ΠΑΟΚ-Παναιτωλικός 1-0,Mvp-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Superleague και όλων των παραλειπομένων...

Mvp

ΚΟΤΑΡΣΚΙ
2
1%
ΛΥΡΑΤΖΗΣ
5
3%
ΙΝΓΚΑΝΣΟΝ
3
2%
ΚΟΥΛΙΕΡΑΚΗΣ
8
5%
ΤΣΑΟΥΣΗΣ
2
1%
ΑΟΥΓΚΟΥΣΤΟ
3
2%
ΚΟΎΡΤΙΤΣ
1
1%
ΝΤΑΝΤΑΣ
29
18%
ΜΠΙΣΕΣΒΑΡ
1
1%
ΝΑΡΕΥ
68
43%
ΜΠΡΑΝΤΟΝ
31
20%
ΚΑΝΤΟΥΡΙ
2
1%
ΣΟΑΡΕΣ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
ΟΛΙΒΈΙΡΑ
1
1%
ΚΩΝΣΤΑΝΤΕΛΙΑΣ
1
1%
ΣΑΣΤΡΕ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
 
Σύνολο ψήφων : 157

Re: ΠΑΟΚ-Παναιτωλικός 1-0,Mvp-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Andrew R » Κυρ 21 Αύγ 2022, 21:48

JohnDag έγραψε:Jairo, προσωπικά δεν κρίνω τους ποδοσφαιριστές βάσει του ποιον γουστάρω και ποιον όχι.

Εγω κρίνω βάση στατιστικών και ποδοσφαιρικης πραγματικότητας.

Αυτό που έκανε ο Κουρτιτς χθες (κοντινές και πολλές πάσες) το έκαναν και τα 3 χαφ μας διότι εκεί οδήγησε το παιχνίδι ο αντίπαλος.

Με 81% κατοχή είναι λογικό η μπάλα να περνάει συνέχεια από τα χαφ σου. Με δεδομένο τον τρόπο παιχνιδιού μας που βασίζεται σε κοντρόλ παιχνίδι δεν είδαμε τίποτα παράξενο χθες και από τους 3. Όλοι είχαν μεγάλο αριθμό πασων με υψηλό ποσοστό.

Ανάμεσα, λοιπόν, σε Κουρτιτς και Νταντας ο πρώτος είναι αυτός που έχει καθαρή ευκαιρία για γκολ και βγάζει πάσα έτοιμο γκολ σε συμπαίκτη του.

Δημιουργεί, δηλαδή, 2 ξεκάθαρες ευκαιρίες για γκολ στο παιχνίδι.

Ασε, λοιπόν, τα στατιστικά στην άκρη.

Τι παραπάνω έκανε ο Νταντας από τον Κουρτιτς χθες;

Είναι απλό το ερώτημα.



Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κοίταξε με αυτή την λογική δύο ξεκαθαρές φάσεις είχε κι ο μπισεσβαρ στο παιχνίδι. Μια που έστειλε την μπάλα λίγο άουτ κι την πάρε βάλε σέντρα μετά από προσωπική ενέργεια στον Μπράντον. Ο νταντάς χθες ήταν πιο κινητικός κι πιο συμμετοχικός στο επιθετικό κομμάτι του παιχνιδιού μας. Δεν θα διαφωνήσω καθόλου με την παρατηρηση σου ότι ο Σλοβένος είχε πολύ καλή παρουσία στα αμυντικά μας στημένα. Αλλά υπάρχει η δεδομένη εικόνα που άφησαν και οι δύο ποδοσφαιριστές στον αγωνιστικό χώρο.
Αυτή νομίζω ήταν πιο θετική για τον νταντας. Χωρίς όμως να θεωρώ ότι ο Σλοβένος ήταν κακός , σε καμία περίπτωση
Andrew R
 
Δημοσιεύσεις: 2190
Εγγραφή: Κυρ 21 Δεκ 2014, 23:31

Re: ΠΑΟΚ-Παναιτωλικός 1-0,Mvp-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό JohnDag » Κυρ 21 Αύγ 2022, 22:09

Βασικα νομίζω ότι δεν έγινε κατανοητό αυτό που λέω.

Ουσιαστικά δεν διαφωνούμε.

Δεν ανέβασα στατιστικά, ούτε ανέφερα συγκεκριμένες φάσεις για να δείξω ότι ο Κουρτιτς έπαιξε καλύτερα από τον Νταντας.

Ουτε για να πω ότι ο Νταντας έπαιξε άσχημα χθες.

Εγω θεωρώ ότι σε γενικές γραμμές και οι 2 ήταν μετριοκαλοι χθες.

Αυτό που λέω είναι ότι ο ένας δέχεται σκληρή έως και εμετική κριτική (μέχρι και για αδιαφορία ακούσαμε) γιατί τον λένε Κουρτιτς και άλλος αποθεώνεται γιατί τον λένε Νταντας.

Ενώ πάνω κάτω έχουν κάνει την ίδια εμφάνιση με ελαφρώς καλύτερο τον Σλοβενο στα σημεία.

Εμενα αυτό με τρελαίνει.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
JohnDag
 
Δημοσιεύσεις: 3819
Εγγραφή: Πέμ 31 Μάιος 2018, 13:33

Re: ΠΑΟΚ-Παναιτωλικός 1-0,Mvp-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό adamroxas » Κυρ 21 Αύγ 2022, 22:13

Όταν τελειωσε το ματς, ενιωσα οτι ηθελα να δω κατι παραπανω χτες. Μετα ειδα τα highlights και αρχισα να το σκεφτομαι λιγο αλλιως...
Αρχικα, δεν απειληθηκαμε σχεδον καθολου, πλην του λαθους του μικρου στο τελος, το οποιο ειναι 100% απειρια. Κατα τα αλλα, δεν γινεται να πουμε οτι η αμυντικη λειτουργια δεν ηταν καλη (ακομη και αν ο αντιπαλος ηταν θεωρητικα κατωτερος).
Δευτερον, ευτυχως βρηκαμε γκολ νωρις, βγαλαμε και καποιες ευκαιριες για να πετυχουμε και δευτερο. Οκ, δεν τους πνιξαμε, θα θελαμε πχ να δουμε τα διπλασια σουτ, αλλα δεν ξερω και κατα ποσο θα ηταν ρεαλιστικο να περιμενουμε οτι μια καινουρια ομαδα με νεους παιχτες και σε αυτο το κομματι της σεζον θα μπορουσε να εμφανιστει ουσιωδως καλυτερη (ασχετως του σκορ).
Τριτον, η τεραστια κατοχη υπερ μας εχει δυο οψεις: απο τη μια, ειναι προφανες οτι λειπουν ακομα αυτοματισμοι, καθως και καθετο παιχνιδι απο τον αξονα, με αποτελεσμα να βλεπουμε πασες σε κοντινες αποστασεις στο χωρο του κεντρου, χωρις ιδιαιτερη ουσια. απο την αλλη, ο χρονος που εχεις την μπαλα, ειναι χρονος που δεν εχει την μπαλα ο αντιπαλος και αρα δεν σε απειλει. Ειναι ενδεχομενα και πιο κουραστικο για τον αντιπαλο, δεδομενου οτι προσπαθει να σου κλεψει την μπαλα. Οπως το βλεπω το εργο, μεχρι να ερθουν οι αυτοματισμοι (ισως ερθει και καποια μεταγραφη?) και να αναπτυχθει χημεια, θεωρω οτι η κατοχη μας θα ειναι πιο ουσιαστικη και θα μετουσιωνεται σε περισσοτερες φασεις.
Μεχρι τοτε, το αποτελεσμα ειναι πολυ σημαντικο. Βημα βημα, τριποντο τριποντο. Υπομονη.

Και για μερικους παιχτες δυο λογια: Ναρευ: εδειξε ηδη απο το πρωτο του παιχνιδι αλλα και σημερα (χθες) οτι ειναι σημειο αναφορας. Καλες συνεργασιες με τον επισης θετικο Λυρατζη.
Μπισε: Οσο και να τον κραζουμε, δεν ειναι τυχαιο που ο προπονητης και οι συμπαικτες του τον εμπιστευονται. Κουβαλαει μεγαλο φορτιο στο δημιουργικο κομματι, και χρειαζεται βοηθειες.
Κουλιερακης: γενικα θετικος, αλλα ευτυχως οχι μοιραιος.
Κοταρσκι: ακομα δεν ξερω αν εισαι καλος τερματας ρε φιλε, συγγνωμη.
"Δεν πιστεύω τίποτα, δεν ελπίζω τίποτα, είμαι ελεύθερος"
Άβαταρ μέλους
adamroxas
 
Δημοσιεύσεις: 1270
Εγγραφή: Τρί 08 Δεκ 2009, 12:26

Re: ΠΑΟΚ-Παναιτωλικός 1-0,Mvp-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό ΚΩΣΤΑΣ2019 » Κυρ 21 Αύγ 2022, 22:18

Σωστός ο Αντρέας.
Κριτική η ειρωνεία και η απαξίωση της ομάδας, που υποτίθεται αγαπάς.
Έχασαν τις έννοιες τους οι λέξεις, εδώ μέσα.
ΚΩΣΤΑΣ2019
 
Δημοσιεύσεις: 3111
Εγγραφή: Τετ 22 Μάιος 2019, 13:38

Re: ΠΑΟΚ-Παναιτωλικός 1-0,Mvp-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Equalizer » Κυρ 21 Αύγ 2022, 22:38

Άβαταρ μέλους
Equalizer
 
Δημοσιεύσεις: 13148
Εγγραφή: Τετ 06 Μάιος 2009, 16:48

Re: ΠΑΟΚ-Παναιτωλικός 1-0,Mvp-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Κυρ 21 Αύγ 2022, 22:40

Αυτο με τους 11 παικτες πισω ουτε ο πεπ με τη μπαρτσα δε μπορεσε να το σπασει(καριολη di mateo). Τι συζηταμε?
Ενδιαφέρον θα χει να δουμε πως θα παιξουν ομαδες σαν το αγρινιο απέναντι σε γαυρο κουλα κλπ.
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26774
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: ΠΑΟΚ-Παναιτωλικός 1-0,Mvp-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό ΚΩΣΤΑΣ2019 » Κυρ 21 Αύγ 2022, 22:45

rainmaker έγραψε:https://www.paokmania.gr/stiles/apopseis/rainmaker/209624-ti-akrivos-perimenoume



Μπράβο, τα αυτονόητα για όσους έχουν στην καρδιά τους αυτήν την ομάδα.
ΚΩΣΤΑΣ2019
 
Δημοσιεύσεις: 3111
Εγγραφή: Τετ 22 Μάιος 2019, 13:38

Re: ΠΑΟΚ-Παναιτωλικός 1-0,Mvp-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Κυρ 21 Αύγ 2022, 22:46

Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90100
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: ΠΑΟΚ-Παναιτωλικός 1-0,Mvp-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό gk.box16 » Δευτ 22 Αύγ 2022, 00:22

Καλή αρχή!
Συγχαρητήρια!
Άβαταρ μέλους
gk.box16
 
Δημοσιεύσεις: 897
Εγγραφή: Κυρ 08 Ιαν 2017, 20:56
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: ΠΑΟΚ-Παναιτωλικός 1-0,Mvp-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό theodorsalonika » Δευτ 22 Αύγ 2022, 02:04

Εγώ μιλαω εκ του αποτελέσματος...δεν με ενδιαφέρει άμα.ειχε.100.παικτες.πισω....ποσο.εληξε;;;;1-0...άμα.κερδιζεις.την ομάδα που θα πέσει στη. Β Εθνική στην έδρα σου με.ενα.γκολ.απο.το.6 και δεν μπορείς να βάλεις άλλο γκολ...καληνύχτα ..είχαμε λέει 80.τοις εκατό κατοχή..κάναμε 6 ευκαιρίες. ..ρε.σοβαρα τώρα;με.το. Παναιτωλι κο;γελάνε και τα τσιμέντα της Τούμπας..και είμαστε ευχαριστημένοι;;;..καλά....περιμένετε να παίξουμε με.καμια σοβαρη ομάδα και θα γελάσει και το παρδαλό κατσίκι....θέλουμε μεταγραφές....ρε ακούει κανείς;είναι δυνατόν;ΠΑΟΚ ΕΙΣΑΙ...κάποτε.ριχναμε 5 γκολ και 4....και χάναμε αλλά.10..εγερνε το γήπεδο...και τώρα βλέπουμε.ΠΑΟΚ. στην έδρα μας και νυσταζουμε....μακάρι να βγω ψεύτης....περίμενε τις.επομενες αγωνιστικές....η ομάδα εμένα προσωπικά δεν με αρέσει....και έχω το δικαίωμα να το πω...αισθάνομαι ότι είμαστε σε.αδιεξοδο....μακαρι ξαναλέω να είμαι λάθος...εγώ δεν είδα.τιποτα.ελπιδοφορο..μα.τιποτα...και.σεις πέστε.οτι.ειμαστε.μιζεροι,ότι είμαι εγκάθετοι ότι.δεν.ειμαστε.ΠΑΟΚ...εγβ αυτό.που είδα ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΟΚ...ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ
Βλέπουμε τους αετούς να πετούν ψηλά μόνοι τους, ενώ τα πρόβατα μαζεύονται σε κοπάδι.
Άβαταρ μέλους
theodorsalonika
 
Δημοσιεύσεις: 1932
Εγγραφή: Δευτ 30 Δεκ 2013, 01:19

Re: ΠΑΟΚ-Παναιτωλικός 1-0,Mvp-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό trouman » Δευτ 22 Αύγ 2022, 05:25

Πήγα να δω τα στιγμιότυπα και είδα τον γνωστό τύπο στο Τύμπανο.

Ξεχάστηκε γρήγορα η ντροπή..

Ξενέρωμα...
trouman
 
Δημοσιεύσεις: 4885
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 09:47

Re: ΠΑΟΚ-Παναιτωλικός 1-0,Mvp-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό AntoniosK » Δευτ 22 Αύγ 2022, 06:22

trouman έγραψε:Πήγα να δω τα στιγμιότυπα και είδα τον γνωστό τύπο στο Τύμπανο.

Ξεχάστηκε γρήγορα η ντροπή..

Ξενέρωμα...

'
Πόσο δίκιο έχεις.
Και βέβαια να αναφέρω και για τα φασιστάκια στην 4α που φωνάζανε για ελευθεριά στα αδέρφια τους.
Προσβάλλουν τη λέξη και μόνο που τη χρησιμοποιούν.
AntoniosK
 
Δημοσιεύσεις: 263
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 22:13

Re: ΠΑΟΚ-Παναιτωλικός 1-0,Mvp-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό tzo_1926 » Δευτ 22 Αύγ 2022, 06:32

Εκείνα τα καλόπαιδ
α και για πρόεδρο με αρχ@ φωνάξανε που δε θέλουν κάθε χρόνο , τα ίδια και τα ίδια...
Αδιαφορώ για ότι κι αν λένε γιατί δεν ξέρουνε το πως νοιώθουμε για ΣΕΝΑ
Άβαταρ μέλους
tzo_1926
 
Δημοσιεύσεις: 853
Εγγραφή: Σάβ 12 Ιαν 2019, 19:49

Re: ΠΑΟΚ-Παναιτωλικός 1-0,Mvp-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό pk77 » Δευτ 22 Αύγ 2022, 06:36

rainmaker έγραψε:https://www.paokmania.gr/stiles/apopseis/rainmaker/209624-ti-akrivos-perimenoume

Η εικόνα στο γήπεδο δείχνει ότι υπάρχει στήριξη. Προχτές έγιναν στην αρχή 4,5 λάθος πάσες και ο κόσμος χειροκρότησε την προσπάθεια.
Γιατί υπάρχει τόσο στοχευμενη γκρίνια και εδώ και σε άλλα σαιτ είναι από περίεργο έως ύποπτο.
pk77
 
Δημοσιεύσεις: 817
Εγγραφή: Δευτ 25 Φεβ 2019, 19:55

Re: ΠΑΟΚ-Παναιτωλικός 1-0,Mvp-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό van rooy » Δευτ 22 Αύγ 2022, 07:05

Καλή αρχή!!!

Θα ξεκινήσω με την κερκίδα που δείχνει τον δρόμο σε όλους μας , θετική ενέργεια, πίστη και όραμα.

Ίσως το πιο διάσημο χόρτο στο ποδόσφαιρο δεν είναι το γκαζόν αλλά το σανό, έγραφαν ο Λουτσέσκου δεν ήθελε τον μπράτον τόμας και 1η αγωνιστική του πρωταθλήματος βασικός και αυτός που πέτυχε το νικητήριο γκολ.

Ο Λουτσέσκου δεν χρησιμοποιεί νέους παίκτες... Δεν προωθεί παίκτες απο τις ακαδημίες, τελικά όλα είναι φούμαρα.

Διάβασα ότι η ομάδα μας δεν έπαιξε καλό ποδόσφαιρο, πονόματος κτλ, η ομάδα μετά το ευρωπαικό στραπάτσο φάνηκε εντελώς διαφορετική, με αρχή μέση και τέλος. Ο προπονητής και η ομάδα δούλεψαν και αυτό αποτυπώθηκε στο γήπεδο.

Δεν με ενδιαφέρει η κατοχή της μπάλας θεωρώ ότι δεν λέει πάντα την αλήθεια.

Ξαναείδαμε ομάδα Λουτσέσκου, παίζει με τον ίδιο ακριβώς τρόπο.

Τον έχω κατακρίνει που δεν παίρνει περισσότερα ρίσκα στο παιχνίδι και ότι θέλει να έχει την μπάλα στα πόδια η ομάδα μας. Παρατηρώντας το παιχνίδι είδα σε κάποιες στιγμές και ειδικά προς το τέλος του παιχνιδιού όταν πήγαμε να πάρουμε κάποια ρίσκα ο κίνδυνος παραμόνευε.

Δεν ξέρω αν ο Παναιτωλικός είναι η χειρότερη ομάδα του πρωταθλήματος όπως λένε αλλά βλέποντας και τον ΠΑΣ το βράδυ θα πω ότι κάπως έτσι είναι το επίπεδο των υπολοίπων ομάδων. Τέτοιες ομάδες θα αντιμετωπίσουμε, διπλές ζώνες άμυνας , ντουμπλαρίσματα και γρήγορη μετάβαση στην επίθεση.

Είναι πολύ νωρίς για να βγάλω συμπεράσματα για παίκτες όμως μπορώ να πω ότι ο Κοτάρσκι με έκανε να ξεχάσω πασχαλάκη, άσε που υπήρχε περίπτωση αν ήταν ο πασχαλάκης να το έτρωγε σε εκείνη την ευκαιρία στο τέλος.

Έχουμε ακόμα δρόμο μπροστά μας για να δούμε ποιο είναι το ταβάνι της συγκεκριμένης ομάδας, περιμένω να την δω να αντιμετωπίζει ομάδες που δεν θα κλειστούν πίσω και με περισσότερους χώρους για μας. Να δούμε πως θα είμαστε πνευματικά σε ένα ντέρμπι.

Ο Ιβαν Σαββίδης δήλωσε ότι δεν έχει κλείσει ακόμα το ρόστερ, είχα πει ότι αν έπρεπε να διαλέξω ανάμεσα σε φορ και 10αρι διαλέγω φορ μετά και το χθεσινό ματς θέλω φόρ και 10αρι πακέτο.

υγ. Η ανάκτηση της μπάλας και η πίεση στην πρώτη μπάλα μου θύμισε τις χρονιές των ντάμπλ.

υγ. Θα ήθελα φέτος να έχουμε δοκάρι και μέσα στην κακή μας μέρα και φόρμα και στο τέλος θα δούμε τι θα έχει καταφέρει η ομάδα μας.

υγ. Πόσο καλύτερη ομάδα θα ήμασταν αν ο προπονητής μας δεν αναγκάζονταν να προετοιμάζει την ομάδα για τα περισσότερα παιχνίδια του πρωταθλήματος όπως το χθεσινό , αν είχαμε ένα πρωτάθλημα όπου όλες οι ομάδες παίζουν στα ίσια τα παιχνίδια, όλες οι ελληνικές ομάδες θα τα πήγαιναν πολύ καλύτερα στην Ευρώπη.
Παίζουμε το 70% των παιχνιδιών με ομάδες ταμπούρια , πάμε Ευρώπη και έχουμε να αντιμετωπίσουμε ομάδες που κυνηγάνε στα ίσια την νίκη και οι δικές μας ομάδες δεν είναι συνηθισμένες σε όλο αυτό.
Άβαταρ μέλους
van rooy
 
Δημοσιεύσεις: 713
Εγγραφή: Τρί 19 Φεβ 2019, 13:15

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Superleague

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης