6. Χάρης Τσιγγάρας

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 51. Χάρης Τσιγγάρας

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Σάβ 18 Σεπ 2021, 23:47

Ακριβως. Εγω λεω να μη βιαζεστε να σταυρωσετε το παλικαρι χωρις να ξερουμε κατι στανταρ. Ολοι εικασιες κανουν εδω μεσα οποτε καπου ωπα
Dimg4
 

Re: 51. Χάρης Τσιγγάρας

Δημοσίευσηαπό Holypaok » Κυρ 19 Σεπ 2021, 07:02

Ο Τσιγγάρας φέτος δέχεται τις συνέπειες της επιλογής Λουτσεσκου. Ο Ρουμάνος,το ξεραμε, οτι μεσα σε ολα τα καλα εχει και το κακο οτι παίκτες απο την ακαδημία ή/και πιτσιρικαδες, ξεκινούν με ντισαβανταζ στη μαχη του rotation. Ίσως μέσω συγκυριών (τιμωριες , καρτες , τραυματισμοί άλλων παικτών) μπει σφηνα στο rotation και αρπάξει την ευκαιρία απο τα μαλλιά. Η άλλη περίπτωση την οποία και απευχομαι , ειναι να πανε κατά διαόλου τα πλάνα του Λουτσε , να χανονταιί οι στοχοι και να ψάξει εναλλακτικές πανικού στην άκρη του πάγκου.

Sent from my GM1913 using Tapatalk
Άβαταρ μέλους
Holypaok
 
Δημοσιεύσεις: 274
Εγγραφή: Παρ 09 Ιούλ 2010, 21:41

Re: 51. Χάρης Τσιγγάρας

Δημοσίευσηαπό dragon » Κυρ 19 Σεπ 2021, 07:51

Δεν το βλέπουμε με Κωνσταντελια , Μιχαηλίδη κ Κουτσια.
Άβαταρ μέλους
dragon
 
Δημοσιεύσεις: 4547
Εγγραφή: Πέμ 12 Ιαν 2017, 18:42
Τοποθεσία: Ναυπλιο

Re: 51. Χάρης Τσιγγάρας

Δημοσίευσηαπό τσιριγωτης » Κυρ 19 Σεπ 2021, 08:17

Μια φορά ρε παιδιά έβαλε τους πιτσιρικάδες.. μια φορά..
Αυτό ήταν; ; τους καθιέρωσε; ;; Εντάξει; ;
Άβαταρ μέλους
τσιριγωτης
 
Δημοσιεύσεις: 3299
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:47

Re: 51. Χάρης Τσιγγάρας

Δημοσίευσηαπό dragon » Κυρ 19 Σεπ 2021, 08:37

τσιριγωτης έγραψε:Μια φορά ρε παιδιά έβαλε τους πιτσιρικάδες.. μια φορά..
Αυτό ήταν; ; τους καθιέρωσε; ;; Εντάξει; ;

Η διαχείριση σε 18χρονους δεν είναι τόσο ευκολη είτε σωματικά είτε ψυχολογικά κ απαιτεί χρόνο. Δεν είναι δυσκολο να κάψεις παιχτες. Ο Λουτσέσκου δεν με κάνει να νιώθω ότι είναι άδικος αλλά μεθοδικός κ λειτουργεί πανω στους στόχους που έχουν θέσει με την διοίκηση. Όλα πρεπει να γίνουν με γνώμονα το συμφέρον της ομαδας σε σχέση με τους στόχους που έχουν τεθεί κ ας δουμε στο τέλος της χρονιάς ποσο έπαιξαν. Ο Γκαρσία που τόσο ξέρει καλυτερα αυτά τα παιδια ποσο τα έβαλε να παιξουν περσι; Δεν είναι απλή αυτή η μετάβαση
Άβαταρ μέλους
dragon
 
Δημοσιεύσεις: 4547
Εγγραφή: Πέμ 12 Ιαν 2017, 18:42
Τοποθεσία: Ναυπλιο

Re: 51. Χάρης Τσιγγάρας

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Κυρ 19 Σεπ 2021, 08:39

Έχουμε παίξει νομίζω 6 ματς.

Σε αυτά έπαιξε σε 2 ο κουτσια ως αλλαγή, σε 2 ο μιχαηλιδης το ένα ως βασικός, σε 1 ο ΚΩΝΣΤΑΝΤΕΛΙΑΣ ως αλλαγή και σε 1 ο μιχαι ως βασικός.

Επίσης η εικόνα του μιχαι ως βασικός σε 2αδα και του Μιχαηλίδη δε νομίζω ότι μας κάλυψαν.

Προσωπικά δε μ άρεσε καθόλου.

Πολύ καλύτερα πήγαν οι επιθετικοί.

Εχουμε παίξει όμως 6 ματς. Είναι πολύ νωρίς.

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27849
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: 51. Χάρης Τσιγγάρας

Δημοσίευσηαπό NickGavanas » Κυρ 19 Σεπ 2021, 08:52

sourmenetes έγραψε:Έχουμε παίξει νομίζω 6 ματς.

Σε αυτά έπαιξε σε 2 ο κουτσια ως αλλαγή, σε 2 ο μιχαηλιδης το ένα ως βασικός, σε 1 ο ΚΩΝΣΤΑΝΤΕΛΙΑΣ ως αλλαγή και σε 1 ο μιχαι ως βασικός.

Επίσης η εικόνα του μιχαι ως βασικός σε 2αδα και του Μιχαηλίδη δε νομίζω ότι μας κάλυψαν.

Προσωπικά δε μ άρεσε καθόλου.

Πολύ καλύτερα πήγαν οι επιθετικοί.

Εχουμε παίξει όμως 6 ματς. Είναι πολύ νωρίς.

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αυτό ακριβώς έγραφα αυτήν την στιγμή με την μόνη υποσημείωση ότι ο Μιχαηλίδης έπαιξε σε 3.
Ο coach είπε αυτό που ήθελα να ακούσω: Η ομάδα πρέπει να βοηθήσει τους νέους κι όχι το αντίστροφο. Με τον Χάρη αυτό που συμβαίνει και νιώθουμε όλοι πως είναι παραγκωνισμένος είναι η άθλια εικόνα που παρουσιάζει ο Εσιτι σε κάθε ματς που παίζει και το όριο των δυνατοτήτων του. Ναι δεν πιστεύω ότι θα προσέφερε λιγότερο ο πιτσιρικάς και είμαι σίγουρος ότι στο επόμενο rotation θα έχει προβάδισμα έναντι του Νιγηριανού.

Στην αρχή το πρώτο πράγμα που φροντίζεις σαν ομάδα να έχεις σταθερά είναι το κέντρο. Και αυτό πολλαπλασιάζεται όταν μιλάμε για τον Λουτσεσκου που δίνει τεράστια βαρύτητα εκεί. Για μένα προέχει να καταλήξει στο ποιος θα είναι ο παρτενέρ του Σβαμπ και μετά να δώσει χρόνο στον Τσιγγαρα.
Άβαταρ μέλους
NickGavanas
 
Δημοσιεύσεις: 228
Εγγραφή: Παρ 22 Φεβ 2008, 19:12

Re: 51. Χάρης Τσιγγάρας

Δημοσίευσηαπό gkaletsi » Κυρ 19 Σεπ 2021, 08:52

Αν δεν κάνω λάθος, τα ίδια πάνω κάτω γράφονταν εδώ μέσα για τον Τζανδάρη και για τον Σιαμπάνη. Ο πρώτος έγινε βασικός με Άγγελο και Ιανουάριο υπέγραψε στον γαύρο. Ο δεύτερος υπέγραφε μονοετής ανανεώσεις, αν θυμάμαι καλά, γιατί και καλά ήθελε εγγυημένες συμμετοχές. Μετά έφυγε να πάει στον γαύρο όπου πάλι δεν έπαιζε.


Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Π.Α.Ο.Κ. παντού
Άβαταρ μέλους
gkaletsi
 
Δημοσιεύσεις: 334
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:36
Τοποθεσία: Ασπρόμαυρη γη

Re: 51. Χάρης Τσιγγάρας

Δημοσίευσηαπό astral » Κυρ 19 Σεπ 2021, 09:46

sourmenetes έγραψε:Έχουμε παίξει νομίζω 6 ματς.

Σε αυτά έπαιξε σε 2 ο κουτσια ως αλλαγή, σε 2 ο μιχαηλιδης το ένα ως βασικός, σε 1 ο ΚΩΝΣΤΑΝΤΕΛΙΑΣ ως αλλαγή και σε 1 ο μιχαι ως βασικός.

Επίσης η εικόνα του μιχαι ως βασικός σε 2αδα και του Μιχαηλίδη δε νομίζω ότι μας κάλυψαν.

Προσωπικά δε μ άρεσε καθόλου.

Πολύ καλύτερα πήγαν οι επιθετικοί.

Εχουμε παίξει όμως 6 ματς. Είναι πολύ νωρίς.

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ακριβώς. Δεν προκύπτει από πουθενά ότι ο Λου έχει πρόβλημα με τους μικρούς. Θέλει όμως να δει σωστή νοοτροπία και όποιος μπει να είναι πνευματικά και τακτικά έτοιμος για να βοηθήσει την ομάδα.
Άβαταρ μέλους
astral
 
Δημοσιεύσεις: 6926
Εγγραφή: Τρί 11 Αύγ 2020, 13:19

Re: 51. Χάρης Τσιγγάρας

Δημοσίευσηαπό τσιριγωτης » Κυρ 19 Σεπ 2021, 09:46

sourmenetes έγραψε:Έχουμε παίξει νομίζω 6 ματς.

Σε αυτά έπαιξε σε 2 ο κουτσια ως αλλαγή, σε 2 ο μιχαηλιδης το ένα ως βασικός, σε 1 ο ΚΩΝΣΤΑΝΤΕΛΙΑΣ ως αλλαγή και σε 1 ο μιχαι ως βασικός.

Επίσης η εικόνα του μιχαι ως βασικός σε 2αδα και του Μιχαηλίδη δε νομίζω ότι μας κάλυψαν.

Προσωπικά δε μ άρεσε καθόλου.

Πολύ καλύτερα πήγαν οι επιθετικοί.

Εχουμε παίξει όμως 6 ματς. Είναι πολύ νωρίς.

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Ακριβώς..όποιος έχει έχει παίξει μπάλα ή έχει ασχοληθεί γενικότερα με τον αθλητισμό μπορεί εύκολα να καταλάβει ότι με μια φορά δεν μπορείς να βγάλεις συμπέρασμα.. δεν σου άρεσαν οι αμυντικοί όπως λες, αλλά σε πόσα ματς παίξανε μαζί; ;; σε κανένα θα σου πω εγώ.. αντιθέτως πόσα παιχνίδια έχουν πάρει οι κρεσπο Βαρέλα ινγκασον; ; δε πόσα από αυτά δεν βλεπονταν; ;;
Άβαταρ μέλους
τσιριγωτης
 
Δημοσιεύσεις: 3299
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:47

Re: 51. Χάρης Τσιγγάρας

Δημοσίευσηαπό Whoiszakk » Κυρ 19 Σεπ 2021, 09:52

gkaletsi έγραψε:Αν δεν κάνω λάθος, τα ίδια πάνω κάτω γράφονταν εδώ μέσα για τον Τζανδάρη και για τον Σιαμπάνη. Ο πρώτος έγινε βασικός με Άγγελο και Ιανουάριο υπέγραψε στον γαύρο. Ο δεύτερος υπέγραφε μονοετής ανανεώσεις, αν θυμάμαι καλά, γιατί και καλά ήθελε εγγυημένες συμμετοχές. Μετά έφυγε να πάει στον γαύρο όπου πάλι δεν έπαιζε.


Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Φίλε τα πράγματα έχουν ως εξής:Το παλικάρι ζήτησε να έχει χρόνο συμμετοχής…Με πολύ απλά λόγια ζήτησε να του γίνει ξεκάθαρο αν υπολογίζεται …Αν όχι να πει δανεικός η να τον αφήσουν ελεύθερο γιατί θέλει να παίζει όπως είναι λογικό γι έναν 20χρονο…Ζήτησε μια ξεκάθαρη απάντηση αν υπολογίζεται και του είπαν όλοι ομόφωνα ναι…Τώρα στο θέμα της ανανέωσης όταν σ λένε να ανανεώσεις με λιγότερα λεφτά από αυτά που ήδη παίρνεις γιατί στην τελική δεν ήξεραν ποσά παίρνεις,τότε καταλαβαίνεις τι ΧΑΜΟΣ γίνεται μέσα στην ΠΑΕ…το παλικάρι είναι 13 χρόνια στον ΠΑΟΚ…Δεν ζητάει παράλογα χρήματα αλλά είναι αστείο να σου λένε λιγότερα χρήματα από αυτά που ήδη παίρνεις και 8-10 φορές κάτω από του εσιτι…
Whoiszakk
 
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Κυρ 19 Σεπ 2021, 09:44

Re: 51. Χάρης Τσιγγάρας

Δημοσίευσηαπό Whoiszakk » Κυρ 19 Σεπ 2021, 10:11

Το παλικάρι όπως και όλοι στην ηλικία του θέλει να παίζει και αυτό ζήτησε είτε αυτό είναι στον ΠΑΟΚ είτε οπουδήποτε άλλου…Τι να σχολιάσουμε αν νιώθει ΠΑΟΚ που από τα 21 του χρόνια τα 11 είναι σε αυτόν τον σύλλογο…Το παλικάρι ζήτησε ξεκάθαρη απάντηση αν υπολογίζεται η όχι…Εφόσον ο προπονητής δεν τον βάζει καλύτερα να πάει δανεικός για να πάρει παιχνίδια όπου πάλι δεν τον άφησαν…Όταν φτάνει η ώρα της ανανέωσης και σου προτείνουν λιγότερα από αυτά που παίρνεις γιατί στην τελική δεν είχαν ιδέα ποσά παίρνεις τοτε είναι πανεύκολο να καταλάβουμε τι ΧΑΜΟΣ γίνεται εκεί μέσα…Στην τελική ποιος στα 21 του δεν θα ήθελε να παίζει και θα του άρεσε να κάθεται στον πάγκο η την κερκίδα..;;Όταν ένας παίχτης ζητάει ξεκάθαρη απάντηση και δεν την παίρνει πως θα σε εμπιστεύεται για τα επόμενα 3-4 κρίσιμα χρόνια της καριέρας του..;;.
Whoiszakk
 
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Κυρ 19 Σεπ 2021, 09:44

Re: 51. Χάρης Τσιγγάρας

Δημοσίευσηαπό Whoiszakk » Κυρ 19 Σεπ 2021, 10:18

icue έγραψε:Χωρις να συμφωνω με αυτο που λεει ο Tolaros, νομιζω δεν καταλαβαινετε τι ακριβως λεει. Δεν ειπε οτι οποιος δεν υπογραφει να μην παιζει, αλλα αν θελει ο καθε Τσιγγαρας να αναδειχθει στον ΠΑΟΚ θα πρεπει να ξερουμε οτι θα τον εκμεταλευτουμε κιολας. Οχι να τον κανουμε παικτη για να φυγει τζαμπα το καλοκαιρι.



Το παλικάρι όπως και όλοι στην ηλικία του θέλει να παίζει και αυτό ζήτησε είτε αυτό είναι στον ΠΑΟΚ είτε οπουδήποτε άλλου…Τι να σχολιάσουμε αν νιώθει ΠΑΟΚ που από τα 21 του χρόνια τα 11 είναι σε αυτόν τον σύλλογο…Το παλικάρι ζήτησε ξεκάθαρη απάντηση αν υπολογίζεται η όχι…Εφόσον ο προπονητής δεν τον βάζει καλύτερα να πάει δανεικός για να πάρει παιχνίδια όπου πάλι δεν τον άφησαν…Όταν φτάνει η ώρα της ανανέωσης και σου προτείνουν λιγότερα από αυτά που παίρνεις γιατί στην τελική δεν είχαν ιδέα ποσά παίρνεις τοτε είναι πανεύκολο να καταλάβουμε τι ΧΑΜΟΣ γίνεται εκεί μέσα…Στην τελική ποιος στα 21 του δεν θα ήθελε να παίζει και θα του άρεσε να κάθεται στον πάγκο η την κερκίδα..;;Όταν ένας παίχτης ζητάει ξεκάθαρη απάντηση και δεν την παίρνει πως θα σε εμπιστεύεται για τα επόμενα 3-4 κρίσιμα χρόνια της καριέρας του
Whoiszakk
 
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Κυρ 19 Σεπ 2021, 09:44

Re: 51. Χάρης Τσιγγάρας

Δημοσίευσηαπό bersekeros » Κυρ 19 Σεπ 2021, 10:25

Whoiszakk έγραψε:Τώρα στο θέμα της ανανέωσης όταν σ λένε να ανανεώσεις με λιγότερα λεφτά από αυτά που ήδη παίρνεις γιατί στην τελική δεν ήξεραν ποσά παίρνεις, τότε καταλαβαίνεις τι ΧΑΜΟΣ γίνεται μέσα στην ΠΑΕ…το παλικάρι είναι 13 χρόνια στον ΠΑΟΚ…Δεν ζητάει παράλογα χρήματα αλλά είναι αστείο να σου λένε λιγότερα χρήματα από αυτά που ήδη παίρνεις και 8-10 φορές κάτω από του εσιτι…


Έγινε τέτοιο πράγμα;
Ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία.
Άβαταρ μέλους
bersekeros
 
Δημοσιεύσεις: 11363
Εγγραφή: Σάβ 15 Δεκ 2007, 20:56

Re: 51. Χάρης Τσιγγάρας

Δημοσίευσηαπό gpap » Κυρ 19 Σεπ 2021, 10:26

εγώ δεν μπορώ να καταλάβω το εξής:

αν δεν σε υπολογίζουν, γιατί να σου κάνουν πρόταση ανανέωσης συμβολαίου;

Εφόσον θέλουν να σε ανανεώσουν, δεν συνεπάγεται πως σε υπολογίζουν;
Μπορεί να σε σημαίνει κάτι διαφορετικό η πρόταση ανανέωσης;

Εφόσον λοιπόν συμφωνούμε πως η πρόταση ανανέωσης είναι ουσιαστικά μια διαβεβαίωση πως η ομάδα σε υπολογίζει,

τι μπορεί να δημιουργεί ανασφάλεια στον ποδοσφαιριστή;

Ο χρόνος συμμετοχής σε αγώνες.
Μπορεί ο ποδοσφαιριστής να θέλει να αγωνίζεται σε κάθε αγώνα (βασικός ή ως αλλαγή), ώστε να λαμβάνει το σχετικό πριμ.

Αν λοιπόν η Ομάδα όντως υπολογίζει τον νεαρό ποδοσφαιριστή και για αυτό του κάνει πρόταση ανανέωσης,
αλλά γνωρίζει πως ο σημερινός προπονητής λόγω εμμονής δεν μπορεί να διασφαλίσει τους προβληματισμούς του νεαρού όσο αφορά τον χρόνο συμμετοχής του σε αγώνες, αν όντως τον υπολογίζει επιλύει το συγκεκριμένο πρόβλημα με τον εξής τρόπο:
το πριμ που δίνει σε βασικούς, το βάζει στο συμβόλαιό του, αφαιρώντας το ως extra πριμ.

Απλά και ξεκάθαρα.

Αν λοιπόν όντως είναι αυτό το θέμα, λύνεται εύκολα.

Επειδή όμως το συγκεκριμένο θέμα της ανανέωσης, έχει μετατραπεί σε ανατολικό ζήτημα, θεωρώ πως δεν είναι αυτό το πραγματικό πρόβλημα.
gpap
 
Δημοσιεύσεις: 4452
Εγγραφή: Τρί 07 Ιαν 2014, 20:40

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες