15. Αντώνης Καραγιαννίδης

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

15. Αντώνης Καραγιαννίδης

Δημοσίευσηαπό AntreasG4 » Τρί 18 Αύγ 2020, 22:33

Ο Αντώνης Καραγιαννίδης γεννήθηκε στις 13 Απριλίου του 2002 στη Θεσσαλονίκη, έχει ύψος 2.04 και αγωνίζεται στη θέση του forward.

Έκανε τα πρώτα του βήματα στον Μέγα Αλέξανδρο Καλοχωρίου και στη συνέχεια εντάχθηκε στα τμήματα υποδομής του ΠΑΟΚ. Ως μέλος της εφηβικής ομάδας του ΠΑΟΚ κατέκτησε φέτος (2020) το Πρωτάθλημα Θεσσαλονίκης της ΕΚΑΣΘ.

Εικόνα
AntreasG4
 
Δημοσιεύσεις: 746
Εγγραφή: Δευτ 03 Φεβ 2020, 02:52

Re: 15. Αντώνης Καραγιαννίδης

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 06 Οκτ 2021, 19:03

Δανεικός στη Λευκάδα ο Αντώνης Καραγιαννίδης

Ο καλαθοσφαιριστής του ΠΑΟΚ mateco, Αντώνης Καραγιαννίδης θα αγωνιστεί ως δανεικός στην Δόξα Λευκάδας για την αγωνιστική περίοδο 2021-22.

Η Δόξας Λευκάδας συμμετέχει στο πρωτάθλημα της Β΄Εθνικής κατηγορίας.

Ο Αντώνης Καραγιαννίδης είναι ο δεύτερος παίκτης του ΠΑΟΚ mateco, που θα αγωνιστεί ως δανεικός, καθώς είχε προηγηθεί ο Κωνσταντίνος Ιατρίδης, ο οποίος έχει παραχωρηθεί με τη μορφή του δανεισμού, στο Φίλιππο Βέροιας.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 15. Αντώνης Καραγιαννίδης

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 28 Νοέμ 2022, 16:36

Άρθρο του Αυγούστου...



Από τον ΠΑΟΚ στον Αίαντα Ευόσμου ο Καραγιαννίδης

Μετά από μια σεζόν όπου έπαιξε ως δανεικός στη Β’ Εθνική με τα χρώματα της Δόξας Λευκάδας, ο Αντώνης Καραγιαννίδης παραχωρήθηκε δανεικός από τον ΠΑΟΚ στον Αίαντα Ευόσμου.

Η εν λόγω μεταγραφή έγινε γνωστή και με τη βούλα το απόγευμα της Τρίτης (9/8), με τους νεοφώτιστους στον κόσμο της Α2 Ανδρών να δυναμώνουν πάραυτα στις θέσεις των «ψηλών».

Aναλυτικά η ανακοίνωση:

«Νέα μεταγραφική επιτυχία μας για την περίοδο 2022-2023 αποτελεί ο σέντερ Αντώνης Καραγιαννίδης.
Ας τον γνωρίσουμε και ας του ευχηθούμε πολλές επιτυχίες .

2016-2017 2017-2018
Μέλος της παιδικής ομάδας ΑΣ ΠΑΟΚ

2018-2019 2019-2020
Μέλος της Εφηβική ομάδα του ΑΣ ΠΑΟΚ

2019-2020 πρωταθλητής Θεσσαλονίκης

Την ίδια χρόνια κατέκτησε με την εφηβική ομάδα την τέταρτη θέση στο πανελλήνιο πρωτάθλημα στην Αθήνα όπου και αναδείχτηκε πρώτος μπλοκερ και δεύτερος ριμπαουντερ της διοργάνωσης.
2020-2021 υπέγραψε επαγγελματικό Συμβόλαιο στην ΚΑΕ ΠΑΟΚ με την οποία και αγωνιστεί στο πρωτάθλημα της Α1.
Τον Ιούνιο της ίδιας χρονιάς εκλήθη στην εθνική νέων και συμπεριλήφθηκε στους 14 της εθνικής 2021-2022.
Παραχωρήθηκε δανεικός από την ΚΑΕ ΠΑΟΚ στην ΑΕ ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ όπου αγωνίστηκε με επιτυχία».
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 15. Αντώνης Καραγιαννίδης

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 29 Ιουν 2023, 21:31

Μετά από μία πολύ καλή σεζόν στον Αίαντα, επιλέχθηκε στο International Draft της G-League από τους Texas Legends.
Oι περισσότεροι του draft είναι κάτω των 20, ενώ ο Έλληνας C είναι ο μεγαλύτερος, στα 21 του, μαζί με τον Ισλανδό Thorvaldur Arnason.


Δεν ξέρω αν όντως θα παίξει εκεί, ή θα μπορέσει να τον κρατήσει ο ΠΑΟΚ, με τους Texas Legends να διατηρούν δικαιώματα.

Φέτος είχε 9,7 πόντους, 7 ριμπάουντ και 1,1 ασίστ.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες


Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες