Πρωτάθλημα Basket League 2021-2022

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Basket League και όλων των παραλειπομένων...

Re: Πρωτάθλημα Basket League 2021-2022

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Κυρ 26 Δεκ 2021, 23:13

Θέλω Τζαμάλ για δώρο εορτών. (Μέρες τώρα ήθελα να το πω αλλά έλπιζα να πάρουμε κάποιον και να ναι περιττό το σχόλιο)
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2252
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: Πρωτάθλημα Basket League 2021-2022

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 28 Δεκ 2021, 12:40

Ορατό το... πισωγύρισμα σε άλλες εποχές για την αεχ: ο χΕΣΑΚΕ ενδέχεται να τιμωρήσει την «Ένωση» με -3 βαθμούς για τρεις υποθέσεις οφειλών της και η οικονομική περιπέτεια δεν έχει τέλος. Σε δύσκολη θέση και ο Γριακλής.
Σε μεγάλες περιπέτειες έχει μπει η αεχ και τα οικονομικά της προβλήματα αποκτούν ολοένα και πιο σοβαρή μορφή.

Η «Ένωση», όπως γνωρίζετε, το καλοκαίρι ήταν... παγκόσμια πρωταθλήτρια στα BAN της FIBA (14). Στις αρχές του Φθινοπώρου κατάφερε να τα «σβήσει» όλα και φάνηκε να μπαίνει σε μια σειρά, αλλά κάτι τέτοιο δεν εφαρμόστηκε τελικά στην πράξη. Εβδομάδα με την εβδομάδα τα BAN απέκτησαν ξανά μορφή χιονοστιβάδας (13) και οι οφειλές της «Βασίλισσας» προς πρώην στελέχη της παρέμειναν, με το ζήτημα να μην καλύπτεται.

Έτσι, μετά τη FIBA, τα 13 BAN, που έχουν τεθεί έως τώρα και την απαγόρευση μεταγραφών, ήρθε η σειρά του χΕΣΑΚΕ να πάρει την κατάσταση στα χέρια του και να «τσεκάρει» τι ακριβώς συμβαίνει με την ομάδα.

Το μεσημέρι της Δευτέρας (27/12) συνεδρίασε η αρμόδια επιτροπή που ελέγχει τους φακέλους και τους διακανονισμούς. Η αεχ για την περίοδο 2020-2021 δεν είχε καταφέρει να διακανονίσει τις υπόθεσεις του προπονητή Βαγγέλη Αγγέλου και των αθλητών Ματ Λοτζέσκι και Γιόνας Ματσιούλις. Για τον λόγο αυτό της είχε δοθεί προειδοποίηση 15 ημερών, όμως και πάλι το πρόβλημα δεν λύθηκε.

Η αρμόδια επιτροπή, λοιπόν, στέλνει την υπόθεση στο Διοικητικό Συμβούλιο του χΕΣΑΚΕ και από εκεί στον Αθλητικό Δικαστή, με την «Ένωση» να είναι πλέον αντιμέτωπη με την τιμωρία των -3 βαθμών. Κι αυτό γιατί για κάθε ανοιχτή υπόθεση που δεν λύνεται ή δεν διακανονίζεται ισχύει ποινή -1 βαθμού. Αυτή τη στιγμή η ομάδα του Στέφανου Δέδα με ρεκόρ 5-5 έχει 15 βαθμούς και είναι στην 6η θέση του ταμπλό, αλλά αν της επιβληθεί -3β. θα υποχωρήσει στους 12β. και θα ισοβαθμεί στις θέσεις 9-10-11 μαζί με τον ΠΑΟΚ και τον Ιωνικό.

Από την μεριά της η αεχ υποστηρίζει πως μέχρι την Τρίτη (28/12) θα προσπαθήσει να παρουσιάσει κάποιες συμφωνίες, για να βγει από αυτή τη δύσκολη θέση.

Νέοι «μπελάδες» και για τον Γριακλή

Ο Γριακλής ήταν η άλλη ομάδα που... απασχόλησε τη συνεδρίαση της Δευτέρας και υπάρχει νέος κίνδυνος τιμωρίας του.

Με βάση τους κανονισμούς οι Θεσσαλονικείς θα έπρεπε να έχουν συνολικά συμβόλαια ύψους 400 χιλιάδων ευρώ μίνιμουμ, αλλά στον φάκελό τους εμφανίζονται συμβόλαια ύψους 385χιλ. ευρώ.

Παράλληλα, ο Γιάννης Κουζέλογλου έχει στείλει εξώδικο στον χΕΣΑΚΕ, κατηγορώντας την ομάδα της Θεσσαλονίκης για πλαστογραφία. Ο Έλληνας φόργουορντ ισχυρίζεται πως το συμβόλαιο που υπέγραψε δεν είναι αυτό που κατέθεσε ο Ηρακλής.

Έτσι, υπάρχει κίνδυνος τιμωρίας και για την ομάδα του Κώστα Μέξα, που ήδη βρίσκεται στην τελευταία θέση του ταμπλό (10β.) και νωρίτερα μέσα στη σεζόν της είχαν αφαιρεθεί ξανά -3β.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47116
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Πρωτάθλημα Basket League 2021-2022

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 28 Δεκ 2021, 13:37

Kevin Langford στον Ιωνικό...μάλιστα.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47116
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Πρωτάθλημα Basket League 2021-2022

Δημοσίευσηαπό BlackMagicPAOK » Παρ 31 Δεκ 2021, 11:47

"Παίκτης της αεκ θα είναι για τα επόμενα χρόνια ο Αντώνης Κόνιαρης, καθώς η “κιτρινόμαυρη” ΚΑΕ ανακοίνωσε κι επίσημα την απόκτηση του διεθνούς Έλληνα γκαρντ"
Στα πόσα ban κλείνει το μαγαζι;
" Oλα ειναι δρομος "
Άβαταρ μέλους
BlackMagicPAOK
 
Δημοσιεύσεις: 3695
Εγγραφή: Δευτ 23 Φεβ 2015, 21:53
Τοποθεσία: Γιάννενα

Re: Πρωτάθλημα Basket League 2021-2022

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 31 Δεκ 2021, 11:50

Υπέγραψε στην αεχ ο Κουζέλογλου.
Από μία ομάδα που δεν πληρώνει, σε άλλη ομάδα που δεν πληρώνει.

Money maker είσαι ρε αλήτη! :lol:

Τουλάχιστον φαίνεται ότι δεν το κάνει για τα λεφτά...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47116
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Πρωτάθλημα Basket League 2021-2022

Δημοσίευσηαπό BlackMagicPAOK » Παρ 31 Δεκ 2021, 14:41

Αναβολή...
Ο Εσακε αναβάλει την 12η και 13η αγωνιστική..
Όλα τα ματς δηλαδή..
Θα μπορούσαν όμως να αγωνιστούν όσοι έχουν λίγα ή καθόλου κρούσματα.
" Oλα ειναι δρομος "
Άβαταρ μέλους
BlackMagicPAOK
 
Δημοσιεύσεις: 3695
Εγγραφή: Δευτ 23 Φεβ 2015, 21:53
Τοποθεσία: Γιάννενα

Re: Πρωτάθλημα Basket League 2021-2022

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 31 Δεκ 2021, 15:44

Ο Κόνιαρης επέλεξε το κατάλληλο μπασκετικό περιβάλλον ώστε να αναπτυχθεί και να κάνει το τεράστιο βήμα για το ΝΒΑ.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47116
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Πρωτάθλημα Basket League 2021-2022

Δημοσίευσηαπό Мир » Παρ 31 Δεκ 2021, 16:03

Τους παικτες που θα καταθεσουν την επομενη προσφυγή για μπαν διαλέγει ο αλγόριθμος την Neurosoft.
Άβαταρ μέλους
Мир
 
Δημοσιεύσεις: 6427
Εγγραφή: Τετ 16 Ιούλ 2014, 23:44
Τοποθεσία: London

Re: Πρωτάθλημα Basket League 2021-2022

Δημοσίευσηαπό Mutasevic » Παρ 31 Δεκ 2021, 17:30

Αεχ σκουληκ κ γριες οι μεγαλύτεροι απατεωνες του μπάσκετ στα οικονομικά, απορώ πως πανε παιχτες εκει

Στάλθηκε από το SM-A202F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
KILLED BY DEATH
Άβαταρ μέλους
Mutasevic
 
Δημοσιεύσεις: 1041
Εγγραφή: Δευτ 07 Ιουν 2010, 20:15
Τοποθεσία: πλανητης Καξξον Γαλαξιας ΠΑΟΚ

Re: Πρωτάθλημα Basket League 2021-2022

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Παρ 31 Δεκ 2021, 19:58

KalamarGiannis έγραψε:Θέλω Τζαμάλ για δώρο εορτών. (Μέρες τώρα ήθελα να το πω αλλά έλπιζα να πάρουμε κάποιον και να ναι περιττό το σχόλιο)


...από ότι είδα στα video ο Νr. 1 mr. Demetre είναι Τζαμαλοειδές...
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2252
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: Πρωτάθλημα Basket League 2021-2022

Δημοσίευσηαπό palok » Δευτ 03 Ιαν 2022, 08:28

γιατί ο κόνιαρης πού έπαιζε?
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10610
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Πρωτάθλημα Basket League 2021-2022

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 03 Ιαν 2022, 11:26

Ήταν δανεικός από τον γαύρο στον Ιωνικό, μετά υπέγραψε (νομίζω) στον Ιωνικό, τραυματίστηκε και τους τελευταίους μήνες έκανε αποθεραπεία και γυμναστική στην αεχ, όπου και τώρα υπέγραψε επίσημα.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47116
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Πρωτάθλημα Basket League 2021-2022

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 05 Ιαν 2022, 17:24

Καμία αφαίρεση βαθμών δεν θα επιβληθεί στην ΚΑΕ ΑΕχ καθώς ο δικαστής του ΕΣΑΚΕ έκρινε ότι δεν υπάρχει καμία οφειλή στον Μασιούλις, ενώ για τον Λοτζέσκι αποφάσισε ότι δεν ήταν συνεπής στις υποχρεώσεις του.
Δύο «μπελάδες» λιγότερο στην Ένωση, με τους «κιτρινόμαυρους» να δικαιώνονται στις υποθέσεις των δύο πρώην άσων της ομάδας.

Η ΑΕχ ενώπιον του Αθλητικού Δικαστή ισχυρίστηκε πως έχουν διευθευτηθεί τα χρωστούμενα προς τον Ματσιούλις και πως ο Λοτζέσκι δεν τήρησε τις υποχρεώσεις του, δικαιώνοντας την Ένωση.

Το μόνο που απομένει πλέον είναι η επισημοποίηση της απόφασης του Αθλητικού Δικαστή, με τους «κιτρινόμαυρους» να ξεφορτώνονται δύο προβλήματα στην... κούρσα για την αδειοδότηση.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47116
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Πρωτάθλημα Basket League 2021-2022

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 05 Ιαν 2022, 17:52

:lol: :lol: :lol: :lol:


Από τα αζήτητα, αφού έχει “κόψει” το μπάσκετ, και πάλι στα παρκέ. Όπως όλα δείχνουν ο παίκτης που θα ενισχύσει την περιφέρεια της ΑΕx είναι ο Άντι Ράουτινς. Ο 35χρονος Καναδός σούτινγκ γκαρντ (1,93μ.) είναι κοντά σε συμφωνία με την «Ένωση», καθώς έχει να αγωνιστεί ενάμιση χρόνο και τα χαρτιά του βρίσκονται στην Ελλάδα από τη θητεία του στον Παναθηναϊκό στο δεύτερο μισό της σεζόν 2019/2020.


Και τώρα πήρε το μάτι μου ότι ζαχαρώνουν.....τον Moreira!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :opaokara: :opaokara:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47116
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Πρωτάθλημα Basket League 2021-2022

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 05 Ιαν 2022, 18:58

Και ο Elijah οδεύει προς Πάτρα..στον Απόλλωνα.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47116
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Basket League

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες