ΠΑΟΚ - Strasbourg 79-80 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους ευρωπαϊκούς αγώνες του Δικεφάλου και όλων των παραλειπομένων...

MVP

Love
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Toliopoulos
2
13%
Christodoulou
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Mantzaris
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Kamperidis G.
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Rivers
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
DiLeo
3
19%
Jankovic
5
31%
Kamarianos
3
19%
Lee
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Jones
3
19%
 
Σύνολο ψήφων : 16

Re: ΠΑΟΚ - Strasbourg 79-80 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 12 Ιαν 2022, 23:22



ΠΡΕΠΕΙ να βρεθούν και να απομονωθούν τα highlights των κορακιών σε ένα βίντεο, γιατί δεν κόβω να το ανεβάζει κανένα κανάλι..

Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46920
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: ΠΑΟΚ - Strasbourg 79-80 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό BlackMagicPAOK » Τετ 12 Ιαν 2022, 23:54

Δεν πρόκειται να σταυρώσω τον Ντιλεό για τις χαμένες βολές..
Κρίσιμες βολές, δεν μπήκε η πρώτη , αγχώθηκε διπλά..
Στο Β ημίχρονο (το πρώτο δεν το είδα) έβλεπα μια καλή διαιτησία. Μας έδινε τα φάουλ, πήγαμε αρκετές φορές στην γραμμή.
Αλλά στο τέλος μας πέρασαν πριονοκορδέλα. Η φάση του Love είναι καθοριστική. Δεν βρίσκει τον αμυντικό στο στήθος του. Τον ακουμπάει ελάχιστα στον ώμο!! Θα έπρεπε να μετρήσει το καλάθι και να του δώσει και
1 βολή (μάλλλον μετακινείται ακόμη)
Αντι για +3 π ... δώσανε την μπάλα στα Γαλλάκια.
Μετά δώσανε και το 5ο φάουλ στον Τζόουνς, 3 βολές στον αντίπαλο γκαρντ ... (μάλλον όχι με αυτή την σειρα.. τπ)
Πάντως και οι 3 βολές στον Ντιλέο τρβηγμένο σφύριγμα ήταν. Δεν μπόρεσε να το μπουμπουνίσει το 3π ρε γαμώτ@.
Όταν στην 4η περίοδο τα 3ποντα έπεφταν βροχή δεν είχαμε καμια αντίδραση. Ούτε ταιμ, ούτε κανένα σκληρό φάουλ, ούτε κανέναν καμικάζι αμυντικο (πχ Χριστοδούλου).
Ηρωική έξοδος από τας Ευρώπας..
(πάντως και να πηγαίναμε σε 3ο ματς, νομίζω θα είχαμε ελάχιστες πιθανότητες πρόκρισης)
" Oλα ειναι δρομος "
Άβαταρ μέλους
BlackMagicPAOK
 
Δημοσιεύσεις: 3675
Εγγραφή: Δευτ 23 Φεβ 2015, 21:53
Τοποθεσία: Γιάννενα

Re: ΠΑΟΚ - Strasbourg 79-80 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 13 Ιαν 2022, 00:37

Και 0.5% πιθανότητα να είχαμε, αξίζαμε το δικαίωμα να πάμε εκεί και να παλέψουμε.
Αλλά τα ασεβή προς το άθλημα του μπάσκετ κοράκια, μας στέρησαν αυτό το δικαίωμα, λόγω ανικανότητας ή/και δόλου.

Τους έβριζε όλο το γήπεδο και τους χάλασε ο Marvin που σηκώθηκε και τους φώναζε.
Να σηκωθεί να τους σαπίσει στα χαστούκια έπρεπε, έτσι κι αλλιώς αποκλεισμένοι ήμαστε.



Μιας που το θυμήθηκα, άπειρα respect στον Χατζόπουλο, που στη λήξη πήγαμε φισούνα να βρίσουμε τους διαιτητές και εκείνος ούρλιαξε "Μη τους δίνετε σημασία ρε! ΕΜΕΙΣ ΜΑΖΙ ΓΙΑ ΜΙΑ ΖΩΗ!!" και έσφιγγε τις γροθιές του...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46920
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: ΠΑΟΚ - Strasbourg 79-80 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Shivaspace » Πέμ 13 Ιαν 2022, 00:48

palok έγραψε:Παλικαρίσια ήττα, 77-79


μόλις στο 50% η πρόβλεψη..
Άβαταρ μέλους
Shivaspace
 
Δημοσιεύσεις: 3135
Εγγραφή: Πέμ 10 Σεπ 2020, 14:19

Re: ΠΑΟΚ - Strasbourg 79-80 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 13 Ιαν 2022, 00:51

Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46920
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: ΠΑΟΚ - Strasbourg 79-80 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό fossa » Πέμ 13 Ιαν 2022, 00:51

nunies4 έγραψε:Δεν ξέρω γιατί αλλά αμέσως μετά τις βολές το μυαλό μου ταξίδεψε αυτόματα δεκαετίες πίσω, στον Μπάνε τότε που ακόμα υπήρχε ο κανονισμός των 1+1 και η μπάλα ζύγιζε 1 τόνο, αλλά αυτός είχε @@@ιδια 10 τόνους και μόνο τσιγάρο δεν άναβε όταν εκτελούσε....
Εκεί ταξίδεψε το μυαλό...μελαγχόλησα και παραλίγο να ανάψω εγώ τσιγάρο παρολο που δεν καπνίζω.


Κι όμως ο Μπάνε και ο Κόρφας έχασαν κρίσιμες 1+1 με τη Μπενετόν δεν έβαλαν ούτε τη πρώτη δηλαδή στα τελευταία λεπτά, χάσαμε και τα υπόλοιπα είναι ιστορία.
Ακόμα και στη Γενεύη το ματς δεν το τελείωσε οριστικά ο Μπάνε με 1+1 που έχασε όπως με λάθη και σε άλλα ματς. Φυσικά καμμία σχέση η κρισιμότητα τότε με αυτό το ματς και πολύ λογικό ο μεγάλος παίκτης να παίρνει τα σημαντικά σουτ τα οποία τις περισσότερες φορές είναι άστοχα άσχετα αν εμείς θυμόμαστε τα καλά. Όχι ο Μπάνε και κάποιος Ντι Λέο αλλά και ο Τζόρνταν έχασε άπειρα τελευταία σουτ, λογικό είναι αυτό.
Οι όποιες ελπίδες για πιο βατό αντίπαλο χάθηκαν με τη Νίμπουργκ μέσα πάλι με ήττα στο τελευταίο δευτερόλεπτο ενώ παίξαμε καλή άμυνα και απ'τις ατυχίες πριν την Ιγκοκέα.
Διαχρονικά ο ΠΑΟΚ είναι γκαντέμης στο μπάσκετ, φέτος ο κόουτς τα έχει κάνει σαλάτα αλλά όντως είμαστε άτυχοι σε διάφορες καταστάσεις. Ας κερδίσουμε τώρα τον Κολοσσό γιατί στο πρωτάθλημα δεν είμαστε καθόλου καλά.
Άβαταρ μέλους
fossa
 
Δημοσιεύσεις: 1881
Εγγραφή: Πέμ 06 Φεβ 2014, 22:25

Re: ΠΑΟΚ - Strasbourg 79-80 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 13 Ιαν 2022, 02:40

Καληνύχτα με μια σκέψη μου...

Εικόνα

Αυτό να παθαίνουν τα κοράκια του BCL κάθε μέρα... Αλλά κάθε φορά +1' περισσότερο...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46920
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: ΠΑΟΚ - Strasbourg 79-80 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Ιάσονας » Πέμ 13 Ιαν 2022, 08:21

sourmenetes έγραψε:
Μπαρκαρούτσος έγραψε:Ο DiLeo σας φταίει ρε;; Είδατε τον αγώνα;;
Ο dileo δε φταίει ποτέ!

Ένα ματς παίρνει σουτ και 4 ματς άστοχος!



Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Κάνεις λάθος.
Ιάσονας
 
Δημοσιεύσεις: 2538
Εγγραφή: Κυρ 20 Δεκ 2015, 12:21

Re: ΠΑΟΚ - Strasbourg 79-80 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 13 Ιαν 2022, 10:45

Full game:

Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46920
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: ΠΑΟΚ - Strasbourg 79-80 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό montekristo » Πέμ 13 Ιαν 2022, 11:48

kataramenos5 έγραψε:Τι να πεις .... :( :( :( :(
Ισως ειναι για καλο.Να ηρεμησουμε ,να κανουμε καμια προπονηση μπας και δουμε
τι πραγματικα μπορει αυτη η ομαδα.Ισως και να ναι για καλο ο αποκλεισμος.

Συμφωνω παρα την στενοχωρια!
Καθε αποτυχια γενναει και μια καινουρια ευκαρια για βελτιωση.-
Ουτως η αλλως η χρονια αποδειχθηκε πολυ δυσκολη
λογω covid και δεν νομιζω να πηγαιναμε πιο μακρια!
#FREEΠΟΡΚΥ-5
montekristo
 
Δημοσιεύσεις: 3990
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 16:33

Re: ΠΑΟΚ - Strasbourg 79-80 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 13 Ιαν 2022, 13:27

Μπαρκαρούτσος έγραψε:Full game:





14:50 (του βίντεο) no call σε shooting φάουλ στον Βλάντο (-2 βολές που δεν πήραμε ποτέ)

18:52 διπλό αλματάκι, no call και καλάθι εις βάρος μας (+2 πόντοι δώρο από ρεφς)

19:15 no call σε shooting foul στον Βλάντο, καπάκια τεχνική ποινή (-2 βολές ο ΠΑΟΚ, +1 κατοχή δώρο που κατέληξε σε 3ποντο για τους Γάλλους)

27:40 απλό φάουλ στον Marvin, πιθανό αντιαθλητικό

Τέλος 1ης περιόδου!

2η περίοδο όλα κομπλέ με φάνηκαν, εκτός από ένα επιθετικό του Marvin που ήταν σχετικά αυστηρό..

3η περίοδος

1:10:45 επιθετικό-εφεύρεση

1:12:15 νέο επιθετικό φάουλ-εφεύρεση, εις βάρος του Jones, φαίνεται καλύτερα στο 1:12:40 (4ο προσωπικό, 2ο λεπτό 3ης περιόδου)

Στα καπάκια, τεχνική ποινή στον Love (δώρο βολή και κατοχή, δηλαδή +1 πόντος δώρο)

1:16:20 ξεκάθαρα απλωμένο χέρι, no-call σε επιθετικό φάουλ του Bohacik (+2 πόντοι δώρο στους Γάλλους)

1:16:40 παρατεταμένο φάουλ στον Lee, δίνεται τελευταία στιγμή σε άλλον παίκτη

1:30:25 επιθετικό φάουλ στον Χριστοδούλου, προφανώς no-call, αλλά αντ'αυτού φάουλ υπέρ των Γάλλων (+2 πόντους σε εκείνους, -2 βολές σε εμάς)

4η περίοδος

1:37:02 αυτό δεν είναι βήματα;

1:39:05 αυτό δεν είναι βήματα;!

1:52:17 5ο φάουλ του Jones, ξεπερνούν σε εφευρετικότητα τον Leonardo Da Vinci οι διαιτητές! (+1 πόντος από το and-one)

1:54:05 μεγάλο τρίποντο από τους διαιτητές! Τύφλα να 'χει ο Peja!

2:00:15 εξαιρετική άμυνα από τους διαιτητές, τάπα στο σουτ του Love και χρεώνουν επιθετικό! Defensive game of the week! (-2 πόντοι από τον ΠΑΟΚ και -1 βολή)
Σύμφωνα με τους διαιτητές, αυτά εδώ είναι επιθετικά φάουλ:

Εικόνα

Εικόνα

78-80 αντί για 80-78, 1:14 πριν τη λήξη

2:01:47 κανένα φάουλ στον Γιάνκοβιτς, no-call στη διεκδίκηση του ριμπάουντ



Αλλά ναι, bottom line, φταίει ο DiLeo.



Λοιπά highlights:


39:40 Jado Vlankovic :mrgreen:

44:45 Gia treis parakalo! Souvlaki parakalo!

53:04 Πάμε καυλιάρη!

1:17:50 A megalo three-pointer by David DiLeo!

1:20:45 Poso malene? Melene Evangelos Mantzaris!


Αυτός ο speaker είναι ό,τι καλύτερο έχει συμβεί στο ευρωπαϊκό μπάσκετ, μετά το τρίο Giannis-Luka-Nikola!


2:07:33 ΧΑΤΖΟΠΟΥΛΟΣ SPEAKING
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46920
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: ΠΑΟΚ - Strasbourg 79-80 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό johnjohn » Πέμ 13 Ιαν 2022, 14:08

και στο 2:02:15
λήξη το 24άρι μετά το σκοτωμένο σουτ του Eddie, η μπάλα στα χέρια μας, ο Τολιόπουλος φεύγει στον αιφνιδιασμό και σταματάνε τη φάση
Άβαταρ μέλους
johnjohn
 
Δημοσιεύσεις: 122
Εγγραφή: Δευτ 21 Δεκ 2020, 23:03

Re: ΠΑΟΚ - Strasbourg 79-80 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 13 Ιαν 2022, 16:08

Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46920
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: ΠΑΟΚ - Strasbourg 79-80 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό renegade » Πέμ 13 Ιαν 2022, 16:18

Ωραίος ο PAOK BASKETBALL RETRO.
Για τον παίκτη με 50% στα τρίποντα και 60% στα δίποντα είναι τραγικό να γράφεται ότι για κάθε ένα παιχνίδι που τα βάζει υπάρχουν 3 τα σπάει.
Okay αντιλαμβάνομαι ότι δεν παρακολουθούνε μπασκετικό ΠΑΟΚ όλοι και ανελλιπώς, αλλά τουλάχιστον ας μην γράφουν τέτοιες ασυναρτησίες που δεν έχουν καμία σχέση με την πραγματικότητα
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14365
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: ΠΑΟΚ - Strasbourg 79-80 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό lkosmid » Πέμ 13 Ιαν 2022, 16:36

Άδοξο τέλος της ευρωπαϊκής πορείας μας φέτος...
Συγχαρητήρια στην ομάδα! Πολύ καλή εμφάνιση χτες, ήμουν σίγουρος οτι θα κερδίζαμε χτες ακόμα και όταν ήμασταν πίσω στο σκορ απο τη στιγμή που ελέγξαμε τον ρυθμό!
Ήττα στις λεπτομέρειες όπως και άλλα παιχνίδια φέτος... Κοιτάμε μπροστά, πρέπει οπωσδήποτε να παίξουμε Ευρώπη και του χρόνου!
Και φυσικά όλοι μετοχές στην επόμενη ΑΜΚ !!! (οι δικές μου έφτασαν μέσα στις γιορτές!)
lkosmid
 
Δημοσιεύσεις: 318
Εγγραφή: Τετ 24 Σεπ 2008, 03:00

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Champions League

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης