11.Leonardo Rodrigues Lima "Léo Jabá"

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 11.Leonardo Rodrigues Lima "Léo Jabá"

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Τρί 19 Ιούλ 2022, 16:38

ΚΩΣΤΑΣ2019 έγραψε:
thios4 έγραψε:Πραγματικά παίζει να είναι το μεγαλύτερο κοπρόσκυλο που έχει περάσει από την ομάδα μας...


+++++
Κρίμα για το ταλέντο του
αλλά περισσότερο κρίμα για τα λεφτά που επενδύθηκαν σ' αυτόν τον ανεγκεφαλο


:lol: Kαλα εσυ δεν μας εκραζες και ελεγες ανανεωστε τον? :lol: :lol: :lol:
Dimg4
 

Re: 11.Leonardo Rodrigues Lima "Léo Jabá"

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 20 Ιούλ 2022, 15:43

freemind έγραψε:
Μπαρκαρούτσος έγραψε:
renegade έγραψε:Καλό είναι να σταματήσουμε να πυροβολαμε αδιακρίτως και να προσπαθήσουμε να καταλάβουμε.
Το παιδί έπαθε κάτι πολύ σοβαρό που του άλλαξε την κοσμοθεωρία του. Καλώς ή κακώς το παιδί έχει κάτι σαν μετατραυματικό σοκ. Το ποδόσφαιρο δεν είναι προτεραιότητα του. Δεν θα ξεσκίσω κάποιον επειδη ψυχικά είναι αδύναμος.
Από κει και πέρα σε κάθε συμβόλαιο υπάρχουν βκαι οι ανάλογες ποινές για την αθέτηση της συμφωνίας .



Αν δεν είναι προτεραιότητα το ποδόσφαιρο, να φύγει.
Ο Μελιόπουλος ήθελε να σπουδάσει και τίμια σταμάτησε. Δεν κορόιδεψε κανέναν.


καλά δεν είναι το ίδιο
ο ένας απλά αποφάσισε ότι δεν θέλει να παίξει μπάλα χωρίς κάποιον λόγο

ο άλλος θέλει να παίξει μπάλα αλλά πήγε σε μια χώρα στην άλλη άκρη της γης από το σπίτι του και για έναν σχετικά απλό τραυματισμό παραλίγο θα πέθαινε λόγο ενδονοσοκομειακής λοίμωξης

ε λογικό να έχει δεύτερες σκέψεις


Ναι, αλλά δεν είναι free agent να σκέφτεται όποτε και όπου γουστάρει. Λες και φταίει ο ΠΑΟΚ για τη λοίμωξη.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46874
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 11.Leonardo Rodrigues Lima "Léo Jabá"

Δημοσίευσηαπό zoomgr » Τετ 20 Ιούλ 2022, 16:55

αλλαγή ονόματος topic σε

Leonardo Rodrigues "Limο" Léo Jabá
Άβαταρ μέλους
zoomgr
 
Δημοσιεύσεις: 2190
Εγγραφή: Πέμ 19 Ιουν 2008, 09:50

Re: 11.Leonardo Rodrigues Lima "Léo Jabá"

Δημοσίευσηαπό Мир » Τετ 20 Ιούλ 2022, 17:10

Και εγω αυτο πιστευω, λεφτά/γερο συμβολαιο μονο απο τον ΠΑΟΚ πήρε.

Με τη ζωη που κανει οτι δαγκωσε, θα τα εχει καθαρισει σε 5-10χρονια και θα μεινει με τις κοσμοθεωριες.

Ενας φυσιολογικος παικτης, στον τελευταιο χρονο συμβολαιου θα τα εδινε όλα για ανανέωση/μεταγραφη ή εστω για να ανεβασει τις μετοχες του.

Ηδη Βραζιλία δεν βρηκε συμβολαιο πουθενα.
Άβαταρ μέλους
Мир
 
Δημοσιεύσεις: 6364
Εγγραφή: Τετ 16 Ιούλ 2014, 23:44
Τοποθεσία: London

Re: 11.Leonardo Rodrigues Lima "Léo Jabá"

Δημοσίευσηαπό Totem_pk » Τετ 20 Ιούλ 2022, 17:39

Περαν του μυαλου και της γενικοτερης συμπεριφορας εγω ακουσα πριν μερες τον αντζεντη του που ελεγε επειδη του ειπαμε να βρει ομαδα γιαυτο δεν γυρισε στις προπονησεις οταν επρεπε. Γιατι ψαχνει.
Κριμα το ταλεντο του. Κριμα και για εμας δηλαδη.

Στην γενικοτερη παντως θεωρηση των πραματων οντως οταν μαζεψε καπου 1,5 με 2 μυρια και περασε και αυτα που περασε και βλεπει και την ζωη που πρεπει να κανει ισως ευκολα καποιος μενει βραζιλια ανοιγει ενα μπαρακι και παρταρει μεχρι τα γεραματα.

Δεν ξερω. Άβυσσος…

Τελος μια παρατηρηση. Παικτης που ηταν καλο ταλεντο παει στο εξωτερικο να παιξει και παιζει ενα χρονο μετα παιρνει μεταγραφη στην Ελλαδα και του κανουν εντατικα μαθηματα στα αγγλικα για να μαθει να συνεννοειται. Αυτο εμενα μου δειχνει ανρθωπο που δεν εχει στο νου του καριερα στο ποδοσφαιρο, αντιθετως δειχνει πραματακια που δεν ειναι καλα.

Υ.Γ. Σε αυτο με τα αγγλικα μου χτυπησε και στον Κουαλιατα. Αλλα αυτος δειχνει προσηλωση στον στοχο. Ειδωμεν.
Totem_pk
 
Δημοσιεύσεις: 7567
Εγγραφή: Τετ 21 Αύγ 2019, 10:59

Re: 11.Leonardo Rodrigues Lima "Léo Jabá"

Δημοσίευσηαπό john4serres » Πέμ 04 Αύγ 2022, 15:41

Ο Λέο Ζαμπά λείπει με τη δική του υπαιτιότητα και στον ΠΑΟΚ προχωρούν σε παύση πληρωμής του Βραζιλιάνου. Σε περίπτωση που συνεχίσει την ίδια τακτική και δε βρεθεί σύλλογος να μεταπηδήσει, ο Δικέφαλος θα καταγγείλει πιθανότατα τη σύμβαση με τον ποδοσφαιριστή, με στόχο να απεμπλακεί μίας για πάντα απ΄αυτό το κεφάλαιο που τόσο τον ταλαιπώρησε και συνεχίζει να τον ταλαιπωρεί μετά τη δεύτερη ευκαιρία που πήρε στο δεύτερο μισό της περσινής περιόδου.

paoknextgeneration4
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29869
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: 11.Leonardo Rodrigues Lima "Léo Jabá"

Δημοσίευσηαπό giliopoulos » Παρ 26 Αύγ 2022, 15:57

Μπορει καποιος να μας πει γιατι δεν μπορουμε να κανουμε διακοπη συμβολαιου στον συγκεκριμενο?
giliopoulos
 
Δημοσιεύσεις: 2100
Εγγραφή: Τρί 24 Δεκ 2013, 18:06

Re: 11.Leonardo Rodrigues Lima "Léo Jabá"

Δημοσίευσηαπό BlackFriday » Παρ 26 Αύγ 2022, 16:16

Έλα ντε...τι υπέγραψε ακριβώς???? Και για ποιο λόγο τον αφήνουν να κάνει διακοπές? Όχι ρε φίλε μου ανήκεις έστω και για προπόνηση θα είσαι εδώ. Έτσι τι ομάδα να βρει?
BlackFriday
 
Δημοσιεύσεις: 2958
Εγγραφή: Τετ 01 Μαρ 2017, 17:48

Re: 11.Leonardo Rodrigues Lima "Léo Jabá"

Δημοσίευσηαπό Γερασίμου » Παρ 26 Αύγ 2022, 16:46

Τι θα πει δεν μπορούμε να κάνουμε διακοπή συμβολαίου στον τουρίστα; Αν εσείς έχετε συμβόλαιο με μια εταιρεία και δεν πατάτε στην δουλειά σας ο εργοδότης σας θα σας πάρει στο τηλέφωνο για να ρωτήσει πως είστε και δεν θα σας κόψει τον μισθό καταγγέλοντας και την σύμβαση; Πολύ αέρα του δώσαμε, μόλις λήξει η μεταγραφική περίοδος να γίνει καταγγελία του συμβολαίου του στην ΦΙΦΑ.
Τους έχω βέβαια ικανούς εκεί στην ΠΑΕ να του πληρώνουν τις διακοπές του, αν και δεν θέλω να το πιστέψω γιατί είναι και το Μαράκι στα οικονομικά.
Γερασίμου
 
Δημοσιεύσεις: 4923
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 11:58

Re: 11.Leonardo Rodrigues Lima "Léo Jabá"

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 26 Αύγ 2022, 19:06

Δημοσιογράφους έχουμε, ή μόνο αρδ;
Ένας ρε βρέθηκε να ρωτήσει Lucescu ή Boto για αυτόν τον μαλάκα; Ή μόνο για μεταγραφές ρωτάνε;
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46874
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 11.Leonardo Rodrigues Lima "Léo Jabá"

Δημοσίευσηαπό obanebane » Παρ 26 Αύγ 2022, 19:07

Έλα ντε.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: 11.Leonardo Rodrigues Lima "Léo Jabá"

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Παρ 26 Αύγ 2022, 19:19

O Jaba αποτελεί αγκάθι για τον ΠΑΟΚ εδώ και δύο έτη. Θα έπρεπε ήδη ο ΤΔ να είχε προβεί σε κινήσεις.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89860
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: 11.Leonardo Rodrigues Lima "Léo Jabá"

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 26 Αύγ 2022, 21:23

Ο Boto παίζει να μην ξέρει καν ότι υπάρχει Jaba :mrgreen:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46874
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 11.Leonardo Rodrigues Lima "Léo Jabá"

Δημοσίευσηαπό zoomgr » Κυρ 28 Αύγ 2022, 12:45

τι λέει φιλαράκι? όλα καλα?
Άβαταρ μέλους
zoomgr
 
Δημοσιεύσεις: 2190
Εγγραφή: Πέμ 19 Ιουν 2008, 09:50

Re: 11.Leonardo Rodrigues Lima "Léo Jabá"

Δημοσίευσηαπό Vet_eranos » Κυρ 28 Αύγ 2022, 12:59

Δε θα σε πω να τα φας σε ορθοπεδικό αλλά να βρεθεί μια κ να μη σ αφήσει δεκάρα ρε τεμπελχανα.. Να κοιμάσαι σε λαμαρίνες στις φαβελες..

Αν δεν πληρωθείτε, τρέχετε την εκάστοτε ομάδα στα δικαστήρια, άμα ο παίχτης όχι βγει παλτό αλλά βγει φρούτο σαν εσένα οι ομάδες οως προστατευονται??
Vet_eranos
 
Δημοσιεύσεις: 723
Εγγραφή: Τρί 01 Ιαν 2008, 22:11

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης