Igokea - ΠΑΟΚ 68-64 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους ευρωπαϊκούς αγώνες του Δικεφάλου και όλων των παραλειπομένων...

MVP

Christodoulou
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Griffin
4
36%
DiLeo
1
9%
Carter
1
9%
Jones
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Jankovic
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Kamarianos
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
M. Kamperidis
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
G. Kamperidis
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Ogbeide
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Toliopoulos
5
45%
 
Σύνολο ψήφων : 11

Re: Igokea - ΠΑΟΚ 68-64 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Τετ 06 Οκτ 2021, 21:39

Ιάσονας έγραψε:
Η ομάδα θα ξεκλειδώσει μόλις μπουν τα σουτ των Ντιλεο Κάρτερ και Γιανκοβιτς (τον υποτιμάμε γενικά τον Γιανκοβιτς σαν μπασκετοκοσμος στη Θεσσαλονίκη). Τότε θα τραβηκτουν ψηλοί των αντιπάλων πιο έξω και θα δημιουργηθούν οι χώροι για Λοβ, Γκριφιν για ντραιβ και εκμετάλλευση του Τζόουνς. Στην άμυνα θα σουλουπωθει η κατάσταση αν καταφέρουμε να κρατήσουμε τους σέντερ μέσα στη ρακέτα κάτι που δεν είναι και δύσκολο να συμβεί.
Η μόνη πραγματική απώλεια σε σχέση με πέρυσι είναι το παιχνίδι του Τέρνερ στην επίθεση αλλά υπάρχουν τόσοι πολλοί τομείς που στα χαρτιά δείχνουν βελτίωση που δεν μπορώ να μην είμαι αισιόδοξος. Δεν χρειάζεται να θυμίσω πως ξεκίνησε πέρυσι η χρονιά.

Συμφωνουμε. Απλα ειναι νωρις ακομα, αλλαξανε πολλα στο ροστερ σε σχεση με περσι.
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26575
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Igokea - ΠΑΟΚ 68-64 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Τετ 06 Οκτ 2021, 22:20

ωραία η κουβέντα και μακάρι να αποδειχτεί ότι έχετε δίκιο...

τώρα ξέρετε τι σκέφτομαι και τα παίρνω; ΠΑΟΚ ΕΙΣΑΙ : πας να παίξεις σε κάποια επαρχία, Τρίκαλο κλπ. , βγαίνει από το πουθενά ένας Τσόχλας, Χριστοδούλου κλπ. που δεν έχει κάνει καλό παιχνίδι στη ζωή του σου κολλάει δυο τρία τρίποντα και χάνεις...
το θυμάσαι και πας και τον παίρνεις για καλό...
και μετά αρχίζει τα 1/11 ...
ε Α! f@ck-αμίσου ρε μεγάλε

ΥΓ και μια απορία: πότε θυμάστε τα τελευταία χρόνια στο Παλατάκι την ομάδα μας να παίζει ορθολογικό / σύγχρονο μπάσκετ και να έχει μια σχετική ισορροπία στις θέσεις ...ελπίζω να μη φτάσουμε πίσω σε Μονρό-Γκρέγκορι-Ντόζιερ ή Μάρσαλ...
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2230
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: Igokea - ΠΑΟΚ 68-64 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό obanebane » Τετ 06 Οκτ 2021, 23:19

Ε όχι και είμαστε στα ίδια στο 4 με πέρσι.
Είναι καλύτερος ο Καμπεριδης Β από τον Μαργαριτη σε κάποιον τομέα του παιχνιδιού έστω και αν ο πρώτος περπατάει τα 39;
Ο Ντιλεο δεν είναι ούτε 4 ούτε 3,ουτε και αυτός δεν ξέρει τι είναι,έχει απλά δολοφονικό σουτ απέξω,τελεία,τίποτα άλλο.
Ο Τσαλμπουρης που εμένα δεν μου άρεσε ποτέ,επίσης λείπει γιατί όσο να'ναι με τα 2,17 ήταν ένα κορμί που σου έδινε πράγματα.
Οκ αντικαταστάθηκε ο Νωντας από έναν καλύτερο παίχτη και ο ψηλός με έναν επίσης καλύτερο.
Δεν υπάρχει πουθενά αλλού αναβάθμιση και προσθήκη ποιότητας.
Δηλαδή το περιστέρι δείνει 100 χιλιάρικα στον Χρυσικοπουλο,από που;
Εμείς ποσα δίνουμε στον Γιανκοβιτς;
Εγώ πιστεύω ότι η διαφορά των συμβολαίων, αυτών των δύο, δεν είναι παραπάνω από 20-25 χιλιάρικα και δεν πιστεύω ότι αν ισοφαριζαμε την προσφορά του Περιστερίου, θα προτιμούσε αυτούς από εμάς.
Τέλος πάντων, ότι έγινε έγινε.
Θα δούμε πως θα πάει,είναι πολύ νωρίς ακόμα,συμφωνούμε τουλάχιστον σε αυτό.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Igokea - ΠΑΟΚ 68-64 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Ιάσονας » Τετ 06 Οκτ 2021, 23:33

obanebane έγραψε:Ε όχι και είμαστε στα ίδια στο 4 με πέρσι.
Είναι καλύτερος ο Καμπεριδης Β από τον Μαργαριτη σε κάποιον τομέα του παιχνιδιού έστω και αν ο πρώτος περπατάει τα 39;
Ο Ντιλεο δεν είναι ούτε 4 ούτε 3,ουτε και αυτός δεν ξέρει τι είναι,έχει απλά δολοφονικό σουτ απέξω,τελεία,τίποτα άλλο.
Ο Τσαλμπουρης που εμένα δεν μου άρεσε ποτέ,επίσης λείπει γιατί όσο να'ναι με τα 2,17 ήταν ένα κορμί που σου έδινε πράγματα.
Οκ αντικαταστάθηκε ο Νωντας από έναν καλύτερο παίχτη και ο ψηλός με έναν επίσης καλύτερο.
Δεν υπάρχει πουθενά αλλού αναβάθμιση και προσθήκη ποιότητας.
Δηλαδή το περιστέρι δείνει 100 χιλιάρικα στον Χρυσικοπουλο,από που;
Εμείς ποσα δίνουμε στον Γιανκοβιτς;
Εγώ πιστεύω ότι η διαφορά των συμβολαίων, αυτών των δύο, δεν είναι παραπάνω από 20-25 χιλιάρικα και δεν πιστεύω ότι αν ισοφαριζαμε την προσφορά του Περιστερίου, θα προτιμούσε αυτούς από εμάς.
Τέλος πάντων, ότι έγινε έγινε.
Θα δούμε πως θα πάει,είναι πολύ νωρίς ακόμα,συμφωνούμε τουλάχιστον σε αυτό.


Μπανε να τα λέμε σωστά. Η σύγκριση στο τέσσερα είναι Γιανκοβιτς με Τσαλμπουρη, Ντιλεο με Μπιτς και σαν τρίτο τεσσάρι Καμαριανος - Καμπεριδης με Μαργαρίτη. Στο Περιστέρι διοίκηση είναι ο εφοπλιστής Πολέμης και ο κώτσης αλλά σπρώχνει και δήμαρχος χρήμα έμμεσα στην ομάδα.
Γενικά παίζει χρήμα στην ομάδα πιθανότατα να έχει 7ψηφιο μπάτζετ.
Ιάσονας
 
Δημοσιεύσεις: 2534
Εγγραφή: Κυρ 20 Δεκ 2015, 12:21

Re: Igokea - ΠΑΟΚ 68-64 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό DamoN » Πέμ 07 Οκτ 2021, 01:13

KalamarGiannis έγραψε:ωραία η κουβέντα και μακάρι να αποδειχτεί ότι έχετε δίκιο...

τώρα ξέρετε τι σκέφτομαι και τα παίρνω; ΠΑΟΚ ΕΙΣΑΙ : πας να παίξεις σε κάποια επαρχία, Τρίκαλο κλπ. , βγαίνει από το πουθενά ένας Τσόχλας, Χριστοδούλου κλπ. που δεν έχει κάνει καλό παιχνίδι στη ζωή του σου κολλάει δυο τρία τρίποντα και χάνεις...
το θυμάσαι και πας και τον παίρνεις για καλό...
και μετά αρχίζει τα 1/11 ...
ε Α! f@ck-αμίσου ρε μεγάλε

ΥΓ και μια απορία: πότε θυμάστε τα τελευταία χρόνια στο Παλατάκι την ομάδα μας να παίζει ορθολογικό / σύγχρονο μπάσκετ και να έχει μια σχετική ισορροπία στις θέσεις ...ελπίζω να μη φτάσουμε πίσω σε Μονρό-Γκρέγκορι-Ντόζιερ ή Μάρσαλ...


Νομίζω με DJ και μπογρη….είχες χαραλαμπιδη τσαιρελη,κασελακη,πειν, μαργαριτη,τσοχλα στα καλά του…
Πικ εν ρολ παιχνίδι στη ρακέτα ωραίο μπασκετακι παίζαμε
DamoN
 
Δημοσιεύσεις: 3572
Εγγραφή: Σάβ 07 Αύγ 2010, 11:54

Re: Igokea - ΠΑΟΚ 68-64 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Ιάσονας » Πέμ 07 Οκτ 2021, 08:07

Ισχύει, με Κούπερ Πέιν Μπίδη Κασελάκη και Τσαιρέλη Μπόγρη Μαργαρίτη ψηλούς ευχαριστηθήκαμε μπάσκετ.
Με Ντόζιερ Μαρσαλ δεν νομίζω πως παίξαμε ωραίο μπάσκετ, απλά αυτοί οι δύο ήταν παικταραδες.
Φυσικά την χρονιά των Γκρέγκορυ Μονρό Λάζου είχαμε νομίζω την τελευταία μας πολύ καλή και πλήρη ομάδα, που όμως δεν έφτασε το ταβάνι της αγωνιστικά εκτός από εκείνο το παιχνίδι με τον αρη.
Ιάσονας
 
Δημοσιεύσεις: 2534
Εγγραφή: Κυρ 20 Δεκ 2015, 12:21

Re: Igokea - ΠΑΟΚ 68-64 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Πέμ 07 Οκτ 2021, 08:41

έχω σοβαρές ενστάσεις για όσα γράφονται αλλά δεν θα ανοίξω ακόμα το στόμα μου μιας και δεν έχω ουσιαστική εικόνα από τα ματς. Η τριάδα των forwards στο 3-4 έχει όσο athletism έχει ξερω γω ο savage του περισινού Λαυρίου. Τί συζητάμε? Και όσον αφορά τον playmaker Τολιόπουλο, κλαίει η μάνα του 50αρη Νίκου Μπουντούρη που τον βλέπω ημιχροντρο να κάνει προπονήσεις την Κυριακή στα παιδάκια της γειτονιάς μου.

όμως, TRUST THE PROCESS (και στον coach και στα εξαπτέρυγά του, Griffin-Love).
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Igokea - ΠΑΟΚ 68-64 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 07 Οκτ 2021, 09:48

MVP ο Τολιόπουλος οριακά!





Πάμε Μπρομηθέα...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46408
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Champions League

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

cron