ΠΑΟΚ - Λεβαδειακός 3-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Superleague και όλων των παραλειπομένων...

MVP

Kotarski
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Sastre
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Κάργας
3
2%
Κουλιεράκης
3
2%
R. Soares
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Schwab
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Dantas
107
83%
Narey
1
1%
Κωνσταντέλιας
1
1%
Taison
3
2%
Oliveira
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
A. Zivkovic
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Vieirinha
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
F. Soares
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Biseswar
11
9%
 
Σύνολο ψήφων : 129

Re: ΠΑΟΚ - Λεβαδειακός 3-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Gospi » Δευτ 30 Ιαν 2023, 23:17

Μολις ειδα πως ο Κοταρσκι συμπληρωσε 4 κιτρινες και θα χασει ή αστερα ή πας...
Σφιξαμε νομιζω

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10921
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: ΠΑΟΚ - Λεβαδειακός 3-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Rexaris » Δευτ 30 Ιαν 2023, 23:18

Είναι εύκολο να μην ασχολείσαι με τη διαιτησία όταν δεν σε σφάζει.
"Οὐ φοβηθήσομαι ἀπὸ μυριάδων λαοῦ τῶν κύκλῳ συνεπιτιθεμένων μοι" (Ψαλ. 3,7).
Άβαταρ μέλους
Rexaris
 
Δημοσιεύσεις: 3294
Εγγραφή: Τρί 02 Μάιος 2017, 01:10
Τοποθεσία: Canada

Re: ΠΑΟΚ - Λεβαδειακός 3-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό papwolf » Δευτ 30 Ιαν 2023, 23:18

Δύσκολα σήμερα και με κόντρα διαιτησία αλλά ΠΑΟΚ είσαι και κερδάς. Πάμε νά τά σηκώσουμε και τα δύο κατσαρόλια...
:opaokara:
Θύρα Ντουβάρ.....
Άβαταρ μέλους
papwolf
 
Δημοσιεύσεις: 3267
Εγγραφή: Πέμ 21 Ιαν 2021, 22:08

Re: ΠΑΟΚ - Λεβαδειακός 3-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό NickGavanas » Δευτ 30 Ιαν 2023, 23:47

Ρε παιδιά έχω μια ερώτηση . Μάλλον δεν κατάλαβα καλά αλλά στην φάση του πέναλτι ο κόρακας δεν έβγαλε κάρτα στον Νταμπο για διαμαρτυρία; Η έτσι μου φάνηκε στο live ; Γιατί μετά του ξαναεβγαλε σε ένα μαρκάρισμα και προς έκπληξη μου δεν ήταν δεύτερη κίτρινη.
Άβαταρ μέλους
NickGavanas
 
Δημοσιεύσεις: 228
Εγγραφή: Παρ 22 Φεβ 2008, 19:12

Re: ΠΑΟΚ - Λεβαδειακός 3-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Amsterdamer_87 » Δευτ 30 Ιαν 2023, 23:51

Πιο γελοιο πεναλτυ ακομα κι απ αυτα του Γιαννακοπουλου και του Αλεξανδρη..
ΕΜΕΤΙΚΟΣ Διαμαντοπουλος..
Μπραβο στην ομαδαρα κι ας μην ειμασταν και στα χαι μας σημερα..
Λουτσε μην σταματας να δινεις πονο και Λουτσες..
Άβαταρ μέλους
Amsterdamer_87
 
Δημοσιεύσεις: 4022
Εγγραφή: Δευτ 21 Δεκ 2020, 16:31
Τοποθεσία: Eptalofos-Constanta-A'dam

Re: ΠΑΟΚ - Λεβαδειακός 3-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό thomas Murg » Δευτ 30 Ιαν 2023, 23:56

NickGavanas έγραψε:Ρε παιδιά έχω μια ερώτηση . Μάλλον δεν κατάλαβα καλά αλλά στην φάση του πέναλτι ο κόρακας δεν έβγαλε κάρτα στον Νταμπο για διαμαρτυρία; Η έτσι μου φάνηκε στο live ; Γιατί μετά του ξαναεβγαλε σε ένα μαρκάρισμα και προς έκπληξη μου δεν ήταν δεύτερη κίτρινη.


Στη δεύτερη περίπτωση έκανε λάθος ο σπίκερ. Την κάρτα την έδωσε σε άλλον Στο πεντάρι τους νομίζω
Άβαταρ μέλους
thomas Murg
 
Δημοσιεύσεις: 2965
Εγγραφή: Δευτ 21 Δεκ 2020, 17:02

Re: ΠΑΟΚ - Λεβαδειακός 3-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Τρί 31 Ιαν 2023, 00:16

Λέει ο προπονητής του λεβαδειακου. Δεν ξέρω τον κανονισμό αλλά αν ειναι πεναλτυ δεν έπρεπε να δοθεί και κοκκινη κάρτα;

Δεν έχει καταργηθεί η κόκκινη στον τερματοφυλακα για τέτοιες φάσεις;

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27849
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: ΠΑΟΚ - Λεβαδειακός 3-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Immemoric » Τρί 31 Ιαν 2023, 00:21

Μπαρκαρούτσος έγραψε:Α ο Ντέμης Νικολαΐδης λέει ότι οι δηλώσεις Lucescu κάνουν κακό στην ομάδα.

Π

Ο

Ν

ΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣ


Μπαρκαρούτσο εγώ πάντως σε γενικές γραμμές συμφωνώ με τον Νικολαϊδη. Όταν ο προπονητής διαμαρτύρεται διαρκώς για την διαιτησία, αυτό περνάει στους παίκτες και τους προσανατολίζει. Όταν παίζαμε μπάλα ο προπονητής μας έλεγε να μην διαμαρτυρόμαστε, να συνεχίζουμε συγκεντρωμένοι. Και υπάρχει λόγος. Δεν θες να περάσεις στους παίκτες αυτή τη νοοτροπία και να διαμαρτύρονται με το παραμικρό. Αυτό χαλάει το μυαλό και την αυτοσυγκέντρωση. Οι παίκτες πρέπει να είναι αφοσιωμένοι στο παιχνίδι.

Δεν λεώ ότι έχει άδικο ο Λουτσέσκου, απλώς θεωρώ ότι αυτό είναι δουλειά της δίοικησης, των οπαδών και όχι του προπονητή. Ο προπονητής πρέπει να κάνει το παν να κρατά το γκρουπ συγκεντρωμένο στον σκοπό τους.
Άβαταρ μέλους
Immemoric
 
Δημοσιεύσεις: 2121
Εγγραφή: Δευτ 04 Νοέμ 2019, 17:22

Re: ΠΑΟΚ - Λεβαδειακός 3-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Equalizer » Τρί 31 Ιαν 2023, 00:25

Δεν έχει υπάρξει ούτε μια φορά που να πει κάτι οτιδήποτε ο Ντέμης και να μη θέλω να ξερασω απ' τ αυτιά.

Ανεξαρτήτως ομάδας.

Θλιβερό τον βρίσκω και αυτόν και τις ντεμεκ προοδευτικές φιλελεύθερες μπαρουφες του

Ηθικοπλαστικες αερολογιες
Άβαταρ μέλους
Equalizer
 
Δημοσιεύσεις: 13135
Εγγραφή: Τετ 06 Μάιος 2009, 16:48

Re: ΠΑΟΚ - Λεβαδειακός 3-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Ettien26 » Τρί 31 Ιαν 2023, 00:26

Δεν περίμενα κάτι καλύτερο, πάλι καλά που κερδίσαμε. Βγήκε και η κούραση από τα παιχνίδια με τον βάζελο.

Για το πεναλτι δεν υπάρχουν λόγια...είδα και ξαναείδα την φάση...τι φάντασμα ήταν αυτό ?

Το θετικό της ημέρας πέρα από τους 3 βαθμούς και τα 2 γκολ του Νταντάς ήταν και το 90 λεπτο που έβγαλε ο Τάισον.

Κι ας ήταν μέτριος, δεν πειράζει. Το σημαντικό είναι να έχει αντοχές ο παίκτης και τα υπόλοιπα θα έρθουν.
Άβαταρ μέλους
Ettien26
 
Δημοσιεύσεις: 2249
Εγγραφή: Κυρ 12 Ιαν 2020, 20:39

Re: ΠΑΟΚ - Λεβαδειακός 3-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Γέρος » Τρί 31 Ιαν 2023, 00:31

Immemoric έγραψε:
Μπαρκαρούτσος έγραψε:Α ο Ντέμης Νικολαΐδης λέει ότι οι δηλώσεις Lucescu κάνουν κακό στην ομάδα.

Π

Ο

Ν

ΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣ


Μπαρκαρούτσο εγώ πάντως σε γενικές γραμμές συμφωνώ με τον Νικολαϊδη. Όταν ο προπονητής διαμαρτύρεται διαρκώς για την διαιτησία, αυτό περνάει στους παίκτες και τους προσανατολίζει. Όταν παίζαμε μπάλα ο προπονητής μας έλεγε να μην διαμαρτυρόμαστε, να συνεχίζουμε συγκεντρωμένοι. Και υπάρχει λόγος. Δεν θες να περάσεις στους παίκτες αυτή τη νοοτροπία και να διαμαρτύρονται με το παραμικρό. Αυτό χαλάει το μυαλό και την αυτοσυγκέντρωση. Οι παίκτες πρέπει να είναι αφοσιωμένοι στο παιχνίδι.

Δεν λεώ ότι έχει άδικο ο Λουτσέσκου, απλώς θεωρώ ότι αυτό είναι δουλειά της δίοικησης, των οπαδών και όχι του προπονητή. Ο προπονητής πρέπει να κάνει το παν να κρατά το γκρουπ συγκεντρωμένο στον σκοπό τους.


Μα δεν τα λέει στους Ποδοσφαιριστές του.
Κράζει την επο στην οποία ανήκει και η κεδ.
_________________________________________________________
Πανθεσσαλονίκειος Αθλητικός Όμιλος Κωνσταντινουπολιτών
Αγάπη δίχως όρους και δίχως όρια
Άβαταρ μέλους
Γέρος
 
Δημοσιεύσεις: 1319
Εγγραφή: Παρ 14 Φεβ 2020, 22:40

Re: ΠΑΟΚ - Λεβαδειακός 3-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό icue » Τρί 31 Ιαν 2023, 00:36

Immemoric έγραψε:
Μπαρκαρούτσος έγραψε:Α ο Ντέμης Νικολαΐδης λέει ότι οι δηλώσεις Lucescu κάνουν κακό στην ομάδα.

Π

Ο

Ν

ΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣ


Μπαρκαρούτσο εγώ πάντως σε γενικές γραμμές συμφωνώ με τον Νικολαϊδη. Όταν ο προπονητής διαμαρτύρεται διαρκώς για την διαιτησία, αυτό περνάει στους παίκτες και τους προσανατολίζει. Όταν παίζαμε μπάλα ο προπονητής μας έλεγε να μην διαμαρτυρόμαστε, να συνεχίζουμε συγκεντρωμένοι. Και υπάρχει λόγος. Δεν θες να περάσεις στους παίκτες αυτή τη νοοτροπία και να διαμαρτύρονται με το παραμικρό. Αυτό χαλάει το μυαλό και την αυτοσυγκέντρωση. Οι παίκτες πρέπει να είναι αφοσιωμένοι στο παιχνίδι.

Δεν λεώ ότι έχει άδικο ο Λουτσέσκου, απλώς θεωρώ ότι αυτό είναι δουλειά της δίοικησης, των οπαδών και όχι του προπονητή. Ο προπονητής πρέπει να κάνει το παν να κρατά το γκρουπ συγκεντρωμένο στον σκοπό τους.


Βεβαια απο την αλλη με αυτον τον τροπο εγινε καμικαζι η ομαδα που σηκωσε το νταμπλ.
icue
 
Δημοσιεύσεις: 6336
Εγγραφή: Δευτ 24 Ιουν 2019, 11:45

Re: ΠΑΟΚ - Λεβαδειακός 3-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Immemoric » Τρί 31 Ιαν 2023, 00:37

sourmenetes έγραψε:Λέει ο προπονητής του λεβαδειακου. Δεν ξέρω τον κανονισμό αλλά αν ειναι πεναλτυ δεν έπρεπε να δοθεί και κοκκινη κάρτα;

Δεν έχει καταργηθεί η κόκκινη στον τερματοφυλακα για τέτοιες φάσεις;

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Ο κάθε χαζεμένος λέει την μαλακία του:

"Στέρηση ενός γκολ ή μιας προφανούς ευκαιρίας για επίτευξη τέρματος

Στις περιπτώσεις όπου ένας παίκτης διαπράξει ένα παράπτωμα κατά αντιπάλου, μέσα
στη περιοχή πέναλτι της ομάδας του, το οποίο στερεί από αντίπαλο μια προφανή
ευκαιρία επίτευξης τέρματος κι ο διαιτητής καταλογίζει πέναλτι, ο παραβάτης
παρατηρείται αν η παράβαση ήταν μια προσπάθεια για να παίξει τη μπάλα. Σε όλες τις
άλλες περιπτώσεις (πχ κράτημα, τράβηγμα, σπρώξιμο, καμιά πιθανότητα για να παίξει
τη μπάλα κλπ) ο παραβάτης παίκτης πρέπει να αποβληθεί.."
Άβαταρ μέλους
Immemoric
 
Δημοσιεύσεις: 2121
Εγγραφή: Δευτ 04 Νοέμ 2019, 17:22

Re: ΠΑΟΚ - Λεβαδειακός 3-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Immemoric » Τρί 31 Ιαν 2023, 00:39

rainmaker έγραψε:Δεν έχει υπάρξει ούτε μια φορά που να πει κάτι οτιδήποτε ο Ντέμης και να μη θέλω να ξερασω απ' τ αυτιά.

Ανεξαρτήτως ομάδας.

Θλιβερό τον βρίσκω και αυτόν και τις ντεμεκ προοδευτικές φιλελεύθερες μπαρουφες του

Ηθικοπλαστικες αερολογιες


Δεν τον παρακολουθώ ανειλλιπώς οπότε δεν γνωρίζω όλα αυτά που έχει πει, ΑΠλώς όσες φορές έχει πει κάτι συμφωνώ. Πέρσι τον είχαν αποκυρήξει οι κούλες γιατί είχε πει πράματα που δεν τους άρεσαν. Αν έχεις παραδείγματα με χαρά να τα δω.
Άβαταρ μέλους
Immemoric
 
Δημοσιεύσεις: 2121
Εγγραφή: Δευτ 04 Νοέμ 2019, 17:22

Re: ΠΑΟΚ - Λεβαδειακός 3-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Immemoric » Τρί 31 Ιαν 2023, 00:41

icue έγραψε:
Immemoric έγραψε:
Μπαρκαρούτσος έγραψε:Α ο Ντέμης Νικολαΐδης λέει ότι οι δηλώσεις Lucescu κάνουν κακό στην ομάδα.

Π

Ο

Ν

ΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣ


Μπαρκαρούτσο εγώ πάντως σε γενικές γραμμές συμφωνώ με τον Νικολαϊδη. Όταν ο προπονητής διαμαρτύρεται διαρκώς για την διαιτησία, αυτό περνάει στους παίκτες και τους προσανατολίζει. Όταν παίζαμε μπάλα ο προπονητής μας έλεγε να μην διαμαρτυρόμαστε, να συνεχίζουμε συγκεντρωμένοι. Και υπάρχει λόγος. Δεν θες να περάσεις στους παίκτες αυτή τη νοοτροπία και να διαμαρτύρονται με το παραμικρό. Αυτό χαλάει το μυαλό και την αυτοσυγκέντρωση. Οι παίκτες πρέπει να είναι αφοσιωμένοι στο παιχνίδι.

Δεν λεώ ότι έχει άδικο ο Λουτσέσκου, απλώς θεωρώ ότι αυτό είναι δουλειά της δίοικησης, των οπαδών και όχι του προπονητή. Ο προπονητής πρέπει να κάνει το παν να κρατά το γκρουπ συγκεντρωμένο στον σκοπό τους.


Βεβαια απο την αλλη με αυτον τον τροπο εγινε καμικαζι η ομαδα που σηκωσε το νταμπλ.


Ναι δεν διαφωνώ. Αν μπορείς να τους το περάσεις βαθιά μέσα, χωρίς να χάνουν την αυτοσυγκέντρωση τους, οκ. Αλλά όσες φορές ο εκνευρισμός κυριαρχεί εν ώρα παιχνιδιού, χαλάει το μυαλό. Και δεν παίζεις καλά και κινδυνεύεις να φας κίτρινες και κόκκινες.
Άβαταρ μέλους
Immemoric
 
Δημοσιεύσεις: 2121
Εγγραφή: Δευτ 04 Νοέμ 2019, 17:22

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Superleague

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης