6. Χάρης Τσιγγάρας

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 51. Χάρης Τσιγγάρας

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τετ 27 Οκτ 2021, 21:17

Τρόμος έγραψε:Για να τελειώνουμε ο Τσιγγάρας είναι ένας παίκτης που το μόνο αξιόλογο που έκανε ήταν στον τελικό που μπήκε στο 80' και πήραμε το κέντρο.Ο παίκτης πρέπει να δείξει πράγματα πριν απαιτήσει ευκαιρίες .

Πώς να τα δείξει, αφού δεν παίζει;
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89927
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: 51. Χάρης Τσιγγάρας

Δημοσίευσηαπό 15_50 » Τετ 27 Οκτ 2021, 21:22

Είμαστε στην 9η θέση ανάμεσα σε 370 ομάδες (περίπου), των πρώτων 20 πρωταθλημάτων της κατάταξης της UEFA σε ποσοστό παικτών 31+.

Οι 10 από τους 30 παίκτες μας (33,3%), είναι άνω των 31 ετών (Μ.Ο. 32,5 έτη) , όταν βάσει στατιστικών, στην χειρότερη θα έπρεπε να είναι στο 15%, δηλαδή θα έπρεπε να έχουμε 5 στους 30.

Την χρονιά που πήραμε το νταμπλ, άνω των 31 ετών ήταν οι 7/30 ποσοστό 23,3% (Μ.Ο. 31,7 έτη), όταν βάσει στατιστικών εκείνης της χρονιάς, στην χειρότερη ήταν 20%, δηλαδή κανονικά θα έπρεπε να είχαμε 6 στους 30.

Βλέπουμε δηλαδή το εξής παράδοξο, ενώ ο Μ.Ο. των παικτών στην Ευρώπη που είναι άνω των 31 ετών κάθε χρόνο πέφτει, στον ΠΑΟΚ συμβαίνει το αντιστρόφως ανάλογο, όλο και ανεβαίνει.

Το παραπάνω είναι τροφή για σκέψη για όσους κάνουν όνειρα για τίτλους και άλλα τέτοια όμορφα.
Πλην του κυπέλλου που μπορεί να είναι ένας ρεαλιστικός στόχος, οτιδήποτε άλλο προκύψει (που δεν θα προκύψει) θα είναι έκπληξη μεγαλύτερη από αυτή της κατάκτησης του EURO από την Ελλάδα.

Υ.Γ. Μην διανοηθεί κανένας να αναφέρει την Ίντερ των 600 εκατομμυρίων εμπορικής αξίας ως αντεπιχείρημα, γιατί θα γελάσω πολύ.
Όποιος θέλει μπορεί να συγκρίνει μαζί μας τον Άρη, που είναι και συγκάτοικός μας στην 9η θέση της προαναφερόμενης κατάταξης της UEFA.
Τελευταία επεξεργασία από 15_50 και Τετ 27 Οκτ 2021, 21:37, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
15_50
 
Δημοσιεύσεις: 1409
Εγγραφή: Παρ 29 Ιαν 2021, 19:47

Re: 51. Χάρης Τσιγγάρας

Δημοσίευσηαπό tzelas » Τετ 27 Οκτ 2021, 21:26

ΑποστόληςΑ έγραψε:
Τρόμος έγραψε:Για να τελειώνουμε ο Τσιγγάρας είναι ένας παίκτης που το μόνο αξιόλογο που έκανε ήταν στον τελικό που μπήκε στο 80' και πήραμε το κέντρο.Ο παίκτης πρέπει να δείξει πράγματα πριν απαιτήσει ευκαιρίες .

Πώς να τα δείξει, αφού δεν παίζει;


Και πάλι πως να παίξει αφού δεν ανανεώνει; :mrgreen:

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
tzelas
 
Δημοσιεύσεις: 9803
Εγγραφή: Τετ 04 Δεκ 2013, 23:27
Τοποθεσία: Καστοριά

Re: 51. Χάρης Τσιγγάρας

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τετ 27 Οκτ 2021, 21:28

Ας τον άφηνε να πάει δανεικός, να παίξει λίγο μπάλα. Ούτε να πάει δεν ήθελε, ούτε να παίζει εδώ θέλει.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89927
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: 51. Χάρης Τσιγγάρας

Δημοσίευσηαπό tzelas » Τετ 27 Οκτ 2021, 21:31

Ας ανανέωνε να πήγαινε δανεικός
Άβαταρ μέλους
tzelas
 
Δημοσιεύσεις: 9803
Εγγραφή: Τετ 04 Δεκ 2013, 23:27
Τοποθεσία: Καστοριά

Re: 51. Χάρης Τσιγγάρας

Δημοσίευσηαπό Geor1926 » Τετ 27 Οκτ 2021, 22:03

ΑποστόληςΑ έγραψε:
Τρόμος έγραψε:Για να τελειώνουμε ο Τσιγγάρας είναι ένας παίκτης που το μόνο αξιόλογο που έκανε ήταν στον τελικό που μπήκε στο 80' και πήραμε το κέντρο.Ο παίκτης πρέπει να δείξει πράγματα πριν απαιτήσει ευκαιρίες .

Πώς να τα δείξει, αφού δεν παίζει;


Να δειξει οτι ειναι καλυτερος στις προπονησεις.
41926
Άβαταρ μέλους
Geor1926
 
Δημοσιεύσεις: 548
Εγγραφή: Τετ 22 Σεπ 2021, 11:23

Re: 51. Χάρης Τσιγγάρας

Δημοσίευσηαπό NikLiverpool » Τετ 27 Οκτ 2021, 22:44

Πλάκα έχουμε πάντως. Παιχταράδες θέλουμε, τα πιτσιρίκια να παίζουν θέλουμε, αποτελέσματα και τίτλους θέλουμε να βάλω και τίποτα άλλο ή να το αφήσω εδώ?
Πρέπει να υπάρχει ισορροπία σε όλα. Σε όποια σοβαρή εταιρεία και να δουλεύεις αν έρθει ο καινούργιος και πει α ξέρεις είχα καλή απόδοση τους πρώτους 3 μήνες διπλασίασε μου αποδοχές, δεν το κάνεις. Θα τινάξεις όλο το team στον αέρα. Θα σου έρθουν οι πιο παλιοί και θα ζητήσουν παραπάνω θα γίνουν σκατα όλα.
Στην προκειμένη περίπτωση για μην παίζει δύο τινά. Επιλογή της διοίκησης γιατί δεν θέλει να μείνει ή ο προπονητής δεν βλέπει αυτό που θέλει. Σεβαστά και τα δύο.
Προσωπικά καρφί δεν μου καίγεται ποιος παίζει και αν είναι ντεμεκ Παοκτσακι η όχι. Άνθρωποι που πληρώνονται για αυτό που κάνουν είναι επαγγελματίες, μισθοφόροι. Παοκτσακια είμαστε εγώ και συ που πληρώνουμε, στεναχωριομαστε χαιρόμαστε με την ομάδα. Σορρυ αν ακούγομαι κυνικός αλλά έτσι είναι. Παοκτσακια τρέχανε στο ημίχρονο να δουν στο κινητό τους αν πήραν μεταγραφή, παοκτσακια δήλωσαν ότι όταν έσκασε η πρόταση από Αγγλία δε το σκέφτηκαν ούτε στιγμή. Όλα τα άλλα είναι για τους ρομαντικούς.
Άβαταρ μέλους
NikLiverpool
 
Δημοσιεύσεις: 1235
Εγγραφή: Τετ 23 Δεκ 2020, 17:44

Re: 51. Χάρης Τσιγγάρας

Δημοσίευσηαπό papwolf » Τετ 27 Οκτ 2021, 23:11

Εμείς, ως οπαδοί, μπορούμε να έχουμε όποια γνώμη θέλουμε για τον ποδοσφαιριστή Τσιγγάρα και για τον κάθε Τσιγγάρα, την αξία, την καριέρα, την αγωνιστική διαχείριση του. Εκείνου όμως η γνώμη που μετράει είναι αυτού που πληρώνει κι εν προκειμένω της ΠΑΕ ΠΑΟΚ που έκανε μια πρόταση επέκτασης επαγγελματικής συνεργασίας σε συγκεκριμένο ποδοσφαιριστή με τους όρους που αυτή έκρινε σωστούς. Το αν έχει δίκιο ή άδικο θα φανεί στο μέλλον. Εάν, όπως όλα δείχνουν, ο συγκεκριμένος ποδοσφαιριστής δεν την αποδέχθηκε τότε σωστά - κατά τη γνώμη μου - δεν τον χρησιμοποιεί αγωνιστικά αφού δε μπορεί να έχει μελλοντικό οικονομικό όφελος από αυτόν. Ας ανανεώσει πρώτα, ας προσφέρει πράγματα μέσα στο γήπεδο και η ΠΑΕ δεν θα φανεί αχάριστη στο πρόσωπο του ούτε θα του κόψει το δρόμο στην μεταγραφή του σε καλύτερο πρωτάθλημα, όπως δεν έκανε και σε κανέναν άλλον ποδοσφαιριστή.
Αυτό είναι η σωστή, κατά την άποψη μου, σειρά των πραγμάτων κι όχι "αυτός παίρνει τόσα εγώ θέλω παραπάνω" ή "αυτός παίζει τόσο εγώ θέλω περισσότερο" πριν καν καταξιωθεί σε αυτό που κάνει.

Αλλά νομίζω ότι για την όλη συζήτηση που γίνεται εδώ μέσα, ο Τσιγγάρας είναι μόνο η αφορμή. Η πραγματική αιτία είναι η απομάκρυνση από την τεχνική ηγεσία της Α' ομάδας του Γκαρσία και η πρόσληψη Λουτσέσκου. Εύχομαι πραγματικά να κάνω λάθος και να την προσπεράσαμε την ιστορία αυτή.
Θύρα Ντουβάρ.....
Άβαταρ μέλους
papwolf
 
Δημοσιεύσεις: 3227
Εγγραφή: Πέμ 21 Ιαν 2021, 22:08

Re: 51. Χάρης Τσιγγάρας

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Τετ 27 Οκτ 2021, 23:19

Τρόμος έγραψε:Θυμάστε που σκοτωνόταν κάποιοι εδώ μέσα για το αν πρέπει να παίζει ο Κάτσε ή ο Παναγιωτούδης; Ο Πόποβιτς που παίζει Καμπιονάτο ή Πριμέρα; Χάσαμε και τον Σαμπάνη που θα είχαμε κοντό τερματοφύλακα για δέκα χρόνια. Για να τελειώνουμε ο Τσιγγάρας είναι ένας παίκτης που το μόνο αξιόλογο που έκανε ήταν στον τελικό που μπήκε στο 80' και πήραμε το κέντρο.Ο παίκτης πρέπει να δείξει πράγματα πριν απαιτήσει ευκαιρίες .


Σοβαρα τωρα συγκρινεις εκεινη τη φουρνια με την τωρινη? :shock:
Dimg4
 

Re: 51. Χάρης Τσιγγάρας

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Τετ 27 Οκτ 2021, 23:21

Geor1926 έγραψε:
ΑποστόληςΑ έγραψε:
Τρόμος έγραψε:Για να τελειώνουμε ο Τσιγγάρας είναι ένας παίκτης που το μόνο αξιόλογο που έκανε ήταν στον τελικό που μπήκε στο 80' και πήραμε το κέντρο.Ο παίκτης πρέπει να δείξει πράγματα πριν απαιτήσει ευκαιρίες .

Πώς να τα δείξει, αφού δεν παίζει;


Να δειξει οτι ειναι καλυτερος στις προπονησεις.


Εισαι στις προπονησεις?
Dimg4
 

Re: 51. Χάρης Τσιγγάρας

Δημοσίευσηαπό Geor1926 » Πέμ 28 Οκτ 2021, 00:13

Dimg4 έγραψε:Εισαι στις προπονησεις?


Οχι δεν ειμαι.Αλλά δεν θεωρώ τον Λουτσέσκου χαζό,να μην βάζει τους καλύτερους παίχτες.Βασικά,ουτε χαζός δεν θα το έκανε αυτό.
41926
Άβαταρ μέλους
Geor1926
 
Δημοσιεύσεις: 548
Εγγραφή: Τετ 22 Σεπ 2021, 11:23

Re: 51. Χάρης Τσιγγάρας

Δημοσίευσηαπό renegade » Πέμ 28 Οκτ 2021, 02:07

ariskatiforos έγραψε:Τι σχέση έχει η φουρνιά του Πόποβιτς κ του κατσε με τις φουρνιές μετά επενδύσης στις ακαδημίες
Π τσιγγαρας το έχει κ θα είναι κρίμα ν τον χάσουμε να πω ότι παίζει στη θέση του καμία παικταρα οκ αλλά όχι κ ν θάψουμε τον τσιγγαρα για κάποιον εσιτι κάπου ν βάλουμε ένα μέτρο
Άσε π έρχονται κ άλλοι πχ γκορντεζιανι
Συγνώμη ρε παιδιά δεν έχει άλλη χάρη ν παίζεις με νεαρούς γαλουχημένους στα ασπρόμαυρα κ πρωταθλητές σπο μικρή ηλικία ;;
Οκ ν στηρίζουμε τον προπονητή αλλά με μέτρο
Εμένα είναι Ονείρωξη ν παίρνω τελικούς με αντίπαλο τον γαύρο με ΠΑΟΚτσακια παρά με εσιτι
Όλοι χρειάζονται ισορροπία ν υπάρχει

Αν τα ΠΑΟΚτσακια τρέχουν εν ώρα παιχνιδιού να δουν αν έκλεισαν στην μεγάλη Φενέρ,να τα χέσω τέτοια ΠΑΟΚτσακια... προτιμώ τους μισθοφόρους τύπου Μάτος
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14338
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: 51. Χάρης Τσιγγάρας

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Πέμ 28 Οκτ 2021, 09:19

Σε ποιον αναφέρεσαι με τόση σιγουριά λες και ήσουν εκεί όταν έγινε;
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
ΚΚ2020: "Θα φροντίσουμε να σχεδιάσουμε μια ομάδα που δεν θα χαμηλώσει τον πήχη και στόχοι μας θα είναι το νταμπλ κάθε χρόνο. Στόχος μας θα είναι να αυξήσουμε τα έσοδα και όχι να μειώσουμε τα έξοδα".
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard
 
Δημοσιεύσεις: 11465
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 11:00

Re: 51. Χάρης Τσιγγάρας

Δημοσίευσηαπό NikLiverpool » Πέμ 28 Οκτ 2021, 10:03

Sick Bastard έγραψε:Σε ποιον αναφέρεσαι με τόση σιγουριά λες και ήσουν εκεί όταν έγινε;


https://www.paokmania.gr/stiles/mme/193 ... -ston-paok

Απόσπασμα από το παραπάνω:

Κυριακή πρωί και ακόμη όλα είναι ρευστά. Μιλάω, ρωτά, περιμένω ενημέρωση, ψάχνομαι. Τη μια, ο Πολ μου έλεγε «Μην ανησυχείς, όλα θα γίνουν, θα πάμε. Θα στείλουν οι Τούρκοι ιδιωτικό αεροπλάνο να σε πάει στην Πόλη, δεν υπάρχει χρόνος. Και λόγω κορωνοϊου, δεν γίνεται αλλιώς» και, μετά από λίγο, με ενημέρωνε «Χαλάει, δεν τα βρίσκουν, δεν υποχωρεί κανείς τους». Όλα αυτά απείχαν λεπτά μεταξύ τους. Και όλα άλλαζαν από λεπτό σε λεπτό.

Έχει πάει απόγευμα και ετοιμάζομαι να φύγω με την ομάδα για την Τούμπα, για το ματς με τον ΟΦΗ. «Δε θα γίνει η μεταγραφή, χάλασε...».
Φτάνουμε στο γήπεδο και μιλάω μια τελευταία φορά με τον Πολ, πριν τον αγώνα. «Δεν το βλέπω, δε θα γίνει η μεταγραφή». Αφού δεν θα γίνει, δεν θα γίνει. Ας είναι. Τέτοιες στιγμές, δεν μπορείς να σκεφτείς και πολλά. Ξέρεις πως είναι τόσο λεπτές οι ισορροπίες, ώστε θα μπορούσαν να σου πουν «Δε θα γίνει» και, μετά από ένα λεπτό, να υπάρξει συμφωνία ή να σου πουν «Τελειώνουμε» και, μετά από ένα λεπτό, κάτι να στραβώσει.
Παίζω με τον ΟΦΗ και ο προπονητής με βγάζει γύρω στο 70′, στο 80′. Πηγαίνω αποδυτήρια, ανοίγω κινητό και βλέπω μήνυμα: «Τελείωσε, έγινε, ετοιμάσου, φεύγουμε». Πηγαίνω σπίτι, για να ετοιμαστώ, και το ανακοινώνω στην κοπέλα μου και τους γονείς μου.


Για αποφυγή όποιων παρεξηγήσεων χάρηκα που το παληκάρι πήγε κάπου που και χρήματα παραπάνω πήρε και γούσταρε να είναι εκεί και ένιωσε και λιγότερη πίεση. Απλά λίγο αυτή η ιστορία με τα δικά μας παιδιά ας έχει λίγο μέτρο. Όπως έγραψα και πριν από τη στιγμή που είσαι έμμισθος το συναίσθημα λίγο μετράει.
Άβαταρ μέλους
NikLiverpool
 
Δημοσιεύσεις: 1235
Εγγραφή: Τετ 23 Δεκ 2020, 17:44

Re: 51. Χάρης Τσιγγάρας

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Πέμ 28 Οκτ 2021, 10:51

δυστυχως ετσι ειναι .....
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9781
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: renegade, Μπαρκαρούτσος και 8 επισκέπτες