ΠΑΟΚ-Άρης 28/11-19:30,NovasportsHd

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Superleague και όλων των παραλειπομένων...

Re: ΠΑΟΚ-Άρης 28/11-19:30,NovasportsHd

Δημοσίευσηαπό elvetos giatros » Δευτ 29 Νοέμ 2021, 23:11

Ματς με ΑΕΚ
Πριν πέντε χρόνια
Πήγα θύρα τέσσερα
Τη χρονιά που ο Ματος έβαλε γκολ τελευταία στιγμή
Μπροστά μου κάθε δεύτερος έμπαινε χωρις εισιτήριο
Δύο δύο στα τουρνικε
Ο ετεροαποκαλουμενος κι ως άπλυτος κυρ Παντελής
elvetos giatros
 
Δημοσιεύσεις: 3497
Εγγραφή: Πέμ 05 Μαρ 2009, 01:16

Re: ΠΑΟΚ-Άρης 28/11-19:30,NovasportsHd

Δημοσίευσηαπό icue » Δευτ 29 Νοέμ 2021, 23:18

Το αστειο της υποθεσης ειναι οτι τελικα απο τους 4 μονο ο Σερβος ηταν εμβολιασμενος :mrgreen:
icue
 
Δημοσιεύσεις: 6336
Εγγραφή: Δευτ 24 Ιουν 2019, 11:45

Re: ΠΑΟΚ-Άρης 28/11-19:30,NovasportsHd

Δημοσίευσηαπό vdragic » Δευτ 29 Νοέμ 2021, 23:38

BlackFriday έγραψε:Ναι οκ! Οι πόρτες ανοίγουν και κλείνουν. Άρα ποιο είναι το συμπέρασμα? Ότι κάποιοι δεν κάνουν σωστά τη δουλειά τους? Ή ότι έχουν εντολή να ανοίγουν εκείνη τη συγκεκριμένη πόρτα?

Τι να σου πω αδερφέ, εικασίες θα κάνω αν σου απαντήσω για το τι και ποιός. Θεωρητικά, ο θεσμικός παράγοντας σε τέτοιες περιπτώσεις, ερευνά, στοιχειοθετεί και αποφαίνεται για το τι και πως. Το μόνο που πήρε εμένα το αυτί μου από χθες όσον αφορά τον θεσμικό παράγοντα, είναι η ομιλία του κ.Γκαγκατση στους παίχτες για να τους επιπλήξει που στεναχώρησαν τον κόσμο.Νιος ήμουν και γέρασα
Στην εποχή αυτή που ζούμε των μετρίων, βασιλιάδες οι τρελοί των ηλιθίων
Άβαταρ μέλους
vdragic
 
Δημοσιεύσεις: 302
Εγγραφή: Τετ 23 Ιουν 2021, 12:10
Τοποθεσία: Copenhagen

Re: ΠΑΟΚ-Άρης 28/11-19:30,NovasportsHd

Δημοσίευσηαπό Magpies4 » Τρί 30 Νοέμ 2021, 04:45

Για το αγωνιστικό μιάς και πιο πάνω αναφέρθηκε το ᾽᾽προπονητικό τήμ᾽᾽.

Εγώ από το καλοκαίρι όταν είδα τον προπονητή του ΠΑΟΚ να αναλώνεται για να φέρει τον 36άχρονο Ιταλό, και ΜΟΝΟΝ γι᾽αυτό, έχασα πάσα ιδέα για την σοβαρότητα του ᾽᾽τήμ᾽᾽. Και το αστείο είναι ότι υποστήριξα τον συγκεκριμένο προπονητή όταν επέστρεψε.

Στην πράξη, ο ΠΑΟΚ σε καμιά 20 παιχνίδια που τον έχουμε δεί, έχει κερδίσει άπειρα κόρνερ και φάουλ για σέντρα ή κομπίνα στα πέριξ της περιοχής, και δεν έχουμε δεί απολύτως τίποτα που να δείχνει οτι κάτι δουλεύεται στην προπόνηση. Ο τρόπος ανάπτυξης επίσης δεν δείχνει κάτι που ᾽᾽δουλεύεται στην προπόνηση᾽᾽. ΟΙ αλληλοκαλύψεις και το τρανζίσιον το ίδιο. Μιά εμμονή από το ᾽᾽προπονητικό τήμ᾽᾽ σε συγκεκριμένο στύλ παιχνιδιού με πολλούς παίκτες να ανεβαίνουν μπροστά βλέπουμε, και μετά ... τρέξτε ποδαράκια μου όταν χαθεί η μπάλα.

Προχτές ο αντίπαλος μπαίνει με 3 αμυντικά χάφ και σε παίζει στην κόντρα, πάνω στα λάθη σου, και σύ επιμένεις να ανεβάζεις τα 2 πλάγια μπάκ αφήνοντας μόνους τους αργούς Βαρέλα και Μιχαλίδη, με 4 και 5 αντιπάλους. Ο δε αμυντικός χάφ που περιμένεις να καλύψει είναι ο ... Σβάμπ (!), άντε και ο Κούρτιτς. Επιμένω οτι και με αυτή την 11άδα που κατέβασε, κουρασμένη φυσικά γιατί έβαλε τους ίδιους που παίξανε στην Σλοβακία, ΑΝ τους έβαζε να παίξουν πίσω από την μπάλα και με κοντά τις γραμμές, αυτόν τον οάρη θα τον κέρδιζε στο β. Αντί αυτού προσπαθούσε να βγάλει όλη την ομάδα μπροστά και να δίνει τεράστιους χώρους στον αντίπαλο να τρέξει απέναντι στον Βαρέλα κλπ.

Η ομάδα ήθελε ροτέισιον σε αυτά τα 3 μάτς. Ανετα έκανες ροτέισιον με Εσίτι, Τσιγγάρα, Ντέλια, Κούτσια σαν ακραίο ή και φόρ και με Λύρατζη, και τον Μπουταρά βραζιλιάνο. Ολοι αυτοί είχαν δυνάμεις και τρεξίματα. Μην πώ μπορούσε να παίξει καί ο Μιχάι καί ο Ινγκι για κάποιο διάστημα.

Εγώ διαφωνώ με την απαξίωση του ρόστερ. Ο ΠΑΟΚ έχει ποιότητα και απλά του λείπουν κάποιοι παίκτες ποιοτικοί σε συγκεκριμένες θέσεις. Βλέπω και οτι οι ΑΡΔ το ρόστερ απαξιώνουν. Δυστυχώς η πικρή αλήθεια είναι οτι στον πάγκο κάθεται ένας εμμονικός προπονητής που παίζει παρωχημένο ποδόσφαιρο και αν δεν αλλάξει στρατηγική, σύντομα θα αποχαιρετήσει. Μακάρι να ξυπνήσει και να μείνει, αλλά ο άνθρωπος έφυγε με τις κλωτσίες από Αλ Χιλάλ γιατί είχε εμμονές με ... κατι ατομικά κουνούπια.

Απορώ γιατί δεν μπορούσαμε να φέρουμε έναν Ιβιτς. Ούτως η άλλως αυτός έστησε τον πρωταθλητή ΠΑΟΚ. Άλλο στύλ κοουτς, νέος, αυστηρός με καλό βιογραφικό και γνώστης του ΠΑΟΚ.
Άβαταρ μέλους
Magpies4
 
Δημοσιεύσεις: 4469
Εγγραφή: Σάβ 27 Δεκ 2014, 04:06

Re: ΠΑΟΚ-Άρης 28/11-19:30,NovasportsHd

Δημοσίευσηαπό pk77 » Τρί 30 Νοέμ 2021, 07:13

Δηλαδή υπάρχουν ατομα που μπαινουν χωρίς έλεγχο για εμβόλιο και χωρίς εισιτήριο και μετά αυτοί κάνουν επεισόδια με αποτέλεσμα όλοι οι μ...κες που δίνουν λεφτά για διαρκείας να παίρνουν τον μπούλο;
δεν υπάρχει μεγαλύτερο ψέμα και κακοήθεια και σε κάθε περίπτωση ό,τι κάνουν το κανουν για το καλό της ομάδας.
Λογικά το μύριο και κάτι ψιλά που θα κόστίσει η όλη ιστορία ( όσα περίπου παίρνει ο Ζιβκοβιτς) θα το καλύψουν οι ίδιοι μαζί τους υπόλοιπους χουβαρντάδες που του επικροτούν
pk77
 
Δημοσιεύσεις: 816
Εγγραφή: Δευτ 25 Φεβ 2019, 19:55

Re: ΠΑΟΚ-Άρης 28/11-19:30,NovasportsHd

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Τρί 30 Νοέμ 2021, 09:27

Geor1926 έγραψε:Δεν είναι δουλειά των οπαδών να κάνουν τον χωροφυλακα.Υπαρχουν σεκιουριτι που πληρώνονται από την παε ΠΑΟΚ για αυτή ακριβώς τη δουλειά.Την οποία δεν έκαναν.
Τι λες ρε φίλε;; ο security Δεν έχει κανενα δικαιωμα να σε ακουμπήσει!

Αν του κάτσει καμία ο security θα μιλάνε για άσκηση βίας και κολοκύθια τουμπανα

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27849
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: ΠΑΟΚ-Άρης 28/11-19:30,NovasportsHd

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Τρί 30 Νοέμ 2021, 09:29

Τέλος.

Ήττα έκτροπα και λογικά τιμωρία.

Πάμε να μαζέψουμε τα κομμάτια μας με Λάρισα κυπελλο
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27849
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Superleague

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης