Bohemian - ΠΑΟΚ 2-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική των αγώνων και τα νέα του ευρωπαϊκού ΠΑΟΚ

MVP

Paschalakis
3
2%
Soares
2
1%
Michailidis
2
1%
Varela
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Vieirinha
2
1%
Esiti
14
7%
Schwab
8
4%
Kagawa
3
2%
Zivkovic
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
El Kaddouri
1
1%
Oliveira
115
61%
Biseswar
25
13%
Kurtic
6
3%
Tzolis
3
2%
Murg
3
2%
Swiderski
1
1%
 
Σύνολο ψήφων : 188

Re: Bohemian - ΠΑΟΚ 2-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Mitsospaoki4 » Τετ 04 Αύγ 2021, 12:44

Λοκομοτιβα μου θυμίζει..
2-1 εκεί, μες την Τούμπα... . ;)
Άβαταρ μέλους
Mitsospaoki4
 
Δημοσιεύσεις: 10861
Εγγραφή: Δευτ 21 Μάιος 2018, 12:53
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη - Βολος

Re: Bohemian - ΠΑΟΚ 2-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Γερασίμου » Τετ 04 Αύγ 2021, 12:47

Πάλι καλάμι καβαλήσαμε, πάλι υπεραισιοδοξία για τεσσάρες η οποία δεν ξέρω από που πηγάζει.
Σε καλό να μας βγει.
Γερασίμου
 
Δημοσιεύσεις: 4987
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 11:58

Re: Bohemian - ΠΑΟΚ 2-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Afanas » Τετ 04 Αύγ 2021, 12:50

Να έχουμε στο νου ομως και την μπρατισλαβα που ηταν και πιο προσφατη
Afanas
 
Δημοσιεύσεις: 1148
Εγγραφή: Τετ 17 Ιούλ 2019, 00:43

Re: Bohemian - ΠΑΟΚ 2-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό fossa » Τετ 04 Αύγ 2021, 13:22

Αυτά περί τέσσαρας και πεντάρας είναι να χαμε να λέγαμε.
Ναι μπορεί να τους ρίξουμε τόσα ή να περάσουμε με το ζόρι 2-0.
Το θέμα είναι ότι η χθεσινή ενδεκάδα έχει τουλάχιστον 5 παίκτες που δεν κάνουν τη διαφορά ούτε με ιρλανδέζικη ομάδα. Για να μη πω παραπάνω.
Βάλαμε Μουργκ, Μπισεζβαρ να αλλάξει το παιχνίδι.
Σε ποδοσφαιρικό αγώνα 2021-22 παίκτες τουλάχιστον μια δεκαετίας πίσω.
Και υποτίθεται ότι είχε κτυπήσει το καμπανάκι από τις άλλες ελληνικές ομάδες.
Άβαταρ μέλους
fossa
 
Δημοσιεύσεις: 1882
Εγγραφή: Πέμ 06 Φεβ 2014, 22:25

Re: Bohemian - ΠΑΟΚ 2-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό ABOLEYTOI » Τετ 04 Αύγ 2021, 13:33

Ίσως να κολλάει στο τοπικ του προπονητή καλύτερα.

Συμφωνώ με το σχόλιο ότι ο Λουτς έκανε ότι ήταν δυνατό για να αναδείξει και όχι να καλύψει τις αδυναμίες της ομάδας.

Δεν έχει καταλάβει τι υλικό έχει; θέλει να πιέσει για αλλαγές; υποτίμησε τον αντίπαλο;

Ας δούμε και το δεύτερο ματς για να βγάλουμε πιο σωστά συμπεράσματα.
Από όλα τα σημεία
μου αρέσει η τελεία.
Άβαταρ μέλους
ABOLEYTOI
 
Δημοσιεύσεις: 8383
Εγγραφή: Σάβ 14 Μαρ 2009, 23:54

Re: Bohemian - ΠΑΟΚ 2-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Τετ 04 Αύγ 2021, 13:35

Ας πω μονο αυτο και τελος.
Τι ακριβως περιμενετε οταν το ιδιο το σωματειο αλλα και εμεις "ψηλωνουμε" τους παικτες μας και υπερεκτιμουμε το ροστερ?
Εσιτι, Καντουρι, Βιερινια, Καγκαβα, Μπισεσβαρ, Βαρελα, Ροντριγκο, Κρεσπο θα επρεπε ηδη να ειναι παρελθον. Τωρα οποιος δεν το βλεπει οτι τελειωσαν ποδοσφαιρικα αυτοι και επιμενει στα "ροστερ νταμπλ" ας συνεχισει να ζει στο συννεφακι του και ας αναρωτιεται γιατι μας γλεντησε το κωλοχωρι.
Ηρθε και ο νταμπλοπροπονητης να τα κανει σκατα και εδεσε το γλυκο.
Θελουμε ΠΑΙΚΤΕΣ. Οσο επιμενουμε να χρυσωνουμε το χαπι, αυτα θα γινονται.
Dimg4
 

Re: Bohemian - ΠΑΟΚ 2-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Γκουερινο » Τετ 04 Αύγ 2021, 13:43

fossa έγραψε:Αυτά περί τέσσαρας και πεντάρας είναι να χαμε να λέγαμε.
Ναι μπορεί να τους ρίξουμε τόσα ή να περάσουμε με το ζόρι 2-0.
Το θέμα είναι ότι η χθεσινή ενδεκάδα έχει τουλάχιστον 5 παίκτες που δεν κάνουν τη διαφορά ούτε με ιρλανδέζικη ομάδα. Για να μη πω παραπάνω.
Βάλαμε Μουργκ, Μπισεζβαρ να αλλάξει το παιχνίδι.
Σε ποδοσφαιρικό αγώνα 2021-22 παίκτες τουλάχιστον μια δεκαετίας πίσω.
Και υποτίθεται ότι είχε κτυπήσει το καμπανάκι από τις άλλες ελληνικές ομάδες.


Οι Μουργκ Μπισεσβαρ το αλλαξαν, και μαλιστα κερδισε και πεναλτι ο Μπισε πεντακαθαρο.
Αν πρεπει να διωξουμε τους 5 χειροτερους χτεσινους ο πρωτος που πρεπει να φυγει ειναι ο Α. Ζιφκοβιτς. Αυτος ηταν ο χειροτερος ολων
"ξαφνικά μας καλύπτουν οι υπάρχοντες? Επειδή το είπε ο Λουτσέσκου? Δεν τους έχουμε δει εμεις? "
Η νοοτροπια του ελληνα σε 15 λεξεις
Δυο πραγματα βγαζει σε αφθονια η Ελλαδα. Προπονητες και προεδρους
Άβαταρ μέλους
Γκουερινο
 
Δημοσιεύσεις: 1373
Εγγραφή: Δευτ 19 Οκτ 2015, 17:00

Re: Bohemian - ΠΑΟΚ 2-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό bersekeros » Τετ 04 Αύγ 2021, 13:54

Dimg4 έγραψε:Ας πω μονο αυτο και τελος.
Τι ακριβως περιμενετε οταν το ιδιο το σωματειο αλλα και εμεις "ψηλωνουμε" τους παικτες μας και υπερεκτιμουμε το ροστερ?
Εσιτι, Καντουρι, Βιερινια, Καγκαβα, Μπισεσβαρ, Βαρελα, Ροντριγκο, Κρεσπο θα επρεπε ηδη να ειναι παρελθον. Τωρα οποιος δεν το βλεπει οτι τελειωσαν ποδοσφαιρικα αυτοι και επιμενει στα "ροστερ νταμπλ" ας συνεχισει να ζει στο συννεφακι του και ας αναρωτιεται γιατι μας γλεντησε το κωλοχωρι.
Ηρθε και ο νταμπλοπροπονητης να τα κανει σκατα και εδεσε το γλυκο.
Θελουμε ΠΑΙΚΤΕΣ. Οσο επιμενουμε να χρυσωνουμε το χαπι, αυτα θα γινονται.



Το λέγαμε και πέρσι με τον Γκαρσία. Το πρόβλημα είναι στο ρόστερ. ΣΤΟ ΡΟΣΤΕΡ.

Χρειαζόμαστε Ταχυδυναμικούς παίκτες και Τερματοφύλακα. ΤΑΧΥΤΗΤΑ . Ταχύτητα.

Κανένας Γκαρσία και κανένας Λουτσέσκου δεν είναι Χάρι Πότερ, να κάνει τον Εσίτι και τον Καγκάβα , παίκτες για τον ΠΑΟΚ με ταχύτητα ή να καλύπτονται τα μειονεκτήματά τους.

Έτσι όπως είναι ακόμα το ρόστερ, ή με τρία μπακ πρέπει να παίζουμε ή με τρία χαφ.

Δηλαδή 3-4-3 ή 4-3-3. Αλλιώς με αυτό το ρόστερ, και 4-2-3-1 θα έχουμε θέματα.
Ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία.
Άβαταρ μέλους
bersekeros
 
Δημοσιεύσεις: 11363
Εγγραφή: Σάβ 15 Δεκ 2007, 20:56

Re: Bohemian - ΠΑΟΚ 2-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Τετ 04 Αύγ 2021, 14:18

fossa έγραψε:Αυτά περί τέσσαρας και πεντάρας είναι να χαμε να λέγαμε.
Ναι μπορεί να τους ρίξουμε τόσα ή να περάσουμε με το ζόρι 2-0.
Το θέμα είναι ότι η χθεσινή ενδεκάδα έχει τουλάχιστον 5 παίκτες που δεν κάνουν τη διαφορά ούτε με ιρλανδέζικη ομάδα. Για να μη πω παραπάνω.
Βάλαμε Μουργκ, Μπισεζβαρ να αλλάξει το παιχνίδι.
Σε ποδοσφαιρικό αγώνα 2021-22 παίκτες τουλάχιστον μια δεκαετίας πίσω.
Και υποτίθεται ότι είχε κτυπήσει το καμπανάκι από τις άλλες ελληνικές ομάδες.


Το θέμα δεν είναι καν αυτό.
Και 4αρα και 5αρα να νικήσουμε, δεν αλλάζει κάτι όσον αφορά το πόσο ανέτοιμοι είμαστε. Σε όλα τα επίπεδα. Ο ΠΑΟΚ έχει 35 παίχτες και δεν έχει αριστερό μπακ να βάλει και παίζει με δεξί μπακ που την εποχή των σαρδελών, ούτε 18αδα δεν θα έβλεπε. Αλλά αυτά δεν είναι τα σοβαρά προβλήματα του συλλόγου.

Ο ΠΑΟΚ δίνει 1,8 μύρια στο τεχνικό του επιτελείο και παρουσιάζει αυτήν την τραγελαφική εικόνα στο πρώτο επίσημο ματς. Μεράκι το έχω, μια φορά όχι να είμαστε πλήρως έτοιμοι, ουτε καν να έχουμε όλους τους παίχτες που χρειαζόμαστε, αλλά να κάνουμε τα στοιχειώδη στο πρώτο επίσημο ματς. Έτσι ρε παιδί μου, για το γαμώτο δηλαδή.

Υπάρχει κόσμος που πιστεύει ότι το πρόβλημα είναι ο Καγκάβα, ο Εσίτι, ο Ροντρίγκο κτλ. Ναι είναι και αυτοί οι παίχτες μέρος του προβλήματος είναι κι άλλοι κάτι περίεργοι Μπράντονιτς, Νινούα και διάφοροι άλλοι που θα παρελάσουν για το τυράκι του ΠΑΟΚ Β' με τον Γκαρσία σημαία, που εδώ δεν μπορούμε να κάνουμε ΠΑΟΚ Α' θέλουμε και ΠΑΟΚ Β', τρομάρα μας.

Ναι είναι κι ο Λούτσε πρόβλημα με αυτά που κατέβασε χτες, αλλά δεν πρόκειται να σταθώ παραπάνω, δεν υπάρχει λόγος. Αν δεν έχει καταλάβει, πως ούτε ο Πασχαλάκης (το ήξερα ότι θα πληρώναμε τις 3 αποκρούσεις του στον τελικό), ούτε ο Ζϊφκο (ντόρτια στο Βικελίδης ρε μ@λ@κες, έλεος) κάνει για τον ΠΑΟΚ, ότι ο Εσίτι είναι ένα καδρόνι, ο Ροντρίγκεζ απλά δεν κάνει για τον ΠΑΟΚ (δεν ξέρω αν ο άλλος Βραζιλιάνος κάνει), αν δεν βλέπει ότι ο Καγκάβα έχει παρατήσει το άθλημα σε βαθμό που ο Μπίσε μοιάζει όαση μπροστά του, αν δεν καταλαβαίνει πως ο Καντούρι δεν πρόκειται να του δώσει τίποτα ή σχεδόν τίποτα από αυτά που του έδινε πριν ΤΡΙΑ ΧΡΟΝΙΑ εκεί που τον έχει και παίζει και αν προτιμάει αργοβαλούτες στο κέντρο, δεν έχω να πω κάτι που δεν έχει ειπωθεί, γούστα είναι αυτά και με αυτά, οι μπουλκουμέδες θα πάνε σύννεφο. Αλλά το θέμα δεν είναι αυτό, νομίζω ότι το πρόβλημα με τον Λούτσε, ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΠΕΦΤΩ ΕΞΩ, είναι ότι νομίζει πως έχει κάποιου είδους αβάντα επειδή θεωρεί ότι ξηγήθηκε για το φευγιό του και είναι λίγο στυλ ''μαζί θα προχωρήσουμε αδέρφια προς τη δόξα'' και κάθε φορά που αναφέρει νταμπλ οι θύμησες είναι νωπές και γουστάρει ο θυμικός λαός μας, αλλά ας του εξηγήσει κάποιος (ποιος αλήθεια μέσα στον ΠΑΟΚ θα το κάνει αυτό) ότι πλανάται πλάνην οικτράν.

Διοικητικά νταξ, δεν υπάρχει κάτι να πούμε, 35 συμβόλαιο με πόσα να λήγουν του χρόνου δεν ξέρω, κάτι ελεύθερους παίρνουμε μιεχ, παπαριές με τα διαρκείας και τα βάουτσερ του κώλου, καμία πρόβλεψη για το αν συμβεί ξανα λοκντάουν, επικοινωνία πλην του Λούτσε, μηδέν τα γνωστά δηλαδή που νταξ, δεν είναι πλέον κάτι σοβαρό ή τρομερό, ψιλοσυνηθισμένο είναι απλά λες ρε παιδί μου, ο κόσμος πάει γενικά μπροστά κάποια πραγματάκια θα μπορούσαν να γίνουν.

Η πρόκριση είναι στο 50-50, ενώ θα έπρεπε να είχε τελειώσει ή άντε, να είναι στο 90-10 υπερ του ΠΑΟΚ.
Αυτό δεν είναι σημείο προόδου παιδιά, κάτι άλλο είναι.

Μεγάλο, τεράστιο ΟΠΕΝ χτες, με ακόμα έναν ξοφλημένο που μάζεψε το κανάλι, αλλά το καλύτερο δεν ήταν αυτό,
το καλύτερο ήταν το αφαιρετικό πλάνο με τις άσπρες καρέκλες και το ποτήρι νερό στο τραπέζι που διέκοψε το ματς για καμια 10 δευτερόλεπτα, ποιος Φελίνι και μαλακίες. Επίσης, μεγάλος σπίκερ, καταπληκτικός, που στη φάση του 2ου λεπτού δεν έχει καταλάβει τι γίνεται, ποιος είναι, που πάει, ποιοι παίζουν και τέτοια. Υπέροχα πράγματα
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
ΚΚ2020: "Θα φροντίσουμε να σχεδιάσουμε μια ομάδα που δεν θα χαμηλώσει τον πήχη και στόχοι μας θα είναι το νταμπλ κάθε χρόνο. Στόχος μας θα είναι να αυξήσουμε τα έσοδα και όχι να μειώσουμε τα έξοδα".
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard
 
Δημοσιεύσεις: 11465
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 11:00

Re: Bohemian - ΠΑΟΚ 2-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό LJCSoG » Τετ 04 Αύγ 2021, 14:21

renegade έγραψε:Το ότι ο πιο φρέσκος παίκτης,που έμοιαζε αέρινος μπροστά στους συμπαίκτες του ήταν ο μπισεσβαρ.
Δεν σας λέει κάτι αυτό?

Δεν μπορώ να πω αν είναι σωστό ή λάθος αλλά η ομάδα φαίνεται ότι από την προετοιμασία ακόμα δεν επανήλθε σωματικά,ακόμα και παίκτες με έκρηξη όπως ο Τζολης τρέχαμε σαν συγκεκριμένοι


Αυτό είναι το κλειδί για να κατανοηθεί η χθεσινή μας εικόνα.
LJCSoG
 
Δημοσιεύσεις: 196
Εγγραφή: Κυρ 20 Δεκ 2020, 19:31

Re: Bohemian - ΠΑΟΚ 2-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό gika » Τετ 04 Αύγ 2021, 14:25

Δηλαδή το θέμα δεν είναι οι 5 παίκτες της εντεκάδας που δεν κάνουν τη διαφορά ούτε με την ιρλανδέζικη παμπ και είναι το χαμηλό επίπεδο στην περιγραφή του οπεν; Γκρινια για την γκρίνια.

Η ομάδα είναι από προετοιμασία και θέλει χρόνο. Η ομάδα έχει βαρίδια που πρέπει να ξεφορτωθεί. Η ομάδα έχει θέσεις που θέλει ενίσχυση και για την οποία υπάρχουν άνθρωποι που δουλεύουν.

Λιγό υπομονή να μπει το νερό στο αυλάκι. Εϊμαστε στην αρχή της αρχής και κάνετε λες και τελειώσαμε τελευταίοι.
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17223
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: Bohemian - ΠΑΟΚ 2-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό renegade » Τετ 04 Αύγ 2021, 14:28

Αυτό το ρόστερ με τρεις προσθήκες που θα γίνουν ( η μία ως αντικαταστάτης του τζολη) θα φέρει το πρωτάθλημα.
Είμαι πολύ περίεργος τι θα λένε τότε οι παντογνωστες που καταλαβαίουν πράγματα που δεν μπορούν να καταλάβουν ο λουτσέσκου και το Τιμ του
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14481
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: Bohemian - ΠΑΟΚ 2-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό nunies4 » Τετ 04 Αύγ 2021, 14:39

renegade έγραψε:Αυτό το ρόστερ με τρεις προσθήκες που θα γίνουν ( η μία ως αντικαταστάτης του τζολη) θα φέρει το πρωτάθλημα.
Είμαι πολύ περίεργος τι θα λένε τότε οι παντογνωστες που καταλαβαίουν πράγματα που δεν μπορούν να καταλάβουν ο λουτσέσκου και το Τιμ του

Δεν νομιζω οτι κανεις μηδενιζει απο εχθες. Οι διαπιστωσεις που γινονται ειναι τοσο ξεκαθαρες στα ματια ολων που σιγουρα ειναι και στου Ρουμανου (δεν μπορω να πιστεψω οτι δεν ειναι).
Το ποδοσφαιρο αλλαζει (εχει αλλαξει εδω και καιρο για την ακριβεια) και παει στην ταχυδυναμη. Ταχυδυναμη και Σβαμπ, Εσιτι, Καγκαβα στον αξονα και Καντουρι Αντρε στην αριστερη πλευρα δεν υπαρχει σε κανενα πλανητη.
Το θεμα ειναι να ξεπερασουμε τους συναισθηματισμους και να προχωρησουμε.
Και εγω εχω μια αγαπημενη πολυθρονα που μου εχει δωσει η μανα μου αλλα καθε φορα που καθομαι πιανεται η μεση μου. Δεν μπορω ομως να την αποχωριστω παρολο που ξερω οτι πρεπει.
Θελω να ελπιζω οτι ο Ραζβαν δεν βλεπει τα πραγματα συναισθηματικα...
Άβαταρ μέλους
nunies4
 
Δημοσιεύσεις: 12034
Εγγραφή: Τρί 20 Ιούλ 2021, 08:06

Re: Bohemian - ΠΑΟΚ 2-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Τετ 04 Αύγ 2021, 14:40

gika έγραψε:Δηλαδή το θέμα δεν είναι οι 5 παίκτες της εντεκάδας που δεν κάνουν τη διαφορά ούτε με την ιρλανδέζικη παμπ και είναι το χαμηλό επίπεδο στην περιγραφή του οπεν; Γκρινια για την γκρίνια.



Αν αυτό κατάλαβες είσαι παντελώς ηλίθιος

Επειδή αυτό έγραψες κάτσε λίγο απ εξω
Sourmenetes
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
ΚΚ2020: "Θα φροντίσουμε να σχεδιάσουμε μια ομάδα που δεν θα χαμηλώσει τον πήχη και στόχοι μας θα είναι το νταμπλ κάθε χρόνο. Στόχος μας θα είναι να αυξήσουμε τα έσοδα και όχι να μειώσουμε τα έξοδα".
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard
 
Δημοσιεύσεις: 11465
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 11:00

Re: Bohemian - ΠΑΟΚ 2-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό icue » Τετ 04 Αύγ 2021, 14:47

renegade έγραψε:Αυτό το ρόστερ με τρεις προσθήκες που θα γίνουν ( η μία ως αντικαταστάτης του τζολη) θα φέρει το πρωτάθλημα.
Είμαι πολύ περίεργος τι θα λένε τότε οι παντογνωστες που καταλαβαίουν πράγματα που δεν μπορούν να καταλάβουν ο λουτσέσκου και το Τιμ του


Ακομα και τυφλη εμπιστοσυνη να του εχεις παντως, θες να πας για μια μπυρα μαζι του καποια στιγμη να σου αναλυσει το σκεπτικο του να ξεκιναει ο Εσιτι βασικος. Ετσι απο περιεργεια.
icue
 
Δημοσιεύσεις: 6355
Εγγραφή: Δευτ 24 Ιουν 2019, 11:45

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ευρώπη

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης