ΠΑΟΚ-Γριά 72-69 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Basket League και όλων των παραλειπομένων...

MVP

Griffin
2
6%
DiLeo
11
34%
Jankovic
1
3%
Ogbeide
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Jones
5
16%
Καμπερίδης Γ.
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Τολιόπουλος
3
9%
Καμπερίδης Μ.
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Καμαριανός
1
3%
Χριστοδούλου
9
28%
 
Σύνολο ψήφων : 32

Re: ΠΑΟΚ-Γριά 20:00 16/10 ΕΡΤ3

Δημοσίευσηαπό Ιάσονας » Πέμ 14 Οκτ 2021, 16:16

Εγώ δεν θα έκανα αλλαγή ξένου ακόμα.
Αν έπρεπε να κάνω την χειρότερη εικόνα για μένα την έχει ο Καρτερ, αλλά πραγματικά δεν ξέρω αν θα έπαιρνα στη θέση του 4άρι ή τριάρι (μάλλον τριάρι αλλά ίδιου τύπου). Προφανώς και θα μπορούσαμε να βρούμε καλύτερο σέντερ από Ογκμπέιντε αλλά δεν θα έκανε μεγάλη αλλαγή στην συνολική εικόνα.
Αυτό που δεν μου ταιριάζει σαν συνύπαρξη στο ρόστερ είναι το Γιάνκοβιτς ΝτιΛεο γιατί κάνει την ομάδα μονοδιάστατη στους ψηλούς.
Με το που είδαμε το ρόστερ και γνωρίσαμε τον Ντιλέο όλοι πιστέψαμε πως θα έχουμε πρόβλημα στα ριμπάουντ, στην πορεία αποκαλύφθηκε και πρόβλημα στην οργάνωση από Γκρίφιν και Τολιόπουλο, παρόλα αυτά πιστεύω πως όταν θα είμαστε πλήρης, και θελκτικό μπάσκετ θα παίξουμε, και καλή πορεία στην Ελλάδα θα κάνουμε. Πραγματικά πιστεύω πως αυτό που χρειαζόμαστε είναι χρόνος, εντούτοις, ειδικά αυτή την περίοδο, θα βοηθούσε πολύ την ομάδα να εμφανίσει και καμία ζώνη σαν επιλογή όταν δεν της βγαίνει το παιχνίδι αμυντικά.
Ιάσονας
 
Δημοσιεύσεις: 2534
Εγγραφή: Κυρ 20 Δεκ 2015, 12:21

Re: ΠΑΟΚ-Γριά 20:00 16/10 ΕΡΤ3

Δημοσίευσηαπό palok » Πέμ 14 Οκτ 2021, 16:24

μας έχουνε πετάξει τα μάτια έξω όλα τα αμερικάνικα γκαρντ και ταυτόχρονα φτύνουμε αίμα στην επίθεση για να βάλουμε καλάθι τουλάχιστον στις μισές επιθέσεις. Συνεπώς θες γκαρντ (ιδανικά ψηλό) που να σκοτώνει στο 1-1 αλλά και στην άμυνα να είναι κάποιος που δεν τον περνάνε όλο στο πρώτο βήμα. ΠΟιόν θα άλλαζα? Κάρτερ προφανώς αλλά αν με πιέσεις στο λαιμό ακόμα και ντιλίο ή ογκπέιντε (τον νιγηριανό γιατί δεν μπορεί να πληρώνεις ξένο για 2 πόντους-2 rebounds, όχι γιατί δεν πιστεύω οτι μπορεί να προσφέρει).
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: ΠΑΟΚ-Γριά 20:00 16/10 ΕΡΤ3

Δημοσίευσηαπό Ιάσονας » Πέμ 14 Οκτ 2021, 16:53

Και ένα ακόμα σχόλιο για το ρόστερ.
Το μεγαλύτερο λάθος στο recruiting είναι που δεν έμεινε ο Τσαλμπούρης. Και στο μπάσκετ που θέλουμε να παίξουμε ταίριαζε με το σουτ του και το χώρο στην ρακέτα γέμιζε με το ύψος του, και διαφορετικό σέντερ από τον Ογκμπειντε μπορούσαμε να πάρουμε για να ταιριάξει στην ομάδα (τύπου Κρουμπάλι ή ακόμα και Γκαρετ που αναφέρεται συχνά).
Palok μία ερώτηση. Όταν γυρίσει ο Λοβ και με τα χαρακτηριστικά των Καμπερίδη Χριστοδούλου αλλά και Ρούμογλου, περιφερειακά δεν είμαστε καλυμμένοι και αμυντικά και επιθετικά στα γκαρντ?
Ιάσονας
 
Δημοσιεύσεις: 2534
Εγγραφή: Κυρ 20 Δεκ 2015, 12:21

Re: ΠΑΟΚ-Γριά 20:00 16/10 ΕΡΤ3

Δημοσίευσηαπό palok » Πέμ 14 Οκτ 2021, 17:14

θες παικτη στη θέση του τέρνερ. Κάποιον που να δημιουργεί από μόνος του. killer. αυτή είναι η άποψή μου. δε σημαίνει οτι είναι και σωστή (να θυμήσω περύσι οτι γελαγα όταν διάβαζα οτι ο τέρνερ θα βοηθούσε στο 2...).
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: ΠΑΟΚ-Γριά 20:00 16/10 ΕΡΤ3

Δημοσίευσηαπό obanebane » Πέμ 14 Οκτ 2021, 17:34

Εγώ θα έκανα τρεις αλλαγές,αλλά δεν θα τις πω,γιατί θα με πει πάλι αιρετικό,ο Καλαμαργιαννης. :mrgreen:
Πέρα από την πλάκα,η λογική λέει ότι η ομάδα θα στρώσει,αρκεί βέβαια να μην έχουμε και άλλες ατυχίες με τραυματισμούς.
Πήρε κάπου το μάτι μου ότι ο Τολιοπουλος είχε και στα δύο ματς του πρωταθλήματος, αρνητικό ranking,πράγμα που δεν είχε σε κανένα παιχνίδι της καριέρας του. :o
Παραμένει βαριά η φανέλα,όσα κιλά και αν έχει χάσει τα τελευταία 20 χρόνια,δεν είναι εύκολο για νέα παιδιά να παίζουν στον ΠΑΟΚ και να αποδίδουν σύμφωνα με τις δυνατότητες τους.
Γι'αυτό πρέπει να στηρίξουμε,με δύναμη και πάθος αυτή την ομάδα και στο τέλος πιστεύω ότι θα μας το ανταποδώσει
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: ΠΑΟΚ-Γριά 20:00 16/10 ΕΡΤ3

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 14 Οκτ 2021, 19:14

Ο Λυκογιάννης προανήγγειλε ότι θα δούμε περισσότερο τον Μιχάλη Καμπερίδη και έδειξε ικανοποιημένος από τον Καμαριανό..
Επίσης, θα επιστρέψει ο (2ος) αρχηγός μας, Γιώργος Καμπερίδης!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: ΠΑΟΚ-Γριά 20:00 16/10 ΕΡΤ3

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Πέμ 14 Οκτ 2021, 20:14

Ο Love τι εχει τελικα και ποτε επιστρεφει?
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26575
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: ΠΑΟΚ-Γριά 20:00 16/10 ΕΡΤ3

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Πέμ 14 Οκτ 2021, 20:23

palok έγραψε:θες παικτη στη θέση του τέρνερ. Κάποιον που να δημιουργεί από μόνος του. killer. αυτή είναι η άποψή μου. δε σημαίνει οτι είναι και σωστή (να θυμήσω περύσι οτι γελαγα όταν διάβαζα οτι ο τέρνερ θα βοηθούσε στο 2...).
Παροτι λατρεια ο Ελστον στη γρια πρωτο παιχνιδι ηταν άφαντος με 2 ποντους ολους κι ολους και με παραπανω κιλα νομιζω Ειναι νωρις ακομα μαλλον.
Με μας βεβαια θα μιλησει το καρμα και θα ριξει καμια 20ρα με bazzer beater πισω απ το κεντρο
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26575
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: ΠΑΟΚ-Γριά 20:00 16/10 ΕΡΤ3

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Πέμ 14 Οκτ 2021, 23:22

εγώ είδα όνειρο ότι άνοιξαν τα πορτοκαλί σύννεφα και ο θεός του μπάσκετ έπεισε τον Λυκογιάννη να αλλάξει τον Κάρτερ με ένα δαιμόνιο ψηλό άσσο που παίζει και άμυνα και οργανώνει, DJ Κατσιβ-όντουμ τον λέγανε και είχε δάσκαλο στο κολλέγιο τον white chocolate
https://www.youtube.com/watch?v=PfLNJxl ... nel=NBArtv

...πως πείσθηκε να ρθει στον ΠΑΟΚ; του δωσα τα διπλά και του υποσχέθηκα το πρωτάθλημα (πρώτα Ελληνικό και Ευρωπαικό και μετά το NBA)...
που τα βρήκα τα λεφτά; έστειλα επιστολή για έρανο στον Μπέζος και κάνα δυο άλλους από τους πλουσιότερους του κόσμου και ζήτησα μόνο 50.000.000 το χρόνο να κάνω την ομάδα ΠΡΩΤΗ παντού. Στο όνειρο δεν είχαν αντιρρηση και μου τα δώσανε...
μόνο αν αφήσεις τον πρόεδρα και τον τρελο κόουτς στη θέση τους μου παν...
ΟΚ είπα κι εγώ χαρούμενος που δεν θα χάνω χρόνο να ασχολούμαι και όλα θα πηγαίνουν ρολόι...
'Βέβαια μετά χρειάστηκα και πολλές θέσεις εργασίας για να στελεχώσω τα γραφεία, και πήγα κι έκανα του κεφαλιού μου: ζήτησα να ρθουν με καλό μισθό τύποι που γουστάρω,
Κόρφα, Μπουντούρη, Φερεντίνο κλπ.
Στο τέλος ήθελα και μια μοντέλα για τις δημόσιες σχέσεις -σαν εκείνη που είχε ο Δρόσος τότε, αλλά δεν βρήκα κάτι αξιόλογο και πήρα την Ελεονώρα που κανε και γυμνισμό στη Σαντορίνη κι είναι και σοφιστικέ γκόμενα...
τώρα μένει να βάλω ένα τρελό ΠΑΟΚι βοηθό του άμοιρου του Σήφη που τα τρέχει όλα μόνος του και του πέσαν τα μισά τα μαλλιά...
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2230
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: ΠΑΟΚ-Γριά 20:00 16/10 ΕΡΤ3

Δημοσίευσηαπό obanebane » Παρ 15 Οκτ 2021, 11:35

kataramenos5 έγραψε:
palok έγραψε:θες παικτη στη θέση του τέρνερ. Κάποιον που να δημιουργεί από μόνος του. killer. αυτή είναι η άποψή μου. δε σημαίνει οτι είναι και σωστή (να θυμήσω περύσι οτι γελαγα όταν διάβαζα οτι ο τέρνερ θα βοηθούσε στο 2...).
Παροτι λατρεια ο Ελστον στη γρια πρωτο παιχνιδι ηταν άφαντος με 2 ποντους ολους κι ολους και με παραπανω κιλα νομιζω Ειναι νωρις ακομα μαλλον.
Με μας βεβαια θα μιλησει το καρμα και θα ριξει καμια 20ρα με bazzer beater πισω απ το κεντρο



Ποιο κάρμα, πάλι τα καρματα αρχίσατε; :mrgreen:
Δεδομένο είναι οτι θα παίξει καλά ο χοντρός, πρώτον για να αποδείξει ότι κακώς τον διώξαμε, δεύτερον γιατί ξέρει το γήπεδο και τρίτον γιατί είναι παιχταράς.
Ο Μπισεσβαρ του μπάσκετ είναι. :opaokara:
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: ΠΑΟΚ-Γριά 20:00 16/10 ΕΡΤ3

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Παρ 15 Οκτ 2021, 14:39

Ειμαστε του καρματος κυριε..


ΥΓ Τι θες να πω δλδ, οτι θα φανει τι μλκια καναμε? Απαπα
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26575
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: ΠΑΟΚ-Γριά 20:00 16/10 ΕΡΤ3

Δημοσίευσηαπό montekristo » Παρ 15 Οκτ 2021, 20:36

Νικη εστω και στον ποντο για πολλους λογους αλλα κυριοτερα για να ανεβει κι η ψυχολογια μας.-

ΠΑΜΕ ΡΕ ΠΑΟΚΑΡΑ!
#FREEΠΟΡΚΥ-5
montekristo
 
Δημοσιεύσεις: 3990
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 16:33

Re: ΠΑΟΚ-Γριά 20:00 16/10 ΕΡΤ3

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Σάβ 16 Οκτ 2021, 09:15

ΠΑΜΕ ΠΑΟΚΑΡΑ
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26575
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: ΠΑΟΚ-Γριά 20:00 16/10 ΕΡΤ3

Δημοσίευσηαπό buffalobill4 » Σάβ 16 Οκτ 2021, 10:17

Η ομάδα είναι εντελώς καινούρια πάλι και όπως και πέρσι στην αρχή δεν μπορεί με τίποτα να παίξει άμυνα. Πέρσι ο λύκος την έστρωσε. Τώρα φέτος θα δούμε. Προς το παρόν πάντως το πρόβλημα μας πάλι δεν είναι η επίθεση αλλά η άμυνα που δεν μπορούμε με τίποτα να κόψουμε πόντους και να πάρουμε ψυχολογια.
Προσέχουμε τα λόγια μας στη δημοκρατία
Επαιτεία στα πεζοδρόμια και φιλανθρωπία
Άβαταρ μέλους
buffalobill4
 
Δημοσιεύσεις: 7237
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:37

Re: ΠΑΟΚ-Γριά 20:00 16/10 ΕΡΤ3

Δημοσίευσηαπό BlackMagicPAOK » Σάβ 16 Οκτ 2021, 11:26

Νικήστε γιατί χανόμαστε...
Τελικα πιστεύω ότι ο κόουτς επίτηδες παίρνει σέντερ περιορισμένη δυνατοτήτων. Το στυλ είναι περιφερειακά σουτ, 3ποντα και οι ψηλοί απλώς να μαζεύουν τα ριμπάουντ. Οι ψηλοί δεν θα πάρουν πάνω από.. 10% των επιθέσεων. Τα 4αρια παίζουν σαν 3αρια και όλα στηρίζονται στην περιφέρεια.
" Oλα ειναι δρομος "
Άβαταρ μέλους
BlackMagicPAOK
 
Δημοσιεύσεις: 3619
Εγγραφή: Δευτ 23 Φεβ 2015, 21:53
Τοποθεσία: Γιάννενα

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Basket League

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης