ΠΑΟΚ - ΑΕΚ 96-72 Σχόλια & Παρελειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Basket League και όλων των παραλειπομένων...

Re: ΠΑΟΚ - ΑΕΚ 96-72 Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό lkosmid » Κυρ 15 Μάιος 2022, 02:19

kataramenos5 έγραψε:Ολοι το ιδιο νιωθουμε εδω μεσα. Αλλιως δε θα τρωγαμε τοσες ωρες απ τη ζωη μας καθημερινα να διαβαζουμε και να γραφουμε για τον ΠΑΟΚ. Διαολε 2-3 πτυχια θα χαμε ο καθενας
αν αντι του τοπικ των μεταγραφων καθε χρονο διαβαζαμε μαθηματα για εξεταστικη.
Ολοι απ την ιδια "ασθενεια" πασχουμε, την ιδια καψουρα εχουμε. Το προβλημα ειναι οτι αυτη η καψουρα, αυτη η λατρεια που εχουμε για τον ΠΑΟΚ, πολλες φορες μας τυφλωνει και μας μπερδευει κι αντι να την επιστρεφουμε στην ομαδα ατοφια ετσι οπως τη νιωθουμε(και οπως πρεπει) την μεταλλασουμε σε γκρινια κι εσωστρεφια οταν τα πραματα δε πανε καλα.
Εγω σημερα ειχα απλα μια αναλαμπη.

+1926
lkosmid
 
Δημοσιεύσεις: 313
Εγγραφή: Τετ 24 Σεπ 2008, 03:00

Re: ΠΑΟΚ - ΑΕΚ 14/5 17:00 ΕΡΤ3

Δημοσίευσηαπό lkosmid » Κυρ 15 Μάιος 2022, 02:26

lkosmid έγραψε:
obanebane έγραψε:Σωστά.
Όχι ότι έχει μεγάλη σημασία, αλλά Ευρώπη και εκτός playoffs γίνεται;
Μπαααα.
Άρα του χρόνου που δεν θα έχουμε ευρωπαϊκά ματς ,θα τα γαμησουμε όλα . :mrgreen:

Δεν υπάρχει πλέον wildcard?

Τελικά υπάρχουν (τουλάχιστον) 4 wildcards που δίνονται στο CL σε ομάδες που δεν καταφέρνουν να προκριθούν απο το πρωτάθλημά τους. Αν χρειατεί η μια πάει στον πρωταθλητή του CL αν δε εξασφαλίσει την πρόκριση μέσω του εθνικού πρωταθλήματος, και οι υπόλοιπες πάνε σε ιστορικές ομάδες του θεσμού ή με πρόσφατες επιτυχίες ή απο κάποιο εμπορικό πρωτάθλημα. Η wildcard μπορεί να είναι για απευθείας πρόκριση στους ομίλους ή για συμμετοχή στα προκριματικά.
lkosmid
 
Δημοσιεύσεις: 313
Εγγραφή: Τετ 24 Σεπ 2008, 03:00

Re: ΠΑΟΚ - ΑΕΚ 96-72 Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Κυρ 15 Μάιος 2022, 10:32

Μπαρκαρούτσος έγραψε:Α και όχι άλλο Love. Ο πιο inconsistent παίκτης, που τον πιάνει κάτι και νομίζει ώρες ώρες ότι είναι ο Iverson.

Τι έγινε, ο Renfro είναι καλός τελικά;
Καιιιι.... Καλως ηρθες εσωστρεφεια..
Να φυγει ο παικτης που τα δινει ολα στο παρκε(τι ζητουσαμε προχθες) ? Που χει φυγει υποβασταζομενος λογω υπερπροσπαθειας τοσες φορες? Ο μονος που ζηταει μπαλα οταν αυτη καίει ? Απ τους λιγους που διαβαζουν αμυνες
καλα?Ο παικτης βαρομετρο για την ομαδα? Ωρε που παμε ωρε?

Φυσικα και το παρακανει μερικες φορες γιατι απλα κοστιζει το 1 τις χιλιοις απ οτι ο iverson.
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26575
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: ΠΑΟΚ - ΑΕΚ 96-72 Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό chri5ti9 » Κυρ 15 Μάιος 2022, 11:42

Kat μετά από την φετινή σεζόν ο Λοβ δεν θα θέλει ο ίδιος να μείνει εδώ. Έστω ότι μένει . Με χαμηλότερο μπατζετ θα έχεις του χρόνου έναν 34 χρόνων παίκτη , να δεσμεύει μεγάλο μέρος αυτού.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Λαρυγγια στα τσιμεντα και ψυχη στα καγκελα
Άβαταρ μέλους
chri5ti9
 
Δημοσιεύσεις: 2311
Εγγραφή: Κυρ 21 Νοέμ 2010, 17:11
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Re: ΠΑΟΚ - ΑΕΚ 96-72 Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Κυρ 15 Μάιος 2022, 14:46

Αν δε θελει αλλο καπελο. Παντως στα 34 πιο πολυ ενέργεια βγάζει απ τους περισσοτερους. Αν βρεθει καλυτερος-νεοτερος που θα προσφερει οσα ο Λοβ με τα ιδια λεφτα Οκ. Μιλαμε για επαγγελματικο πρωταθλημα δε χωραν πολλοι συναισθηματισμοι
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26575
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: ΠΑΟΚ - ΑΕΚ 96-72 Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό chri5ti9 » Κυρ 15 Μάιος 2022, 14:53

Άραγε ο Κελι του ληκιου και ο Χαμιλτον από Ιωνικό τι κόστος να έχουν ;


Sent from my iPhone using Tapatalk
Λαρυγγια στα τσιμεντα και ψυχη στα καγκελα
Άβαταρ μέλους
chri5ti9
 
Δημοσιεύσεις: 2311
Εγγραφή: Κυρ 21 Νοέμ 2010, 17:11
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Re: ΠΑΟΚ - ΑΕΚ 96-72 Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Cylon-4 » Κυρ 15 Μάιος 2022, 19:27

Ειναι γνωστη η αποψη μου, οτι θεωρω τον Λυκογιαννη,ανεπαρκη, αλλα αυτο που εκανε στο τελος του αγωνα, να ζητα απο τον κοσμο συγγνωμη, τον τιμα σαν ανθρωπο και εδειξε να αντιλαμβανεται οτι του αναλογει μεγαλο μερος της ευθυνης, για την θλιβερη φετινη χρονια.
Cylon-4
 
Δημοσιεύσεις: 4221
Εγγραφή: Κυρ 21 Νοέμ 2021, 14:11

Re: ΠΑΟΚ - ΑΕΚ 96-72 Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 16 Μάιος 2022, 04:15

Έγινε τέτοιο πράγμα;!
Ουάου! Μπράβο του.

Δείχνει ότι δεν ζει σε μια φούσκα και ξέρει τι γίνεται. Ελπίζουμε σε βελτίωση του χρόνου.




Κατ, δεν είναι εσωστρέφεια, είναι η εικόνα που έχω από την ομάδα μέχρι τον Μάρτιο που παρακολουθούσα..
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46408
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: ΠΑΟΚ - ΑΕΚ 96-72 Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Δευτ 16 Μάιος 2022, 08:21

η συγγνώμη τον τιμά και τιμά και εμάς που την δεχόμαστε. Από τη στιγμή που ο πρόεδρος τον θέλει, και μιλάμε για έναν πρόεδρο που είναι στον πάγκο της ομάδας (κακώς αλλα΄αυτό είναι ΑΛΛΗ συζήτηση), i rest my case. Από τον 1.5 χρόνο που τον είδα, δεν προβλέπω να γίνεται κάτι ιδιαίτερο (όπως το έχω εγω΄στο μυαλό μου) αλλά γενικά ειναι winner προπονητής και κάνει τα βασικά. Δεν ήταν ιδιαίτερα διαφορετική η ομάδα φέτος σε μπάσκετ. Εμένα δεν μου αρέσει η προσέγγιση του στα ματς: δεν είναι επιθετικός ώστε να πάρει διαφορές και να σβήσει μετά τα ματς ας πούμε με τους μικρούς (ενώ το κάνει αρκετά καλά στα ντέρμπυ) και επίσης αφήνει να του πάρουν τρομακτικές διαφορές μέσα στα ματς (τις οποίες συνήθως τις γυρνάει αλλά ΟΚ...).

Αγωνιστικά, για Ρενφρο να μείνει, καλό θα ήταν να γίνει ενα search, Πού γράφηκε πρώτη φορά σε όλο το διαδίκτυο να μείνει, έτσι για να κρατάμε και τα αρχεία. Χριστοδούλου 100% ναι. Για Τολιόπουλο, αν δεν είναι ΠΕΡΙΕΡΓΟΣ, ναι. Γιάνκοβιτς, αν δεν είναι περίεργος ναι. Τώρα μιλάω να πάρουνε 100 χιλιάρικα (ίσως λέω και πολλά) Τολιο, Βλάντο-Χριστοδούλου. Ούτε ευρώ παραπάνω. Ρϊβερς, μου αρέσει αλλά μόνο αν του δίναμε 2000 το μήνα. ΑΥτό ΔΕΝ γίνεται, οπότε ΟΧΙ. το ίδιο και για Ντιλίο, μια χαρά 3αρι είναι στο turn out shot, θα μπορούσε να είναι game changer, αλλά για Α1 με αυτά τα λεφτά ΟΧΙ. Love? Με τίποτα όχι, Το λέω με βαριά καρδιά, αλλά εγώ δεν μπορώ άλλο. Να είναι ο MJ του ΠΑΟΚ o Love Που έχει χειρότερο τρίποντο και από τον Derrrck White. Θές κυνικό Killer εκεί (Gosσ ζείς ρε?). Mε αγαπη. Οι υπόλοιποι no further comment.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: ΠΑΟΚ - ΑΕΚ 96-72 Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Ιάσονας » Δευτ 16 Μάιος 2022, 09:24

Εγώ Palok διαφωνώ πάρα πολύ για Τολιόπουλο και Γιανκοβιτς. Δεν πρέπει να μείνουν κανένας από τους δυο.
Διαφωνώ και για Ριβερς. Νομίζω πως θα μπορούσαμε να πάρουμε πολλά περισσότερα από αυτόν αν ο Λυκογιαννης τον έβλεπε ως αυτό που είναι. Τριάρι και μόνο τριάρι.
Με τον κόουτς πιστεύω πως η ανάλυση σου είναι σωστή αλλά ευγενική.
Ιάσονας
 
Δημοσιεύσεις: 2534
Εγγραφή: Κυρ 20 Δεκ 2015, 12:21

Re: ΠΑΟΚ - ΑΕΚ 96-72 Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Δευτ 16 Μάιος 2022, 10:38

Για Τολιόπουλο-Γιάνκοβιτς, αν βρείς καλύτερους, διώξτους χτες. Δεν το συζητάω. Απλά λέω οτι θα μπορούσα να συζητήσω μια δεύτερη χρονιά αν ΔΕΝ παίρνανε πάνω από 40 χιλιάρικα το χρόνο. Φυσικά μιλάω για ρόλους ΒΟΗΘΗΤΙΚΟΫΣ και επίσης όσον αφορά τον Τολιόπουλο, προφανώς ΟΧΙ ΣΤΟΝ ΑΣΣΟ (ούτε sec!).

Για Rivers μια χαρά παίκτης είναι αλλά δεν υπάρχουνε αυτά τα 3αρια πλέον στην Ευρώπη. Θες ουσιαστικά γκαρντ στο 3. Να δημιουργήσει για τον εαυτό του off the ball.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: ΠΑΟΚ - ΑΕΚ 96-72 Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Δευτ 16 Μάιος 2022, 20:55

palok έγραψε:
Αγωνιστικά, για Ρενφρο να μείνει, καλό θα ήταν να γίνει ενα search, Πού γράφηκε πρώτη φορά σε όλο το διαδίκτυο να μείνει, έτσι για να κρατάμε και τα αρχεία. Χριστοδούλου 100% ναι. Για Τολιόπουλο, αν δεν είναι ΠΕΡΙΕΡΓΟΣ, ναι. Γιάνκοβιτς, αν δεν είναι περίεργος ναι. Τώρα μιλάω να πάρουνε 100 χιλιάρικα (ίσως λέω και πολλά) Τολιο, Βλάντο-Χριστοδούλου. Ούτε ευρώ παραπάνω. Ρϊβερς, μου αρέσει αλλά μόνο αν του δίναμε 2000 το μήνα. ΑΥτό ΔΕΝ γίνεται, οπότε ΟΧΙ. το ίδιο και για Ντιλίο, μια χαρά 3αρι είναι στο turn out shot, θα μπορούσε να είναι game changer, αλλά για Α1 με αυτά τα λεφτά ΟΧΙ. Love? Με τίποτα όχι, Το λέω με βαριά καρδιά, αλλά εγώ δεν μπορώ άλλο. Να είναι ο MJ του ΠΑΟΚ o Love Που έχει χειρότερο τρίποντο και από τον Derrrck White. Θές κυνικό Killer εκεί (Gosσ ζείς ρε?). Mε αγαπη. Οι υπόλοιποι no further comment.


Ξερεις δλδ ποσα λεφτα περνει ο Ντι λεο, ο Λοβ και οι λοιποι?
Για πες.
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26575
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: ΠΑΟΚ - ΑΕΚ 96-72 Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Δευτ 16 Μάιος 2022, 21:12

Καθόλου. Δεν βγήκαν φέτος νούμερα. Νομίζω ότι από την εποχή μπανε έχουμε να ακούσουμε για συμβόλαια. Χοντρικά αν πας στα 500 φέτος (δε νομίζω πιο κάτω) η κατανομή πρέπει να είναι για μένα το πολύ 200 για Έλληνες 300 για ξένους. Συνεπώς θες να κλείσεις κάναν ρενφρο λαβράκι με κάνα τριχιλιαρο το μήνα (φαντάζομαι), ώστε να σου μείνουν 270 για 5. Ε κοίτα αυτό κάνει χοντρικά ένα ταληρο το μήνα ο κάθε Αμερικανός. Ε δε νομίζω ότι παίκτες τύπου ντιλιο και Ρίβερς παίζουν με Ενα ταληρο το μήνα... ΑΛΛΆ πάλι μιλάω εντελώς υποθετικά. Σε κάθε περίπτωση για εμένα προσωπικά ούτε ο Ντι, ούτε ο Ρίβερς, ούτε ο λοβ είναι για βασικοί στον ΠΑΟΚ.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: ΠΑΟΚ - ΑΕΚ 96-72 Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Δευτ 16 Μάιος 2022, 21:16

Να μη κρατησουμε κανενα δλδ μονο Χριστοδουλου?

ΥΓ Ουτε το Λη που ναι ψυχούλα?
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26575
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: ΠΑΟΚ - ΑΕΚ 96-72 Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Ιάσονας » Δευτ 16 Μάιος 2022, 21:54

Τον Λη ειδικά ούτε αν μας πληρώνει
Ιάσονας
 
Δημοσιεύσεις: 2534
Εγγραφή: Κυρ 20 Δεκ 2015, 12:21

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Basket League

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης