατρεύουμε;
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17889
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: Κατάταξη του ΠΑΟΚ στις βαθμολογίες της UEFA -- Στατιστικ

Δημοσίευσηαπό theo-drama » Σάβ 14 Μάιος 2022, 23:24

Αδερφέ έχω δει και έχω δει(όπως με Γιάννενα το 2016 2017,με 27 νομίζω τελικές μας).....

Αλλά τέτοιο πράγμα με 50 τελικές, δεν θυμάμαι να έχω δει, 54 κλείνω τον Ιούλη).

Και στην τελευταία φάση των καθυστέρησεων, εχασε μεγάλη ευκαιρία η Βενετσια να κάνει το 1-2.

ΥΓ.
Ασχέτως αν από το 30' λεπτό έπαιζε με 10 η Βενετσια.
theo-drama
Mr Ξερόλας 2019
 
Δημοσιεύσεις: 5507
Εγγραφή: Πέμ 22 Οκτ 2015, 20:04

Re: Κατάταξη του ΠΑΟΚ στις βαθμολογίες της UEFA -- Στατιστικ

Δημοσίευσηαπό Doomlord4 » Σάβ 14 Μάιος 2022, 23:55

:shock: :shock:
--------------------------------------------------------------
Ο αποκλεισμός είναι πισωγύρισμα και έτσι θέλω να τον αντιμετωπίσετε όλοι.
Δεν θέλω να νιώθει κανένας χαρούμενος που θα παίζουμε ένα παιχνίδι την εβδομάδα.
---------------------------------------------------------------

Ιβάν Σαββίδης.
Άβαταρ μέλους
Doomlord4
 
Δημοσιεύσεις: 7665
Εγγραφή: Σάβ 01 Νοέμ 2008, 01:45
Τοποθεσία: Thessaloniki

Re: Κατάταξη του ΠΑΟΚ στις βαθμολογίες της UEFA -- Στατιστικ

Δημοσίευσηαπό lkosmid » Σάβ 14 Μάιος 2022, 23:58

Doomlord4 έγραψε:
fossa έγραψε:Δεν βγάζεις άκρη φέτος με την Ιταλία.
Η Αταλάντα είχε πολύ καλό πρόγραμμα, φοβερή ομάδα και τα έκανε μαντάρα. Τώρα πάει στο Σαν Σίρο που είναι σολντ άουτ με τη Μίλαν να θέλει 4 βαθμούς στα 2 παιχνίδια για τον τίτλο (αν κάνει γκέλα η Ίντερ μπορεί να το πάρει και τη Κυριακή).
Η Φιορεντίνα είναι πολύ καλή ομάδα έκανε όμως γκέλες και τώρα τρέχει. Παίζει με τη Σαμπντόρια που δεν έχει σωθεί μαθηματικά αλλά παίζουν Δευτέρα!!! Δηλαδή η Σαμπντόρια θα ξέρει τα αποτελέσματα των άλλων και μπορεί να έχει σωθεί...πως το έκαναν αυτό οι Ιταλοί, δεν το συνηθίζουν. Μετά η Φιορεντίνα παίζει μέσα με την αδιάφορη Γιουβέντους. Κανονικά θα μου φαινόταν πολύ δύσκολο να κάνει 2 νίκες, τώρα δεν το αποκλείω και οι 4 βαθμοί μπορεί να της φτάσουν.
Η Ρόμα έμπλεξε. Ας πούμε κερδίζει τη Βενέτσια, θα κερδίσει την πολύ καλή Τορίνο έξω; Την θεωρώ όλη τη χρονιά μέτρια ομάδα, όταν όλοι έλεγαν να μη τύχει ο ΠΑΟΚ μαζί της εγώ έλεγα πως μας ψιλοταίριαζε περισσότερο σίγουρα από τη Μαρσέιγ. Ψιλοέκπληξη που πέρασε τη Λέστερ αλλά Μουρίνιο είσαι...
Η Λάτσιο έχει αυτό το σημαντικό προβάδισμα των τριών βαθμών αλλά παίζει στη Γιουβέντους. Αν χάσει χαμός.
Δεν γίνεται καμμία πρόβλεψη.
Ούτε ποιος θα μείνει έξω, ούτε ποια θέση θα πάρει. Χαμός.


Φίλε fossa και οποιοσδήποτε άλλος είναι εξπέρ στην Ιταλία!

Περιμένω 1Χ το Sampdoria-Fiorentina για 70 ευρώ
Το cash out δίνει 30

Τι κάνω; :mrgreen:

Κάθε συμβουλή δεκτή :mrgreen:

Εξαρτάται κι από άλλες παραμέτρους πχ. αν εχεις παίξει και άλλα παιχνίδια και πόσα, πόσα χρήματα κτλ.
Αν όμως ενδιαφέρεσαι μόνο για τις πιθανότητες του αγώνα, εγώ στη θέση σου θα τα έβγαζα. Μετά την ισοπαλία της Ρόμα σήμερα, η Φιορεντίνα έχει μεγαλύτερο κίνητρο πιστεύω για να κερδίσει απο την Σαμπντόρια. Απο πλευράς φόρμας και οι δύο δεν είναι στα πολύ καλά τους, αλλά η Φιορεντίνα είναι σε λίγο καλύτερη κατάσταση. Η Σαμπντόρια δεν μου δείχνει οτι μπορεί να χτυπήσει τα παιχνίδια που μένουν ώστε να σωθεί άνετα, οπως πχ η Στουτγγάρδη στη Γερμανία σήμερα. Και όπως είπες, απο τη στιγμή που ανέφερες ότι μας συμφέρει να βγει Ευρώπη η Ρόμα, θα μείνει απ' έξω :D ΠΑΟΚ είσαι...
Αυτό χωρίς να είμαι ειδικός στην Ιταλία, πέρα από μερικά περιστασιακά στοιχήματα και να προσθέσω ότι είμαι συντηρητικός.
Ενδεικτικά, σήμερα είχα παίξει τριάδα 1Χ τις Arminia Bielefeld, Stuttgart και Wolfsburg, με συντελεστή 12,5 και έκανα cash out γύρω στο 70' με συντελεστή 5,4 ενώ αν τα άφηνα θα τα έπιανα...
lkosmid
 
Δημοσιεύσεις: 318
Εγγραφή: Τετ 24 Σεπ 2008, 03:00

Re: Κατάταξη του ΠΑΟΚ στις βαθμολογίες της UEFA -- Στατιστικ

Δημοσίευσηαπό Doomlord4 » Κυρ 15 Μάιος 2022, 00:00

K_geo έγραψε:ντουμ για κανε λιγο ενα ρεζουμε ρε συ.,

αν βγουμε 4οι ξερω γω και αν παρουμε το κύπελλο και αν δεν το παρουμε και αν βγουν οι γαλλοι ή οι γερμανοί ή τελειώσει ο πόλεμος στην ουκρανία, ποια η σημασία ώς προς τα προκριματικά του κόνφερνας αφού τσ.λ δε βγαίνουμε αλλά τον ΠΑΟΚ μας λατρεύουμε;


2oς-3ος-4ος το ίδιο είναι στα εισιτήρια

Doomlord4 έγραψε:Αν η Ρόμα βγει Ευρώπη από το πρωτάθλημά της, 99,99%
ο Κυπελλούχος της 20ης Ελλάδας,θα κερδίσει και αυτός 1 προκριματικό Γύρο
Παράλληλα,ο Κυπελλούχος της 17ης Τσεχίας,θα μεταπηδήσει από το Conference, και αυτός στο Europa (σαν την Σερβία)

Υ.Γ Αν η Ρόμα ΔΕΝ βγει Ευρώπη,αλλά το Conference το πάρει η Feyenornd
99,99% ο Κυπελλούχος της 20ης Ελλάδας,θα κερδίσει 1 προκριματικό Γύρο
--------------------------------------------------------------
Ο αποκλεισμός είναι πισωγύρισμα και έτσι θέλω να τον αντιμετωπίσετε όλοι.
Δεν θέλω να νιώθει κανένας χαρούμενος που θα παίζουμε ένα παιχνίδι την εβδομάδα.
---------------------------------------------------------------

Ιβάν Σαββίδης.
Άβαταρ μέλους
Doomlord4
 
Δημοσιεύσεις: 7665
Εγγραφή: Σάβ 01 Νοέμ 2008, 01:45
Τοποθεσία: Thessaloniki

Re: Κατάταξη του ΠΑΟΚ στις βαθμολογίες της UEFA -- Στατιστικ

Δημοσίευσηαπό Doomlord4 » Κυρ 15 Μάιος 2022, 00:05

lkosmid έγραψε:Εξαρτάται κι από άλλες παραμέτρους πχ. αν εχεις παίξει και άλλα παιχνίδια και πόσα, πόσα χρήματα κτλ.
Αν όμως ενδιαφέρεσαι μόνο για τις πιθανότητες του αγώνα, εγώ στη θέση σου θα τα έβγαζα. Μετά την ισοπαλία της Ρόμα σήμερα, η Φιορεντίνα έχει μεγαλύτερο κίνητρο πιστεύω για να κερδίσει απο την Σαμπντόρια. Απο πλευράς φόρμας και οι δύο δεν είναι στα πολύ καλά τους, αλλά η Φιορεντίνα είναι σε λίγο καλύτερη κατάσταση. Η Σαμπντόρια δεν μου δείχνει οτι μπορεί να χτυπήσει τα παιχνίδια που μένουν ώστε να σωθεί άνετα, οπως πχ η Στουτγγάρδη στη Γερμανία σήμερα. Και όπως είπες, απο τη στιγμή που ανέφερες ότι μας συμφέρει να βγει Ευρώπη η Ρόμα, θα μείνει απ' έξω :D ΠΑΟΚ είσαι...
Αυτό χωρίς να είμαι ειδικός στην Ιταλία, πέρα από μερικά περιστασιακά στοιχήματα και να προσθέσω ότι είμαι συντηρητικός.
Ενδεικτικά, σήμερα είχα παίξει τριάδα 1Χ τις Arminia Bielefeld, Stuttgart και Wolfsburg, με συντελεστή 12,5 και έκανα cash out γύρω στο 70' με συντελεστή 5,4 ενώ αν τα άφηνα θα τα έπιανα...


Με 1 ευρώ,μόνο αυτό περιμένω
Επιασα nice- aint-etien 2 και σήμερα την Λειψία ξερό Χ

Δεν ξέρω,με ένα Χ και οι 2 βολεύονται,Ιταλία είσαι! :D

Θα το αποφασίσω αύριο!
--------------------------------------------------------------
Ο αποκλεισμός είναι πισωγύρισμα και έτσι θέλω να τον αντιμετωπίσετε όλοι.
Δεν θέλω να νιώθει κανένας χαρούμενος που θα παίζουμε ένα παιχνίδι την εβδομάδα.
---------------------------------------------------------------

Ιβάν Σαββίδης.
Άβαταρ μέλους
Doomlord4
 
Δημοσιεύσεις: 7665
Εγγραφή: Σάβ 01 Νοέμ 2008, 01:45
Τοποθεσία: Thessaloniki

Re: Κατάταξη του ΠΑΟΚ στις βαθμολογίες της UEFA -- Στατιστικ

Δημοσίευσηαπό K_geo » Κυρ 15 Μάιος 2022, 00:17

Doomlord4 έγραψε:
K_geo έγραψε:ντουμ για κανε λιγο ενα ρεζουμε ρε συ.,

αν βγουμε 4οι ξερω γω και αν παρουμε το κύπελλο και αν δεν το παρουμε και αν βγουν οι γαλλοι ή οι γερμανοί ή τελειώσει ο πόλεμος στην ουκρανία, ποια η σημασία ώς προς τα προκριματικά του κόνφερνας αφού τσ.λ δε βγαίνουμε αλλά τον ΠΑΟΚ μας λατρεύουμε;


2oς-3ος-4ος το ίδιο είναι στα εισιτήρια

Doomlord4 έγραψε:Αν η Ρόμα βγει Ευρώπη από το πρωτάθλημά της, 99,99%
ο Κυπελλούχος της 20ης Ελλάδας,θα κερδίσει και αυτός 1 προκριματικό Γύρο
Παράλληλα,ο Κυπελλούχος της 17ης Τσεχίας,θα μεταπηδήσει από το Conference, και αυτός στο Europa (σαν την Σερβία)

Υ.Γ Αν η Ρόμα ΔΕΝ βγει Ευρώπη,αλλά το Conference το πάρει η Feyenornd
99,99% ο Κυπελλούχος της 20ης Ελλάδας,θα κερδίσει 1 προκριματικό Γύρο


αρα αν η ρομα παει απο παλουκι σε παλουκι καλό θα είναι να πάρουμε κούπα και η θεση στην τελική κατάταξη στην ελλάδα είναι στα παπάκια μας;

είναι και δύσκολη η ώρα για αυτό χρειάζομαι διευκρινήσεις επί του τι βουντού να κάνουμε :)
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17889
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: Κατάταξη του ΠΑΟΚ στις βαθμολογίες της UEFA -- Στατιστικ

Δημοσίευσηαπό Doomlord4 » Κυρ 15 Μάιος 2022, 00:31

Εικόνα



Βάζελος και σκουλήκι είναι οριακά στους δυνατούς στον Β' προκριματικό

Μπορεί να τους ρίξει θέση η Μάριμπορ αν χάσει το πρωτάθλημα Σλοβενίας
(χωρίς να είμαι σίγουρος,δεν πρέπει να υπάρχει άλλος κίνδυνος για αυτούς)



Μπορούν να ανέβουν θέσεις ανάλογα το τελευταίο εισιτήριο σε

Βοσνία (κύπελλο)
Σλοβακία
Αρμενία
Ρουμανία
Κύπρος (να μην βγει Ευρώπη η Ανόρθωση)
Τουρκία

Ελλάδα (αναλόγως το κύπελλο και τον τελικό κονφερενς)
Τελευταία επεξεργασία από Doomlord4 και Κυρ 15 Μάιος 2022, 08:49, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
--------------------------------------------------------------
Ο αποκλεισμός είναι πισωγύρισμα και έτσι θέλω να τον αντιμετωπίσετε όλοι.
Δεν θέλω να νιώθει κανένας χαρούμενος που θα παίζουμε ένα παιχνίδι την εβδομάδα.
---------------------------------------------------------------

Ιβάν Σαββίδης.
Άβαταρ μέλους
Doomlord4
 
Δημοσιεύσεις: 7665
Εγγραφή: Σάβ 01 Νοέμ 2008, 01:45
Τοποθεσία: Thessaloniki

Re: Κατάταξη του ΠΑΟΚ στις βαθμολογίες της UEFA -- Στατιστικ

Δημοσίευσηαπό Doomlord4 » Κυρ 15 Μάιος 2022, 00:36

Ο Κυπελλούχος και μόνο ο Κυπελλούχος κερδίζει 1 προκριματικό γύρο αν

*Πάρει το Conference η Feyenord
*Πάρει το Conference η Roma,αρκεί να τερματίσει στην Ιταλία 5η 6η ή 7η
--------------------------------------------------------------
Ο αποκλεισμός είναι πισωγύρισμα και έτσι θέλω να τον αντιμετωπίσετε όλοι.
Δεν θέλω να νιώθει κανένας χαρούμενος που θα παίζουμε ένα παιχνίδι την εβδομάδα.
---------------------------------------------------------------

Ιβάν Σαββίδης.
Άβαταρ μέλους
Doomlord4
 
Δημοσιεύσεις: 7665
Εγγραφή: Σάβ 01 Νοέμ 2008, 01:45
Τοποθεσία: Thessaloniki

Re: Κατάταξη του ΠΑΟΚ στις βαθμολογίες της UEFA -- Στατιστικ

Δημοσίευσηαπό fossa » Κυρ 15 Μάιος 2022, 01:09

Doom , επειδή γράφεις "αν η Ρόμα πάρει το conference αλλά είναι και 7άδα" και πιο πάνω "αν η Ρόμα βγει απ'το πρωτάθλημά της" δηλαδή δεν μας ενδιαφέρει η Ρόμα αν το σηκώσει αρκεί να βγει 7άδα στο πρωτάθλημα;
Ενδιαφέρει τον κυπελλούχο Ελλάδας δηλαδή.
Άβαταρ μέλους
fossa
 
Δημοσιεύσεις: 1881
Εγγραφή: Πέμ 06 Φεβ 2014, 22:25

Re: Κατάταξη του ΠΑΟΚ στις βαθμολογίες της UEFA -- Στατιστικ

Δημοσίευσηαπό Doomlord4 » Κυρ 15 Μάιος 2022, 01:26

Τον Κυπελλούχο Ελλάδας και ΜΟΝΟ τον Κυπελλούχο ενδιαφέρει αυτός που θα πάρει το Κόνφερενς να έχει πάρει Ευρωπαϊκό εισιτήριο και απ την χώρα του

Η Φέγενορντ έχει
Αν πάρει και η Ρόμα τότε την ημέρα του τελικού ΔΕΝ θα μας νοιάζει ποιος θα το πάρει το κονφερενς

Αν η Ρόμα βγει όμως 8η,τότε ο Κυπελλούχος θα θέλει ΜΟΝΟ την Φέγενορντ να πάρει το Κονφερενς
--------------------------------------------------------------
Ο αποκλεισμός είναι πισωγύρισμα και έτσι θέλω να τον αντιμετωπίσετε όλοι.
Δεν θέλω να νιώθει κανένας χαρούμενος που θα παίζουμε ένα παιχνίδι την εβδομάδα.
---------------------------------------------------------------

Ιβάν Σαββίδης.
Άβαταρ μέλους
Doomlord4
 
Δημοσιεύσεις: 7665
Εγγραφή: Σάβ 01 Νοέμ 2008, 01:45
Τοποθεσία: Thessaloniki

Re: Κατάταξη του ΠΑΟΚ στις βαθμολογίες της UEFA -- Στατιστικ

Δημοσίευσηαπό lkosmid » Κυρ 15 Μάιος 2022, 01:42

Doomlord4 έγραψε:Βάζελος και σκουλήκι είναι οριακά στους δυνατούς στον Β' προκριματικό

Δηλαδή τους βάλαμε δυνατούς στην κλήρωση; :D
[troll mode on]
Δεν έπρεπε να τα πάμε τόσο καλά πχ. να περάσουμε στους 8 του ECL, μπορούσαμε να σταματήσουμε στους 16 για να αποκλειστούν ευκολότερα και να αφανιστούν, κι εμείς να πάρουμε όλο το market pool του χρόνου. Άσε που θα κρατούσαμε δυνάμεις για το πρωτάθλημα και τώρα θα ήμασταν άνετα δεύτεροι, ούτε 0/11, ούτε θα κινδυνεύαμε να μας περάσουν!
[troll mode off]
lkosmid
 
Δημοσιεύσεις: 318
Εγγραφή: Τετ 24 Σεπ 2008, 03:00

Re: Κατάταξη του ΠΑΟΚ στις βαθμολογίες της UEFA -- Στατιστικ

Δημοσίευσηαπό fossa » Κυρ 15 Μάιος 2022, 08:18

Doomlord4 έγραψε:Τον Κυπελλούχο Ελλάδας και ΜΟΝΟ τον Κυπελλούχο ενδιαφέρει αυτός που θα πάρει το Κόνφερενς να έχει πάρει Ευρωπαϊκό εισιτήριο και απ την χώρα του

Η Φέγενορντ έχει
Αν πάρει και η Ρόμα τότε την ημέρα του τελικού ΔΕΝ θα μας νοιάζει ποιος θα το πάρει το κονφερενς

Αν η Ρόμα βγει όμως 8η,τότε ο Κυπελλούχος θα θέλει ΜΟΝΟ την Φέγενορντ να πάρει το Κονφερενς


Α, μάλιστα.
Οπότε να πάρουμε με το καλό το κύπελλο και την επόμενη μέρα καλό θα ήταν να βγει 7άδα η Ρόμα και η Φιορεντίνα όποια θέση θέλει εκτός από έβδομη.
Άβαταρ μέλους
fossa
 
Δημοσιεύσεις: 1881
Εγγραφή: Πέμ 06 Φεβ 2014, 22:25

Re: Κατάταξη του ΠΑΟΚ στις βαθμολογίες της UEFA -- Στατιστικ

Δημοσίευσηαπό Doomlord4 » Κυρ 15 Μάιος 2022, 08:50

lkosmid
Και ούτε ένα ευχαριστώ δεν ακούσαμε :D
--------------------------------------------------------------
Ο αποκλεισμός είναι πισωγύρισμα και έτσι θέλω να τον αντιμετωπίσετε όλοι.
Δεν θέλω να νιώθει κανένας χαρούμενος που θα παίζουμε ένα παιχνίδι την εβδομάδα.
---------------------------------------------------------------

Ιβάν Σαββίδης.
Άβαταρ μέλους
Doomlord4
 
Δημοσιεύσεις: 7665
Εγγραφή: Σάβ 01 Νοέμ 2008, 01:45
Τοποθεσία: Thessaloniki

Re: Κατάταξη του ΠΑΟΚ στις βαθμολογίες της UEFA -- Στατιστικ

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Κυρ 15 Μάιος 2022, 09:58

Doomlord4 έγραψε:1. Αν η Ρόμα βγει Ευρώπη από το πρωτάθλημά της, 99,99% ο Κυπελλούχος της 20ης Ελλάδας,θα κερδίσει και αυτός 1 προκριματικό Γύρο. Παράλληλα,ο Κυπελλούχος της 17ης Τσεχίας,θα μεταπηδήσει από το Conference, και αυτός στο Europa (σαν την Σερβία)

2. Αν η Ρόμα ΔΕΝ βγει Ευρώπη,αλλά το Conference το πάρει η Feyenornd 99,99% ο Κυπελλούχος της 20ης Ελλάδας,θα κερδίσει 1 προκριματικό Γύρο
[/quote]

Απ' ό,τι κατάλαβα, αν συμβούν και τα δύο ο κυπελλούχος Ελλάδος πάει στα pay-off...
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89929
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ευρώπη

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης