13. Νίκος Καμαριανός

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

13. Νίκος Καμαριανός

Δημοσίευσηαπό john4serres » Δευτ 02 Αύγ 2021, 12:05

Ο Νίκος Καμαριανός στον ΠΑΟΚ

Η ΚΑΕ ΠΑΟΚ ανακοινώνει τη συμφωνία με τον καλαθοσφαιριστή Νίκο Καμαριανό. Ο 24χρονος φόργουορντ θα υπογράψει συμβόλαιο μονοετούς διάρκειας με την ομάδα μας. Καλοσωρίζουμε το Νίκο Καμαριανό στη μεγάλη οικογένεια του ΠΑΟΚ.

Ο Νίκος Καμαριανός γεννήθηκε στις 21 Μαρτίου 1997 στην Αθήνα. Έχει ύψος 2μ.04 και αγωνίζεται ως φόργουορντ.

Πριν ξεκινήσει την επαγγελματική του καριέρα αγωνίστηκε στα τμήματα υποδομής του Παλαιού Φαλήρου, του Πανελληνίου και του Παναθηναϊκού, με τον οποίο κατέκτησε το πανελλήνιο εφηβικό πρωτάθλημα που έγινε το 2015 στην Πτολεμαΐδα.

Υπέγραψε το πρώτο του επαγγελματικό συμβόλαιο με την ΑΕΚ όπου παρέμεινε για μια μόνο σεζόν(2015-16). Στη συνέχεια αγωνίστηκε ως δανεικός στη Νέα Κηφισιά στο πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής (2017-18)

Ο Πανιώνιος ήταν ο προτελευταίος σταθμός του Νίκου Καμαριανού. Ολοκλήρωσε την πρώτη του χρονιά (2018-19) έχοντας κατά μέσο όρο 3,9 πόντους σε 20 αγώνες ενώ τη σεζόν 2019-20 κατέγραψε 2,2 πόντους και 1,4 ριμπάουντ πριν τη διακοπή του πρωταθλήματος λόγω κορωνοϊού.

Την προηγούμενη σεζόν αγωνίστηκε στον Κολοσσό Ρόδου και συμμετείχε σε 20 παιχνίδια της ομάδας.

Εικόνα
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29796
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Νίκος Καμαριανός

Δημοσίευσηαπό bersekeros » Δευτ 02 Αύγ 2021, 12:10

Καλωσόρισες στον Μεγάλο ΠΑΟΚ.
Ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία.
Άβαταρ μέλους
bersekeros
 
Δημοσιεύσεις: 11363
Εγγραφή: Σάβ 15 Δεκ 2007, 20:56

Re: Νίκος Καμαριανός

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Δευτ 02 Αύγ 2021, 12:19

Καλώς ήρθες :pano:
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15315
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: Νίκος Καμαριανός

Δημοσίευσηαπό Μαυρο Χιονι » Δευτ 02 Αύγ 2021, 21:41

Καλώς ήρθες Νικο!
Όσοι πάμε, τόσοι γυρίζουμε!

Κανόνες Λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μαυρο Χιονι
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 9879
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 22:23

Re: Νίκος Καμαριανός

Δημοσίευσηαπό painkiller4 » Δευτ 02 Αύγ 2021, 22:38

Καλώς ήρθες στην ΠΑΟΚΑΡΑ!!!
Άβαταρ μέλους
painkiller4
 
Δημοσιεύσεις: 6611
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2015, 01:45

Re: Νίκος Καμαριανός

Δημοσίευσηαπό Rexaris » Τρί 03 Αύγ 2021, 02:34

Εσείς που ξέρετε καλύτερα από μπάσκετ παιδιά, τον παίρνουμε για δεύτερη λύση; Ποιόν έχουμε καλύτερο σε αυτή τη θέση; Ποιά είναι τα δυνατά του στοιχεία; Όταν λέμε απλά φόργουορντ είναι 3/4άρι;(σμολ/πάουερ);

Κάντε καμμιά ανάλυση καμμιά μπασκετόφατσα να καταλάβουμε τι σημαίνουν οι μέχρι τώρα μεταγραφές κι εμείς οι ατζαμήδες :D
"Οὐ φοβηθήσομαι ἀπὸ μυριάδων λαοῦ τῶν κύκλῳ συνεπιτιθεμένων μοι" (Ψαλ. 3,7).
Άβαταρ μέλους
Rexaris
 
Δημοσιεύσεις: 3293
Εγγραφή: Τρί 02 Μάιος 2017, 01:10
Τοποθεσία: Canada

Re: Νίκος Καμαριανός

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 03 Αύγ 2021, 04:03

Σημαίνει, πολύ απλά ότι

Φέτος > Πέρσι
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Νίκος Καμαριανός

Δημοσίευσηαπό Kourdos » Τρί 03 Αύγ 2021, 08:35

Καλώς ήρθε, φόργουορντ, χρειαζόμαστε επιθετικούς!
Hai Răzvan!_____ Πринц Ivic_____Εν Tudor νίκα!_____Άγγελος εξάγγελος_____In Huub we trust_____FC Bölöni
Άβαταρ μέλους
Kourdos
 
Δημοσιεύσεις: 2957
Εγγραφή: Πέμ 23 Σεπ 2010, 08:25
Τοποθεσία: Αιγιαλούσα, Νομός Αμμοχώστου

Re: Νίκος Καμαριανός

Δημοσίευσηαπό Mene' » Τρί 03 Αύγ 2021, 12:54

Rexaris έγραψε:Εσείς που ξέρετε καλύτερα από μπάσκετ παιδιά, τον παίρνουμε για δεύτερη λύση; Ποιόν έχουμε καλύτερο σε αυτή τη θέση; Ποιά είναι τα δυνατά του στοιχεία; Όταν λέμε απλά φόργουορντ είναι 3/4άρι;(σμολ/πάουερ);

Κάντε καμμιά ανάλυση καμμιά μπασκετόφατσα να καταλάβουμε τι σημαίνουν οι μέχρι τώρα μεταγραφές κι εμείς οι ατζαμήδες :D


Νομίζω ότι τον προορίζει για 3λεπτα ξεκούρασης στον Ντιλέο και τον Καμπερίδη και για την ανάλωση σε φάουλ όταν αυτό είναι απαραίτητο.
Του στυλ: μπες και παίξε 2 άμυνες σε αυτόν και αν πάει να σε βάλει πλάτη κανε το φάουλ γιατί αυτός δεν έχει καλές βολές. Έτσι και την δουλειά σου κάνεις και ξεκουράζεις τον καλό σου παίκτη και δεν φορτώνεται με φάουλ
Opinions are like assholes . . . everybody has one !
Άβαταρ μέλους
Mene'
 
Δημοσιεύσεις: 252
Εγγραφή: Παρ 28 Νοέμ 2014, 22:14

Re: Νίκος Καμαριανός

Δημοσίευσηαπό ABOLEYTOI » Τετ 04 Αύγ 2021, 12:20

Καλορίζικος. Σιδεροκεφαλος.
Από όλα τα σημεία
μου αρέσει η τελεία.
Άβαταρ μέλους
ABOLEYTOI
 
Δημοσιεύσεις: 8366
Εγγραφή: Σάβ 14 Μαρ 2009, 23:54

Re: Νίκος Καμαριανός

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 04 Αύγ 2021, 12:53

Mene' έγραψε:
Rexaris έγραψε:Εσείς που ξέρετε καλύτερα από μπάσκετ παιδιά, τον παίρνουμε για δεύτερη λύση; Ποιόν έχουμε καλύτερο σε αυτή τη θέση; Ποιά είναι τα δυνατά του στοιχεία; Όταν λέμε απλά φόργουορντ είναι 3/4άρι;(σμολ/πάουερ);

Κάντε καμμιά ανάλυση καμμιά μπασκετόφατσα να καταλάβουμε τι σημαίνουν οι μέχρι τώρα μεταγραφές κι εμείς οι ατζαμήδες :D


Νομίζω ότι τον προορίζει για 3λεπτα ξεκούρασης στον Ντιλέο και τον Καμπερίδη και για την ανάλωση σε φάουλ όταν αυτό είναι απαραίτητο.
Του στυλ: μπες και παίξε 2 άμυνες σε αυτόν και αν πάει να σε βάλει πλάτη κανε το φάουλ γιατί αυτός δεν έχει καλές βολές. Έτσι και την δουλειά σου κάνεις και ξεκουράζεις τον καλό σου παίκτη και δεν φορτώνεται με φάουλ



Και αυτό γιατί δεν μπορεί να το κάνει ένας ψηλός των ακαδημιών;
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Νίκος Καμαριανός

Δημοσίευσηαπό Mene' » Τετ 04 Αύγ 2021, 13:46

Γιατί ακόμη δεν έχει την απαιτούμενη μυϊκή δομή και οι αντίπαλοι θα τον παίρνουν παραμάζωμα και θα έχουμε καταστάσεις γκολ φάουλ.
Για αυτό τον λόγο φωνάζω ότι στα τμήματα υποδομών πρέπει να δίνεται πολύ μεγάλο βάρος στην σωματική διάπλαση.
Τι να το κάνω ότι ξέρει που να σταθεί στην επίθεση και ότι ξέρει όλα τα συστήματα αν δεν μπορεί να σταματήσει έναν Αμερικάνο της σειράς σε ταχύτητα - δύναμη - άλμα ?
Opinions are like assholes . . . everybody has one !
Άβαταρ μέλους
Mene'
 
Δημοσιεύσεις: 252
Εγγραφή: Παρ 28 Νοέμ 2014, 22:14

Re: Νίκος Καμαριανός

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Τετ 04 Αύγ 2021, 16:01

Επειδή όταν έπαιζα παιδικό σταρ ήταν ο Ιγκραμ, δεν το περίμενα ποτέ ότι θα διαβάσω ότι πρέπει οι νεαροί της ομάδας να μπορούν να τα βάλουν σε δύναμη αλμα ταχύτητα με κάποιον μαύρο!!
Πλάκα με κάνεις
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2231
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: Νίκος Καμαριανός

Δημοσίευσηαπό Mene' » Τετ 04 Αύγ 2021, 20:54

θες να μου πεις ότι όλοι όσοι παίζουν μπάσκετ σε υψηλό επίπεδο είναι σε Αμερική και Ευρώπη είναι μαύροι?
Ή μήπως σε όλα τα αθλήματα που περιλαμβάνουν ταχύτητα - άλμα στον στίβο κερδίζουν πάντα μαύροι?
Ο Τεντόγλου και ο Ντουπλάντις και ένα σωρό άλλοι αθλητές έχουν άλλη άποψη ξέρεις . . .
Ο δεύτερος άνθρωπος που έκανε το κάρφωμα Air Jordan σε διαγωνισμό καρφωμάτων ήταν λευκός (Barry)
Αν θες να κάνεις καριέρα στο μπάσκετ σήμερα πρέπει να έχεις τα πόδια αθλητή στίβου.

Για μάντεψε πως γίνεται αυτό!

Με πολύ σκληρή προπόνηση στίβου . . .

Αν την κάνεις δεν είναι σίγουρο ότι θα γίνεις πιο γρήγορος από μαύρο, σίγουρα όμως δεν θα σε περνάει σα σταματημένο.
Και τότε θα έχει σημασία ότι ξέρεις μπάσκετ και ότι παίρνεις καλές θέσεις σε επίθεση και άμυνα
Opinions are like assholes . . . everybody has one !
Άβαταρ μέλους
Mene'
 
Δημοσιεύσεις: 252
Εγγραφή: Παρ 28 Νοέμ 2014, 22:14

Re: Νίκος Καμαριανός

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Τετ 04 Αύγ 2021, 21:31

θέλω να πω ότι πολλοί παίζουν υψηλού επιπέδου μπάσκετ με προπόνηση στο μπάσκετ και όχι στα βάρη και στο στίβο.
Έτσι χωρίς σκέψη Ντράζεν, Όσκαρ παλιά, Μπάνε πιο πρόσφατα, και σχεδόν ως σήμερα έχεις Α1 παίκτες χωρίς αθλητικότητα όπως ο πρώην μας ο Δέδας, ο Χαραλαμπίδης,
ενώ παίζει ο Παπαδάκης, ο Νώντας και τόσοι άλλοι μη αθλητικοί τύποι...
άρα πως πας να πεις στον Παπασάββογλου πχ. πρέπει να ματσάρεις σε δύναμη τον μαύρο Κέσαρα, κάνε 120 κιλά πάγκο...(ἐτσι καταστράφηκε κι ο Κουφός αν τα μαθα καλά)
Επίσης περιττό να αναφερθούμε στην κληρονομικότητα και την φυσιολογία των μαύρων που σε μέσους όρους έχουν μεγαλύτερο άλμα (πίσω τένοντα) και φυσική δύναμη από τους λευκούς.
Εγὠ αγαπάω το άθλημα, πες μου για προπόνηση να αποκτήσεις τρελά skills με τη μπάλα και να κάνεις κάτι λίγα από τους white chocolate, Kyrie, steph Curry τότε ναι είσαι παικταράς. Αλλά να θέλουμε να κάνουμε Σιγάλα όλα τα νέα παιδιά καθόλου δε μου κάθεται σα σκέψη.
Το πιθανότερο βέβαια είναι να έχεις εσύ μεγαλύτερο δίκαιο καθώς εγώ έμεινα στις ρομαντικές εποχές.
Παρόλα αυτά αν ο πιτσιρικάς γιος μου κάποτε πάει να γίνει αθλητής και δω αντί για προπόνηση τεχνικής να τους κάνουν βάρη από την εφηβεία λυπάμαι αλλά χάσατε

ΥΓ ο Μαργαρίτης παίρνει καλές θέσεις και χωρίς αθλητικότητα γιατί ξέρει το άθλημα κι έχει μυαλό. Όχι ότι δε θα βοηθούσε και ταχύτητα/δύναμη, αλλά να δες και τον Κονατέ που τα είχε...
ΥΓ άραγε οι νεαροί Γιουγκοσλάβοι που παίρνουν χρόνο από τις ομάδες τους στα 18-19 έχουν την απαραίτητη μυική δομή;
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2231
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Επόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης