Ιωνικός - ΠΑΟΚ 66-69 Σχόλια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Basket League και όλων των παραλειπομένων...

Re: Ιωνικός - ΠΑΟΚ 66-69 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 09 Φεβ 2022, 19:19

Έρχεται ο Μπρομηθέας Κυριακή 20:00...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46920
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Ιωνικός - ΠΑΟΚ 66-69 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό painkiller4 » Τετ 09 Φεβ 2022, 19:26

Αυτό που κρατάμε είναι μόνο η νίκη.
Και φυσικά η απόδοση του Γκριν που ήτανε ο βασικός πρωταγωνιστής στο ματς μαζί με τον Τζόουνς γιατί τίποτα άλλο δεν αξίζει κριτικής...
Δυστυχώς πονοματος... Ευτυχώς έχω πάντα 2 κουτιά Zanax πάντα δίπλα μου μαζί με το πιεσόμετρο...
Άβαταρ μέλους
painkiller4
 
Δημοσιεύσεις: 6628
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2015, 01:45

Re: Ιωνικός - ΠΑΟΚ 66-69 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό montekristo » Τετ 09 Φεβ 2022, 19:41

ΜΠΡΑΒΟ ΠΑΟΚΑΡΑ!
Το καθαρισαν Ντεμετριο(ς) και Γριν δε φορθ!
Σταθερα απο τους καλυτερους μας ο Μαρβιν.-
Δυο παιχτες ολοι κι ολοι ηταν ολος ο Ιωνικος.-
Η νικη νικη κι ο πονοματος πονοματος ομως!
#FREEΠΟΡΚΥ-5
montekristo
 
Δημοσιεύσεις: 3990
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 16:33

Re: Ιωνικός - ΠΑΟΚ 66-69 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό chri5ti9 » Τετ 09 Φεβ 2022, 19:43

Tο ότι θα μου έλειπε ο Μπο Μπιτς δεν το περίμενα.. Συγχαρητήρια για τη νίκη μας αλλά αυτό δεν είναι μπάσκετ..
Υπομομη να βρεθεί ολόκληρη η ομάδα μπας και δέσουν μεταξύ τους. Αν δεν, θα χρειαστεί ένα ηλεκτροσόκ η ομάδα.

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Λαρυγγια στα τσιμεντα και ψυχη στα καγκελα
Άβαταρ μέλους
chri5ti9
 
Δημοσιεύσεις: 2342
Εγγραφή: Κυρ 21 Νοέμ 2010, 17:11
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Re: Ιωνικός - ΠΑΟΚ 66-69 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό renegade » Τετ 09 Φεβ 2022, 19:44

Η αμυντική πεντάδα,η έλλειψη ενέργειας του αντιπάλου που έπαιζε με 6παικτες και το σπουδαίο μυαλό του Μάντζαρη (9 ασίστ 0 λάθη) έδωσαν τη νίκη
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14364
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: Ιωνικός - ΠΑΟΚ 66-69 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό BlackMagicPAOK » Τετ 09 Φεβ 2022, 19:46

:opaokara:
:opaokara:
Μπράβο!
" Oλα ειναι δρομος "
Άβαταρ μέλους
BlackMagicPAOK
 
Δημοσιεύσεις: 3675
Εγγραφή: Δευτ 23 Φεβ 2015, 21:53
Τοποθεσία: Γιάννενα

Re: Ιωνικός - ΠΑΟΚ 66-69 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Τετ 09 Φεβ 2022, 19:49

Βλεπουμε μια ομαδα που γινεται χειροτερη παιχνίδι με παιχνιδι. Στην αρχη μπορει να χαναμε τα παιχνιδια αλλα δε δειχναμε τετοια εικονα. Παιζαμε λιγο αμυνα, 1-2 περιοδους στην επιθεση, κερδισαμε ακομα και καλύτερες ομαδες στην ευρωπη γιατι δε τα παρατουσαμε. Τωρα.....
ΤΙ ΔΙΑΟΛΟ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΘΑ ΜΑΣ ΠΕΙ ΚΑΝΕΙΣ?
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26731
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Ιωνικός - ΠΑΟΚ 66-69 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Τετ 09 Φεβ 2022, 19:49

kataramenos5 έγραψε:Κουφαλες σας την εφερα. Το σκαπουλαρα το εγκεφαλικο.
Το ανοιξα ξανα στο 1,5 δευτερολεπτο


εγω δεν ειδα σεκ. λιγο πριν βγηκαν οι αιματολογικες και ειπα να μην παω μια ωρα αρχυτερα...
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10606
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Ιωνικός - ΠΑΟΚ 66-69 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Τετ 09 Φεβ 2022, 20:12

Μπαρκα δε τους μπερδεύω ρε, απλά μάλλον όταν έβαλε πόντους ο Ρίβερς δεν τους είδα (κολλούσε το live).
Είδα να σκοράρει τους 5 τελευταίους μόνο και 1 καλάθι πιο πριν που γύρισε μόνος από κάτω μετά από ασίστ. Α και 1/2 βολές
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2250
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: Ιωνικός - ΠΑΟΚ 66-69 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό john4serres » Τετ 09 Φεβ 2022, 20:53

Μπαρκαρούτσος έγραψε:Έρχεται ο Μπρομηθέας Κυριακή 20:00...

Ας έρθει με το λοκώ.
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29888
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Ιωνικός - ΠΑΟΚ 66-69 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Τετ 09 Φεβ 2022, 22:19

PAOK BC 2022 ... TO BE CONTINUED.
Κατ αρχάς να μας πει κάποιος αν τα διαβάζουν τα σχόλιά μας οι παίκτες, να τα πούμε και στα Αγγλικά.
Γιατί θα είχε ενδιαφέρον να τους ενημέρωνε κάποιος για το τι λέγεται από τον κόσμο της ομάδας.
Δυστυχώς Ντόνι ΜκΓκραθ δε μου ξανατυχαίνει γείτονας να τα λέμε που και που και να μαθαίνουμε κάνα ψιλό...
Ας δούμε την ομάδα στο tour λοιπόν:
Ξεκινάει τα ματς άνευρη, σα να αντιμετωπίζει το Γκοτζίλα. Βλέπω τρόμο στην προσπάθεια για σουτ, άγχος, τόλμη καμιά. Χάνει ο Λοβ 2 σουτ και κατεβάζει το κεφάλι... σα να τέλειωσαν όλα . Και σκέφτομαι κάτσε ρε φίλε έχει ένα ημίχρονο ακόμη...Οι αντίπαλοι χτίζουν εύκολα διαφορές, όποιοι κι αν είναι. πως γένεν τούτο; τους δίνουμε την ελευθερία κινήσεων, τους δίνουμε ψυχολογία, τους δίνουμε εύκολα καλάθια καθώς καταρρέει η συνοχή της αλληλοκάλυψης με μία πάσα, ένα απλό πικ, ένα σκρινάκι, τίποτα περίπλοκο δηλαδή.
Σήμερα είχες αντίπαλους κάποιους παίκτες ένα κι εξήντα που είναι να απορείς πως παίζουν Α1. ΚΑΙ ΝΑΙ ΔΕΝ τους ποστάραμε. Ένα βιαστικό έκανε ο Ντιλέο (εξακολουθεί να κρυώνει μεγάλα διαστήματα στον πάγκο και μετά...).
Στο ξεκίνημα δε τους ματς μείναμε πίσω γιατί κάναμε βιαστικές επιλογές που καταλήξαν σε σκοτωμένα σουτ τουλάχιστον στις πρώτες πέντε επιθέσεις. Ούτε γύρισε η μπαλα, ούτε κάναμε κίνηση να βγει εύκολο σουτ, κάτι. Μετά αστοχεί ο Ντιλίο και ο Γιάνκοβιτς και έχουμε 2 δεδομένα:πρώτον το ματς στραβώνει από την αρχή, δεύτερον μονοδιάστατα πλέον ψάχνουμε τον Τζόουνς. (Ορθά γιατί μπορεί να δώσει πόντους, αλλά προβλέψιμα).
Αφού λοιπόν κτίσουν διαφορά, το ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΛΕΠΤΟ του ημιχρόνου καταφέρνουμε να βγάλουμε καλή επίθεση με ασίστ κάρφωμα και μετά καλή άμυνα χωρίς φάουλ. Αχνολάμπει μια ελπίδα *αυτό κρατήστε το και για το άμεσο μέλλον* ...
και πράγματι στο δεύτερο ημίχρονο ο κόουτς αντιδρά: βἀζει Χριστοδούλου και Λοβ να κυνηγήσουν και να κουράσουν τον Τζέρμαν κι εκεί κλειδώνει η ανατροπή. Χωρίς εξάρσεις , λίγο λίγο ροκανίζεται η διαφορά και έχουμε παιχνίδι. Κάπου εκεί, όταν βγήκε ο Τζόουνς να ξεκουραστέί ήταν ΥΠΕΡαραπαίτητο να βρούμε σκορ:
και εμφανίζεται just what the doctor ordered : Mr Greene. Ακομπλεξάριστος, άνετος και ψύχραιμος , κατεβάζει χωρίς λάθη και εκτελεί άψογα, 3 συνεχόμενα τρίποντα κι ένα μπάσιμο και μας έχει κρατήσει στο παιχνίδι. Έδειξε την ποιότητά του. Χωρίς πρόβλημα αθλητικότητας, με άμυνα θαρρώ καλή, και εξώφθαλμο επιθετικό ένστικτο, ξεκόλλησε την ομάδα και έδειξε μια άξια αλλαγή του Γκρίφιν στα καλά του,
Η σιγουριά που εμπνέει ότι δεν θα εξαφανίζεται στα δύσκολα είναι το μεγαλύτερο κέρδος σήμερα, μαζί με την εικόνα της άμυνας στο 2ο μισό (απενταντι σε κουρασμένο αντίπαλο με χαμηλή ποιότητα).
Παρά τη νίκη, κακά τα ψέμματα η ομάδα δεν έπεισε. Σκορπίζει ανησυχία. Είναι φανερό ότι δεν έχει βρει χημεία-κι ας υπάρχουν χίλια δίκια στους λόγους και τις ατυχίες που οδήγησαν εδώ. '
Δεν κινδυνεύει λόγω της κακής ποιότητας και των αντιπάλων, αλλά για το στόχο της Ευρώπης θα πρέπει να ανέβει 2 επίπεδα. Μπορεί; το υλικό υπάρχει, πρέπει και να δέσει.
Ο Λύκος έχει πολύ δουλειά. Να πείσει να μπαίνουν με το μαχαίρι στα δόντια, να πείσει να εφαρμοστεί το πλάνο του, να βγάλει το πάθος σε αποτέλεσμα και επιτέλους να δείξει η ομάδα ότι ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΣΤΗΝ ΑΜΥΝΑ ΕΧΕΙ ΔΙΑΘΕΣΗ.
Τα υλικά υπάρχουν, θα έρθει η ώρα του σεφ να δέσει το γλυκό;
Σύντομα θα ξέρουμε...

ΥΓ Ατομική κριτική: all love is gone. Δεν θυμάμαι ξανά να έχεις στη θέση του σκόριγκ γκάρντ παίκτη που δεν μπορεί να βάλει τη μπάλα στο πλεχτό. Ο Λοβ περνάει περίοδο παρατεταμένης κρίσης, αλλά και έτσι δεν βρίσκει τρόπο να είναι επιδραστικός: δεν πάει στη γραμμή που είναι το δυνατό του σημείο, δεν παίρνει midrange, δεν πάει στο ταχύτατο μπάσιμο αρκετά συχνά. Δεν μπαίνει into the zone ποτέ . Δε ξέρω, είχαμε ποτέ 2αρι που έβαλε σε ένα ολόκληρο ματς ένα τετράποντο; δηλ. ο Σμιθ και ο ΜακΦάντεν στην κακή τους μέρα δεν είχαν σε πόντους 10+ ;; (έστω με πολλές προσπάθειες, πάντως ήταν εκεί μια απειλή...)
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2250
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: Ιωνικός - ΠΑΟΚ 66-69 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Πέμ 10 Φεβ 2022, 10:30

μια ωραία ερώτηση είναι η εξής (γιατί αναφέρεται και ο γιάννης στο πώς παίζει ο love- αν θυμάστε πέρυσι είχε μαλλιάσει η γλώσσα μου για τον Love σε τί ροή κίνησης πρέπει να παίρνει τη μπάλα): έχεις 4 περιφερειακούς και τον Marvin. Ας πούμε οτι ο Marvin με τον μάντζαρη κάνουνε και 10 Pick @ roll ψηλά ή πλάγια (χωρίς να σημαίνει οτι γίνεται το roll ή οτι ταίζεται ο ψηλός- είναι όμως ένα εισαγωγικό play). Βάλε και άλλες 10-15 φορές που η μπάλα πάει πλάτη στον Μαρβιν (ή στον Βλαντο). Αυτοί οι 3 ή 4 περιφερειακοί με ποιόν τρόπο επιτίθενται? εγώ βλέπω 2 τρόπους: είτε ανοίγεις τη ρακέτα και επιτίθεσαι με midrange-cuts-μπασίματα, είτε με σουτ απέξω. Μπορούν αυτά να γίνουν χωρίς διαρκή κίνηση των παικτών? Μπορεί ένα τυπικο spacing 4 παικτών ακροβολημένων έξω από το τρίποντο να δώσει ΕΛΕΥΘΕΡΟ σουτ? Εϊναι τυχαίο οτι ο ΠΑΟΚ ΓΕΜΙΣΕ με περιφερειακούς με καλό τρίποντο και είμαστε ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΙ σε προσπάθειες στο τρίποντο στην Α1?
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10606
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Ιωνικός - ΠΑΟΚ 66-69 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Odi » Πέμ 10 Φεβ 2022, 10:34

Μάτωσαν τα μάτια μας, ευτυχώς κερδίσαμε.

Δεν είναι μπάσκετ αυτό που παίζουμε.
Μόνο ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
Odi
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 11050
Εγγραφή: Τρί 17 Ιουν 2008, 15:50
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Ιωνικός - ΠΑΟΚ 66-69 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 10 Φεβ 2022, 16:24

Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46920
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Ιωνικός - ΠΑΟΚ 66-69 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 10 Φεβ 2022, 16:29

ΠΑΟΚ_ΣΑΤΑΝΙΣΤΕΣ ΚΑΝΟΝΙΣΑΝ ΤΟ ΣΚΟΡ ΝΑ ΛΗΞΕΙ ΜΕ ΤΡΙΑ ΕΞΑΡΙΑ ΣΤΗ ΣΕΙΡΑ!!!!

ΧΑΤΖΟΠΟΥΛΟΣ_ΣΤΗ_ΣΤΕΝΗ
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46920
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Basket League

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης