13. Lucas Taylor Maia Reis

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 13. Lucas Taylor Maia Reis

Δημοσίευσηαπό τσιριγωτης » Σάβ 02 Οκτ 2021, 07:54

Να στηρίξεις, αλλά μην κάνουμε ότι δεν βλέπουμε. Νέος παίχτης 28 χρόνων με περιθώρια βελτίωσης; ;
Άβαταρ μέλους
τσιριγωτης
 
Δημοσιεύσεις: 3326
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:47

Re: 13. Lucas Taylor Maia Reis

Δημοσίευσηαπό Totem_pk » Σάβ 02 Οκτ 2021, 08:16

Βλεπουμε αλλα ουτε το παιδι φταιει σε τιποτα ουτε ειναι ο απολυτα χειροτερος. Απλα λιγο μπαστα στην κριτικη. Ολοι ξερουμε τι γινεται. Και δεν ειναι και κακος.
Totem_pk
 
Δημοσιεύσεις: 7567
Εγγραφή: Τετ 21 Αύγ 2019, 10:59

Re: 13. Lucas Taylor Maia Reis

Δημοσίευσηαπό AntreasG4 » Σάβ 02 Οκτ 2021, 09:24

επιθετικα οι σεντρες του ειναι μισο γκολ αλλα υστερει αμυντικα. Νομιζω θα πρεπει να ξεκινα με μικρομεσαιους αλλα με πιο δυνατες ομαδες ισως καλυτερα ο ροντριγκο
AntreasG4
 
Δημοσιεύσεις: 764
Εγγραφή: Δευτ 03 Φεβ 2020, 02:52

Re: 13. Lucas Taylor Maia Reis

Δημοσίευσηαπό Totem_pk » Σάβ 02 Οκτ 2021, 11:11

Μια χαρά τα λες. Το περίεργο είναι ότι με Χάρτινη και απέναντι στον καλό τους παίκτη ο προπονητής επέλεξε να βάλει αυτόν αντί του Ροντριγκο. Και πήγε και μια χαρά και έσωσε και ένα γκολ. Τι να πω.
Εντωμεταξύ ο Ροντριγκο είναι αξιοπρεπής και αυτός. Και αυτόν τον έχουμε σκίσει στην κριτική. Αλλά όταν παίζει σταθερός είναι.

Και εντάξει βέβαια δεν είναι κανείς από τους δυο ούτε Ματος (που αμυντικά είχε τα θεματάκια του αλλά ήταν τόση η ποιότητα του μπροστά που το ισοσκέλιζε γιατί όλοι φοβόταν να ανοιχτούνε ) ούτε Αρχηγός στα καλα του.
Θεωρώ κριμα και άδικο για τα παιδια αυτά να τα συγκρίνουμε με αυτά τα τέρατα. Και δεν φταίνε που βρέθηκαν σε εμας.
Totem_pk
 
Δημοσιεύσεις: 7567
Εγγραφή: Τετ 21 Αύγ 2019, 10:59

Re: 13. Lucas Taylor Maia Reis

Δημοσίευσηαπό invincible » Σάβ 02 Οκτ 2021, 11:16

markos4 έγραψε:
invincible έγραψε:Εγώ ξέρω ότι κάποιοι εδώ μέσα είναι τόσο κολλημένοι που αν τον Taylor τον έλεγαν Michelin ή Kenny Lala θα ήταν ευτυχισμένοι. Τους πειράζει η αξία και το βιογραφικό στο transfermarkt πιο πολύ παρά ο παίχτης. Θέλουν με το έτσι με το θέλω τον παίχτη να τον βγάλουν παλτό γιατί δεν έχει ακριβό συμβόλαιο και γιατί δεν έδωσε πολλά λεφτά ο Σαββίδης .

Είναι ζήτημα χρόνου να γονατίσουν και να φιλήσουν δαχτυλίδι Taylor . Είδη έχει τις πιο εντυπωσιακές ασιστς από δεξί μπακ στο πρωτάθλημα στην Ευρώπη. Ο εξευτελισμός μερικών εδώ μέσα και η κολοτούμπα για παίχτες είναι ζήτημα χρόνου να συμβεί ξανά και ξανά και ξανά. Είναι μία συνήθεια στο DNA και στο MRNA κάποιον εδώ μέσα.

Διάβασα 2-3 φορές αυτό που έγραψες γιατι λέω κάτι λάθος διαβασα κάτι λάθος καταλαβα.. Και ειλικρινά στεναχωρεθηκα που υπάρχουν κάτι άνθρωποι σαν και εσένα με τόσο μίσος στην ζωή τους.. Και όλα αυτά για έναν ποδοσφαιριστη που αμείβεται αδρά.. Κριμα


χαχαχαχαχα ρε φίλε όχι 2-3 φορές , 40 φορές να το διαβάσεις δεν θα το καταλάβεις γιατί δεν απευθύνεται σε εσένα αλλά σε συγκεκριμένους φίλους που έχουμε ένα χιούμορ μεταξύ μας και κάποιες συγκεκριμένες εκφράσεις που τις διαβάζουν αυτοί και κάνουν κοιλιακούς από το γέλιο. Μην στεναχωριέσαι άδικα για ζωές άλλων που δεν ξέρεις εδώ μέσα. ότι δεν το καταλαβαίνεις με την πρώτη φορά ανάγνωση προσπέρνα το. Είναι γραπτός λόγος δεν θα τα πιάνεις όλα και είναι φορουμ οπαδικό. Δεν γράφουμε άρθρα στην daily telegraph . Κάνουμε και μεταξύ μας κάπου κάπου κάποιοι και καζούρα. Προφανώς δεν την ξέρεις γιατί ούτε εγώ σε ξέρω γιατί δεν θυμάμαι να σε έχω διαβάσει άλλη φορά έχει και χιλιάδες μέλη εδώ μέσα. Εσύ μην στεναχωριέσαι με ποδοσφαιριστή που αμείβεται. Ο συγκεκριμένος όχι αδρα σε σχέση με άλλους και σίγουρα καλύτερος από τον Φεραρι που θέλανε να σου φέρουνε και μπορεί να έρθει και του χρόνου
Άβαταρ μέλους
invincible
 
Δημοσιεύσεις: 3145
Εγγραφή: Δευτ 03 Ιουν 2019, 15:12

Re: 13. Lucas Taylor Maia Reis

Δημοσίευσηαπό DamoN » Σάβ 02 Οκτ 2021, 12:56

Στην αρχή τον είδα και τρόμαξα αλήθεια.
Σε προδιαθέτει αρνητικά το σουλούπι του και τα μούτρα του ….
Όσο περνάει ο καιρός μου αρέσει . Αν και δεν τον εμπιστεύομαι καθόλου…
Ο Ματος πχ είχε ματς που μπορεί να έπαιζε χειρότερα αλλά όταν ακουμπούσε την μπάλα, ανυπομονούσα για το καλύτερο.
Αυτός όταν παίρνει μπάλα (όπως και ο εσιτι) σφίγγεται το στομάχι μου και όταν κάνει κάτι καλό με κάνει και χαίρομαι.
Τι να πω….
DamoN
 
Δημοσιεύσεις: 3629
Εγγραφή: Σάβ 07 Αύγ 2010, 11:54

Re: 13. Lucas Taylor Maia Reis

Δημοσίευσηαπό vs40 » Σάβ 02 Οκτ 2021, 13:10

Για μένα έκανε μακράν το καλύτερό του παιχνίδι. Ο παίκτης είναι αυτός που είναι και δεν ήρθε μόνος του στον ΠΑΟΚ. Για μένα επιθετικά είναι καλός, όμως αμυντικά είναι κίνδυνος θάνατος. Δε ξέρει να πηδάει για κλεφαλιές, να παίρνει θέσεις πριν πηδήξει και ένας μπακ πρέπει να έχει μια ικανότητα αμυντικά και όχι μόνο επιθετικά. Το παλικάρι παίζει και ματώνει τη φανέλα και μπράβο του. Τώρα αν κάνει για το επίπεδο του ΠΑΟΚ, για βασικός, ας το κρίνουν οι ειδικοί. Αν καταφέρει και βελτιωθεί αμυντικά, σίγουρα θα με κάνει να νιώθω άνετα και για αρχή θα ήταν καλό να μειώσει κάποια ρίσκα, κάποιες πάσες που όταν βγάζουν τους αντιπάλους μας σε αντεπίθεση είναι μισό γκολ.
Άβαταρ μέλους
vs40
 
Δημοσιεύσεις: 5282
Εγγραφή: Τετ 13 Αύγ 2008, 00:07

Re: 13. Lucas Taylor Maia Reis

Δημοσίευσηαπό Moz » Κυρ 17 Οκτ 2021, 16:58

Φατίχ Ακιέλ θα λέμε και θα κλαίμε...
Δεν έχω δει πιο καθυστερημένο-ερασιτέχνη-καμπούρη παίκτη στον ΠΑΟΚ.
Έχω λέγετε...
Άβαταρ μέλους
Moz
 
Δημοσιεύσεις: 445
Εγγραφή: Δευτ 29 Σεπ 2008, 12:20

Re: 13. Lucas Taylor Maia Reis

Δημοσίευσηαπό john4serres » Κυρ 17 Οκτ 2021, 17:05

Έκανε ένα κλέψιμο ψηλά και νόμιζα κάτι έκανε γενικά. Τέτοιος βλάκας είμαι.
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29936
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: 13. Lucas Taylor Maia Reis

Δημοσίευσηαπό Мир » Κυρ 17 Οκτ 2021, 17:17

Στο 1ο με επιθετικη αμυνα στο κετρο δεν εχασε φαση αμυντικα και τριβαμε τα ματια μας.

Στο 2ο που στοχοποιηθηκε και σε αμυνα στο δικο μας 4το του γηπεδο χαρησε 2 γκολ στο Βολο.

Θελει δανεισμο και μεταγραφη(ες) το Ιανουαριο στα δεξια.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Άβαταρ μέλους
Мир
 
Δημοσιεύσεις: 6427
Εγγραφή: Τετ 16 Ιούλ 2014, 23:44
Τοποθεσία: London

Re: 13. Lucas Taylor Maia Reis

Δημοσίευσηαπό Miles » Κυρ 17 Οκτ 2021, 17:18

Και μόνο που σ' έκανε αλλαγή ο προπονητής σου, ενώ φυσικά δεν ήταν στο πρόγραμμα, τα λέει όλα.
Miles
 
Δημοσιεύσεις: 5123
Εγγραφή: Δευτ 21 Δεκ 2020, 20:17

Re: 13. Lucas Taylor Maia Reis

Δημοσίευσηαπό Norte » Κυρ 17 Οκτ 2021, 17:24

σε καθε παιχνιδι δειχνει γιατι στα 26 του επαιζε σε μια μικρομεσαια ουκρανικη ομαδα
οπως και ο πασχαλακης που μεχρι τα 28 του επαιζε στον πας
οπως και σβαμπ με τον μουργκ που δεν βγηκαν ποτε απο την αυστρια πηγαινοντας στην γερμανια
δεν ανακαλυψαμε ξαφνικα κρυμενα διαμαντια τυπου βαρντι που κανενας δεν καταφερε μεχρι τοτε να εντωπισει...
ο τευλορ δεν θα επρεπε ποτε να αποκτηθει και ειναι μια απο τις πιο αστοχες μεταγραφες που καναμε ποτε
Τελευταία επεξεργασία από Norte και Κυρ 17 Οκτ 2021, 17:32, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
Norte
 
Δημοσιεύσεις: 1558
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιουν 2020, 17:07
Τοποθεσία: Τιχουάνα

Re: 13. Lucas Taylor Maia Reis

Δημοσίευσηαπό AntreasG4 » Κυρ 17 Οκτ 2021, 17:26

τα περισσοτερα γκολ τα δεχομαστε απο αυτον οποτε παιζει, αυτη ειναι η αληθεια. Πιο πολυ δεξι χαφ ειναι η θεση του παρα μπακ
AntreasG4
 
Δημοσιεύσεις: 764
Εγγραφή: Δευτ 03 Φεβ 2020, 02:52

Re: 13. Lucas Taylor Maia Reis

Δημοσίευσηαπό Sera4 » Κυρ 17 Οκτ 2021, 17:26

Αυτό το ερασιτεχνικό παιχτακι θα το γλεντήσει όλη η σούπερ λιγκ μέχρι το τέλος της χρονιάς. Τέτοιες αμυντικές αντιδράσεις δεν θα είχε ούτε ο ακπομ αν αναγκαζοταν να γυρίσει δεξί μπακ. Μαζί με τον Βαρελα ουσιαστικά δώρισαν όλο το παιχνίδι στο Βόλο.
Αν δεν αγωνίζεσαι γι αυτά που πιστεύεις, μην κλαις γι αυτά που σου στερούν...
Άβαταρ μέλους
Sera4
 
Δημοσιεύσεις: 13638
Εγγραφή: Τετ 06 Αύγ 2008, 15:43

Re: 13. Lucas Taylor Maia Reis

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Κυρ 17 Οκτ 2021, 17:33

Αυτός που ενέκρινε τη μεταγραφή κανονικά θα έπρεπε να βρίσκεται σπίτι του.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90100
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες