ΠΑΟΚ - Igokea 64-75 MVP, σχόλια και παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους ευρωπαϊκούς αγώνες του Δικεφάλου και όλων των παραλειπομένων...

MVP

Love
9
90%
Toliopoulos
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Mantzaris
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Roumoglou
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Kamperidis G.
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Kamperidis M.
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
DiLeo
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Jankovic
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Kamarianos
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Jones
1
10%
Ogbeide
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
 
Σύνολο ψήφων : 10

Re: ΠΑΟΚ - Igokea 64-75 MVP, σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό GEOL » Τετ 29 Δεκ 2021, 22:09

Μετά από όσα περάσαμε λόγω Covid δεν υπάρχει καμμία κριτική σε προπονητή και παίκτες. 1-2 σχόλια θα κάνω αρχικά για τους ΤΡΑΓΙΚΟΥΣ "πράσινους" διαιτητές και στη συνέχεια για το Νο 42 των αντιπάλων που είναι μεγάλη παλιό - π@@@@στα!!!
Γενικά πάντως μας έκλεισαν καλά, ειδικά τον ΝτιΛέο.
Στην αρχή του 2ου δεκαλέπτου οι φωνές Λύκου παίζει να ακούστηκαν μέχρι τη γη του πυρός! Και λίγο αργότερα το ίδιο σκηνικό με τον Ογκμπέιντε!
Αν κάποιος έχει κονέ στο Παλατάκι, πείτε τους ότι η μουσική που βάζουν είναι για κανένα γκέτο του Μπρούκλιν αλλά όχι για μας :lol: . Παλιά έβαζαν και κάποια παλιά καλά ροκ κομμάτια!!!
GEOL
 
Δημοσιεύσεις: 2302
Εγγραφή: Σάβ 08 Μάιος 2010, 14:11

Re: ΠΑΟΚ - Igokea 64-75 MVP, σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό PAOK_1926 » Τετ 29 Δεκ 2021, 22:21

GEOL έγραψε:Αν κάποιος έχει κονέ στο Παλατάκι, πείτε τους ότι η μουσική που βάζουν είναι για κανένα γκέτο του Μπρούκλιν αλλά όχι για μας :lol: . Παλιά έβαζαν και κάποια παλιά καλά ροκ κομμάτια!!!


Έλα μου ντε. Και είναι και μεταλλάς dj o DJ.
Άβαταρ μέλους
PAOK_1926
 
Δημοσιεύσεις: 216
Εγγραφή: Δευτ 11 Οκτ 2021, 15:14

Re: ΠΑΟΚ - Igokea 64-75 MVP, σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Cylon-4 » Τετ 29 Δεκ 2021, 22:32

Στους αγωνες του βολλει παιζει τις ροκιες.....
Cylon-4
 
Δημοσιεύσεις: 4609
Εγγραφή: Κυρ 21 Νοέμ 2021, 14:11

Re: ΠΑΟΚ - Igokea 64-75 MVP, σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Τετ 29 Δεκ 2021, 22:52

Dileo marvin όσα Σουτ και τ αδέρφια καμπεριδη.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10606
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: ΠΑΟΚ - Igokea 64-75 MVP, σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Cylon-4 » Τετ 29 Δεκ 2021, 23:15

Τωρα που γυρισα σπιτι, με κρυο μυαλο και ψυχραιμια, θελω να πω για τα μπινελικια και τις χριστοπαναγιες του κοουτς. Η συχνοτητα που τα χρησιμοποιει,αρχισε να κουραζει. Σημερα ο Μαντζαρης και ο Γιανκοβιτς αντεδρασαν εντονα σε δυο περιπτωσεις. Βλεπω να γινετε κανενα μπαμ ωσονουπω.....
Cylon-4
 
Δημοσιεύσεις: 4609
Εγγραφή: Κυρ 21 Νοέμ 2021, 14:11

Re: ΠΑΟΚ - Igokea 64-75 MVP, σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό BlackMagicPAOK » Τετ 29 Δεκ 2021, 23:34

Ναι έτσι είναι, άλλο να τα χώνει στον Ογκμπέιντε και στον Κονατέ και άλλο σε έμπειρους παίκτες.
Εγώ βέβαια δεν συμφωνώ ούτε με τα μπινελίκια στους νέους. Έτσι τους κάνει να παίζουν .. φοβισμένοι.. τρεμουν στο ενδεχόμενο λάθους.
Την Κυριακή παίζουμε με τον Κολοσσό και την Τετάρτη (στις 9) το πρώτο μάτς (best of 3) με την Στρασμπουργκ (πήρε την πρόκριση με ρεκόρ 3-3, έχασε στην τελευταια αγωνιστική στην έδρα της από την Οστάνδη) στην Γαλλία.
Θα προλάβει να ανασυνταχθεί η ομάδα ? ? . . .
" Oλα ειναι δρομος "
Άβαταρ μέλους
BlackMagicPAOK
 
Δημοσιεύσεις: 3675
Εγγραφή: Δευτ 23 Φεβ 2015, 21:53
Τοποθεσία: Γιάννενα

Re: ΠΑΟΚ - Igokea 64-75 MVP, σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό fossa » Τετ 29 Δεκ 2021, 23:49

Καλές οι δικαιολογίες περί covid αλλά έχουμε πιστεύω τη μικρότερη προσφορά από Έλληνες παίκτες που είχαμε ποτέ. Απ'την αρχή της σεζόν.
Οκ λογικό κάπου όταν σπουδαίους Έλληνες παίκτες δεν έχει πλέον ούτε η εθνική ή οι γαυροβάζελοι θα έχει ο ΠΑΟΚ μια ομάδα οκτάδας; Υπομονή και φέτος...
Άβαταρ μέλους
fossa
 
Δημοσιεύσεις: 1881
Εγγραφή: Πέμ 06 Φεβ 2014, 22:25

Re: ΠΑΟΚ - Igokea 64-75 MVP, σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Ιάσονας » Πέμ 30 Δεκ 2021, 11:17

fossa έγραψε:Καλές οι δικαιολογίες περί covid αλλά έχουμε πιστεύω τη μικρότερη προσφορά από Έλληνες παίκτες που είχαμε ποτέ. Απ'την αρχή της σεζόν.
Οκ λογικό κάπου όταν σπουδαίους Έλληνες παίκτες δεν έχει πλέον ούτε η εθνική ή οι γαυροβάζελοι θα έχει ο ΠΑΟΚ μια ομάδα οκτάδας; Υπομονή και φέτος...


Νομίζω πως αυτό δεν ισχύει, πέρυσι είχαμε μικρότερη προσφορά από Έλληνες παίκτες.
Γενικά καλά είμαστε με Μαντζαρη και Γιανκοβιτς, μακάρι να μείνουν και του χρόνου. Και ο Καμαριανός για το ρόλο του εντάξει είναι. Για μένα και ο Χριστοδούλου αν χρησιμοποιηθεί σωστά καλή μεταγραφή είναι.
Ο Τολιόπουλος δεν βγήκε όπως θα θέλαμε αλλά νομίζω πως φταίει και η διαχείρισή του. Ο μικρός Καμπερίδης είναι η απογοήτευση της χρονιάς για μένα, περίμενα φέτος πολύ περισσότερα και δυστυχώς δεν επαληθεύτηκα. Ας ελπίσουμε τη νέα χρονιά να γυρίσει το κουμπί.

Να πω και κάποιες ενστάσεις για τον Λυκοτζόν. Καταρχήν δεν γίνεται συνέχεια με γκαρίσματα στους παίκτες. Αυτό το παίρνω τάιμ άουτ και για 60 δευτερόλεπτα φωνάζω νομίζω κακό κάνει στην ομάδα ειδικά κάποιους όπως τον Τολιόπουλο του γαμάει την ψυχολογία.
Επίσης δεν δείχνει καμία ευελιξία σαν προπονητής. Χτες για παράδειγμα πέθανε τον Μαντζαρη και τους Γιανκοβιτς Λοβ.
Ειδικά όμως τον Μαντζαρη τον άφηνε στο παρκέ μέχρι να σωριαστεί κάτω.
Χάνεις τα ριμπάουντ και σου τραβάνε εκτός ρακέτας τον ψηλό συστηματικά, δοκίμασε καμία ζώνη με τον Τζοουνς στη ρακέτα, έστω και για να αλλάξεις τον ρυθμό. Δεν λέμε να παίξεις ένα δεκάλεπτο ζώνη, αλλά παίξε ένα 3λεπτο σε δυο περιόδους να τους μπερδέψεις.
Κατεβαίνεις σε τέτοιο παιχνίδι με τρία γκαρντ για δύο θέσεις όλα από κοβιντ, πρέπει να παίξει και ο Ρούμογλου. Και δεν ισχυρίζομαι πως χάσαμε επειδή δεν έπαιξε ο Ρούμογλου, αλλά είναι τρελό να τους πεθαίνεις τους παίκτες σου σε τέτοιες συνθήκες όταν έχεις επιλογή. Και στο 4 τον Καμαριανό άργησε να τον βάλει στο παιχνίδι αφού βλέπεις σε παίζουν όσο μπορούν στη δύναμη.
Πέρυσι ο Λυκογιάννης έβγαζε άσους από τα μανίκια πχ χρήση Τέρνερ για πλέιμέικερ, φέτος έχει γίνει τέρμα συντηρητικός, και ενώ η ομάδα παίζει πιο σωστό μπάσκετ της λείπει μία τρέλα, το απροσδόκητο, το κάτι έξτρα από τον πάγκο. Δεν μου άρεσε αυτό που είπε στη συνέντευξη πριν από κανένα μήνα που όλοι τον αποθέωναν πως δεν κάθομαι να ακούσω την κριτική, όχι επειδή ότι γράφουμε έχει αξία (καμία αξία δεν έχει σε σχέση με επαγγελματίες προπονητές), αλλά επειδή δείχνει μία μονοδιάστατη προσέγγιση που δεν πρόκειται να αλλάξει ότι και αν γίνει. Αυτή τη στιγμή η ομάδα σαν ρόστερ είναι ομάδα τετράδας, έχει αναποδιές και πολλές ατυχίες, αλλά σε αποτελέσματα δεν είμαστε εκεί που θα έπρεπε βάση ρόστερ, και οι δικαιολογίες που ακούγονται δεν καλύπτουν τα πάντα.

Αν θα έπρεπε να διαλέξω κάτι να αλλάξει σήμερα, το πρώτο που θα διάλεγα είναι η συμπεριφορά προς τους παίκτες κατά τη διάρκεια των αγώνων.
Ιάσονας
 
Δημοσιεύσεις: 2538
Εγγραφή: Κυρ 20 Δεκ 2015, 12:21

Re: ΠΑΟΚ - Igokea 64-75 MVP, σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 30 Δεκ 2021, 12:34

To δια ταύτα είναι η τελευταία σου πρόταση.
Τα γαμωσταυρίδια κάποιους τους πορώνουν και κάποιους τους ρίχνουν στα τάρταρα (Τολιό κτλ). Για να πάρεις το 100% πρέπει να βρεις το κουμπί του καθενού, δεν ξέρω αν ο κόουτς έχει τη γνώση, την όρεξη, την εμπειρία για κάτι τέτοιο.

Οι ασσίσταντς τι κάνουν;! Οκ, ο προπονητής είναι ο βασιλιάς στο τακτικό/αγωνιστικό, οι άλλοι δύο δεν μπορούν να δώσουν μια συμβουλή; Να κάτσουν σε ένα τραπέζι να τα πουν οι 3 τους προφανώς, όχι μες στον αγώνα...


Φανταστείτε να ήταν ο Κόνιαρης με Λυκογιάννη προπονητή...θα είχε σταματήσει το μπάσκετ την επόμενη μέρα.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46909
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: ΠΑΟΚ - Igokea 64-75 MVP, σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Πέμ 30 Δεκ 2021, 13:05

είμαστε underachievers έως τώρα. Μην κρυβόμαστε πίσω από τις λέξεις. τα ίδια (προφανώς εκεί είναι πολύ χειρότερα) με τη μπάλα των 52 μύριων εσόδων.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10606
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: ΠΑΟΚ - Igokea 64-75 MVP, σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 30 Δεκ 2021, 13:28

Γκαντεμοstruck underachievers, though. Δεν έχει να κάνει τόσο με την ατομική ικανότητα, όσο με τη τύχη...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46909
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: ΠΑΟΚ - Igokea 64-75 MVP, σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Πέμ 30 Δεκ 2021, 16:17

Για καποιο διαστημα ναι, αν συνεχίζεται για καιρο παυει να ναι θεμα τυχης. Θα δειξει.
Για τα μπινελικια ειμαι αντιθετος ειδικα για χθες σε παικτες που περασαν covid πριν 10μερες.Αλλα αυτος ειναι ο Λυκος, τρελαινεται στη διαρκεια, το μετα ειναι αλλη υποθεση. Νομιζω οτι το χουν καταλαβει κι οι παικτες. Take it or leave it.
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26725
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: ΠΑΟΚ - Igokea 64-75 MVP, σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 30 Δεκ 2021, 16:34

Όχι leave! Με το ζόρι φέραμε παίκτη, αν χρειαστούμε ξανά θα πιάσουμε πάσχα! :mrgreen:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46909
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: ΠΑΟΚ - Igokea 64-75 MVP, σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Ιάσονας » Πέμ 30 Δεκ 2021, 17:16

Νομίζω πως αυτό που γράφει ο palok είναι απολύτως ακριβές. Είμαστε underachievers, τίποτα δεν έχει κριθεί φυσικά και δικαιολογίες υπάρχουν (όχι για όλα αλλά για κάποια).
Είναι όμως πάρα πολύ κρίμα για όλους, πρώτα απ όλα για τον πρόεδρο και μετά για τους παίκτες και τον προπονητή γιατί είναι ένα κλικ μακριά από το να γυρίσουν την κατάσταση. Και η κριτική (που ξαναλέω μικρή αξία έχει η γνώμη μου) που κάνω για τον Λυκογιαννη είναι γιατί αδικεί και τον εαυτό του.
Και κάτι για τις δικαιολογίες που χρησιμοποιούμε. Χτες η ήττα είναι φυσιολογικό αποτέλεσμα το δέχομαι.
Η ήττα στην Πάτρα από τον Απόλλωνα δεν είναι και ας μην έπαιζε ο Γκριφιν και ο Κάρτερ και ο Τζόουνς.
Αυτοί παίζουν με βασικούς τον 5ο περσινό σου ψηλό (άσχετο αν είναι ή δεν είναι καλός παίκτης) και το σαρικοπουλο από τα λιντλ. Έχασες από το Λαύριο στο παλατάκι με κάτω τα χέρια χωρίς απουσία, χάνεις στο παλατάκι από το περιστερι που το γλεντήσε ο κάθε πικραμένος, έχασες τσάμπα από νιμπουργκ εντός και κυρίως από ιγκοκεα εκτός δικό σου παιχνίδι καιι τι έχουμε να επιδειξουμε όλη την χρονιά? Μια νίκη με τη γαλατασαραι και το διπλό στη νιμπουργκ.
Και αυτά συμβαίνουν ενώ παίζουμε το πιο οργανωμένο μπάσκετ των τελευταίων χρόνων (πολλών) με το καλύτερο ροστερ όμως των τελευταίων ετών. Πρέπει να ανασκουμπωθουμε όλοι στην ομάδα κυρίως όμως το τεχνικό τιμ πρέπει να βρει τις λύσεις. Αυτή τη στιγμή είμαστε αυτό που λέει ο palok και η χρονιά έφτασε στη μέση.

Δύσκολο παιχνίδι με τον κολοσσό λόγω της ταλαιπωρίας των παικτών αλλά δεν υπάρχει άλλο αποτέλεσμα εκτός από νίκη.
Δύσκολο και το ματσαρισμα με στρασμπουργκ αλλά πρέπει να τα δώσουμε όλα. Αν θέλουμε η χρονιά να μην χαθεί ο Γενάρης είναι κομβικός μήνας.
Ιάσονας
 
Δημοσιεύσεις: 2538
Εγγραφή: Κυρ 20 Δεκ 2015, 12:21

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Champions League

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης