Ο. Α.Ρ.Η.Σ. - ΠΑΟΚ 0-0 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Superleague και όλων των παραλειπομένων...

MVP

Πασχαλάκης
68
44%
Sastre
26
17%
Ingason
2
1%
Μιχαηλίδης
18
12%
Vieirinha
4
3%
Τσιγγάρας
11
7%
Soares
13
8%
Biseswar
10
6%
Zivkovic
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Jaba
1
1%
Akpom
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Augusto
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
El Kaddouri
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Colak
1
1%
Sidcley
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Kurtic
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
 
Σύνολο ψήφων : 154

Re: Ο. Α.Ρ.Η.Σ. - ΠΑΟΚ 0-0 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό thomas Murg » Δευτ 21 Φεβ 2022, 12:01

Ξαναείδα τα χάιλαιτς. Η πρώτη διπλή ευκαιρία με γυμνό μάτι φαίνεται ότι ξεκινάει από οφσάιντ (ο σπίκερ κανένα σχόλιο). Η φάση με το σουτ του Γκαρσία στο 24 ξεκινά από φάουλ (εάν παρατηρήσει κανείς τη γλώσσα του σώματος το σκουλίκι που μαρκάρει από πίσω σταματά και σηκώνει τα χέρια θεωρώντας ότι είναι φάουλ και προσπαθεί να γλυτώσει την κίτρινη). Για ποιες ευκαιρίες του οάρις μιλάμε;

ΥΓ. Το πουλί αυτό χθες κράτησε τρία λεπτά στο α΄ημίχρονο και 2 λεπτά στο δεύτερο; Για πόσο μπανανία μας έχουν;
Άβαταρ μέλους
thomas Murg
 
Δημοσιεύσεις: 2971
Εγγραφή: Δευτ 21 Δεκ 2020, 17:02

Re: Ο. Α.Ρ.Η.Σ. - ΠΑΟΚ 0-0 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό boogeyman77 » Δευτ 21 Φεβ 2022, 12:57

Συμπεράσματα αι προβληματισμοί από το χθεσινό ματσάκι: Έλλειψη ορθολογικής ανάπτυξης,έλλειψη φορ,κακές επιλογές. Ατομικά πρέπει να γίνει μια συζήτηση μεταξύ Lucescu και Zivkovic και να βρουν τι φταίει.Ο Andrija ξαφνικά μεταμορφώθηκε σε Λημνιό....Augusto και Jaba δυστυχώς απέδειξαν για άλλη μια φορά πως είναι λίγοι για τον Π.Α.Ο.Κ. που έχουμε στο μυαλό μας.Έλλειψη ευφυίας στο παιχνίδι τους,κακές επιλογές συν ότι καταλαμβάνουν θέση ξένου και δεν τους λες πλέον ταλέντα.Μακαρι να βρει τρόπο και γι' αυτούς ο Boto και απαλλαγούμε με την μικρότερη ζημιά.Ο Sidcley λες και γεννήθηκε κουρασμένος! Ο El Kaddouri ειλικρινά δεν κατάλαβα ότι έπαιξε.Ο Soares μου άρεσε. Πιστεύω θα δούμε ωραία πράγματα από αυτόν.Ο Akpom πολλές μονομαχίες κερδισμένες αλλά αναποτελεσματικός.Ισως φταίει και το ότι είναι σε κακό φεγγάρι (εδώ και πολύ καιρό) τα εξτρέμ μας.Ο Colak έπαιξε λίγο και δεν μπορεί να κριθεί αλλά αν είχε πιο γρήγορη αντίδραση στις μια-δυο φάσεις που του παρουσιάστηκαν θα ήταν ήρωας του αγώνα. Ο Biseswar πλέον για κάνα μισάωρο και αν.......Πιστευω πως θα ήταν προτιμότερο να παίξει ο Mitrita χθες αντί του εκνευριστικου Jaba.Τέσπα.....συνεχίζουμε με τους ρεαλιστικούς στόχους της χρονιάς. Την κατάκτηση του κυπέλλου και την πρόκριση επί της Μιντιλαντ
Τελευταία επεξεργασία από boogeyman77 και Δευτ 21 Φεβ 2022, 19:11, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
When The Going Gets Tough,The Tough Get Going.
boogeyman77
 
Δημοσιεύσεις: 5016
Εγγραφή: Σάβ 20 Ιαν 2018, 14:15
Τοποθεσία: Σαμοθράκη

Re: Ο. Α.Ρ.Η.Σ. - ΠΑΟΚ 0-0 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Δευτ 21 Φεβ 2022, 13:01

Η μόνη ευκαιρία του Άρη ήταν μια κεφαλιά που πήρε ο άλλος μόνος του στο κέντρο της περιοχής.

Από κει και πέρα είχαν ένα οφσάιντ, ένα σουτ εκτός περιοχής και ένα κόρνερ.

Σιγά τα ωα δηλαδή.
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15516
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: Ο. Α.Ρ.Η.Σ. - ΠΑΟΚ 0-0 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Totem_pk » Δευτ 21 Φεβ 2022, 13:09

Όλα όσα λέτε έχουν βάση. Εγώ θέλω να σταθώ λιγάκι στον διαιτητή. Έχω την αίσθηση μετά από όλα τα ματς που έχω δει Με ελίτ διαιτητές ειδικά τα πρώτα χρόνια ότι αυτοί όλοι έχουν μια τάση να σφυρίζουν για χ. Δηλαδή σφυράνε κανονικά προηγείτο κάποιος το πάνε ανάποδα στην ομάδα που προηγείται και μετά πάλι από την αρχήν. Και αυτός χτες κάτι τέτοιο εκανε.
Totem_pk
 
Δημοσιεύσεις: 7567
Εγγραφή: Τετ 21 Αύγ 2019, 10:59

Re: Ο. Α.Ρ.Η.Σ. - ΠΑΟΚ 0-0 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Δευτ 21 Φεβ 2022, 13:17

Εγώ δεν κατάλαβα με ποια λογική κράτησε μόνο 2 λεπτά καθυστερήσεων.
Και από αυτά, το τελευταίο μισό λεπτό ήταν νεκρός χρόνος.
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15516
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: Ο. Α.Ρ.Η.Σ. - ΠΑΟΚ 0-0 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 21 Φεβ 2022, 13:20

john4serres έγραψε:
Μπαρκαρούτσος έγραψε:Τον αγώνα σαν αγώνα θα τον ξεχάσουμε σε 1 μήνα.

Αυτά που θα θυμάμαι για πάντα, είναι:



Spoiler alert: στη σιγή φώναζαν.






Η ΜΕΓΙΣΤΗ ΠΡΟΣΒΟΛΗ ΣΤΗ ΜΝΗΜΗ ΤΟΥ ΑΛΚΗ, ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΙΔΙΟΥΣ ΠΟΥ ΕΠΙΤΙΘΕΝΤΑΙ ΣΤΟ ΣΥΝΟΛΟ ΤΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ ΤΟΥ ΠΑΟΚ ΓΙΑ ΜΙΑ ΔΟΛΟΦΟΝΙΑ ΠΟΥ ΑΝ ΓΙΝΟΤΑΝ ΜΕ ΑΛΛΟ ΘΥΜΑ, ΙΣΩΣ ΠΑΝΗΓΥΡΙΖΑΝ.


Επίσης, κρατάω το κλάμα του Mancini που δείχνει το ερυθροκίτρινο ποιόν των σκουληκιών.

ΘΕΛΩ ΤΟ GIF


Εγώ θυμάμαι ένα ΠΑΟΚ - Ολυμπιακός που ήμουν στην 4Α, ήρθαν οι παίκτες του γαυρου να καταθέσουν στεφάνια και τους χειροκροτησαμε. Δεν ακούστηκε κιχ.

Οι κομπλεξικοί πουθενάδες της Χαριλαου ούτε ένα λεπτό δεν σεβάστηκαν. Μακάρι διάλυση και εξαφάνιση ρε μπάσταρδα. Πίσω στα χωράφια και εκτός έδρας με τρακτέρ.



Αυτό ρε φίλε! Ήμουν κι εγώ σε εκείνον τον αγώνα και χειροκροτούσα με τους άλλους. Μπορεί να γιούχαραν 100 σε όλο το γήπεδο, αλλά όχι αυτή η αηδία χθες.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47076
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Ο. Α.Ρ.Η.Σ. - ΠΑΟΚ 0-0 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 21 Φεβ 2022, 13:21

Τη κοπελιά με το κίτρινο μπλουζάκι και το μαύρο τζάκετ θα τη βρει κανείς; Μη βάλω σκρήνσοτ... :mrgreen:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47076
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Ο. Α.Ρ.Η.Σ. - ΠΑΟΚ 0-0 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Γερασίμου » Δευτ 21 Φεβ 2022, 13:24

Μάλλον θα βαρέθηκε. Όπως είπαν και οι αστυνομικοί μετά τη λήξη του αγώνα έμεινε στα αποδυτήρια για 22΄ και έφυγε βιαστικά μαζί με τους βοηθούς.
Σίγουρα πάντως υπόδειγμα διαιτησίας που αφήνει τον αγώνα να εξελιχθεί χωρίς πολλά σφυρίγματα και με δύο πιστεύω λάθη: ένα που δεν έδειξε κάρτα στον Μαντσίνι για την παράσταση που έδωσε που ήταν για Όσκαρ και το δεύτερο κάπου στο 75΄, όπου αντί για κόρνερ υπέρ μας έδειξε άουτ.
Γερασίμου
 
Δημοσιεύσεις: 4988
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 11:58

Re: Ο. Α.Ρ.Η.Σ. - ΠΑΟΚ 0-0 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Δευτ 21 Φεβ 2022, 13:26

PAOK_Antarctica έγραψε:Εγώ δεν κατάλαβα με ποια λογική κράτησε μόνο 2 λεπτά καθυστερήσεων.
Και από αυτά, το τελευταίο μισό λεπτό ήταν νεκρός χρόνος.
Καμία λογική!

Καμία λογική και στο κόρνερ που έκανε άουτ!

Καμία λογική και στην κάρτα που δεν έδωσε για φαουλ στον ακπομ!

Παπαριες κοινώς.

Δεν έκανε σοβαρό λάθος αλλά δεν είχε και δύσκολες φάσεις.

Δεν ξερω τη φάση που ο ζαμπα βγαίνει μόνος του.
Δεν την έχουν καν στα highlights

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27850
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Ο. Α.Ρ.Η.Σ. - ΠΑΟΚ 0-0 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Γερασίμου » Δευτ 21 Φεβ 2022, 13:26

Μπαρκαρούτσος έγραψε:Τη κοπελιά με το κίτρινο μπλουζάκι και το μαύρο τζάκετ θα τη βρει κανείς; Μη βάλω σκρήνσοτ... :mrgreen:
:

Βρε πρόσεχε τι γράφεις τέτοιες πονηρές μέρες. Μας φωνάζουν όλους αναφανδόν δολοφόνους, μην μας βγάλουν και σεξιστές!
Γερασίμου
 
Δημοσιεύσεις: 4988
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 11:58

Re: Ο. Α.Ρ.Η.Σ. - ΠΑΟΚ 0-0 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 21 Φεβ 2022, 13:27

Ε όχι και σεξιστής επειδή μ'άρεσε μια κοπέλα! Μόνο αυτό δεν έχουμε ακούσει...


Γερασίμου έγραψε:Μάλλον θα βαρέθηκε. Όπως είπαν και οι αστυνομικοί μετά τη λήξη του αγώνα έμεινε στα αποδυτήρια για 22΄ και έφυγε βιαστικά μαζί με τους βοηθούς.
Σίγουρα πάντως υπόδειγμα διαιτησίας που αφήνει τον αγώνα να εξελιχθεί χωρίς πολλά σφυρίγματα και με δύο πιστεύω λάθη: ένα που δεν έδειξε κάρτα στον Μαντσίνι για την παράσταση που έδωσε που ήταν για Όσκαρ και το δεύτερο κάπου στο 75΄, όπου αντί για κόρνερ υπέρ μας έδειξε άουτ.



Και το τάκλιν από πίσω με δύο πόδια που βρήκε μόνο Akpom, ενώ έδωσε πλάγιο και πούλησε και πρόλογο από πάνω.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47076
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Ο. Α.Ρ.Η.Σ. - ΠΑΟΚ 0-0 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό montekristo » Δευτ 21 Φεβ 2022, 13:32

Nikos 74 έγραψε:Παρατήρησα το ξύλο που έφαγε ο Ακπομ χθες αλλά και από τα στόπερ των Δανών την Πέμπτη. Θυμάται κανείς να αντέχει τόσο επίμονο κλωτσίδι άλλος παίκτης μας στο παρελθόν; Είναι και δανεικός ο άνθρωπος!

Ο Τζαλμα Καμπος προσφατα
κι ο Σταυρος Σαραφης παλια
πολυ ανθεκτικοτεροι κι οι δυο!
#FREEΠΟΡΚΥ-5
montekristo
 
Δημοσιεύσεις: 3990
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 16:33

Re: Ο. Α.Ρ.Η.Σ. - ΠΑΟΚ 0-0 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Tolaros » Δευτ 21 Φεβ 2022, 13:34

Ναι το κοράκι το έληξε νωρίς, ναι έπνιξε φάουλ και ένα κόρνερ.
Χίλιες φορές αυτός από οποιοσδήποτε άλλο έχουμε δει σε αυτό το γήπεδο με τα καραγκιοζιλίκια και τις βουτιές τους, που τους ακουμπάς και σφαδάζουν και εκτελούν 40 φάουλ κάθε φορά.
Και για αυτό τους πήραμε και το κέντρο, δεν είχαν 30 διακοπές στο ημίχρονο να μπορούν σε νεκρό χρόνο να μεταφέρουν παίκτες πάνω κάτω, όπως κάνουν σε όλα τα ματς που παίζουν.
Άβαταρ μέλους
Tolaros
 
Δημοσιεύσεις: 5587
Εγγραφή: Κυρ 23 Δεκ 2007, 22:16
Τοποθεσία: Ντεπώ

Re: Ο. Α.Ρ.Η.Σ. - ΠΑΟΚ 0-0 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό hawklord » Δευτ 21 Φεβ 2022, 13:42

Γερασίμου έγραψε:
Μπαρκαρούτσος έγραψε:Τη κοπελιά με το κίτρινο μπλουζάκι και το μαύρο τζάκετ θα τη βρει κανείς; Μη βάλω σκρήνσοτ... :mrgreen:
:

Βρε πρόσεχε τι γράφεις τέτοιες πονηρές μέρες. Μας φωνάζουν όλους αναφανδόν δολοφόνους, μην μας βγάλουν και σεξιστές!

Το κοπροσκυλο που ηταν διπλα στον προπονητη λες ή το σκυλι του πολεμου μπροστα του;
Το μπροστινο ηταν για αγρια πραματα, το διπλα για τον μπόγια...
BRUCIAMO LA CAPITALE!
Con i fegati spappolati godiamoci la vittoria.
VIVA L' ITALIA
Lectio non intelliguntur intellectus
Άβαταρ μέλους
hawklord
 
Δημοσιεύσεις: 1995
Εγγραφή: Πέμ 02 Ιούλ 2020, 14:45

Re: Ο. Α.Ρ.Η.Σ. - ΠΑΟΚ 0-0 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό icue » Δευτ 21 Φεβ 2022, 13:47

Απο την αρχη εδειξε οτι δεν θα σφυριζει σχεδον τιποτα. Κανα δυο φαουλ του Ιγκασον στον Καμαρα τα αφησε. Κανα δυο φαουλ στον Ακπομ επισης. Απλα απο ενα σημειο και μετα, ειτε απο τυχη, ειτε επειδη το πηραν χαμπαρι οι αλλοι, οτι φαουλ ηταν αλλα δεν το εδινε γινοταν σε βαρος μας.
icue
 
Δημοσιεύσεις: 6360
Εγγραφή: Δευτ 24 Ιουν 2019, 11:45

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Superleague

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης