ΠΑΟΚ-Ατρόμητος 2-1,Mvp-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Superleague και όλων των παραλειπομένων...

MVP

Κοτάρσκι
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Βιερίνια
1
1%
Ίνγκασον
1
1%
Κουλιεράκης
29
17%
Τσαούσης
3
2%
Κούρτιτς
1
1%
Αουγκούστο
1
1%
Νταντας
23
13%
Ζίφκοβιτς
1
1%
Νάρευ
105
61%
Μπράντον
4
2%
Ολιβέιρα
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Σβάμπ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Σοάρες
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Σάστρε
1
1%
Μπίσεσβαρ
1
1%
 
Σύνολο ψήφων : 171

Re: ΠΑΟΚ-Ατρόμητος 2-1,Mvp-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό don PAOK » Δευτ 29 Αύγ 2022, 11:46

ΠΑΟΚ ΓΙΑΤΙ ΜΑΣ ΒΓΑΖΕΙΣ ΤΗΝ ΨΥΧΗ!!

Τρελα το χθεσινο παιχνιδι. Πολυ καλη η ομαδα, αξιζαμε τη νικη και ευτυχως η τυχη και τα ατομικα λαθη δεν μας εκοψαν νωρις νωρις 2 βαθμους. Το λινκ ηταν πιο πισω και μολις διαβασα τα γκοοοοολ, στον πατο τους κλπ περιμενα 1-2 λεπτακια να δω τη φαση ηρεμος και καυλωμενος.

Λιγα ατομικα
Ναρευ- σκυλος! ελιωσε στο τρεξιμο χθες. δειχνει με το καλημερα πολυ καλα στοιχεια. Μπραβο για το γκολ οσο τυχερο κι αν ηταν
Μπραντον- τρεξιμο και πιεση συνεχεια. πολυ καλος. λιγο καθαρο μυαλο στην τελικη και θα εχει γκολ σε καθε αγωνα.
Νταντας-Κουλιερακης πολυ καλοι για 2ο παιχνιδι. Μπραβο Μπραβο
Ινκι εγγυηση!
Κουρτιτς-Αγκουστο-Ζιφκο-Αντελινο-Τσαουσης οκ
Σαστρε- κινδυνος θανατος. Ξεχασε το ποδοσφαιρο? τι φαση.. Στο δανεισμο του μια χαρα επαιζε. Ενας ψυχολογος θα βοηθουσε
Φελιπε- περιμενουμε περισσοτερα.
Μπισε- χθες μου αρεσε. για 20' ειναι πολυτελεια. η πασα που κανει με τη μια στο ακυρωθεν γκολ δειχνει ποση μπαλα ξερει!

Μπραβο στην ομαδα που παλεψε μεχρι τελους και πηρε τη δικαιη νικη!
ΣΤΟΝ ΠΑΤΟ ΤΟΥΣ.. ΚΑΙ ΤΩΡΑ Η ΣΚΟΥΛΗΚΑΝΤΕΡΑ
Άβαταρ μέλους
don PAOK
 
Δημοσιεύσεις: 1170
Εγγραφή: Παρ 29 Μάιος 2009, 22:16

Re: ΠΑΟΚ-Ατρόμητος 2-1,Mvp-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό xanapaok » Δευτ 29 Αύγ 2022, 11:47

Όαση το χθεσινό ματς, με πολύ καλή εμφάνιση της ομάδας, μετά την κακή παρένθεση με Λέφσκι και πολύ καλή ατμόσφαιρα στο γήπεδο. Μαζί κι αντάμα πάνε η ομάδα και ο λαός μας. Όταν προσπαθεί η ομάδα και παίζει μπάλα, αυτό αναγνωρίζεται, ανεξάρτητα από τα αποτελέσματα. Πάμε τώρα γερά για το υποκατάστημα, για να ετοιμάζονται και στα κεντρικά
Άβαταρ μέλους
xanapaok
 
Δημοσιεύσεις: 469
Εγγραφή: Πέμ 18 Οκτ 2018, 19:02

Re: ΠΑΟΚ-Ατρόμητος 2-1,Mvp-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Vet_eranos » Δευτ 29 Αύγ 2022, 11:49

Και κατι αλλο για χθες..

Κατι δεν πηγαινει καλα με τον εξ Ημαθειας ΠΑΟΚτσακι, να τον εχει ο Θεος καλα, οποτε αναζητησα αλλη πηγη για τον αγωνα..
Πηγη η οποια ηταν ανευ περιγραφης με φυσικο ηχο..


Ρε τις κωλοΝοβες κ το λοιπο κακο συναπαντημα, δεν φανταζεστε τι διαφορα εχει κ ποσο χαμηλα ειναι τα μικροφωνα τους να μην περναει ο ηχος..
Σας μιλαω εκανα κερκιδα μοναχος μου, χαιρομουν τοσο με τον ρυθμο κ τον ηλεκτρισμο σε φαση που αδιαφορουσα σχεδον για το τι βλεπω, απλα χαιρομουν με τον κοσμο..

Πως θα γινει ρε να απαλλαγουμε απο δαυτους?

Μεχρι τωρα ελεγα πως επαιζαν με το μυαλο μας με την περιγραφη κ τα σχολια τους αλλα πλεον δεν τους ανεχομαι καν..

ΥΓ. Μη πει καμια κουφαλα τραβα γηπεδο, οταν ο καθε αγωνας μου κοστιζει κανα 200αρι τουλαχ..
Vet_eranos
 
Δημοσιεύσεις: 729
Εγγραφή: Τρί 01 Ιαν 2008, 22:11

Re: ΠΑΟΚ-Ατρόμητος 2-1,Mvp-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό famagusta72 » Δευτ 29 Αύγ 2022, 11:59

Πολυτιμότερος όλων χθες πάλι ο τύπος από την β κατηγορία Γερμανίας τον οποίο γιατί τον περιμένουμε και σιγά τον παίκτη που λέγανε μπαλαδόφατσες.
Είναι τόσο χαμηλό το επίπεδο του πρωταθλήματος που προσφέρει πρώτης τάξεως ευκαιρία για να χτίσεις νέους παίκτες. Για τον Κουλιερακη λέω παραδείγματος χάριν όπως και για την πιτσιρικαρία που έφερε ο Μπότο. Ελπίζω να έχουν όλοι στομάχι και χοντρή πέτσα και να συνεχίσουν το σχέδιο για να πάμε μπροστά επιτέλους. Για μένα στην Ελλάδα δεν υπάρχει άλλος δρόμος και πολύ χαίρομαι που δεν ακολουθούμε την πεπατημένη των άλλων με τελειωμένους και παροπλισμένους που αλλάζουν κάθε χρόνο σαν τα πουκάμισα. Έτσι είναι μάγκες αν δεν τρώνε οι μάνατζερ και οι δημοσιογράφοι τα χαρτζιλίκια τους και τις προμήθειες τους γιατί να σε γουστάρουνε σαν club; Όλα άθλια θα τους φαίνονται και θα σε κράζουν με το παραμικρό.

Υ.Γ. έτσι και χτυπήσει πανδημία IQ τον πλανήτη, Πειραιάς και Χαριλάου θα αφανιστούν από τον χάρτη.
famagusta72
 
Δημοσιεύσεις: 299
Εγγραφή: Κυρ 24 Ιαν 2021, 18:55

Re: ΠΑΟΚ-Ατρόμητος 2-1,Mvp-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Afanas » Δευτ 29 Αύγ 2022, 12:03

Πολύ καλή η ομάδα.
Πιο μεγάλο πρόβλημα αυτή τη στιγμή είναι η δυσκολία στο γκολ. Σίγουρα ήταν προβληματική και η συμπεριφορά της ομάδας μετά το ακυρωθέν γκολ, αλλά αυτό είναι κάτι λογικό ως ένα σημείο αυτή την εποχή. Και γενικά αμυντικά έχουμε δείξει καλά σημάδια. Ο Παναιτωλικός δε μας απείλησε καθόλου και ο Ατρόμητος ουσιαστικά είχε μόνο τη φάση του γκολ.

Για το πρόβλημα στο γκολ, ο Μπράντον είχε 2 μεγάλες ευκαιρίες να τελειώσει το ματς και δεν το έκανε, ενώ ο Ολιβέιρα σκόραρε στη φάση που είχε κι ας ακυρώθηκε. Παρότι γενικά ο Μπράντον έπαιξε καλύτερα δηλαδή και ο Πορτογάλος φάνηκε πολύ βαρύς στο γκολ ο Ολιβέιρα ήταν αποτελεσματικός. Φυσικά λύνεται αυτό, μπορεί ο Τόμας να μην χάνει πάντα τέτοιες φάσεις και χτίζοντας αυτοπεποίθηση να γίνουμε γενικά πιο αποτελεσματικοί. Απλά σίγουρα ένας ποιοτικός παίκτης ακόμα μεσοεπιθετικά θα έδινε σιγουριά.

Βέβαια αξίζει να σημειωθεί ότι σε δύο ματς βρήκαμε γκολ πολύ νωρίς και βρήκαμε γκολ και στις καθυστερήσεις μόλις μας ισοφάρισαν. 3 φορές δηλαδή που χρειαζόμασταν γκολ το βρήκαμε γρήγορα. Μπορεί να μην είναι μεγάλο το δείγμα αλλά είναι ένα καλό σημάδι ότι παίρνουμε αυτό που θέλουμε από το ματς.
Afanas
 
Δημοσιεύσεις: 1146
Εγγραφή: Τετ 17 Ιούλ 2019, 00:43

Re: ΠΑΟΚ-Ατρόμητος 2-1,Mvp-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό PAOKevolution » Δευτ 29 Αύγ 2022, 12:32

Βετεράνε επιβεβαιώνω αυτό που αναφέρεις με την κερκίδα. Πραγματικά καύλωσε η ψυχή μου, φώναζα στο σπίτι μόνος μου.
ΟΠΟΙΟΣ ΠΑΙΖΕΙ ΓΙΑ ΤΟΝ Π.Α.Ο.Κ. ΝΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΧΑΝΕΙ 1926
Άβαταρ μέλους
PAOKevolution
 
Δημοσιεύσεις: 2675
Εγγραφή: Τετ 01 Φεβ 2017, 17:41

Re: ΠΑΟΚ-Ατρόμητος 2-1,Mvp-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό mbison » Δευτ 29 Αύγ 2022, 12:35

Στο var ήταν ο Μανουχος. Μόνο εγώ είδα ότι το γκολ που ακυρώθηκε ήταν κανονικό? Δείτε το καρέ στην κανονική ροή κ όχι την παραποιημενη εικόνα την πουστρονόβα
Άβαταρ μέλους
mbison
 
Δημοσιεύσεις: 5174
Εγγραφή: Παρ 07 Μαρ 2014, 09:22

Re: ΠΑΟΚ-Ατρόμητος 2-1,Mvp-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό loukas karadimos » Δευτ 29 Αύγ 2022, 12:52

δεν ειχα χρονο να διαβασω ολα τα προηγουμενα σχολια και ισως πω πραγματα που ειπωθηκαν

αλλα χθες ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ πηγα γηπεδο και ποιος ξερεις ποτε θα ξαναπαμε ζωντας στο εξωτερικο

χθες ειδα μια κερκιδαρα απο τα παλια που καυλωσα την ψυχη μου και ευχομαι σε ολους να την ζησουν ξανα και ξανα και ξανα

αν το βουητο της τουμπας μπορει να τελειωσει εναν ποδοσφαιριστη μας, οταν η Τουμπα εχει κεφια ειναι πραγματικα απιστευτο το ποσο κομπλαρει ο αντιπαλος και το μπουστ που παιρνουν τα 11 παιδια, τα 11 παλικαρια...

απιστευτη πιεση απ το πρωτο λεπτο, προφανως και φαινεται προς τα που το παει η ομαδα , και οτι δεν ειναι εκει 100 τις εκατο. οπως ειπε και ο κοουτς τα λεμε σε 3-4 μηνες οταν θα εχουν μπει ολοι στο κλιμα και η ομαδα θα παιζει κατι εμφανες και συγκεκριμενο και θα ξεκινησει το ροτεισον.

Αυτο που παιζουμε μπαζει λιγο στις χαμενες δευτερες μπαλες και θεωρω οτι με νταντας / χαρη η νταγκλα στο 6 και ενα σοβαρο δεκαρ δεν θα εχουμε αυτο το προβλημα. ο κουρτιτς δυστυχως, δεν. δεν μπορει να ακολουθησει το τεμπο και η επιθετικοτητα του βγαινει με λαθος τροπο. συν την απαραδεκτη ενεργεια στο γκολ

παρακατω τωρα, στο επομενο παιχνιδι με τον αγαπητο συμπολιτη. καλο δασκαλεμα και ολα θα πανε καλα
Άβαταρ μέλους
loukas karadimos
 
Δημοσιεύσεις: 712
Εγγραφή: Τετ 22 Ιαν 2014, 00:52

Re: ΠΑΟΚ-Ατρόμητος 2-1,Mvp-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό astral » Δευτ 29 Αύγ 2022, 12:55

ΚΩΣΤΑΣ2019 έγραψε:
Nik1926 έγραψε:Καλημέρα παιδιά. Θα ξεχάσουμε κι αυτά που ξέρουμε και αυτά που βλέπουμε ο άλλος ο μιζερογλου λέει ο μπραντον ήταν κακός. Και δεν ξεχώρισε κανέναν λέει. Ρε τι πίνουν και δεν μας δίνουν και μας


Δεν είπε αυτό
Είπε δεν είναι το σέντερ φορ που θέλουμε για σκόρερ.
Στα ελληνικά το είπε.

Επανέλαβε 10 φορές ως τώρα στην εκπομπή του ότι ο Τόμας ήταν κακος. Όχι μέτριος. Κακός. Σχεδόν σε όλα μάλιστα. Επαφές, πάσες, συμμετοχή , τα πάντα όλα.
Μεγάλη μπάλα βλέπει κι αυτό το πουλί.
Άβαταρ μέλους
astral
 
Δημοσιεύσεις: 6926
Εγγραφή: Τρί 11 Αύγ 2020, 13:19

Re: ΠΑΟΚ-Ατρόμητος 2-1,Mvp-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Sardan » Δευτ 29 Αύγ 2022, 13:21

Χθες είδαμε μια ομάδα δουλεμένη, σαφώς βελτιωμένη σε σχέση ακόμα και με την προηγούμενη εβδομάδα και για μένα λέει πολλά αυτό. Να προσθέσουμε επίσης ότι αντίπαλο είχαμε μια καλή ομάδα με καλό προπονητή που δεν σταμάτησε να το παλεύει το ματς τακτικά κλπ.

Μελανό σημείο η αδικαιολόγητη θα πουν πολλοί οπισθοχώρηση....δεν είναι καθόλου αδικαιολόγητη. Αυτή έγινε με το που βγήκε ο Ντάντας και μπήκε Σοάρες και Σάστρε. Και οι δυο είναι καλοί παίχτες αλλά πλέον είναι εμφανές ότι δεν έχουν καθόλου ψυχολογία.

Ωραίος ο Μπράντον, απίστευτος Ντάντας, Ιγκι και Κουλιεράκης εγγύηση, Νάρεϊ πολύ καλός και δίνει στοιχεία που έλειπαν στην ομάδα. Γενικά από διάθεση η ομάδα ήταν καλή (τρεξίματα, πρέσινγκ, επανάκτηση μπάλας κλπ). Παραφωνία ο Τσαούσης....Δεν ξέρω εάν είναι θέμα ρυθμού και εμπειρίας αλλά δεν νομίζω ότι έχει στόφα για τον ΠΑΟΚ. Ώρες ώρες συμπεριφέρεται λες και παίζει 5Χ5 με τίποτα φίλους του....Δυο φορές έκανε λάθος μπαλιά στα 4-5 μ., κανα δυο φορές ξεχάστηκε να γυρίσει.....γενικά επιπόλαιος μου φαίνεται και τίποτα ιδιαίτερο σαν παίχτης (μακάρι να με διαψεύσει το παιδί και να κάνω κωλοτούμπες).

Ένα μαμημένο 10άρι που να χει κάθετη και γκολ να έρθει και θα δούμε ωραία πράγματα πιστεύω.

Την άλλη βδομάδα πιστεύω εύκολα ή δύσκολα θα το πάρουμε το ματς. Ο ρούλης εάν του δώσεις χώρο είναι η πιο αφελης ομάδα του πρωταθλήματος ως τώρα και μεσοαμυντικά είναι δράμα....Πιστεύω ότι εάν κάνουμε πάλι μεστή εμφάνιση με θετικό αποτέλεσμα + 1 μεταγραφή που θα σκάσει εν τω μεταξύ (πιστεύω εγώ προσωπικά) το κλίμα θ' αλλάξει άρδην και τα σύννεφα πάνω από την Τούμπα θα διαλυθούν. Έχουμε μεγάλη ανηφόρα ακόμα...υπομονή, στήριξη, πίστη και όλα θα πάνε καλά....

ΥΓ

joshua έγραψε:Ναρει ich liebe dich και παλι...



Φίλε μπορεί να μας γάνιασες το καλοκαίρι κατά τη διάρκεια της Ναρεϊάδας αλλά σου βγάζω το καπέλο γιατί (προς το παρόν) δεν δικαιώνεσαι και όχι μόνο δεν λες άλλα λόγια να αγαπιόμαστε αλλά αυτοτρολάρεσαι κιόλας. Respect από μένα, είσαι παντελονάτος και δείχνει πολλά αυτή σου η συμπεριφορά. Μακάρι να είχαν και άλλοι τα guts να συμπεριφερθούν έτσι....Ειλικρινές respect από μένα....
Άβαταρ μέλους
Sardan
 
Δημοσιεύσεις: 451
Εγγραφή: Δευτ 01 Φεβ 2021, 13:05

Re: ΠΑΟΚ-Ατρόμητος 2-1,Mvp-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό zoomgr » Δευτ 29 Αύγ 2022, 13:42

θέλω να ανοίξω ένα τοπικ για τον επόμενο αγώνα... το δικαιούμαι... απο το 2008 στο φόρουμ δεν έχω ανοίξει ποτέ!
:P
Άβαταρ μέλους
zoomgr
 
Δημοσιεύσεις: 2192
Εγγραφή: Πέμ 19 Ιουν 2008, 09:50

Re: ΠΑΟΚ-Ατρόμητος 2-1,Mvp-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Δευτ 29 Αύγ 2022, 13:50

Πριν το ματς είχα γράψει '' Εύκολη, σβηστή νίκη με 1-0''
Μόνο το σκορ έχασα. :pano:
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
ΚΚ2020: "Θα φροντίσουμε να σχεδιάσουμε μια ομάδα που δεν θα χαμηλώσει τον πήχη και στόχοι μας θα είναι το νταμπλ κάθε χρόνο. Στόχος μας θα είναι να αυξήσουμε τα έσοδα και όχι να μειώσουμε τα έξοδα".
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard
 
Δημοσιεύσεις: 11465
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 11:00

Re: ΠΑΟΚ-Ατρόμητος 2-1,Mvp-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Raja » Δευτ 29 Αύγ 2022, 13:52

2 φορές σερί ψηφίζω Κάλεμπ. Στο επόμενο Μπράντον.

υ.γ. Πήρε μια ψήφο και ο Ντιέγκο από τον Ράζβαν :opaokara:
Άβαταρ μέλους
Raja
 
Δημοσιεύσεις: 125
Εγγραφή: Κυρ 29 Μάιος 2022, 14:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη - Κέντρο

Re: ΠΑΟΚ-Ατρόμητος 2-1,Mvp-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό BlackFriday » Δευτ 29 Αύγ 2022, 14:07

zoomgr έγραψε:θέλω να ανοίξω ένα τοπικ για τον επόμενο αγώνα... το δικαιούμαι... απο το 2008 στο φόρουμ δεν έχω ανοίξει ποτέ!
:P

Δεν χρειάζεται να ρισκάρουμε τωρα. :D :opaokara:
BlackFriday
 
Δημοσιεύσεις: 2960
Εγγραφή: Τετ 01 Μαρ 2017, 17:48

Re: ΠΑΟΚ-Ατρόμητος 2-1,Mvp-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Totem_pk » Δευτ 29 Αύγ 2022, 14:32

Εγω μπορω να ανοιξω ενα τοπικ με θεμα «Μια Βασω για τον Νταντα μας επειγοντως» η δεν ειναι πολιτικα ορθό???
Totem_pk
 
Δημοσιεύσεις: 7567
Εγγραφή: Τετ 21 Αύγ 2019, 10:59

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Superleague

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης