Nymburk - ΠΑΟΚ 71-75 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους ευρωπαϊκούς αγώνες του Δικεφάλου και όλων των παραλειπομένων...

MVP

Love
2
6%
Griffin
17
50%
Toliopoulos
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Christodoulou
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Carter
3
9%
DiLeo
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Jankovic
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Kamperidis G.
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Kamarianos
1
3%
Jones
11
32%
Ogbeide
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
 
Σύνολο ψήφων : 34

Re: Nymburk - ΠΑΟΚ 71-75 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό BlackMagicPAOK » Τετ 10 Νοέμ 2021, 00:42

Και να πούμε, ότι δεν φάγαμε buzzer!
Δεν μας ισοφάρισαν.
Τον έσβησε ο Τζόουνς.
" Oλα ειναι δρομος "
Άβαταρ μέλους
BlackMagicPAOK
 
Δημοσιεύσεις: 3619
Εγγραφή: Δευτ 23 Φεβ 2015, 21:53
Τοποθεσία: Γιάννενα

Re: Nymburk - ΠΑΟΚ 71-75 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Ιάσονας » Τετ 10 Νοέμ 2021, 08:37

Να πούμε πως με νίκη στην Τουρκία είμαστε πρώτοι στον όμιλο (νταξει δύσκολο αλλά δεν είναι κακό να ονειρεύεσαι) :D
Ιάσονας
 
Δημοσιεύσεις: 2534
Εγγραφή: Κυρ 20 Δεκ 2015, 12:21

Re: Nymburk - ΠΑΟΚ 71-75 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Mitsospaoki4 » Τετ 10 Νοέμ 2021, 08:55

ΠΑΟΚ είσαι, νικάς στην Τουρκία και χάνεις μέσα εδώ από τους Βοσνιους
Άβαταρ μέλους
Mitsospaoki4
 
Δημοσιεύσεις: 10712
Εγγραφή: Δευτ 21 Μάιος 2018, 12:53
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη - Βολος

Re: Nymburk - ΠΑΟΚ 71-75 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Τετ 10 Νοέμ 2021, 09:19

Oh we can beat them, for ever and ever

Μέρες 89. Το ελληνικό μπάσκετ προσπαθεί να βρεί τον δρόμο του στον ευρωπαικό χώρο. Οι έλληνες παίκτες δεν είναι επουδενί καλύτεροι από τους αντίστοιχους γηγενείς χωρών όπως η Τσεχία ή η Βοσνία, οι αμερικανοί παίκτες των ομάδων μας είναι ίδιου (ου μην και χειρότερου) επιπέδου με αυτούς των ξένων ομάδων. Τί έχει αλλάξει σήμερα? Ζούμε αυτές τις μέρες τουλάχιστον στο μπάσκετ. Καλές ελληνικές ομάδες χάνουνε με 30+ πόντους από κάποια Μπουρζ ή τον Ερυθρό Αστέρα. Αυτοί είματε πλέον και πρέπει να το αποδεχθούμε (ώστε να καταλάβουμε πώς θα πάμε παρακάτω).

Η Νύρμπουργκ, μόνιμη πρωταθλήτρια Τσεχίας, με διεθνείς Τσέχους στο ρόστερ (αλήθεια πόσο ήρθε η Ελλάδα με την Τσεχία το καλοκαίρι?), με καλούς αμερικανούς, σχεδόν αήττητη στην έδρα της, είναι μια ομάδα καλύτερη από τον ΠΑΟΚ. Το εδειξε εμφατικά στην Πυλαία, νομίζω το έδιεξε και χτες. Μια ομάδα με δύο κοντούς αμερικανούς γρανάζια κυρίως στο σκορ, 4-5 forwards φοβερά κινητικά, πολύ γρήγορο passing game και γρήγορη εκτέλεση, και 2 ψηλοί που ΟΚ κάναν τη δουλειά τους (ο ένας έβαζε και σουτάκια από τα 5-6 μέτρα). Πώς τους νικάς αυτούς όταν τα όπλα σου είναι δύο? Pick & roll με τον Marvin και 1-2 screen για να βγεί στο turn out ο Carter ή ο Di Leo.

Τους νικάς όταν τα δώσεις όλα στην άμυνα, όταν δεν ξαναχάσεις αμυντικό rebound, όταν εκμεταλλεύεσαι το μομεντουμ της αστοχίας και εσύ αμέσως σκοράρεις σε κάθε άστοχό τους σουτ και επιτέλους στοχεύεις στο transition (που είχες σχέδιο να παίξεις το καλοκαίρι), όταν τα δίνεις όλα (ό,τι μπορείς τέλος πάντων) είτε λέγεσαι Griffin με 4 φάουλ, είτε λέγεσαι Καμαριανός. Ε και όταν (ξανα)κοιμάται στον πάγκο ο αντίπαλος κόουτς. Ουφ.

Μέρες 89, ημιτελικού με κνορ, ένας ΠΑΟΚ που ήθελες να κλείσεις την τηλεόραση στο 64-49. Αλλά πώς να το κλείσεις με τέτοια κερκίδα? Σεβασμός σε αυτά τα παιδιά. Σεβασμός στον Carter που ήταν ηγέτης, Σεβασμός στον clutch Love που διάβασε υπέροχα την τελευταία άμυνα και έκανε αυτό που ξέρει να κάνει πολύ καλά (και όχι να σουτάρει off the ball με αυτόν τον εκνευριστικό ρυθμό που έχει στο σουτ του). Σεβασμός στον Griffin που απο χειρότερος παίκτης του γηπέδου, είπε να συνεχίσει να σουτάρει (έριξε 23) και γύρισε το ματς. Σεβασμός στον Di Leo (του οποίου επιθετική συμπεριφορά δεν αποδέχομαι και θεωρώ οτι χαλάει το παιχνίδι μας) που ό,τι έχει το δίνει. Σεβασμός στον Hakeem the dream Marvin Jones. Δλδ ρε φίλε δεν μπορεί να έκανε αυτή την τάπα και να κερδίσαμε εμείς τέτοιο παιχνίδι.

Ο ΠΑΟΚ κέρδισε αλλά έχει πολλά αγωνιστικά θέματα να λύσει. Αλλά ας είναι. Χτες ήταν η μέρα μας. Μία μέρα και για εμάς ρε θεέ. Then we could be Heroes, just for one day.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Nymburk - ΠΑΟΚ 71-75 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό nikvasil » Τετ 10 Νοέμ 2021, 09:25

gpap έγραψε:αυτό το ότι τραγουδάμε μπινελίκια και απειλές στα ελληνικά, όταν παίζουμε με ξένους, δεν το κατάλαβα ποτέ.
Να τραγουδάς στα ελληνικά συνθήματα με την λέξη ΠΑΟΚ, το καταλαβαίνω. Ακούνε ΠΑΟΚ οι ξένοι, θα σκέφτονται ''κάτι λένε για την ομάδα τους''.
Αλλά να τραγουδάς ''ήρθαμε πάλι για να προσκυνήσουμε, το μεγαλείο σου δικέφαλε, πούλα τους τρέλα για να τους μαμήσουμε, να μην σηκώσουν κεφάλι ποτέ'' απευθυνόμενος σε ξενους οπαδούς, τσάμπα τα λαρύγγια.
Ή το ''άντε γεια σας, πάντε σπίτι που μαμιέται η μαμά σας'', πάλι τσάμπα τα λαρύγγια.

Για δε βγάζουμε κάνε σύνθημα στα ξένα, στα αγγλικά στην τελική, να το τραγουδάμε στα ευρωπαϊκά, να γουστάρουμε λίγο καζούρα στους αλλόθρησκους, να καταλαβαινουν και αυτοί πως έχουν να κάνουν με μορφωμένα παιδιά, που ομιλουν τα εγγλέζικα και τους καλούς τρόπους.


Καλημέρα μετά από μια μεγάλη απρόσμενη νίκη ! Και εγώ το ίδιο σκεφτόμουν εχθές και είπα να συνθέσω κάτι να έχει χιούμορ και να σχετίζεται με αυτά που ζούμε. Και γιατί όχι να ακουστεί και σε ελληνικό αγώνα έτσι για την τρέλα!
:lol:
Σε ρυθμό:
ΠΑΟΚάρα είμαι χάλια, Βλέπω ένα Αΐτό με 2 κεφάλια

PAOKara DNA,
I did it just for you the mRNA!
PAOKara DNA,
I did it just for you the mRNA
!
Καλημέρες από Αθήνα!
Τελευταία επεξεργασία από nikvasil και Τετ 10 Νοέμ 2021, 10:39, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
ΠΑΟΚΑΡΑ, ΠΟΝΤΟΣ, ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ...
ΕΤΣΙ ΜΑΘΑΜΕ ΑΠΟ ΠΑΙΔΙΑ...
Άβαταρ μέλους
nikvasil
 
Δημοσιεύσεις: 194
Εγγραφή: Τρί 07 Μάιος 2019, 14:14

Re: Nymburk - ΠΑΟΚ 71-75 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό GI4NNEN4 » Τετ 10 Νοέμ 2021, 09:30

Το μπάσκετ με έκανε ΠΑΟΚ αλλά πλέον δεν καθομαι να δω αγωνα μπασκετ ουτε υπό την απειλή όπλου. Χάρηκα όμως το πρωί όταν είδα την είδηση "μεγάλο διπλό του ΠΑΟΚ".
Alas for those that never sing,
But die with all their music in them!
~Oliver Wendell Holmes
Άβαταρ μέλους
GI4NNEN4
 
Δημοσιεύσεις: 5756
Εγγραφή: Τρί 18 Μάιος 2010, 16:06
Τοποθεσία: Γιάννενα

Re: Nymburk - ΠΑΟΚ 71-75 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Τετ 10 Νοέμ 2021, 09:36

kataramenos5 έγραψε:
sourmenetes έγραψε:Μεγάλη ανατροπή!

Ρε ντιλέο αστο ρε αγόρι μου...

Παιδιά το παληκάρι δεν...


Την Κυριακη που ησουνα? :P

Ναι σημερα δε μπηκαν ομως ειχε 6 ρημπαουντ ,2 κλεψιματα κι οι καλες αμυνες του μας εδωσαν αλλες 2 τουλαχιστον κατοχες απο λαθος
Κατ το είχα ξαναπεί και μου πες περίμενε.

Δεν ξερω ποσα έβαλε την Κυριακή.

Αλλά αν είναι με τη μία φορά να λέμε έχουμε σουτερ θα χάσουμε τα μισά και παραπάνω ματς.

Έχει σηκωθεί χθες πάνω από 5 φορές μόνος του και τπτ.
Αμυντικά βοηθάει αλλά το 3-4αρι μου θέλω να δινει πόντους. Και ειδικά όταν είναι χωρίς πίεση.

Της Κυριακής είναι η εξαίρεση.

Ο κανόνας είναι ότι δεν είναι το καυτό χέρι.

Αν θέλει κανένα μήνα ακόμα... Δεν ξέρω...

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27766
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Nymburk - ΠΑΟΚ 71-75 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό montekristo » Τετ 10 Νοέμ 2021, 09:44

Μεγαλε ΠΑΟΚ!
ΜΕΓΑΛΕ ΠΑΟΚ!
Να χανεις σε εκτος εδρας ευρωπαικο στο 30' με 12 και τελικα να κερδιζεις με 4 υπερκαλυπτοντας και τη διαφορα!
ΤΕΡΑΣΤΙΕ ΠΑΟΚ!


MVP: Marvin Jones και με διαφορα απ τον δευτερο.-
#FREEΠΟΡΚΥ-5
montekristo
 
Δημοσιεύσεις: 3990
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 16:33

Re: Nymburk - ΠΑΟΚ 71-75 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό icue » Τετ 10 Νοέμ 2021, 10:59

GI4NNEN4 έγραψε:Το μπάσκετ με έκανε ΠΑΟΚ αλλά πλέον δεν καθομαι να δω αγωνα μπασκετ ουτε υπό την απειλή όπλου. Χάρηκα όμως το πρωί όταν είδα την είδηση "μεγάλο διπλό του ΠΑΟΚ".


Μια απο τα ιδια με τη διαφορα οτι φετος εχω δει οσα ματς δεν ειχα δει τα τελευταια 5 χρονια. Μονο με τον βαζελο δεν ειδα.
icue
 
Δημοσιεύσεις: 6327
Εγγραφή: Δευτ 24 Ιουν 2019, 11:45

Re: Nymburk - ΠΑΟΚ 71-75 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Τετ 10 Νοέμ 2021, 11:16

Τι χαρά ήταν αυτή χθες!
Μπράβο ρε ΠΑΟΚαρα :opaokara:
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15315
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: Nymburk - ΠΑΟΚ 71-75 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό DamoN » Τετ 10 Νοέμ 2021, 12:42

Όντως μεγάλη νίκη και έτσι όπως ήρθε το ματς μεγαλύτερη. Απλά κάτι πρέπει να γίνει από δω και πέρα και στο πρωτάθλημα . Καλή η Ευρώπη αλλά δεν γίνεται να βρισκόμαστε στην τελευταία θέση της βαθμολογίας στην αστεία basket league…
Ελπίζω μετά την ήττα από τον γαύρο στα 6 ματς που απομένουν μέχρι το τέλος του πρώτου γύρου να κάνουμε σίγουρα 5 νίκες (εφικτό ) για να αλλάξουμε κατά πολύ το κλίμα.έχουμε Λάρισα, σκουλήκι και Ρόδο μέσα και έξω Πάτρα ιωνικό και κουλα.
Το καλό είναι ότι χωρίς να θέλω να το παίξω προπονητής η ομάδα έχει περιθώρια βελτίωσης.με 2 καλούς Αμερικανούς μπορείς να δυναμωσεις πολύ.
Ντιλεο (το ξερά ότι θα βγει πατάτα όταν αποθεωνόταν στα φιλικά και στο τοπικ του (ποσό πιο ΠΑΟΚ ) και ογκμπειντε μπορούν να αντικατασταθούν από 2 παίχτες ρακέτας με έφεση σε ποστ παιχνίδι ριμπάουντ και άμυνα .
Σημαντικό για να μην παίζει και ο Μαρβιν 40 λεπτά.
Για Μάτζαρη δεν έχω άποψη εδώ δεν μ άρεσε στα καλά του αλλά επειδή το μπάσκετ είναι πολυσύνθετο άθλημα κάνοντας τα βασικα σε οργάνωση και άμυνα μπορεί να κάνει και την διαφορά.
DamoN
 
Δημοσιεύσεις: 3572
Εγγραφή: Σάβ 07 Αύγ 2010, 11:54

Re: Nymburk - ΠΑΟΚ 71-75 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Τετ 10 Νοέμ 2021, 16:43

sourmenetes έγραψε:
kataramenos5 έγραψε:
sourmenetes έγραψε:Μεγάλη ανατροπή!

Ρε ντιλέο αστο ρε αγόρι μου...

Παιδιά το παληκάρι δεν...


Την Κυριακη που ησουνα? :P

Ναι σημερα δε μπηκαν ομως ειχε 6 ρημπαουντ ,2 κλεψιματα κι οι καλες αμυνες του μας εδωσαν αλλες 2 τουλαχιστον κατοχες απο λαθος
Κατ το είχα ξαναπεί και μου πες περίμενε.

Δεν ξερω ποσα έβαλε την Κυριακή.

Αλλά αν είναι με τη μία φορά να λέμε έχουμε σουτερ θα χάσουμε τα μισά και παραπάνω ματς.

Έχει σηκωθεί χθες πάνω από 5 φορές μόνος του και τπτ.
Αμυντικά βοηθάει αλλά το 3-4αρι μου θέλω να δινει πόντους. Και ειδικά όταν είναι χωρίς πίεση.

Της Κυριακής είναι η εξαίρεση.

Ο κανόνας είναι ότι δεν είναι το καυτό χέρι.

Αν θέλει κανένα μήνα ακόμα... Δεν ξέρω...

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Μεχρι στιγμης εχει 12 π μο 4.6 ριμπαουντ και σουταρει με 40%
στο τριποντο. Θεωρω οτι οταν αρχισει η ομαδα να παιζει αυτο που μπορει θα δουμε καλυτερα πραματα.Το ροστερ ειναι καλυτερο απο περσι.
Το καλοκαιρι στα φιλικα τρομαξα αλλα εκει δεν υπαρχει αγχος
Υποψιν 24 χρ. ειναι ακομα.
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26575
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Nymburk - ΠΑΟΚ 71-75 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Τετ 10 Νοέμ 2021, 17:00

GI4NNEN4 έγραψε:Το μπάσκετ με έκανε ΠΑΟΚ αλλά πλέον δεν καθομαι να δω αγωνα μπασκετ ουτε υπό την απειλή όπλου. Χάρηκα όμως το πρωί όταν είδα την είδηση "μεγάλο διπλό του ΠΑΟΚ".
Βαλε και δες τα στιγμιότυπα απ τους πανηγυρισμους στο τελος. Πιο ΠΑΟΚ κατασταση δεν υπαρχει.

Το πανο της επταλοφου(εικονισμα πρεπει να γινει) δινει το στιγμα.
NEVER GIVE UP
Δε μπορει ΠΑΟΚτσης να μην αγαπησει αυτη την ομαδα.
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26575
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Champions League

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης