ΠΑΟΚ-Άρης 0-1, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Superleague και όλων των παραλειπομένων...

Re: ΠΑΟΚ-Άρης 0-1, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Asimos » Πέμ 12 Μάιος 2022, 17:10

Ο λόγος που δεν ανέφερα όνομα διοργάνωσης είναι ένας και απλός:

Το ελληνικό πρωτάθλημα δεν έχει δυναμική ούτε για Γιουρόπα. Αν ο θρήνος είναι ο καλύτερος κομπάρσος στο CL την τελευταία 20ετια αυτό το χρωστάει στις απευθείας αναθέσεις, τα βατά μονοπάτια και λιγότερο στη δυναμική του.

Οι λοιποί φτωχοί συγγενείς, ΑΕΚ, ΠΑΟ, Άρης τα τελευταία 10 χρόνια με μηδενική παρουσία σε ευρωπαϊκή διοργάνωση και απανωτούς αποκλεισμούς τι όνειρα μπορούν να κάνουν; Τέλη Αυγούστου περήφανους αποκλεισμούς;

Ρεαλιστικά η μόνη διοργάνωση που μπορούμε να κάνουμε κάτι σαν χώρα είναι το Conference. Ομίλους; 32; 16; 8;

Η ψαλίδα μεγαλώνει όσο σκεφτόμαστε τον Ρούλη και την Κούλα. Στόχος είναι η Σλάβια, η Γάνδη, η Ρόμα και βλέπουμε..
Asimos
 

Re: ΠΑΟΚ-Άρης 0-1, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό obanebane » Πέμ 12 Μάιος 2022, 17:32

Γιώργο μαζί σου 100%
Πρέπει όμως να φτιάξουμε την ομάδα μας και να παίζει τουλάχιστον για 8 στα 10 από αυτά που στοιχίζει και όχι για 6 στα 10.
Να κάνουμε το καλύτερο δυνατό με το διαθέσιμο μπάτζετ και να στοχεύσουμε όπως λες στην Ευρώπη.
Κατά τη διάρκεια αυτού να φτιάξουμε τις εγκαταστάσεις μας και όταν έρθει η ώρα να χτυπήσουμε με ότι έχουμε το χτικιο.
Νομίζω ότι σε αυτή την κατεύθυνση είμαστε και ελπίζω ο ιδιοκτήτης και ο γιός του να μην έχουν χάσει την φλόγα τους για τον ΠΑΟΚ.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: ΠΑΟΚ-Άρης 0-1, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό JohnDag » Πέμ 12 Μάιος 2022, 18:02

Asimos έγραψε:Ο λόγος που δεν ανέφερα όνομα διοργάνωσης είναι ένας και απλός:

Το ελληνικό πρωτάθλημα δεν έχει δυναμική ούτε για Γιουρόπα. Αν ο θρήνος είναι ο καλύτερος κομπάρσος στο CL την τελευταία 20ετια αυτό το χρωστάει στις απευθείας αναθέσεις, τα βατά μονοπάτια και λιγότερο στη δυναμική του.

Οι λοιποί φτωχοί συγγενείς, ΑΕΚ, ΠΑΟ, Άρης τα τελευταία 10 χρόνια με μηδενική παρουσία σε ευρωπαϊκή διοργάνωση και απανωτούς αποκλεισμούς τι όνειρα μπορούν να κάνουν; Τέλη Αυγούστου περήφανους αποκλεισμούς;

Ρεαλιστικά η μόνη διοργάνωση που μπορούμε να κάνουμε κάτι σαν χώρα είναι το Conference. Ομίλους; 32; 16; 8;

Η ψαλίδα μεγαλώνει όσο σκεφτόμαστε τον Ρούλη και την Κούλα. Στόχος είναι η Σλάβια, η Γάνδη, η Ρόμα και βλέπουμε..
Αυτό που λες ενώ έχει λογική θεωρητικά στην πράξη είναι η απόλυτη ουτοπία.

Ο επαγγελματικος αθλητισμός δεν είναι ούτε FIFA ούτε Football Manager.

Είναι πρακτικά απίθανο να φτιάξεις ομάδα η οποία θα πηγαίνει καλά στην Ευρώπη και θα κάνει χαβαλέ στο πρωτάθλημα.

Δεν στήνονται έτσι οι ομάδες κορυφής και ούτε η νοοτροπία νικητή είναι κάτι που πατάς ένα κουμπί και το "ανοιγοκλεινεις" κατά το δοκούν.

Ή φτιάχνεις ομάδα δυνατή που παίζει για την νίκη παντού και πάντα ή συμβιβάζεσαι με την μετριότητα.

Εγω, έχοντας ζήσει τον ΠΑΟΚ από τις αρχές της δεκαετίας του '90, ειμαι ΟΚ και με το δεύτερο.

Ακόμα και μέτριοι με Σαββίδη θα είμαστε απείρως καλύτερα από αυτά που έχουμε ζήσει στο παρελθόν.

Αλλα αυτό που λες και ζητάς ενώ ακούγεται, όπως ειπα και στην αρχή, σαν μια όμορφη ιδέα είναι τελείως ανεδαφικο όταν μιλάμε για αθλητισμό και νοοτροπία ομάδας.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
JohnDag
 
Δημοσιεύσεις: 3789
Εγγραφή: Πέμ 31 Μάιος 2018, 13:33

Re: ΠΑΟΚ-Άρης 0-1, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Doomlord4 » Πέμ 12 Μάιος 2022, 18:33

Asimos έγραψε:Ρεαλιστικά η μόνη διοργάνωση που μπορούμε να κάνουμε κάτι σαν χώρα είναι το Conference. Ομίλους; 32; 16; 8;


Απλή παρουσία σε ομίλους C.L > Conference στους 8
--------------------------------------------------------------
Ο αποκλεισμός είναι πισωγύρισμα και έτσι θέλω να τον αντιμετωπίσετε όλοι.
Δεν θέλω να νιώθει κανένας χαρούμενος που θα παίζουμε ένα παιχνίδι την εβδομάδα.
---------------------------------------------------------------

Ιβάν Σαββίδης.
Άβαταρ μέλους
Doomlord4
 
Δημοσιεύσεις: 7683
Εγγραφή: Σάβ 01 Νοέμ 2008, 01:45
Τοποθεσία: Thessaloniki

Re: ΠΑΟΚ-Άρης 0-1, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Asimos » Πέμ 12 Μάιος 2022, 18:34

@obanebane Πάνο, το χτικιό το χτυπήσαμε και μάλιστα δις. Τη μια με το ρολό και το άνοιγμα των ποδιών στην ΑΕΚ τα κατάφερε κι αντέδρασε, την δεύτερη τον ήπιε. Μετά είδαμε τι έγινε σε κάθε επίπεδο


@johndag, προσπαθώ να εξηγήσω με απλά λόγια γιατί σε μια χρονιά σαν τη φετινή δεν σημαίνει τίποτα ο ένας πόντος με τον Άρη. Γιατί φαινόμαστε σκορποχώρι και γιατί προετοιμάζει ο κόουτς αυτούς που θέλει για το άλλο Σάββατο.

Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος τι σημαίνει η δήλωση του Λούτσου: "Η φετινή είναι μια από τις 4 καλύτερες σαιζόν στην ιστορία του ΠΑΟΚ";
Asimos
 

Re: ΠΑΟΚ-Άρης 0-1, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Asimos » Πέμ 12 Μάιος 2022, 18:36

Doomlord4 έγραψε:
Asimos έγραψε:Ρεαλιστικά η μόνη διοργάνωση που μπορούμε να κάνουμε κάτι σαν χώρα είναι το Conference. Ομίλους; 32; 16; 8;


Απλή παρουσία σε ομίλους C.L > Conference στους 8
Ναι, ποιος είπε το αντίθετο; Ήμαστε σε ομίλους CL και ειπα όχι πάμε να παίξουμε στο CON καλύτερα?
Asimos
 

Re: ΠΑΟΚ-Άρης 0-1, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Doomlord4 » Πέμ 12 Μάιος 2022, 18:43

Asimos έγραψε:
Doomlord4 έγραψε:
Asimos έγραψε:Ρεαλιστικά η μόνη διοργάνωση που μπορούμε να κάνουμε κάτι σαν χώρα είναι το Conference. Ομίλους; 32; 16; 8;


Απλή παρουσία σε ομίλους C.L > Conference στους 8
Ναι, ποιος είπε το αντίθετο; Ήμαστε σε ομίλους CL και ειπα όχι πάμε να παίξουμε στο CON καλύτερα?


Απλά λέω πως το Conference δεν είναι η μόνη διοργάνωση που μπορούμε να κάνουμε κάτι σαν χώρα ;)
--------------------------------------------------------------
Ο αποκλεισμός είναι πισωγύρισμα και έτσι θέλω να τον αντιμετωπίσετε όλοι.
Δεν θέλω να νιώθει κανένας χαρούμενος που θα παίζουμε ένα παιχνίδι την εβδομάδα.
---------------------------------------------------------------

Ιβάν Σαββίδης.
Άβαταρ μέλους
Doomlord4
 
Δημοσιεύσεις: 7683
Εγγραφή: Σάβ 01 Νοέμ 2008, 01:45
Τοποθεσία: Thessaloniki

Re: ΠΑΟΚ-Άρης 0-1, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Asimos » Πέμ 12 Μάιος 2022, 18:57

Ποια ομάδα της super league μπορεί να κάνει

α. αξιοπρεπή πορεία στο EL
β. απλώς πορεία στο CL

?????
Asimos
 

Re: ΠΑΟΚ-Άρης 0-1, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Πέμ 12 Μάιος 2022, 19:00

Tolaros έγραψε:
Σήμερα ένιωσα τη μεγαλύτερη ντροπή ως ΠΑΟΚτσης που έχω νιώσει ποτέ, όταν από 200-300 άτομα ακούστηκε ότι πιο σιχαμενο, ότι πιο σκατοψυχο, ότι πιο χειρότερο έχει ακουστεί ποτέ στην ιστορία της ομάδας μας.

25 χρόνια ρε κωλόπαιδα πάω στην 4 και δε φανταζόμουν να φύγω ποτέ. Του χρόνου δεν ξαναπατάω στην κωλοθυρα. Γιατί κωλοθυρα θα είναι όσο πατάτε και σεις εκεί. Όχι αδέρφια μου δεν είστε, ούτε άνθρωποι δεν είστε ρε μαλακισμενα. Είστε προσβολή για τον ΠΑΟΚ και την ιστορία του. Μακάρι να σας μαζέψουν όλους και να μην ξαναλερώσετε την Τούμπα.
Αντε γαμηθειτε



Κι εγώ εκείνη τη στιγμή σκέφτηκα ότι τελείωσα πια με αυτή τη θύρα. Φτάνει. Ας κάτσουν τα μαλακισμένα να κάνουν ο,τι θέλουν, εγώ δεν θέλω καμία σύνδεση με αυτά τα σκατα.
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15453
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: ΠΑΟΚ-Άρης 0-1, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό JohnDag » Πέμ 12 Μάιος 2022, 19:01

@asimos Κι εγώ προσπαθώ να σου εξηγήσω ότι (συνήθως) δεν γίνεται να είσαι σκορποχωρι 2 μήνες, να έχεις 10, 11, 12 αγώνες χωρίς νίκη και ξαφνικά το Σάββατο βράδυ να πατήσεις ένα κουμπί και να "αρχίσεις" να πετάς σαν ομάδα.

Δεν λέω ότι δεν γίνεται αλλα σίγουρα δεν είναι το σύνηθες.

Μακαρι να υπάρχει σχέδιο πίσω από αυτό και μακάρι να πάνε όλα καλά το Σάββατο.

Αν και εμένα προσωπικά, όσο και αν με καίει το κύπελλο και αν υπάρχει σχέδιο επ αυτου, ακόμα περισσότερο με καίει η επόμενη χρονιά και εν υπάρχει σχέδιο επ αυτής.

Γιατί και η επόμενη χρονιά τα ίδια ματς θα έχει και μάλιστα σε πιο σφιχτό πρόγραμμα λόγω Μουντιάλ.

Εκτός αν το έχουμε πάρει απόφαση να πετάμε χαρταετό στο πρωτάθλημα και ότι κάτσει.

Είπα και πριν ότι είμαι ΟΚ με αυτό συγκρινοντας το τι έχουμε ζήσει πριν αλλά όχι ότι πετάω και την σκουφιά μου.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
JohnDag
 
Δημοσιεύσεις: 3789
Εγγραφή: Πέμ 31 Μάιος 2018, 13:33

Re: ΠΑΟΚ-Άρης 0-1, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό JohnDag » Πέμ 12 Μάιος 2022, 19:01

@asimos Κι εγώ προσπαθώ να σου εξηγήσω ότι (συνήθως) δεν γίνεται να είσαι σκορποχωρι 2 μήνες, να έχεις 10, 11, 12 αγώνες χωρίς νίκη και ξαφνικά το Σάββατο βράδυ να πατήσεις ένα κουμπί και να "αρχίσεις" να πετάς σαν ομάδα.

Δεν λέω ότι δεν γίνεται αλλα σίγουρα δεν είναι το σύνηθες.

Μακαρι να υπάρχει σχέδιο πίσω από αυτό και μακάρι να πάνε όλα καλά το Σάββατο.

Αν και εμένα προσωπικά, όσο και αν με καίει το κύπελλο και αν υπάρχει σχέδιο επ αυτου, ακόμα περισσότερο με καίει η επόμενη χρονιά και εν υπάρχει σχέδιο επ αυτής.

Γιατί και η επόμενη χρονιά τα ίδια ματς θα έχει και μάλιστα σε πιο σφιχτό πρόγραμμα λόγω Μουντιάλ.

Εκτός αν το έχουμε πάρει απόφαση να πετάμε χαρταετό στο πρωτάθλημα και ότι κάτσει.

Είπα και πριν ότι είμαι ΟΚ με αυτό συγκρινοντας το τι έχουμε ζήσει πριν αλλά όχι ότι πετάω και την σκουφιά μου.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
JohnDag
 
Δημοσιεύσεις: 3789
Εγγραφή: Πέμ 31 Μάιος 2018, 13:33

Re: ΠΑΟΚ-Άρης 0-1, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό JohnDag » Πέμ 12 Μάιος 2022, 19:01

@asimos Κι εγώ προσπαθώ να σου εξηγήσω ότι (συνήθως) δεν γίνεται να είσαι σκορποχωρι 2 μήνες, να έχεις 10, 11, 12 αγώνες χωρίς νίκη και ξαφνικά το Σάββατο βράδυ να πατήσεις ένα κουμπί και να "αρχίσεις" να πετάς σαν ομάδα.

Δεν λέω ότι δεν γίνεται αλλα σίγουρα δεν είναι το σύνηθες.

Μακαρι να υπάρχει σχέδιο πίσω από αυτό και μακάρι να πάνε όλα καλά το Σάββατο.

Αν και εμένα προσωπικά, όσο και αν με καίει το κύπελλο και αν υπάρχει σχέδιο επ αυτου, ακόμα περισσότερο με καίει η επόμενη χρονιά και εν υπάρχει σχέδιο επ αυτής.

Γιατί και η επόμενη χρονιά τα ίδια ματς θα έχει και μάλιστα σε πιο σφιχτό πρόγραμμα λόγω Μουντιάλ.

Εκτός αν το έχουμε πάρει απόφαση να πετάμε χαρταετό στο πρωτάθλημα και ότι κάτσει.

Είπα και πριν ότι είμαι ΟΚ με αυτό συγκρινοντας το τι έχουμε ζήσει πριν αλλά όχι ότι πετάω και την σκουφιά μου

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
JohnDag
 
Δημοσιεύσεις: 3789
Εγγραφή: Πέμ 31 Μάιος 2018, 13:33

Re: ΠΑΟΚ-Άρης 0-1, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Doomlord4 » Πέμ 12 Μάιος 2022, 19:14

Asimos έγραψε:Ποια ομάδα της super league μπορεί να κάνει

α. αξιοπρεπή πορεία στο EL
β. απλώς πορεία στο CL

?????


Ο ΠΑΟΚ.
Όχι όμως από την μια μέρα στην άλλη
(στο E.L έχουμε κάνει αρκετές αξιοπρεπή πορείες)

Χρειάζεται πρώτα από όλα η 1η ...παρουσία
Δηλαδή αν δεν περάσουμε στους 16 (που θα περάσουμε δηλαδή :D )
αποτύχαμε και μην ξαναπάμε; όχι έτσι;

Κάτι 0-0-6 που λένε μερικοί είναι τέρμα λάθος
(θα το δούμε όταν έρθει η ώρα)

Άσε που τώρα θα έχει 8 παιχνίδια :D
8 παιχνίδια σε 1 όμιλο

4 δηλαδή ματσάρες ΣΤΗΝ ΕΔΡΑ ΣΟΥ

Ενώ το Conference 6

Αλλάζει το C.L
Αλλάζει και το E.L
--------------------------------------------------------------
Ο αποκλεισμός είναι πισωγύρισμα και έτσι θέλω να τον αντιμετωπίσετε όλοι.
Δεν θέλω να νιώθει κανένας χαρούμενος που θα παίζουμε ένα παιχνίδι την εβδομάδα.
---------------------------------------------------------------

Ιβάν Σαββίδης.
Άβαταρ μέλους
Doomlord4
 
Δημοσιεύσεις: 7683
Εγγραφή: Σάβ 01 Νοέμ 2008, 01:45
Τοποθεσία: Thessaloniki

Re: ΠΑΟΚ-Άρης 0-1, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό shogoon » Πέμ 12 Μάιος 2022, 19:40

Κλειδώστε το. Πήραν ψηλά τον αμανέ οι οχτροί θα φάνε μια βούρτσα στο κυπελλο και θα κλανουν προφυλακτικά. Και γω γκρινιάζω αλλά τώρα από του χρόνου πάλι. Ας λήξουμε την μιρλα και πάμε για τον τίτλο.
Άβαταρ μέλους
shogoon
 
Δημοσιεύσεις: 1345
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 08:47

Re: ΠΑΟΚ-Άρης 0-1, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Πέμ 12 Μάιος 2022, 19:46

Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89941
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Superleague

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες