8. Malcolm Griffin

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 8. Malcolm Griffin

Δημοσίευσηαπό painkiller4 » Τρί 09 Νοέμ 2021, 21:32

Τεράστιος γκριφιν.. εκπληκτική 4η περίοδο..
Άβαταρ μέλους
painkiller4
 
Δημοσιεύσεις: 6611
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2015, 01:45

Re: 8. Malcolm Griffin

Δημοσίευσηαπό Shivaspace » Τρί 09 Νοέμ 2021, 22:40

έβαλε πολύ δύσκολα καλάθια, ειδικά αυτά μετά από ασύλληπτες δεύτερες προσπάθειες..βέβαια ευθύνεται και για το καταστροφικό τρίτο δεκάλεπτο που μπήκε κρύος και έκανε αρκετά λάθη δίνοντας ρυθμό στους Τσέχους

όμως με καλό Griffin ξέρεις πως θα είσαι μέσα στην διεκδίκηση του αγώνα
Τελευταία επεξεργασία από Shivaspace και Τρί 09 Νοέμ 2021, 23:38, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
Shivaspace
 
Δημοσιεύσεις: 3073
Εγγραφή: Πέμ 10 Σεπ 2020, 14:19

Re: 8. Malcolm Griffin

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Τρί 09 Νοέμ 2021, 22:56

Μπορει να σου βγαζει την ψυχη με την τσαπατσουλια του για 3 περιοδους αλλα στο τελος ,στα δυσκολα ,μεταμορφώνεται και σε τρελαινει .
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26522
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: 8. Malcolm Griffin

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Πέμ 11 Νοέμ 2021, 22:08

εγώ δεν την αντέχω την τσαπατσουλιά από τον άνθρωπο που χει τα κλειδιά της ομάδας...
έχει χάσει και ματς με τραβηγμένες προσπάθειες, όταν έχεις και έναν Λοβ στο ρόστερ...
γενικά τον βλέπω καλύτερο ως δυάρι που θα πάει στην one on one τον αντίπαλο παρά ως τον τύπο που κατεβάζει τη μπάλα...
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2210
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: 8. Malcolm Griffin

Δημοσίευσηαπό obanebane » Παρ 12 Νοέμ 2021, 00:48

Ναι σε ολα Γιάννη,για μένα το μεγαλύτερο λάθος της θητείας του Λύκου στην ομάδα είναι ότι έδωσε την μπαγκέτα στον Γκριφιν.
Ας ελπίσουμε ο Ματζαρης να έρχεται για να διορθώσει αυτό το λάθος και το σημαντικότερο να μπορέσει να το κάνει.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24554
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: 8. Malcolm Griffin

Δημοσίευσηαπό Ιάσονας » Παρ 12 Νοέμ 2021, 09:02

Εγώ διαφωνώ μπανε, πέρυσι η επιλογή του Λυκογιαννη να τον κρατήσει ως ποιντ γκαρντ είναι εκ του αποτελέσματος επιτυχημένη, δεν είχε η ομάδα δυνατότητα να πετύχει τίποτα παραπάνω, όταν ξεκίνησε η χρονιά όλοι λέγαμε πως στόχος είναι η παραμονή.
Όντως είναι τσαπατσουλης αλλά έχει και κάποια συν σαν πλειμεκερ τόσο στην επίθεση όσο και στην άμυνα (πχ τα κλεψίματα πάνω στην κατοχή του αντιπάλου).
Για μένα φέτος πληρώνουμε τρία λάθη αν και είναι ακόμη νωρίς. Την επιλογή Τολιόπουλου για δεύτερο πλειμεκερ όχι επειδή δεν είναι καλός παίκτης αλλά επειδή χρειαζόμαστε άλλο στυλ (Κατσιβελη Κονιαρη Μαντζαρη). Την επιλογή Ογκμπειντε (χρειαζόμαστε καλύτερο δεύτερο σέντερ) και κυρίως την αλλαγή Τσαλμπουρη με Καμπεριδη και Καμάριανο. Παρολαυτα οι αλλαγές που κάνουμε μπορούν υπό προϋποθέσεις να μας οδηγήσουν στην τετράδα στο πρωτάθλημα και στην Ευρώπη αν πάρουμε τη διαφορά από ιγκοκεα είμαστε ακριβώς εκεί που θέλαμε. Αν νικήσουμε και γαλατασαραι δεν το συζητάμε είναι η υπέρβαση της υπέρβασης.
Ιάσονας
 
Δημοσιεύσεις: 2530
Εγγραφή: Κυρ 20 Δεκ 2015, 12:21

Re: 8. Malcolm Griffin

Δημοσίευσηαπό obanebane » Παρ 12 Νοέμ 2021, 11:34

Δεν έγραψα ότι δεν τον θέλω στην ομάδα, ούτε ότι πρέπει να του πάρει την μπάλα εντελώς από τα χέρια,απλά δεν πρέπει να είναι αυτός ο οποίος περνάει όλο το παιχνίδι της ομάδας από τα χέρια του.
Τέλος πάντων η κουβέντα είναι μεγάλη.
Μακάρι ο Ματζαρης να μπορεί να δώσει 20 ποιοτικά λεπτά στο 1 και αυτόματα θα έχουμε και τον αντι Τερνερ στο πρόσωπο του Γκριφιν.
Μετά πρέπει να λυθεί και το πρόβλημα στο 4 για να αποκτήσει επιτέλους ισορροπία η ομάδα.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24554
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: 8. Malcolm Griffin

Δημοσίευσηαπό fossa » Πέμ 18 Νοέμ 2021, 04:07

Έξω ο Γκρίφιν λογικά για κάποιες βδομάδες.
Σφίξαμε. Έστω και ο μέτριος Γκρίφιν είναι αναγκαίος και με Μάντζαρη ίσως να τον βλέπαμε καλύτερο.
Μιλάμε για αγωνιστικές που θέλεις μόνο νίκες.
Τουλάχιστον επιθετικά πρέπει να τον καλύψουν οι υπόλοιποι.
Άβαταρ μέλους
fossa
 
Δημοσιεύσεις: 1870
Εγγραφή: Πέμ 06 Φεβ 2014, 22:25

Re: 8. Malcolm Griffin

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Πέμ 18 Νοέμ 2021, 17:44

Δες τη θετικη πλευρα. 6-7 λαθη λιγοτερα. 7-8 καλυτερες επιθεσεις. Δεν ειναι και λιγο
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26522
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: 8. Malcolm Griffin

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 08 Ιαν 2022, 10:38

Ακόμα ακολουθεί θεραπεία για το οίδημα, δεν κάνει προπόνηση...κανείς δεν ξέρει πότε θα επιστρέψει... Σφίξαμε.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46186
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 8. Malcolm Griffin

Δημοσίευσηαπό chri5ti9 » Κυρ 09 Ιαν 2022, 17:25

Πέρυσι έδωσε πολλά ο Γκριφιν. Φέτος ακόμα και υγιής εγώ προσωπικά δεν τον άντεχα. Τον περίμενα για πρώτο βιολί φέτος..

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Λαρυγγια στα τσιμεντα και ψυχη στα καγκελα
Άβαταρ μέλους
chri5ti9
 
Δημοσιεύσεις: 2296
Εγγραφή: Κυρ 21 Νοέμ 2010, 17:11
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Re: 8. Malcolm Griffin

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Κυρ 09 Ιαν 2022, 20:22

Φύγε να πάρουμε παίκτη στα γκαρντ...
δεν γίνεται όλο με κάποιον μείον να μαστε...
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2210
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: 8. Malcolm Griffin

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 12 Ιαν 2022, 14:37

Να σε ζήσει ο διάδοχος!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46186
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 8. Malcolm Griffin

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 26 Ιαν 2022, 17:10

Ευχαριστούμε Malcolm…

Η ΚΑΕ ΠΑΟΚ mateco ανακοινώνει την κοινή συναινέσει λύση της συνεργασίας της με τον καλαθοσφαιριστή Malcolm Griffin.

Ο Malcolm Griffin αποτέλεσε ένα πολύ σημαντικό κομμάτι της προσπάθειας του ΠΑΟΚ mateco και τον ευχαριστούμε για όλα όσα προσέφερε στην ομάδα μας. Δυστυχώς, ο τραυματισμός που τον ταλαιπωρεί εδώ και καιρό, δεν επιτρέπει την επιστροφή του σε σύντομο χρονικό διάστημα και για τον λόγο αυτό, οδηγηθήκαμε σε μία δύσκολη απόφαση για την λύση της συνεργασίας μας. Η απόφαση αυτή θα δώσει στο Malcolm τον απαραίτητο χρόνο για την καλύτερη δυνατή αποθεραπεία του και στην ομάδα μας τη δυνατότητα να καλύψει το πολύ σημαντικό κενό που δημιουργεί η απουσία του.

Κρατάμε όλες τις καλές στιγμές που περάσαμε μαζί με τον Malcolm!

Χαρήκαμε μαζί του για το γεγονός ότι στη διάρκεια της παρουσίας του στην ομάδα μας έγινε για πρώτη φορά πατέρας, με την γέννηση του γιου του στη Θεσσαλονίκη. Ευχόμαστε στο Malcolm και στην οικογένειά του, υγεία, ευτυχία και κάθε επιτυχία στη συνέχεια.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46186
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 8. Malcolm Griffin

Δημοσίευσηαπό palok » Τετ 26 Ιαν 2022, 17:37

το μαμησαμε και ψοφησε φετο.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10570
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης