Αριστείδης Λυκογιάννης

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: Άρης Λυκογιάννης

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Δευτ 21 Ιουν 2021, 20:32

Συντάσσομαι με όσους είπαν "όχι άλλο Κατσιβελη".
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15316
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: Άρης Λυκογιάννης

Δημοσίευσηαπό renegade » Δευτ 21 Ιουν 2021, 22:34

Ο κατσιβελης για αυτόν τον ΠΑΟΚ είναι πολυτέλεια και αν μείνει ο Γκρίφιν είναι το απόλυτο μπακ απ'.

Υγ ποιον Χριστοδούλου του Προμηθέα?
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14126
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: Άρης Λυκογιάννης

Δημοσίευσηαπό seaman » Δευτ 21 Ιουν 2021, 22:42

Ναι, του Προμηθέα
Όταν η συνέχεια γίνεται ζόρικη, οι ζόρικοι συνεχίζουν. Και αν θα τους πάρει χρόνο να φτάσουν ξανά στην κορυφή, είναι γιατί θα κουβαλάνε την αξιοπρέπειά τους μαζί τους.
_____________________ Πανθεσσαλονίκειος Αθλητικός Όμιλος Κωνσταντινουπολιτών _____________________
Άβαταρ μέλους
seaman
 
Δημοσιεύσεις: 9536
Εγγραφή: Δευτ 25 Ιούλ 2011, 17:58
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη

Re: Άρης Λυκογιάννης

Δημοσίευσηαπό renegade » Δευτ 21 Ιουν 2021, 22:48

Αυτός δεν είναι άσσος ομως
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14126
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: Άρης Λυκογιάννης

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 22 Ιουν 2021, 01:02

Γιατί, είναι ο Νώντας point guard;;






Είναι point god.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Άρης Λυκογιάννης

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Παρ 27 Αύγ 2021, 23:53

Ο Άρης Λυκογιάννης μίλησε στους εκπροσώπους του Τύπου με αφορμή το ξεκίνημα της προετοιμασίας. Αναλυτικά τα όσα είπε:

Για τον προγραμματισμό

Νομίζω πως από την αρχή ήταν συγκεκριμένα τα πλαίσια που Κινηθήκαμε. Δεν κάναμε υπερβολές. Πήγαμε με μια μικρή προσαύξηση στο τέλος πάνω στο οικονομικό σχεδιασμό. Καταφέραμε τους περισσότερους στόχους μας. Κάποιοι άλλοι έφτασαν κοντά αλλά στο τέλος δεν τα καταφέραμε. Τηρουμένων των αναλογιών ήμασταν πολύ κοντά στο να πετύχουμε το απόλυτο. Τα πήγαμε πολύ καλά.

Για το στυλ

Νομίζω ότι έχουν έρθει κυρίως όσον αφορά τον ελληνικό κορμί παιδιά που θα δώσουν βάθος. Θα μας βοηθήσουν να γίνουμε πιο σκληροί στην άμυνα και πιο γρήγορο στο ανοιχτό γήπεδο που πέρυσι ήταν το αδυναμία σημείο μας. Θα έχουμε αρκετά από τα περσινά στοιχεία και θα τα διατηρήσουμε. Έχουμε αρκετούς παίκτες που ήταν και πέρυσι εδώ οπότε θα έχουμε αρκετά πράγματα ίδια. Στόχος μας είναι να γίνουμε καλύτεροι στην άμυνα και στο τρανζίσιον.

Αν αισθάνεται μεγαλύτερη πίεση λόγω προσδοκιών:

Δουλεύω σε μια ομάδα που έχει κοινό κι έτσι υπάρχουν προσδοκίες. Τα τελευταία στο χρόνια δεν υπήρχε οικονομική βεβαιότητα και δεν καλλιεργήθηκε προσδοκία στον κόσμο. Αυτή είναι που υπάρχει τώρα και δίνει αισιοδοξία στον κόσμο. Δε νομίζω πως είμαστε στην 6αδα και 7αδα που ξόδεψαν παραπάνω. Έχουμε κάνει όμως κινήσεις που μας ικανοποιούν. Δεν είναι πρώτη μου χρονιά σαν προπονητής και δε νιώθω πίεση. Πάντα υπάρχει πίεση. Είμαστε ξεκάθαροι ως προς τους στόχους μας και το τι θέλουμε να κάνουμε.

Για το συνδυασμό Ελλάδας – Ευρώπης:

Ο πρώτος μήνας είναι που θα είναι δύσκολος. Εκεί είναι τα συνεχόμενα παιχνίδι. Αυτός είναι κι ο λόγος που έπαιξε ρόλο στο να κρατήσουμε παίκτες την περσινή σεζόν που τους ξέρουμε. Θέλαμε να βρούμε παιδιά που είχαμε συνεργαστεί στο παρελθόν και ξέρω πως λειτουργούν σε πίεση και συλλογή πληροφορίας καθώς θα είναι λίγος ο χρόνος προετοιμασίας στα παιχνίδια.

Για το τι θέλει στο τέλος

Νομίζω ότι η μαγική λέξη είναι ο σεβασμός. Να κερδίσουμε το σεβασμό όλων των αντιπάλων μας. Κάθε φορά να μας σέβονται. Να τον εμπνέουμε λόγω του τρόπου που θα αγωνιζόμαστε. Αυτό θα είναι η πρώτη επιτυχία. Θέλουμε να βρούμε πολλές νίκες και να κοιτάμε προς τα πάνω. Όλοι έχουμε βλέψεις φιλοδοξίες και κίνητρα. Είναι ανούσιο όμως να σημαδέψεις από τώρα το στόχο σου. Ειδικά δε μια σεζόν όπου όλες οι ομάδες φαίνονται ενισχυμένες. Γνώμη μου είναι πως το τοπίο θα είναι ίδιο. Ένα πρωτάθλημα τριών ταχυτήτων. Θα φανεί από το Νοέμβριο μετά. Για το όλον 3ετιας και τη σταθερότητα στο συνολικό. Νομίζω πως το πλαίσιο που κινείται η ομάδα έχει κλείσει και πηγαίνει προς τα πάνω. Υπάρχουν κενά που δεν έχουν δημοσιοποιηθεί. Υπήρχαν χρέη σε παίκτες και μάνατζερ. Υπάρχουν όμως και προς δημόσιο και προμηθευτές. Ο σκόπελος είναι μεγάλος γιατί πρέπει να τηρήσουν με ευλάβεια. Η σταθερότητα είναι το Α και Ω..

Πηγη παοκ24



Λυκογιανεσκου..... Κι οποιος δε βλεπει τα σημαδια θα ψαχνει και δε θα βρισκει :geek:
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26576
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Άρης Λυκογιάννης

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 28 Αύγ 2021, 00:57

Λες να πάμε για νταμπλ με αήττητο πρωτάθλημα;! :shock:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Άρης Λυκογιάννης

Δημοσίευσηαπό palok » Σάβ 28 Αύγ 2021, 11:26

ακόμα Άρη τον λένε αυτόν? τώρα θα μου πείς δεν τον λένε και ΑΡΗ.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Άρης Λυκογιάννης

Δημοσίευσηαπό potamda » Σάβ 28 Αύγ 2021, 12:54

Μετά το χρωματακι που πήρε (τρόμαξα να τον γνωρίσω στη συνέντευξη τύπου) ίσως πιο ταιριαστό θα ήταν το:
Black Wolfjohn
Se non la ami quando perde non amarla quando vince...
Άβαταρ μέλους
potamda
 
Δημοσιεύσεις: 5126
Εγγραφή: Τετ 18 Μαρ 2009, 18:52
Τοποθεσία: όπου γης και πατρίς...

Re: Άρης Λυκογιάννης

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 28 Αύγ 2021, 14:42

Ε Black μέχρι τέλη Σεπτέμβρη.. Μετά φεύγει το χρώμα! :mrgreen:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Άρης Λυκογιάννης

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Σάβ 28 Αύγ 2021, 15:24

Θα τουβαλουμε ασπρες ριγες μην ανησυχειτε
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26576
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Άρης Λυκογιάννης

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 28 Αύγ 2021, 15:32

Αυτουνού;; Έχει ήδη τούτος ρε! :opaokara:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Άρης Λυκογιάννης

Δημοσίευσηαπό painkiller4 » Κυρ 29 Αύγ 2021, 09:42

ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΘΑ ΦΩΝΑΞΩ ..ΜΠΡΑΒΟ ΑΡΗ. :opaokara:
Άβαταρ μέλους
painkiller4
 
Δημοσιεύσεις: 6611
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2015, 01:45

Re: Άρης Λυκογιάννης

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 29 Αύγ 2021, 10:49

:lol: :lol: :lol: :lol:

:opaokara:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Άρης Λυκογιάννης

Δημοσίευσηαπό Eagle1980 » Κυρ 29 Αύγ 2021, 11:49

Π.Α.Ο.Κ. Λυκογιαννης ευχομαι και φετος να οδηγησεις την ομαδα ψηλα οπως το εκανες; περσι...
Άβαταρ μέλους
Eagle1980
 
Δημοσιεύσεις: 2614
Εγγραφή: Δευτ 25 Ιαν 2016, 05:50

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες