16. Βαγγέλης Μάντζαρης

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 16. Βαγγέλης Μάντζαρης

Δημοσίευσηαπό renegade » Σάβ 21 Μάιος 2022, 11:53

Θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω φιλε Ιάσονα.
Καμιά φορά η κρίση μας δολώνεται από την θετική ή αρνητική προκατάληψη που έχουμε για άτομα.
Ο Μάντζαρης όταν ήρθε και στα πρώτα παιχνίδια που αγωνίστηκε έδωσε αυτό ακριβώς που έλειπε από την ομάδα. Σε μία ομάδα πάρα πολύ κακή στην οργάνωση έδωσε στις πρώτες οκτώ αγωνιστικές που έπαιξε το πολύ καλό
6.5/1.5 ασίστ/λάθη σε κοντά 30 αγωνιστικά λεπτά.
Μετά γίνεται αν θυμάσαι το σκηνικό με τα μπινελίκια στον πάγκο και από κει που αγωνιζόταν 30 λεπτά άρχισε να παίζει 13 και 14 λεπτά.
Δεν ξέρω τι πώς και γιατί αλλά τότε άλλαξαν πολλά στην ομάδα.
Από εκείνο το σημείο και μετά ακόμα και ο προπονητής τη συμπεριφορά του και μαζεύτηκε αρκετά.
Ίσως σε αυτό να οφείλονταν και πάρα πολλά αρνητικά σχόλια τα οποία έγιναν στα social, ίσως ήταν παρέμβαση του Χατζόπουλου δεν ξέρω.
Αυτό που ξέρω όμως στα σίγουρα είναι ότι ο προπονητής φέτος στο λεγόμενο man management τα πήγε πολύ άσχημα.
Και αν όπως λέμε για τον λουτσέσκου ότι οι παίκτες είναι στρατιώτες του και αγωνίζονται για αυτόν, για τον Λυκογιάννη φάνηκε ότι ισχύει φέτος το ακριβώς αντίθετο
.
Τελευταία επεξεργασία από renegade και Σάβ 21 Μάιος 2022, 15:23, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14072
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: 16. Βαγγέλης Μάντζαρης

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Σάβ 21 Μάιος 2022, 15:15

Σωστος ο rene. Το καταλαβε κι αυτος η του βαλανε χερι.
Παντως στο τελευταίο παιχνίδι ειχαμε παρομοια σκηνικα. Δυσκολο(εως αδυνατον ) ν αλλάξει ιδιοσυγκρασια ο ανθρωπος μετα απο καποια ηλικια.
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26522
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: 16. Βαγγέλης Μάντζαρης

Δημοσίευσηαπό Grigorios_PAOK » Σάβ 21 Μάιος 2022, 17:28

Μπαρκαρούτσος έγραψε:Η στάση του Μάντζαρη προς την ομάδα είναι εντάξει δηλαδή;


Του προπονητη απέναντι στον ΠΑΟΚ;
ΠΑΟΚ πάνω από όλα!!!
Grigorios_PAOK
 
Δημοσιεύσεις: 1399
Εγγραφή: Τρί 27 Αύγ 2019, 02:01

Re: 16. Βαγγέλης Μάντζαρης

Δημοσίευσηαπό Ιάσονας » Δευτ 23 Μάιος 2022, 16:25

renegade έγραψε:Θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω φιλε Ιάσονα.
Καμιά φορά η κρίση μας δολώνεται από την θετική ή αρνητική προκατάληψη που έχουμε για άτομα.
Ο Μάντζαρης όταν ήρθε και στα πρώτα παιχνίδια που αγωνίστηκε έδωσε αυτό ακριβώς που έλειπε από την ομάδα. Σε μία ομάδα πάρα πολύ κακή στην οργάνωση έδωσε στις πρώτες οκτώ αγωνιστικές που έπαιξε το πολύ καλό
6.5/1.5 ασίστ/λάθη σε κοντά 30 αγωνιστικά λεπτά.
Μετά γίνεται αν θυμάσαι το σκηνικό με τα μπινελίκια στον πάγκο και από κει που αγωνιζόταν 30 λεπτά άρχισε να παίζει 13 και 14 λεπτά.
Δεν ξέρω τι πώς και γιατί αλλά τότε άλλαξαν πολλά στην ομάδα.
Από εκείνο το σημείο και μετά ακόμα και ο προπονητής τη συμπεριφορά του και μαζεύτηκε αρκετά.
Ίσως σε αυτό να οφείλονταν και πάρα πολλά αρνητικά σχόλια τα οποία έγιναν στα social, ίσως ήταν παρέμβαση του Χατζόπουλου δεν ξέρω.
Αυτό που ξέρω όμως στα σίγουρα είναι ότι ο προπονητής φέτος στο λεγόμενο man management τα πήγε πολύ άσχημα.
Και αν όπως λέμε για τον λουτσέσκου ότι οι παίκτες είναι στρατιώτες του και αγωνίζονται για αυτόν, για τον Λυκογιάννη φάνηκε ότι ισχύει φέτος το ακριβώς αντίθετο
.


Συμφωνώ στα περισσότερα αν όχι σε όλα που γράφεις παραπάνω. Σίγουρα ο Λυκογιάννης απέτυχε σε εξωπραγματικό βαθμό να εμπνεύσει τους παίκτες, . Επίσης στην αρχή όντως ο Μαντζαρης συμμάζεψε τα πράγματα. Δεν έχω όμως κανένα κόμπλεξ με τον Μαντζαρη γενικά, όταν ήρθε καταχάρηκα. Βλέπω όμως πλέον έναν παίκτη χωρίς καμία φιλοδοξία και χωρίς κίνητρο να παίξει, που ψάχνει δικαιολογίες για την κακή εικόνα του, που από τις πρώτες δηλώσεις του δεν δείχνει ούτε το στοιχειώδη σεβασμό στην ομάδα που τον έφερε (τότε το υποτίμησα αλλά τώρα μου είναι ξεκάθαρο πως απλά δεν τον νοιάζει), που δεν έχει διάθεση. Μπορεί να κάνω λάθος, αλλά δεν τον θέλω στην ομάδα σε καμία περίπτωση.
Ιάσονας
 
Δημοσιεύσεις: 2530
Εγγραφή: Κυρ 20 Δεκ 2015, 12:21

Re: 16. Βαγγέλης Μάντζαρης

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Δευτ 23 Μάιος 2022, 17:47

καλά μετά τις δηλώσεις του σε κανένα σύμπαν που ορίζει ο Λυκογιάννης ή οποιοσδήποτε κοντινός του άνθρωπος δεν προσλαμβάνεται ο Βαγγέλης... οπότε ας το κλείσουμε το νήμα του, μέτρια η προσφορά χάλια η χρονιά τα ξεχνάμε και αντίο...
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2210
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: 16. Βαγγέλης Μάντζαρης

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Δευτ 23 Μάιος 2022, 21:54

Ο παραγοντας χαρακτηρας ειναι κατι που συχνα το υποτιμανε "τυφλωμενοι" απο τα νουμερα οι προπονητες αλλα παιζει τεραστιο ρολο στα ομαδικα σπορ ισως το σημαντικοτερο . Πιο ευκολο να κανεις καλη ομαδα με 5 Χριστοδουλου παρα με Τολιοπουλους.
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26522
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης