Razvan Lucescu

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: Razvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό Doomlord4 » Τετ 08 Δεκ 2021, 17:19

Χμμμ.Εξυπνατζής....Μάλιστα


Κοίταξε να δεις.
Πάντα είναι καλό να βρίσκουμε κοινά σημεία και πράγματα που συμφωνούμε για το καλό της συζήτησης.
Το μόνο σίγουρο είναι πως ένας από τους δυο μας είναι βλάκας, 100%.
Νομίζω πως δεν μπορείς να διαφωνήσεις σε αυτό.

Και το πιο πιθανό είναι να είμαι εγώ, αφού σου είπα καληνύχτα και το συνεχίζω.
Καληνύχτα.
Τελευταία επεξεργασία από Doomlord4 και Τετ 08 Δεκ 2021, 17:25, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
--------------------------------------------------------------
Ο αποκλεισμός είναι πισωγύρισμα και έτσι θέλω να τον αντιμετωπίσετε όλοι.
Δεν θέλω να νιώθει κανένας χαρούμενος που θα παίζουμε ένα παιχνίδι την εβδομάδα.
---------------------------------------------------------------

Ιβάν Σαββίδης.
Άβαταρ μέλους
Doomlord4
 
Δημοσιεύσεις: 7531
Εγγραφή: Σάβ 01 Νοέμ 2008, 01:45
Τοποθεσία: Thessaloniki

Re: Razvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό Andrew R » Τετ 08 Δεκ 2021, 17:20

Ρε φίλε γιλιοπουλε, ο ντουμ έχει εκτεταμένα αναφερθεί στις λεπτομέρειες. Έχει γράψει ο άνθρωπος ολόκληρα κατέβατα για το πόσο πχ κομβικό ματς ήταν ο αγώνας με την βιντι μερικά χρόνια πριν . Φυσικά και χρειάζεται οργάνωση και όλα αυτά που γράφεις αλλά ο ΠΑΟΚ μας δυστυχώς έχει υστερήσει ακόμα κι σε πιο απλά πράγματα . Ανέτρεξε στο κατάλληλο τοπικ κι θα δεις ότι διαφορετικά ευρωπαϊκά αποτελέσματα θα μας είχαν απομακρύνει πάρα πολύ από μια σειρά αντιπάλων όπως πχ ο Άγιαξ.
Andrew R
 
Δημοσιεύσεις: 2187
Εγγραφή: Κυρ 21 Δεκ 2014, 23:31

Re: Razvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό giliopoulos » Τετ 08 Δεκ 2021, 17:25

Andrew R έγραψε:Ρε φίλε γιλιοπουλε, ο ντουμ έχει εκτεταμένα αναφερθεί στις λεπτομέρειες. Έχει γράψει ο άνθρωπος ολόκληρα κατέβατα για το πόσο πχ κομβικό ματς ήταν ο αγώνας με την βιντι μερικά χρόνια πριν . Φυσικά και χρειάζεται οργάνωση και όλα αυτά που γράφεις αλλά ο ΠΑΟΚ μας δυστυχώς έχει υστερήσει ακόμα κι σε πιο απλά πράγματα . Ανέτρεξε στο κατάλληλο τοπικ κι θα δεις ότι διαφορετικά ευρωπαϊκά αποτελέσματα θα μας είχαν απομακρύνει πάρα πολύ από μια σειρά αντιπάλων όπως πχ ο Άγιαξ.


Δηλαδη ρε φιλε τον ντουμ περιμενα να μου πει ποσο σημαντικα ηταν αυτα τα ματς? Ημαρτον κυριε..
Δηλαδη τον ντουμ περιμεναμε να μας πει οτι ο αποκλεισμος απο την εστερσουντ και την σλοβαν μας κοστισαν ολοκληρες χρονιες λογω οικονομικης ζημιας και βαθμολογικες στην ευρωπη?
Ελεος αν υπαρχουν καποιοι φελλοι που λενε δεν μας απασχολει η Ευρωπη ε ειναι φελλοι τι να κανουμε, δεν λεει και κατι καινουργιο ο ντουμ, εχουν γραφτει απειρες λεξεις και αρθρα εδω μεσα για την καταστροφικη πορεια μας στην Ευρωπη τα τελευταια χρονια.
giliopoulos
 
Δημοσιεύσεις: 2089
Εγγραφή: Τρί 24 Δεκ 2013, 18:06

Re: Razvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό Andrew R » Τετ 08 Δεκ 2021, 17:32

Όχι φίλε ΕΛΑΧΙΣΤΟΙ γνωρίζαμε, βάζω κι τον εαυτό μου μέσα, την σημασία του αγώνα με την βιντι κι πόσο καθοριστικό λόγο έπαιξε στις κληρώσεις που είχαμε μετά. Αλλο η γενική εικόνα κι άλλο η λεπτομέρεια που κάνει κι την διαφορά!
Andrew R
 
Δημοσιεύσεις: 2187
Εγγραφή: Κυρ 21 Δεκ 2014, 23:31

Re: Razvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό giliopoulos » Τετ 08 Δεκ 2021, 17:36

Andrew R έγραψε:Όχι φίλε ΕΛΑΧΙΣΤΟΙ γνωρίζαμε, βάζω κι τον εαυτό μου μέσα, την σημασία του αγώνα με την βιντι κι πόσο καθοριστικό λόγο έπαιξε στις κληρώσεις που είχαμε μετά. Αλλο η γενική εικόνα κι άλλο η λεπτομέρεια που κάνει κι την διαφορά!


Αλλα λογια να αγαπιομαστε ειναι αυτα ρε φιλε, σιγα τα ωα και σιγα την διανοια τον ντουμ που ηξερε και την σημασια της βιντι..
Το θεμα ειναι τι κανεις απο εδω και περα.
giliopoulos
 
Δημοσιεύσεις: 2089
Εγγραφή: Τρί 24 Δεκ 2013, 18:06

Re: Razvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό 15_50 » Τετ 08 Δεκ 2021, 17:53

Αυτό που δεν καταλαβαίνουν πολλοί, είναι πως οι πιθανοί αντίπαλοι του ΠΑΟΚ σε κάθε διοργάνωση που συμμετέχει, εξαρτώνται από τον συνδιασμό του συνόλου των αποτελεσμάτων τόσο της ομάδας, όσο και όλων των ομάδων της χώρας την τελευταία 5ετία.

Αυτό επίσης που δεν καταλαβαίνουν πολλοί, είναι πως η οικονομική αυτάρκεια, σου δίνει την δυνατότητα,να εκμεταλλευτείς τα οποία έσοδα από ευρωπαϊκές διοργανώσεις ούτως ώστε να γιγαντωθεί η ομάδα.

Δεν είναι βιώσιμο ένα μοντέλο όπως αυτό του ΠΑΟΚ, γιατί τα έσοδα από τις ευρωπαϊκές διοργανώσεις δεν είναι δεδομένα και ως εκ τούτου δεν έχει νόημα ο ιδιοκτήτης να βάζει λεφτά από την τσέπη του κάθε χρόνο σε μια τρύπα χωρίς πάτο, μόνο και μόνο για να καυλαντίζουμε εμείς.

Πρώτα στέκεσαι καλά στα πόδια σου, μετά διεκδικείς το καλύτερο δυνατό πλασάρισμα στην εγχώρια διοργάνωση, μετά διεκδικείς την είσοδο σου στην ευρωπαϊκή διοργάνωση, μετά διεκδικείς το καλύτερο δυνατό πλασάρισμα σ' αυτή, κατόπιν όλων των παραπάνω υπολογίζεις έσοδα και έξοδα, αν είσαι μείον πρέπει να δεις τις προοπτικές της επόμενης χρονιάς και αν αξίζει να ρισκάρεις περαιτέρω με αγορές ή διατήρηση συμβολαίων, αν όχι, πουλάς (εδώ παίζει τεράστιο ρόλο η αυτάρκεια) ή ξεφορτώνεσαι συμβόλαια.

Το κόβω εδώ γιατί γίνεται κουραστικό...

Υ.Γ. Doom μην εκνευρίζεσαι...
15_50
 
Δημοσιεύσεις: 1409
Εγγραφή: Παρ 29 Ιαν 2021, 19:47

Re: Razvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό Doomlord4 » Τετ 08 Δεκ 2021, 17:57

Ρε παιδιά
Ρε παιδιά
Ρε παιδιά

Μην ασχολείστε,αφήστε τον άνθρωπο


Διαβάζουμε τα γραπτά κάποιου και βγάζουμε συμπεράσματα
Γραμμένα είναι όλα



Η κουβέντα ξεκίνησε από την Αυτάρκεια



Το συγκεκριμένο μέλος έγραψε τι σημαίνει για αυτόν Αυτάρκεια στην σελίδα 226

Έγραψε 4-5 φορές τι σημαίνει αυτάρκεια για αυτόν(καμία αναφορά για ευρωπαϊκά έσοδα)

Εγώ έγραψα τι σημαίνει αυτάρκεια για εμένα (C.L)



To μέλος απάντησε

"Δεν ισχυει ρε φιλε αυτο, η οργανωση σου ειναι ανεξαρτητη απο αυτο"


και ακολουθεί το

"Βρε εξυπνατζη τι ακριβως λες που ειναι τοσο πρωτοτυπο και δεν το ξερουμε οι υπολοιποι."



Δηλαδή εγώ γράφω πως νο1 θέμα αυτάρκειας είναι τα έσοδα του c.l (που δεν θα είναι 30 εκ για εμάς,αλλά δε βαριέσαι,όλοι το ξέρουν αυτό) αφού ΔΕΝ είσαι Άγιαξ για να πουλάς παίκτες 10 εκ κάθε χρόνο
Το μέλος διαφωνεί και θεωρεί ανεξάρτητη και νο1 την...οργάνωση

Και μετά με χαρακτηρίζει, λέγοντας πως αυτό είναι κάτι που το ξέρουν όλοι

Αυτό που δεν ανέφερε και διαφώνησε εξ αρχής

Και εσείς θέλετε να του χωρέσετε "νόημα" 400 σελίδων σε 4 σειρές (νόημα....αρλούμπες,όχι νόημα)



Καληνύχτα σε όλους μας....
--------------------------------------------------------------
Ο αποκλεισμός είναι πισωγύρισμα και έτσι θέλω να τον αντιμετωπίσετε όλοι.
Δεν θέλω να νιώθει κανένας χαρούμενος που θα παίζουμε ένα παιχνίδι την εβδομάδα.
---------------------------------------------------------------

Ιβάν Σαββίδης.
Άβαταρ μέλους
Doomlord4
 
Δημοσιεύσεις: 7531
Εγγραφή: Σάβ 01 Νοέμ 2008, 01:45
Τοποθεσία: Thessaloniki

Re: Razvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό giliopoulos » Τετ 08 Δεκ 2021, 18:08

Οχι αυτο που λες ειναι ΜΠΑΡΟΥΦΑ.

Για να μπεις τσλ πρεπει ολα αυτα να εχουν ΠΡΟΥΠΑΡΞΕΙ. Δηλαδη ειναι ο ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ ΣΤΟΧΟΣ οχι Ο ΠΡΩΤΟΣ.

Πρωτα κανεις σοβαρη ομαδα, δευτερον κανεις αγωνα να παρεις το πρωταθλημα απο γαυρο τριτον μπαινεις ομιλους.

ΕΠΙΣΗΣ> Το να μπεις τσλ ΜΙΑ ΦΟΡΑ δεν σε εξασφαλιζει ΤΙΠΟΤΑ. ΤΙΠΟΤΑ απολυτως.
Μπορει τα αυτακια σου να ακουν ωραια τα 30 μυρια.. αλλα 30 μυρια τι ωραια φευγουν σε χατσεριδηδες και κατουρηδες αν δεν εχεις σοβαρο πλανο και διοικηση..
Μπηκε και η κουλα ομιλους μετα το κλεμμενο. Τι εκανε? Μια τρουπα..
Και απειρα παραδειγματα υπαρχουν..

Στατους αλλαζεις ΜΟΝΟ ΜΕ σοβαρη οργανωση, πλανο, ποδοσφαιρανθρωπους.. Οχι με μια τυχαια εισοδο στους ομιλους που θα καταληξει σε μαυρη τρυπα.
giliopoulos
 
Δημοσιεύσεις: 2089
Εγγραφή: Τρί 24 Δεκ 2013, 18:06

Re: Razvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό Doomlord4 » Τετ 08 Δεκ 2021, 18:17

giliopoulos έγραψε:Οχι αυτο που λες ειναι ΜΠΑΡΟΥΦΑ.

Για να μπεις τσλ πρεπει ολα αυτα να εχουν ΠΡΟΥΠΑΡΞΕΙ. Δηλαδη ειναι ο ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ ΣΤΟΧΟΣ οχι Ο ΠΡΩΤΟΣ.

Πρωτα κανεις σοβαρη ομαδα, δευτερον κανεις αγωνα να παρεις το πρωταθλημα απο γαυρο τριτον μπαινεις ομιλους.

ΕΠΙΣΗΣ> Το να μπεις τσλ ΜΙΑ ΦΟΡΑ δεν σε εξασφαλιζει ΤΙΠΟΤΑ. ΤΙΠΟΤΑ απολυτως.
Μπορει τα αυτακια σου να ακουν ωραια τα 30 μυρια.. αλλα 30 μυρια τι ωραια φευγουν σε χατσεριδηδες και κατουρηδες αν δεν εχεις σοβαρο πλανο και διοικηση..
Μπηκε και η κουλα ομιλους μετα το κλεμμενο. Τι εκανε? Μια τρουπα..
Και απειρα παραδειγματα υπαρχουν..

Στατους αλλαζεις ΜΟΝΟ ΜΕ σοβαρη οργανωση, πλανο, ποδοσφαιρανθρωπους.. Οχι με μια τυχαια εισοδο στους ομιλους που θα καταληξει σε μαυρη τρυπα.


Κοίτα,επειδή έχεις γαμηθεί στους χαρακτηρισμούς,θα σου πω ένα μυστικό που δεν μπορείς να το ξέρεις
Είσαι μεγάλος βλάκας,μόνο απ τον τρόπο που γράφεις,πέρα από το αν είναι αποδεδειγμένα μπαρούφες ή όχι
Όλες οι βλακείες που γράφεις επανω εχουν γραφτεί πολλές φορές
Απλοϊκά πράγματα γράφεις μεγάλε
--------------------------------------------------------------
Ο αποκλεισμός είναι πισωγύρισμα και έτσι θέλω να τον αντιμετωπίσετε όλοι.
Δεν θέλω να νιώθει κανένας χαρούμενος που θα παίζουμε ένα παιχνίδι την εβδομάδα.
---------------------------------------------------------------

Ιβάν Σαββίδης.
Άβαταρ μέλους
Doomlord4
 
Δημοσιεύσεις: 7531
Εγγραφή: Σάβ 01 Νοέμ 2008, 01:45
Τοποθεσία: Thessaloniki

Re: Razvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό giliopoulos » Τετ 08 Δεκ 2021, 18:22

Doomlord4 έγραψε:
giliopoulos έγραψε:Οχι αυτο που λες ειναι ΜΠΑΡΟΥΦΑ.

Για να μπεις τσλ πρεπει ολα αυτα να εχουν ΠΡΟΥΠΑΡΞΕΙ. Δηλαδη ειναι ο ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ ΣΤΟΧΟΣ οχι Ο ΠΡΩΤΟΣ.

Πρωτα κανεις σοβαρη ομαδα, δευτερον κανεις αγωνα να παρεις το πρωταθλημα απο γαυρο τριτον μπαινεις ομιλους.

ΕΠΙΣΗΣ> Το να μπεις τσλ ΜΙΑ ΦΟΡΑ δεν σε εξασφαλιζει ΤΙΠΟΤΑ. ΤΙΠΟΤΑ απολυτως.
Μπορει τα αυτακια σου να ακουν ωραια τα 30 μυρια.. αλλα 30 μυρια τι ωραια φευγουν σε χατσεριδηδες και κατουρηδες αν δεν εχεις σοβαρο πλανο και διοικηση..
Μπηκε και η κουλα ομιλους μετα το κλεμμενο. Τι εκανε? Μια τρουπα..
Και απειρα παραδειγματα υπαρχουν..

Στατους αλλαζεις ΜΟΝΟ ΜΕ σοβαρη οργανωση, πλανο, ποδοσφαιρανθρωπους.. Οχι με μια τυχαια εισοδο στους ομιλους που θα καταληξει σε μαυρη τρυπα.


Κοίτα,επειδή έχεις γαμηθεί στους χαρακτηρισμούς,θα σου πω ένα μυστικό που δεν μπορείς να το ξέρεις
Είσαι μεγάλος βλάκας,μόνο απ τον τρόπο που γράφεις,πέρα από το αν είναι αποδεδειγμένα μπαρούφες ή όχι
Όλες οι βλακείες που γράφεις επανω εχουν γραφτεί πολλές φορές
Απλοϊκά πράγματα γράφεις μεγάλε


Μα εισαι φελλος??
Εσυ γραφεις γελοια πραγματα 1ης δημοτικου.. Καθομαι και συννεριζομαι τον φελλο.
Εξηγησε μας πρωτα πως θα παρεις πρωταθλημα φελλε και ασε τα τσλ, γιατι για να φτασεις στο τσλ πρεπει να παρεις πρωταθλημα
giliopoulos
 
Δημοσιεύσεις: 2089
Εγγραφή: Τρί 24 Δεκ 2013, 18:06

Re: Razvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό GiorgosAtha » Τετ 08 Δεκ 2021, 18:31

Εικόνα
ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΑΘΗΝΑ... ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΝΤΟΥ!
Άβαταρ μέλους
GiorgosAtha
 
Δημοσιεύσεις: 3687
Εγγραφή: Δευτ 23 Δεκ 2013, 14:44
Τοποθεσία: Βύρωνας, Αθήνα

Re: Razvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό Doomlord4 » Τετ 08 Δεκ 2021, 18:31

Οχι μεγαλε,εχεις δίκιο σε ολα


Μεχρι τελειας
--------------------------------------------------------------
Ο αποκλεισμός είναι πισωγύρισμα και έτσι θέλω να τον αντιμετωπίσετε όλοι.
Δεν θέλω να νιώθει κανένας χαρούμενος που θα παίζουμε ένα παιχνίδι την εβδομάδα.
---------------------------------------------------------------

Ιβάν Σαββίδης.
Άβαταρ μέλους
Doomlord4
 
Δημοσιεύσεις: 7531
Εγγραφή: Σάβ 01 Νοέμ 2008, 01:45
Τοποθεσία: Thessaloniki

Re: Razvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό alexgarcia6 » Τετ 08 Δεκ 2021, 18:32

Μπηκα να διαβασω για Λουτσεσκου και εφυγα διερωτωμενος ποσο σημαντικο ειναι το τσουλου
Bizim Π.Α.Ο.Κ
Άβαταρ μέλους
alexgarcia6
 
Δημοσιεύσεις: 2018
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2021, 18:08

Re: Razvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό Alkatraz-4b » Τετ 08 Δεκ 2021, 18:32

Φιλοι μου με το συμπαθειο
Εγω που σας διαβαζω,σαν τριτος,βλεπω οτι και οι δυο εχετε δικιο-ο καθενας απ την μερια του
Δεν υπαρχει λογος να μαλωνετε και να λεει ο ενας τον αλλο βλακα
Γιατι απλα και οι δυο εχετε δικιο σ αυτα που περιγραφετε
Άβαταρ μέλους
Alkatraz-4b
 
Δημοσιεύσεις: 207
Εγγραφή: Κυρ 17 Ιαν 2021, 21:25
Τοποθεσία: Fort Collins Colorado

Re: Razvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό Μαυρο Χιονι » Τετ 08 Δεκ 2021, 18:39

Doomlord4 giliopoulos ληχτε το εδώ!
Όσοι πάμε, τόσοι γυρίζουμε!

Κανόνες Λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μαυρο Χιονι
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 9879
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 22:23

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες