Γριακλής - ΠΑΟΚ 73-84 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Basket League και όλων των παραλειπομένων...

MVP

Τολιόπουλος
27
64%
Μάντζαρης
2
5%
Love
1
2%
Greene
1
2%
Χριστοδούλου
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
DiLeo
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Καμπερίδης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Γιάνκοβιτς
1
2%
Rivers
4
10%
Lee
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Jones
6
14%
 
Σύνολο ψήφων : 42

Re: Γριακλής - ΠΑΟΚ 73-84 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό john4serres » Κυρ 06 Μαρ 2022, 10:56

Ήρα αντίο εκεί στην Α2
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29888
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Γριακλής - ΠΑΟΚ 73-84 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Κυρ 06 Μαρ 2022, 12:45

Μπραβο στην ομαδα για την παλικαρίσια νικη.
Κριμα για το πως καταντησαμε σαν φιλαθλοι, σαν οπαδοι.
Μισος κι εχθρα για κατι που θα πρεπε να μας διασκεδαζει και να μας χαλαρωνει.

Υγ δε παει στα παιδια απο πανω γενικα το λεω.
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26731
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Γριακλής - ΠΑΟΚ 73-84 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 06 Μαρ 2022, 14:08

Κι εμείς συνένοχοι είμαστε..
Εννοώ τον καθένα από εμάς.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46920
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Γριακλής - ΠΑΟΚ 73-84 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 06 Μαρ 2022, 17:21



:opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara:







Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46920
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Γριακλής - ΠΑΟΚ 73-84 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Κυρ 06 Μαρ 2022, 18:49

2:15 - 2:30 Ποιοι δεν ειχαν αποδεχθει το ρολο τους αρχικα?
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26731
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Γριακλής - ΠΑΟΚ 73-84 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 06 Μαρ 2022, 19:00

Ο Τολιόπουλος προφανώς δεν είχε αποδεχθεί τον ρόλο του MVP. 8-)
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46920
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Γριακλής - ΠΑΟΚ 73-84 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Κυρ 06 Μαρ 2022, 19:23

:lol:
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26731
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Γριακλής - ΠΑΟΚ 73-84 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Κυρ 06 Μαρ 2022, 19:37

σίγουρα είναι μπηχτή αυτή, θεωρώ ότι πιάνει και τον Τολιόπουλο καθώς δεν πήγε άμεσα το μυαλό μου σε κανένα άλλο.
Τώρα ποιον άλλο εννοεί, δεν κατάλαβα...

Στα του ματς τώρα , τι είδαμε;
Δε μπορώ να πιστέψω ότι είναι τόσο ευχαριστημένος ο κόουτς. Μάλλον ο μήνας απραξίας τον οδήγησε σε επιφυλάξεις...
Δε μπορώ να πω ότι είδα μια ομάδα λαδωμένη μηχανή, που λειτουργούσε αψεγάδιαστα... παίζεις πάντα βέβαια και όσο σε αφήνει ο αντίπαλος... ο οποίος ήταν ένα ατελείωτο τουρλουμπούκι, πέρα από δυο καλά πικ εν ρολ με κάρφωμα του Σκορδίλη δε θυμάμαι άλλες συνεργασίες να βγάλαν...τι κάναν;; 2 τρίποντα απελπισίας του Σταμάτη από τα 8+ μέτρα, κανα δυο στα πολλά από τους μαύρους, και 2 καλά κοντινά καλάθια από τον σέντερ μετά από καλή πάσα μέσα...αυτό ήταν όλο. Η άμυνά τους μας άφηνε να δημιουργούμε και να εκτελούμε σχεδόν όπως θέλαμε.
Τούτου δοθέντος, ΟΚ είχε καλό διάστημα στο τέλος ο Ντιμίτρι (μ'΄αρεσαν πολύ οι 2 τάπες), είχε καλό διάστημα στην αρχή ο Λοβ με 8 πόντους, είχε καλό διαστηματάκι ο Γκριν με 2 τρίποντα, εξαφανισμένος ο Λι, στο πουθενά ο Ντιλιο,
τα τρίποντα του Τολιο προφανώς ξεχωρίζουν γιατί δεν το κάνει συχνά.
Ο μόνος που δίνει σταθερά πράγματα είναι ο Μάρβιν , που αν έπαιζε και άμυνα χαμηλά θα ταν για Ευρωλίγκα. Για μας είναι πολυτέλεια φυσικά.
Ο Μάντζαρης πιο συχνά μέτριος παρά καλός.
Γενικά δεν είδα κάτι το καταπληκτικό , δηλ. αν απέναντι μας ήταν καμιά συγκεντρωμένη δυνατή άμυνα καθαρή δε θα τη βγάζαμε , πολλές ατομικές ενέργειες και λίγες συνεργασίες. Η μπάλα δε περνά με επιμονή στον Μάρβιν να παίξει ΚΑΙ από κοντά χωρίς να δημιουργεί ο ίδιος παίρνοντας τη μπάλα αρκετά έξω. Και όταν περνά (ΤΟΛΙΟ) είναι πολύ αποτελεσματικός. Άρα θέλει στόχευση αυτό.
Δεν είμαστε κακοί, όταν ο Γιάνκοβιτς και ο Τολιόπουλος ΒΑΖΟΥΝ τα ελεύθερα σουτ όλοι στην ομάδα είναι λιγότερο στρεσαρισμένοι. Δυστυχώς σε μεγάλα διαστήματα φέτος αυτό δεν ήταν το case.
Επίσης δεν ανοίγουμε ρυθμό να παίξουμε μπροστά γρήγορα, νομίζω ότι ο Ντιμίτρι και ο Γκριν θα ταν πολύ αποτελεσματικότεροι σε πιο ραν εντ γκαν καταστάσεις...
Ίσως τώρα που έχει βελτιωθεί κάπως η άμυνα (ελπιδοφόρο αυτό να φανεί δουλειά από την προπόνηση) να κοιτάξουμε να βρούμε και μερικούς εύκολους πόντους στον αιφνιδιασμό. Ο Γιάνκοβιτς δείχνει πρόθυμος και ικανός να είναι initiator σε τέτοιες καταστάσεις μετά το ριμπαουντ...
Το περιστέρι μετά και την απόκτηση Αγκμπελιζ θα είναι μεγάλο τεστ εκτός, αν εκεί επιβιώσουμε θα μαστε σίγουροι ότι η ομάδα έκανε step up και θα μπορούμε να ελπίζουμε σε καλή συνέχεια...
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2250
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: Γριακλής - ΠΑΟΚ 73-84 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Τρικυμίας » Δευτ 07 Μαρ 2022, 11:28

Όχι αφανισμός. Το Αιώνιο ΠΑΣΟΚ να μας κόβει δευτερόλεπτα, να τους δίνει ΑΦΜ, να φυτοζωουν και να τους καρπαζωνει ο ΠΑΟΚ μια ζωή. Στο τέλος, τα παιδιά τους θα γίνουν κοκκινοπρασινα, "να παίρνουν και καμιά χαρά" και όλα καλά.
Να συζητούν οι φίλαθλοι, πάντα για τ' όνομά σου
Άβαταρ μέλους
Τρικυμίας
 
Δημοσιεύσεις: 824
Εγγραφή: Σάβ 17 Ιαν 2015, 23:24

Re: Γριακλής - ΠΑΟΚ 73-84 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 08 Μαρ 2022, 23:52

MVP ο Βασίλης Τολιόπονος.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46920
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Basket League

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες