Bohemian - ΠΑΟΚ 2-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική των αγώνων και τα νέα του ευρωπαϊκού ΠΑΟΚ

MVP

Paschalakis
3
2%
Soares
2
1%
Michailidis
2
1%
Varela
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Vieirinha
2
1%
Esiti
14
7%
Schwab
8
4%
Kagawa
3
2%
Zivkovic
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
El Kaddouri
1
1%
Oliveira
115
61%
Biseswar
25
13%
Kurtic
6
3%
Tzolis
3
2%
Murg
3
2%
Swiderski
1
1%
 
Σύνολο ψήφων : 188

Re: Bohemian - ΠΑΟΚ 2-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Timelord » Τετ 04 Αύγ 2021, 09:32

Εντωμεταξύ τώρα που το ξαναβλέπω στο πρώτο γκολ φταίει παρά πολύ και ο Αντρέ, όχι μόνο ο Μιχαηλίδης
Timelord
 
Δημοσιεύσεις: 596
Εγγραφή: Παρ 18 Δεκ 2020, 14:35

Re: Bohemian - ΠΑΟΚ 2-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό nunies4 » Τετ 04 Αύγ 2021, 09:34

Timelord έγραψε:Εντωμεταξύ τώρα που το ξαναβλέπω στο πρώτο γκολ φταίει παρά πολύ και ο Αντρέ, όχι μόνο ο Μιχαηλίδης

O αρχηγος για εμενα χθες τραγικη εμφανιση. Για οποιον βλεπει ποδοσφαιρο και οχι μπαλα (τις στιγμες δλδ μονο ενος ματς) μακραν ο χειροτερος. Δεν εκοβε με τιποτα και κανεναν απο την πλευρα του και γεμιζε με ανασφαλεια ολη την αμυνα.
Βασικο αριστερο μπακ ΧΘΕΣ
Άβαταρ μέλους
nunies4
 
Δημοσιεύσεις: 11939
Εγγραφή: Τρί 20 Ιούλ 2021, 08:06

Re: Bohemian - ΠΑΟΚ 2-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό giliopoulos » Τετ 04 Αύγ 2021, 09:39

nunies4 έγραψε:
Timelord έγραψε:Εντωμεταξύ τώρα που το ξαναβλέπω στο πρώτο γκολ φταίει παρά πολύ και ο Αντρέ, όχι μόνο ο Μιχαηλίδης

O αρχηγος για εμενα χθες τραγικη εμφανιση. Για οποιον βλεπει ποδοσφαιρο και οχι μπαλα (τις στιγμες δλδ μονο ενος ματς) μακραν ο χειροτερος. Δεν εκοβε με τιποτα και κανεναν απο την πλευρα του και γεμιζε με ανασφαλεια ολη την αμυνα.
Βασικο αριστερο μπακ ΧΘΕΣ


Ο πολκας λεει οτι δεν χρειαζομαστε :lol: :lol:
giliopoulos
 
Δημοσιεύσεις: 2103
Εγγραφή: Τρί 24 Δεκ 2013, 18:06

Re: Bohemian - ΠΑΟΚ 2-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό praman » Τετ 04 Αύγ 2021, 09:46

Θα μας ξυπνήσει αυτή η εμφάνιση/ήττα. Αυτό εννοώ. Ήρθε σε καλή στιγμή, στον πρώτο αγώνα, και είδαμε πως δεν πρέπει να υποτιμούμε κανέναν αντίπαλο. Έως κάποιο βαθμό, νομίζω πως τους υποτιμήσαμε. Στον δεύτερο αγώνα θα είμαστε πολύ καλύτεροι.
Στο τέλος όλα θα πάνε καλά. Αν δεν πάνε καλά, σημαίνει ότι δεν είναι το τέλος. [Paulo Coelho].
Άβαταρ μέλους
praman
 
Δημοσιεύσεις: 737
Εγγραφή: Τετ 31 Δεκ 2014, 14:48

Re: Bohemian - ΠΑΟΚ 2-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Gospi » Τετ 04 Αύγ 2021, 09:49

Δεν θεωρω πως το θεμα μας είναι θεμα αφυπνισης, ούτε υποτίμησης. Στα δικά μου μάτια, είδαμε ξεκάθαρα τις αδυναμίες του ρόστερ, και αυτές δεν καλύπτονται μεσα σε 9 μερες. ΟΚ μπορούμε να περάσουμε, αλλά αν δεν γίνουν αμεσα κινήσεις ενίσχυσης δεν θα δούμε πολύ καλύτερη μπάλα μ αυτό το ροστερ.
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10915
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: Bohemian - ΠΑΟΚ 2-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Τετ 04 Αύγ 2021, 09:53

Α ε εντάξει τότε, αφού είμαστε κοιμισμένοι, μήπως να μην το στρέξουμε να πάμε στο CAS.
Nα τους πούμε, συγνώμη κύριοι της OYEFA ΜΑFIA, δεν φτάνει που έχει γίνει ο κώλος μας γαρύφαλλο από τις Έστερσουν, τις Σλόβαν, τις Ομόνοιες και τις Μπάτε Μπορίσοφ που μας τον σφυράν όπου μας βρουν,
δεν φτάνει που θαυμάσαμε τους μπουλκουμέδες του σκουληκιού και της κούλας
αλλά κοιμόμασταν, οπότε ζητούμε επανάληψη του αγώνος και η μπάλα δικιά μας.

Ναι, δίκαιο αίτημα.
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
ΚΚ2020: "Θα φροντίσουμε να σχεδιάσουμε μια ομάδα που δεν θα χαμηλώσει τον πήχη και στόχοι μας θα είναι το νταμπλ κάθε χρόνο. Στόχος μας θα είναι να αυξήσουμε τα έσοδα και όχι να μειώσουμε τα έξοδα".
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard
 
Δημοσιεύσεις: 11465
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 11:00

Re: Bohemian - ΠΑΟΚ 2-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Τετ 04 Αύγ 2021, 10:00

Gospi έγραψε:Γνωριζεις εσυ Σουρμε αν η ομαδα τη στιγμη που μιλαμε αναζητα παιχτη με αθλητικοτητα και ταχυδυναμη στα χαφ? Αν δεν αναζητουμε τετοιον παιχτη τοτε καλα κανουμε και κραζουμε. Αν εχει δοθει εντολη να βρεθει τετοιος παιχτης τοτε ενημερωσε μας να ξερουμε οτι τουλαχιστον αντιλαμβανονται το προβλημα εκει στην ΠΑΕ. Γιατι οι μέχρι τωρα κινήσεις δείχνουν πως καμία απολύτως διάθεση δεν υπάρχει για απόκτηση ταχυδυναμικού αθλητικού χαφ.
Ανανεώσαμε τον Καντουρι αρον αρον μην τυχον και μας τον παρουν, φεραμε τον Κουρτιτς που δειχνει καλος ποδοσφαιριστης αλλα οχι ταχυδυναμικος και εχουμε άλλους 4 χαφ που εχουν σοβαρα μειονεκτηματα.
Πως ακριβως θα διορθωθει η κατασταση στα χαφ μας αν δεν παρθει η γεναια αποφαση απομακρυνσης Εσιτι Αουγκουστο με την ταυτοχρονη ληψη της αποφασης για αποκτηση τουλαχιστον ενος ταχυδυναμικού χαφ?
Ιδανικα και ο Καντουρι θα πρεπε να χαιρετισει αλλα προλαβαμε και τον ανανενωσαμε μη χασουμε το κελεπουρι...
Κάτι συγκεκριμένο δεν ξέρω.

Αν δε φύγει κάποιος δεν ξέρω πως θα έρθει χαφ.

Και γω δε θέλω να βλέπω εσιτι γιατί από τρεξίματα μηδέν.

Ο ΑΟΥΓΚΟΥΣΤΟ δε με χαλάει γιατί έχει τρεξιματα. Επίσης και ο τσιγγαρας έχει τρεξιματα.όχι τρομερά αλλά έχουν.

Και γω θέλω ένα 25χρονο με βασικό χαρακτηριστικο τα τρεξίματα κι ας είναι μέτριας τεχνικής.


Στο όλο θέμα βεβαι πρέπει να πούμε ότι και ο σβαμπ θ ανέβει και ο κουρτιτς θα ανεβει.

Αλλα ξαναλέω ότι και γω θέλω ένα γρήγορο παίκτη στα χαφ και ας είναι και μετριος από τεχνική.

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27830
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Bohemian - ΠΑΟΚ 2-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Τετ 04 Αύγ 2021, 10:06

WestBlock4 έγραψε:
sourmenetes έγραψε:Το ότι την ώρα που σχολιάζουμε το ματς ακούμε για Τδ για Σαββίδη και βγάζουμε όλη την πίκρα και ότι μπορούμε να θυμηθούμε, τον λουτσεσκου που δε θέλει παίκτες, την εστερσουντ, ότι είμαστε καρναβάλι στην Ευρώπη ενώ πέρυσι πεταξαμε εκτός μπενφικα, δείχνει ότι δε θέλουμε να δούμε τα του ματς αλλά να βγάλουμε ολα τα θέματα για να κάνουμε μπούγιο.

Το ίδιο γινότανε χθες στις μεταγραφές.

Η ομάδα σίγουρα ήταν κακή και είχε πολλά λανθασμένα κείμενα χθες και ο λουτσεσκου.

Αυτό δε σημαίνει ότι όλα είναι λαθος δεν υπάρχει περιθώριο βελτίωσης και διορθώσεων.

Σίγουρα θέλουμε αθλητικότητα στα χαφ και από κει ξεκινάνε όλα.

Ας ελπίσουμε το θέμα με εσιτι να τελειώσει γιατί δεν μπορεί το παιδί.

Χίλιες φορές τσιγγαρας.

Επίσης λέτε για το τζολη. Τι σας ενόχλησε;; ότι σούταρε;; ότι απείλησα ε την. Ώρα που ο καντουρι δε φάνηκε καν;;
Αντί να χαιρόμαστε που έχουμε παίκτη που με το που μπήκε απασχόλησε τα αντίπαλα μπακ, βάλαμε πίεση εμείς ψάχνουμε να βρούμε πως θα τον κατηγορησουμε.

Ναι θα μπορούσε καλύτερα, αλλά λιγο μπαστα.
Πόσο χειρότερος θα ήταν ο ΠΑΟΚ αν ξεκίναγε τζολης και τσιγγαρας;;

Ελπίζω το καμπανάκι ειδικά για κάποιους παίκτες να χτυπήσει.

Ούτε υπερβολές ούτε 10 παίκτες θέλει η ομάδα.

3 4 σωστές προσθήκες και να βάλουμε αθλητικότητα.

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Θα συμφωνήσω σε όλα αυτά που λες εκτός από,τη πρόταση για τζολη.
Δεν χρειάζεται να τον κράζουμε αλλά ομως ουτε να παίρνουν τα μυαλά μας αέρα κ να ελπίζουμε σε 20 κ 30 εκατομμύρια ευρώ μεταγραφή. Ο παίχτης δεν αξίζει τοσα κ όσοι ξέρουν από μπαλα το βλέπουν. Αν θέλεις να βγάλεις χρημα τον δίνεις στα 11 κ λες κ ευχαριστώ αλλιώς δουλευεις πανψ του όλη μέρα με κατω το κεφάλι κ χτίζεις πάνω του.
Το ποσό αξίζει κάτι στο ποδόσφαιρο δεν καθορίζεται ούτε από εμένα ούτε από κανέναν μας.

Βασικά να αξίζει το κορμί ενός ανθρώπου 10-20-30-100 εκ είναι έξω πραγματικό είναι εκτός λογικής.
Γενικα μιλάω.

Όταν ο Γιαννούλης αρ. Μπακ στα 25 άξιζε 8,5 μύρια, ναι ο τζολης με κάτι ποδάρια 25χρονου με τόσο ταλέντο με τόση έφεση στο σκορ, με τόσες αντοχές με δυνατό χαρακτήρα, μπορεί ν αξίζει και 20 και 30.

Αλλα αυτό δεν αφορά εμένα!!

Εγώ έχω έναν παίκτη και θέλω όσο είναι εδώ να παίρνει η ομάδα ότι καλύτερο μπορεί από αυτόν!

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27830
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Bohemian - ΠΑΟΚ 2-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Τετ 04 Αύγ 2021, 10:09

Τουλάχιστον προσφέραμε στους 8000 Ιρλανδούς την εμπειρία της ζωής τους.
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15451
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: Bohemian - ΠΑΟΚ 2-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Gospi » Τετ 04 Αύγ 2021, 10:10

sourmenetes έγραψε:
Gospi έγραψε:Γνωριζεις εσυ Σουρμε αν η ομαδα τη στιγμη που μιλαμε αναζητα παιχτη με αθλητικοτητα και ταχυδυναμη στα χαφ? Αν δεν αναζητουμε τετοιον παιχτη τοτε καλα κανουμε και κραζουμε. Αν εχει δοθει εντολη να βρεθει τετοιος παιχτης τοτε ενημερωσε μας να ξερουμε οτι τουλαχιστον αντιλαμβανονται το προβλημα εκει στην ΠΑΕ. Γιατι οι μέχρι τωρα κινήσεις δείχνουν πως καμία απολύτως διάθεση δεν υπάρχει για απόκτηση ταχυδυναμικού αθλητικού χαφ.
Ανανεώσαμε τον Καντουρι αρον αρον μην τυχον και μας τον παρουν, φεραμε τον Κουρτιτς που δειχνει καλος ποδοσφαιριστης αλλα οχι ταχυδυναμικος και εχουμε άλλους 4 χαφ που εχουν σοβαρα μειονεκτηματα.
Πως ακριβως θα διορθωθει η κατασταση στα χαφ μας αν δεν παρθει η γεναια αποφαση απομακρυνσης Εσιτι Αουγκουστο με την ταυτοχρονη ληψη της αποφασης για αποκτηση τουλαχιστον ενος ταχυδυναμικού χαφ?
Ιδανικα και ο Καντουρι θα πρεπε να χαιρετισει αλλα προλαβαμε και τον ανανενωσαμε μη χασουμε το κελεπουρι...
Κάτι συγκεκριμένο δεν ξέρω.

Αν δε φύγει κάποιος δεν ξέρω πως θα έρθει χαφ.

Και γω δε θέλω να βλέπω εσιτι γιατί από τρεξίματα μηδέν.

Ο ΑΟΥΓΚΟΥΣΤΟ δε με χαλάει γιατί έχει τρεξιματα. Επίσης και ο τσιγγαρας έχει τρεξιματα.όχι τρομερά αλλά έχουν.

Και γω θέλω ένα 25χρονο με βασικό χαρακτηριστικο τα τρεξίματα κι ας είναι μέτριας τεχνικής.


Στο όλο θέμα βεβαι πρέπει να πούμε ότι και ο σβαμπ θ ανέβει και ο κουρτιτς θα ανεβει.

Αλλα ξαναλέω ότι και γω θέλω ένα γρήγορο παίκτη στα χαφ και ας είναι και μετριος από τεχνική.

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Για τον Αουγκουστο εχω τις εξης ενστασεις.
1. Δειχνει να εχει το μυαλο του αλλου, και να ψαχνεται να φυγει.
2. Εχει δειξει πως στο 4-2-3-1 δυσκολευεται ενω στο 3-4-3 πηγαινει καλυτερα.
3. Κανει αψυχολογητα φαουλ και εχει καποια επικινδυνα μπλακ αουτ.

Αν λυθουν τα παραπανω θεωρωγ πως μπορει να σταθει σε εξαιρετικο επιπεδο...
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10915
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: Bohemian - ΠΑΟΚ 2-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Τετ 04 Αύγ 2021, 10:10

Timelord έγραψε:Εντωμεταξύ τώρα που το ξαναβλέπω στο πρώτο γκολ φταίει παρά πολύ και ο Αντρέ, όχι μόνο ο Μιχαηλίδης
Όταν πάει ο αμυντικός σαν το ΜΙΧΑΗΛΊΔΗ χθες φέρει τη μεγαλύτερη ευθύνη. Εκεί δεν περνάει ο παίκτης ή η μπάλα.

Πήγε πολύ χαλαρά

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27830
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Bohemian - ΠΑΟΚ 2-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Τετ 04 Αύγ 2021, 10:12

Gospi έγραψε:Δεν θεωρω πως το θεμα μας είναι θεμα αφυπνισης, ούτε υποτίμησης. Στα δικά μου μάτια, είδαμε ξεκάθαρα τις αδυναμίες του ρόστερ, και αυτές δεν καλύπτονται μεσα σε 9 μερες. ΟΚ μπορούμε να περάσουμε, αλλά αν δεν γίνουν αμεσα κινήσεις ενίσχυσης δεν θα δούμε πολύ καλύτερη μπάλα μ αυτό το ροστερ.
Χθες τις τόνισε τις αδυναμίες αντί να τις καλύψει ο. Λουτσεσκου.

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27830
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Bohemian - ΠΑΟΚ 2-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό BlackFriday » Τετ 04 Αύγ 2021, 10:15

PAOK_Antarctica έγραψε:Τουλάχιστον προσφέραμε στους 8000 Ιρλανδούς την εμπειρία της ζωής τους.

:lol: :lol:
BlackFriday
 
Δημοσιεύσεις: 2959
Εγγραφή: Τετ 01 Μαρ 2017, 17:48

Re: Bohemian - ΠΑΟΚ 2-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Τετ 04 Αύγ 2021, 10:17

PAOK_Antarctica έγραψε:Τουλάχιστον προσφέραμε στους 8000 Ιρλανδούς την εμπειρία της ζωής τους.


χαλάλι, είναι και γαμώ τα παιδιά και το λέω ειλικρινά
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
ΚΚ2020: "Θα φροντίσουμε να σχεδιάσουμε μια ομάδα που δεν θα χαμηλώσει τον πήχη και στόχοι μας θα είναι το νταμπλ κάθε χρόνο. Στόχος μας θα είναι να αυξήσουμε τα έσοδα και όχι να μειώσουμε τα έξοδα".
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard
 
Δημοσιεύσεις: 11465
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 11:00

Re: Bohemian - ΠΑΟΚ 2-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό icue » Τετ 04 Αύγ 2021, 10:23

Επειδη ο Ρουμανος χαζος δεν ειναι, νομιζω χθες ειδε οτι καποια πραγματα δεν λειτουργουν. Πιθανον να εβαλε οποιον παικτη ηταν πιο ετοιμος πιστευοντας οτι λογω δυναμικοτητας του αντιπαλου δεν ειχε προβλημα. Σε 8 μερες θελω να πιστευω οτι θα ξεκινησουν οι 11 καλυτεροι και οχι οι 11 πιο ετοιμοι.
icue
 
Δημοσιεύσεις: 6336
Εγγραφή: Δευτ 24 Ιουν 2019, 11:45

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ευρώπη

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες