ΠΑΟΚ - Λεβαδειακός 3-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Superleague και όλων των παραλειπομένων...

MVP

Kotarski
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Sastre
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Κάργας
3
2%
Κουλιεράκης
3
2%
R. Soares
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Schwab
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Dantas
107
83%
Narey
1
1%
Κωνσταντέλιας
1
1%
Taison
3
2%
Oliveira
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
A. Zivkovic
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Vieirinha
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
F. Soares
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Biseswar
11
9%
 
Σύνολο ψήφων : 129

Re: ΠΑΟΚ - Λεβαδειακός 3-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Γέρος » Τρί 31 Ιαν 2023, 00:50

Σωστό. Πολύ σωστό. Ειδικά όταν έχεις νεαρούς Ποδοσφαιριστές.

Αλλά έχει και η υπομονή τα όρια της.
_________________________________________________________
Πανθεσσαλονίκειος Αθλητικός Όμιλος Κωνσταντινουπολιτών
Αγάπη δίχως όρους και δίχως όρια
Άβαταρ μέλους
Γέρος
 
Δημοσιεύσεις: 1319
Εγγραφή: Παρ 14 Φεβ 2020, 22:40

Re: ΠΑΟΚ - Λεβαδειακός 3-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Immemoric » Τρί 31 Ιαν 2023, 00:58

Σίγουρα.

Έκατσα ξαναείδα πολλές φορές το πέναλτι και βλέπω ότι ο Λούα Λούα πατά το απλωμένο πόδι του Κοτάρσκι πριν πέσει, αυτό είδε στον ΒΑΡ ο Διαμαντόπουλος. Για αυτό ίσως και δεν διαμαρτυρήθηκε o Κροάτης...

Εικόνα

Αλλά και πάλι, από την άλλη γωνία πίσω από την εστία, φαίνεται σαν να βουτά...
Άβαταρ μέλους
Immemoric
 
Δημοσιεύσεις: 2115
Εγγραφή: Δευτ 04 Νοέμ 2019, 17:22

Re: ΠΑΟΚ - Λεβαδειακός 3-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Τρί 31 Ιαν 2023, 01:06

κοπροσκυλο διαμαντοπουλε το εχεις ξανακανει στο ΟΦΗ-ΠΑΟΚ με ζαμπα και στρεζο που δεν εδωσες καθαρο πεναλτι.....
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9781
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: ΠΑΟΚ - Λεβαδειακός 3-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό episimos73 » Τρί 31 Ιαν 2023, 01:13

Τι ήταν κι εκείνο ρε εορπτολ, απίστευτα πράγματα έγιναν στο αήττητο.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Άβαταρ μέλους
episimos73
 
Δημοσιεύσεις: 2520
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιουν 2015, 15:41

Re: ΠΑΟΚ - Λεβαδειακός 3-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Immemoric » Τρί 31 Ιαν 2023, 01:14

Τον είχε πάρει παραμάζωμα όντως. Τραγικός πραγματικά. Επίσης τραγικές οι κόκκινες φανέλες

Άβαταρ μέλους
Immemoric
 
Δημοσιεύσεις: 2115
Εγγραφή: Δευτ 04 Νοέμ 2019, 17:22

Re: ΠΑΟΚ - Λεβαδειακός 3-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Τρί 31 Ιαν 2023, 01:20

episimos73 έγραψε:Τι ήταν κι εκείνο ρε εορπτολ, απίστευτα πράγματα έγιναν στο αήττητο.


Sent from my iPhone using Tapatalk

πραγματικα μια απιστευτη χρονια ,με το ποιο ομορφο happy end.....
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9781
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: ΠΑΟΚ - Λεβαδειακός 3-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό EugenePAOKI » Τρί 31 Ιαν 2023, 01:26

Το σημαντικότερο από όλα είναι ότι η ομάδα νίκησε! Και αυτό είναι πάνω από όλα. Καλό είναι και το ότι κάναμε ροτέισον χωρίς να το πληρώσουμε. Σημαντικές ανάσες για Ίγκασον, Ζίφκοβιτς, Αγκούστο. Η ομάδα στην φάση που είναι θέλει συνεχή στήριξη. Πάμε τώρα να πατήσουμε τους σιχαμερούς την Κυριακή.
EugenePAOKI
 
Δημοσιεύσεις: 856
Εγγραφή: Δευτ 24 Μάιος 2021, 00:46

Re: ΠΑΟΚ - Λεβαδειακός 3-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 31 Ιαν 2023, 01:30

Immemoric έγραψε:Μπαρκαρούτσο εγώ πάντως σε γενικές γραμμές συμφωνώ με τον Νικολαϊδη. Όταν ο προπονητής διαμαρτύρεται διαρκώς για την διαιτησία, αυτό περνάει στους παίκτες και τους προσανατολίζει. Όταν παίζαμε μπάλα ο προπονητής μας έλεγε να μην διαμαρτυρόμαστε, να συνεχίζουμε συγκεντρωμένοι. Και υπάρχει λόγος. Δεν θες να περάσεις στους παίκτες αυτή τη νοοτροπία και να διαμαρτύρονται με το παραμικρό. Αυτό χαλάει το μυαλό και την αυτοσυγκέντρωση. Οι παίκτες πρέπει να είναι αφοσιωμένοι στο παιχνίδι.

Δεν λεώ ότι έχει άδικο ο Λουτσέσκου, απλώς θεωρώ ότι αυτό είναι δουλειά της δίοικησης, των οπαδών και όχι του προπονητή. Ο προπονητής πρέπει να κάνει το παν να κρατά το γκρουπ συγκεντρωμένο στον σκοπό τους.




Διαφωνώ.
Όπως έχει πει εύστοχα άλλος συνοπαδός εδώ (συγγνώμη, δεν θυμάμαι ποιος), ο Lucescu λειτουργεί σαν αλεξικέραυνο. Τα παίρνει όλα πάνω του, αντιδρά αυτός, γκρινιάζει αυτός, ώστε να παίρνει αυτό το βάρος από τους παίκτες, για να μένουν συγκεντρωμένοι στο στόχο, με μια έγνοια λιγότερη. Ως σωστός τζένεραλ (ναι, λαϊκίζω, δεν βρίσκω άλλη λέξη τώρα) λέει στους παίκτες "εσείς στρατιώτες, μπαίνετε να κάνετε τη δουλειά σας στο γήπεδο και αφήστε όλα τα άλλα σε εμένα". Τους παίκτες του προστατεύει. Θυμάμαι παλιά δηλώσεις παικτών πχ επί Santos, έλεγαν εκείνοι στις συνεντεύξεις για διαιτησία.. Τώρα δεν ασχολούνται ενεργά με αυτό.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46900
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: ΠΑΟΚ - Λεβαδειακός 3-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Immemoric » Τρί 31 Ιαν 2023, 02:15

Κι εγώ διαφωνώ :)

Όταν έχεις σφυγμούς και παίζεις αγώνα, και ο προπονητής σου διαμαρτύρεται, συνεπώς θα διαμαρτυρηθείς κι εσύ. Όταν ο προπονητής σου διαμαρτύρεται, και λέει φταίει η διαιτησία, τότε θα αποποιηθείς των ευθυνών σου και θα τα ρίξεις κι εσύ στην διαιτησία. Όταν τα ρίχνουμε αλλού, ξεχνάμε να κάνουμε αυτοκριτική. Σε κάθε πρώτη ευκαιρία που θα γίνεται φαλτσοσφύριγμα, θα αντιδράς υπερβολικά. Ακόμα κι αν δεν γίνει έτσι, όλο αυτό αποπροσανατολίζει. Γιατί να ρίχνεις το βάρος στην διαιτησία και να ρισκάρεις να χάνεις την αυτοσυγκέντρωσή σου, ενώ το πιο απλό που μπορείς να κάνεις είναι να παίζεις μπαλίτσα χωρίς αυτά να σε επηρεάζουν? Δηλαδή άμα ο διαιτητής σφυρίζει συνεχώς εχθρικά, ή αφήνει το σκληρό παιχνίδι φυσικά και θα εκνευριστείς, θα διαμαρτυρηθείς, άνθρωπος είσαι πάνω απόλα. Αλλά στο παιχνίδι πχ με τον βάζελο, άρχισε να διαμαρτύρεται και ο πάγκος, και ο εκνευρισμός περάστηκε και στους παίκτες, και δεχθήκαμε χαζές κίτρινες. Εγω που καθόμουν σπίτι και έβλεπα το παιχνίδι είχα γίνει πυραυλος, Αλλά εγώ είμαι ένας οπαδός, δεν είμαι επαγγελματίας ποδοσοφαιριστής. Αν παίρναμε κόκκινη λόγω διαμαρτυριών ή ηλίθιου εκνευρισμού, θα χάναμε το παιχνίδι, και ίσως και την πρόκριση. Κι άντε να βρείς το δίκιο σου μετά. Για αυτό λέω το πιο εύκολο και λογικό που μπορείς να κάνεις είναι να αφοσιώνεσαι στο παιχνίδι και να αφήνεις τα άλλα στην δίοικηση, στους οπαδούς. Να διαμαρτυρηθείς κι εσύ, αλλά ως ένα όριο. Πιστεύω ότι θα είχαμε κερδίσει αυτά που έχουμε κερδίσει χωρίς να συμπεριφέρεται έτσι ο Λουτσέσκου. Δεν πιστεύω ότι κερδίζουμε κάτι παραπάνω με αυτές τις συμπεριφορές, αλλά το αντίθετο.
Άβαταρ μέλους
Immemoric
 
Δημοσιεύσεις: 2115
Εγγραφή: Δευτ 04 Νοέμ 2019, 17:22

Re: ΠΑΟΚ - Λεβαδειακός 3-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 31 Ιαν 2023, 02:50

Ε κι εγώ διαφωνώ! :mrgreen:

Υπάρχει και η ψυχολογική προετοιμασία που γίνεται για έναν αγώνα.. Ο προπονητής με τους παίκτες περνάνε μίνιμουμ 4 ώρες κάθε μέρα μαζί..παραμονή και ανήμερα αγώνα, περνάνε ακόμα περισσότερο... Αεροπλάνα, πούλμαντα, ξενοδοχεία, αποδυτήρια. Σίγουρα εκεί υπάρχουν επιπλέον οδηγίες και συμβουλές για την γενικότερη συμπεριφορά/παρουσία, αγωνιστική και μη.

Με βάζελο πήραμε χαζές κάρτες, γιατί ο διαιτητής ήταν τρόφιμος ψυχιατρικής κλινικής...

Από τη συμπεριφορά του Lucescu κερδίζουμε επικοινωνιακά και σε θέμα συσπείρωσης του κόσμου, σίγουρα... Δεν νομίζω ότι χάνουμε κάπου.







ΥΓ: ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ Ο ΚΑΜΠΕΡΙΔΗΣ ΜΕ ΤΟΝ ΤΣΙΑΚΜΑ (goοglαρε να δεις ποιοι είναι) ΠΗΓΑΝ ΤΟΥΜΠΑ ΣΗΜΕΡΑ, ΠΑΟΚΤΣΗ...ΕΣΥ ΠΟΥ ΗΣΟΥΝ; ΕΠΙΑΣΕΣ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΘΕΣΗ ΣΤΗΝ ΟΥΡΑ ΤΗΣ ΤΙΚΕΤΜΑΣΤΕΡ ΓΙΑ ΤΟ ΜΑΤΣ ΜΕ ΓΑΥΡΟ;


ΥΓ1: Το παραπάνω απευθύνεται στους "ΠΑΟΚάρες" που είναι όψιμοι επισκέπτες της Τούμπας, ενώ έχουν τη δυνατότητα να πηγαίνουν..δυνατότητα χρόνου και οικονομικά.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46900
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: ΠΑΟΚ - Λεβαδειακός 3-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό iremidynami 4+ » Τρί 31 Ιαν 2023, 06:40

Μπραβο για τη νικη κ τους 3 βαθμους.
Σε σχεση με αλλα ματς, οι παικτες μας ηταν μπλαζε, εχαναν τις μονομαχιες, δεν ειχαν το παθος κ την ένταση προηγουμενων αγωνων.
Ισως το ονομα του αντιπαλου, ισως το επομενο ματς με γαυρο, ισως οι αλλαγες, ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΟΤΙ ΚΑΘΕ ΜΑΤΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΙΚΟΣ.
Το μαχαίρι στα δοντια.
Θα εχεις να αντιμετωπισεις και τους διαιτητες απο εδω κ πέρα.

Ερωτηση: γιατι εβαλε τον καργα; ακομα δεν ειναι ετοιμος ο μιχαηλιδης;
Ο νασμπεργκ;

Και κατι για λουτσε:
Δεν τον ειχα κραξει ως τωρα(φωναχτα εννοω).
Απο μεσα μου ομως, του ειχα σουρει παρα πολλα.
Κωλοτουμπιαζομαι κ λεω καντε του ανανεωση,
Ο ανθρωπος ειναι ενας απο εμας, τους κατουραει στα μουτρα, και αγωνιστικα κ εξωαγωνιστικα.
Επιτελους στηριξτε τον εκει στην παε, βγαλτε ανακοινωσεις, προστατεψτε τον, φερτε του και οτι ζηταει μεταγραφικα.
Εχει κανει την ομαδα μας μπετον αρμε σε ολα τα επιπεδα, παλευει ομως μονος εναντιον ολων, βοηθηστε τον.
ΙΒΑΝ ΣΑΒΒΙΔΗΣ: Ο ΠΑΟΚ ΕΙΝΑΙ Η ΨΥΧΗ ΜΟΥ. ΔΕΝ ΠΩΛΕΙΤΑΙ Η ΨΥΧΗ.
Άβαταρ μέλους
iremidynami 4+
 
Δημοσιεύσεις: 994
Εγγραφή: Παρ 04 Μαρ 2022, 16:48

Re: ΠΑΟΚ - Λεβαδειακός 3-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό nunies4 » Τρί 31 Ιαν 2023, 06:53

Στην ερώτηση για Κάργα... γιατί είναι το μόνο δεξιοποδαρο στόπερ μετά τον Ινγκι.
Όλοι οι υπόλοιποι είναι αριστεροπόδαροι.
Θα μου πεις και τι έγινε; Ε δεν είναι και το πιο συνηθισμένο το δίδυμο των στόπερ σου να είναι αριστεροπόδαροι.
Άβαταρ μέλους
nunies4
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 20 Ιούλ 2021, 08:06

Re: ΠΑΟΚ - Λεβαδειακός 3-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Magpies4 » Τρί 31 Ιαν 2023, 07:46

Πολύς κόσμος δεν έχει καταλάβει ακόμα οτι το επαναλαμβανόμενο πρόβλημα στη μεσοαμυντική ζώνη του ΠΑΟΚ έχει να κάνει με την έλειψη 6αριού ή 6-8αριού, έναν ποιοτικό αμυντικό χάφ.

Γι᾽αυτό τον λόγο τα δύο σεντερ μπάκ του ΠΑΟΚ κάνουν και δουλειά 6αριού. Οι τέλειοι στον τομέα αυτό είναι ο Ιγκι και ο Κουλιεράκης. Προφανώς καί ο Κάργας και ο Νέσμπεργκ έχουν πρόβλημα στο να ανεβαίνουν ψηλά και να καλύπτουν τους χώρους μπροστά από το κουτί.

Είναι επιλογή Λουτσέσκου να παίζει με 2 οχτάρια (αν και τον Νταντας τον λές και 10άρι). Άρα χτές αποφάσισε να παίξει με Σβάμπ (δεν 6αρίζει καθόλου) καί Ντάντας. Το γκόλ από τον βάζελο την Πέμπτη είναι τεξτμπουκ γιατί χρειάζεται παίκτης με χαρακτηριστικά 6αριού (βλ. Τσιγγάρας) και οτι εκεί καίγεται ο Ντάντας όταν δεν έχει δίπλα του ένα πιό αμυντικό χάφ. Ο Λουτσέσκου θελει να παίξει άμυνα με κατοχή, άρα προτιμά 8-10άρια, δυστυχώς δεν του βγαίνει με ομάδες που κλείνονται και παίζουν στην κόντρα (στους κενούς χώρους). Ακόμα και το διπλό του βάζελου στην Τούμπα είχε φάσεις που είχαμε προφανές πρόβλημα στο τρανζίσιον.

Το θέμα είναι να μην πληρώσουμε αυτή την στρατηγική με επιπλέον χαμένουν βαθμούς.
Άβαταρ μέλους
Magpies4
 
Δημοσιεύσεις: 4466
Εγγραφή: Σάβ 27 Δεκ 2014, 04:06

Re: ΠΑΟΚ - Λεβαδειακός 3-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό van rooy » Τρί 31 Ιαν 2023, 08:57

ΠΑΟΚΑΡΑ!!!

Ο ΠΑΟΚ δεν μπορεί έλεγαν ( αντίπαλοι και συνοπαδοί μας) ..... τώρα ΤΡΕΜΟΥΝ !!!


ΜΕΓΑΛΗ ΠΑΟΚΤΣΙΔΙΚΗ ΜΑΓΚΙΑ !!!

Νέο γήπεδο ο ένας ( χανούμια), ομάδα μοντέλο ο άλλος ( βάζελος * θυμάμαι το κράξιμο που έτρωγε η ομάδα μας που δεν έπαιρνε παίκτες όπως ο βάζελος) , αναγέννηση ο άλλος ( γαύρος ) , χτίσιμο ομάδας εμεις και να που τώρα είμαστε όλοι στην ίδια ευθεία.

ΕΡΧΕΤΑΙ Η ΩΡΑ ΝΑ ΜΕΤΡΗΘΟΥΜΕ αν αντέχετε να μετρηθείτε μαζί μας στην ΤΟΥΜΠΑ ή αν θα εμφανίσετε κανένα νέο κωλόχαρτο, κανένα νέο σφύριγμα οφ σάιτ , αν θα κλαίτε για κανένα ολοκάθαρο πέναλτι...

υγ1. ΛΟΥΤΣΕΣΚΟΥ μην ακούς κανέναν και τίποτα συνέχισε να λες την ΑΛΗΘΕΙΑ που όλοι γνωρίζουν αλλά κανείς δεν τολμάει να πει σε αυτή την σάπια κοινωνία του παρτακισμού, της διαφθοράς ,της συνενοχής και της σιωπής.

υγ2. Αυτός ο ΠΑΟΚ εμένα μου αρέσει περισσότερο απο τον ΠΑΟΚ των ντάμπλ.

υγ3. Προσεύχομαι να μείνουν υγιείς οι παίκτες μας χωρίς τραυματισμούς, να έχουμε φόρμα , μια δόση τύχης και το γήπεδο θα δείξει αν αξίζουμε να κερδίσουμε κάτι.


ΠΑΟΚ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ
Άβαταρ μέλους
van rooy
 
Δημοσιεύσεις: 649
Εγγραφή: Τρί 19 Φεβ 2019, 13:15

Re: ΠΑΟΚ - Λεβαδειακός 3-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Sera4 » Τρί 31 Ιαν 2023, 09:00

Η ομάδα χθες δεν είχε καθόλου συγκέντρωση, πράγμα το οποίο φάνηκε και από τις πολύ μακρινές αποστάσεις που υπήρχαν μεταξύ των γραμμών. Η συγκέντρωση χάθηκε ακόμα περισσότερο, μετά το γκολ καμικάζι που δεχτήκαμε.

Το δεύτερο μεγάλο ζήτημα (φυσιολογικό λόγω του ματς της Πέμπτης), είναι ότι δεν είχαμε δυνάμεις στην πίεση στον αντίπαλο, με αποτέλεσμα σε όλες τις μπάλες να πηγαίνουμε δεύτεροι.

Μακάρι να ήταν ετοιμοπόλεμοι ο Κούρτιτς με τον Καντουρί, οι μακροχρόνιες απουσίες τους έχουν αποβεί καταστροφικές για το ροτέσιον της ομάδας. Η επιστροφή Σοάρες θα βοηθήσει πολύ.

Στο τέλος της ημέρας, έχουμε 3 βαθμούς στο τσεπάκι, μειώσαμε ακόμα περισσότερο τη διαφορά από την κορυφή και έχουμε όλη την εβδομάδα να προετοιμαστούμε για τον αγώνα με το καρκίνωμα του ποδοσφαίρου. Δουλειά και πίστη από όλους, θεωρώ απαράδεκτη την εικόνα της Τούμπας, ενώ η ομάδα κυνηγάει τους στόχους της απέναντι σε όλους, ο κόσμος να έχει γυρίσει την πλάτη του από άποψη στήριξης (οικονομικής και αθλητικής).
Αν δεν αγωνίζεσαι γι αυτά που πιστεύεις, μην κλαις γι αυτά που σου στερούν...
Άβαταρ μέλους
Sera4
 
Δημοσιεύσεις: 13634
Εγγραφή: Τετ 06 Αύγ 2008, 15:43

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Superleague

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης