ΠΑΟΚ Β'

Σχόλια - κριτική για τις υποχρεώσεις του ποδοσφαιρικού τμήματος για τη σεζόν 2021/22...

Re: ΠΑΟΚ Β'

Δημοσίευσηαπό Doomlord4 » Τρί 27 Ιούλ 2021, 09:23

ΑποστόληςΑ έγραψε:Να γίνει mod.

Συνυπογράφω!
--------------------------------------------------------------
Ο αποκλεισμός είναι πισωγύρισμα και έτσι θέλω να τον αντιμετωπίσετε όλοι.
Δεν θέλω να νιώθει κανένας χαρούμενος που θα παίζουμε ένα παιχνίδι την εβδομάδα.
---------------------------------------------------------------

Ιβάν Σαββίδης.
Άβαταρ μέλους
Doomlord4
 
Δημοσιεύσεις: 7614
Εγγραφή: Σάβ 01 Νοέμ 2008, 01:45
Τοποθεσία: Thessaloniki

Re: ΠΑΟΚ Β'

Δημοσίευσηαπό tolis01 » Τρί 27 Ιούλ 2021, 10:48

Έχω μία αίσθηση, πως ο ΠΑΟΚ Β΄θα αποτελέσει αντικείμενο λατρείας.
Θες γιατί κ λόγω συμμετοχής πολλών γηγενών θα θυμίζει κάπως old skool days, θές που και τα ατυχή αποτελέσματα δε θα έχουν τρομερή συνέπεια, θες που ίσως η φανέλα δε θα έχει το αποκρουστικό σήμα του χορηγού..
Λοιπὴ δ' ἐστὶ τῆς Εὐρώπης ἥ τε Μακεδονία καὶ τῆς Θρᾴκης τὰ συνεχῆ [ τα]ύτῃ μέχρι Βυζαντίου καὶ ἡ Ἑλλὰς καὶ αἱ προσεχεῖς νῆσοι.Ἔστι μὲν οὖν Ἑλλὰς καὶ ἡ Μακεδονία· ... Εἶτα μετ' ὀλίγα μέμνηται Κυψέλων καὶ τοῦ Ἕβρου ποταμοῦ.Καταγράφει δὲ καί τι σχῆμα παραλληλόγραμμον,ἐν ᾧ ἡ σύμπασα Μακεδονία ἐστίν.
Άβαταρ μέλους
tolis01
 
Δημοσιεύσεις: 6098
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 14:22
Τοποθεσία: Franconia

Re: ΠΑΟΚ Β'

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 27 Ιούλ 2021, 12:37

Οι γκαρσιικοί θα βλέπουν ΠΑΟΚ Β' και θα σνομπάρουν τον ΠΑΟΚ Α' και θα κράζουν σε κάθε αγώνα εδώ στο φόρουμ.
Ώσπου θα κάνουν αυτό που κάνω κι εγώ, το ΚΑΕ vs ΠΑΕ.. :mrgreen:


Βασικά, ΚΑΕ > ΠΑΕ.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46850
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: ΠΑΟΚ Β'

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Τρί 27 Ιούλ 2021, 12:38

αν μπουν και οι ΤΑΠικοι στο παιχνιδι χαμος ......ΚΑΕ VS ΠΑΕ VS ΤΑΠ........ :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9781
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: ΠΑΟΚ Β'

Δημοσίευσηαπό tolis01 » Τρί 27 Ιούλ 2021, 13:10

έτσι.. να βγαίνουν τα ΠΑΟΚόμετρα! :lol:
Λοιπὴ δ' ἐστὶ τῆς Εὐρώπης ἥ τε Μακεδονία καὶ τῆς Θρᾴκης τὰ συνεχῆ [ τα]ύτῃ μέχρι Βυζαντίου καὶ ἡ Ἑλλὰς καὶ αἱ προσεχεῖς νῆσοι.Ἔστι μὲν οὖν Ἑλλὰς καὶ ἡ Μακεδονία· ... Εἶτα μετ' ὀλίγα μέμνηται Κυψέλων καὶ τοῦ Ἕβρου ποταμοῦ.Καταγράφει δὲ καί τι σχῆμα παραλληλόγραμμον,ἐν ᾧ ἡ σύμπασα Μακεδονία ἐστίν.
Άβαταρ μέλους
tolis01
 
Δημοσιεύσεις: 6098
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 14:22
Τοποθεσία: Franconia

Re: ΠΑΟΚ Β'

Δημοσίευσηαπό gika » Τρί 27 Ιούλ 2021, 13:17

Ερώτηση.

Αν ένας παίκτης τα πηγαίνει καλά στην Β' μπορεί την επόμενη βδομάδα να παίξει στην Α'; Ισχύει και το αντίστροφο; Αν η Β' δεν τα πάει καλά, μπορούμε να στείλουμε 3-4 καλούς από την πρώτη ομάδα να σώσουν την παρτίδα; Και το κυριότερο. Μπορούμε να κάνουμε το ίδιο με προπονητές; Αν ο Λουτσέσκου κάνει κανα δυο γκέλες συνεχόμενα, μπορούμε να ανεβάσουμε τον Πάμπλο; :D
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17132
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: ΠΑΟΚ Β'

Δημοσίευσηαπό obanebane » Τρί 27 Ιούλ 2021, 13:23

Ναι όλα αυτά που περιγράφεις,μπορούν να γίνουν,ακόμα και το τελευταίο.
Τελευταία επεξεργασία από obanebane και Τρί 27 Ιούλ 2021, 13:23, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: ΠΑΟΚ Β'

Δημοσίευσηαπό bersekeros » Τρί 27 Ιούλ 2021, 13:23

Για τους παίκτες ο μόνος περιορισμός είναι ο σαρανταωχτάωρος μεταξύ των δύο ομάδων και ο ηλικιακός για την Β' ομάδα (έως πέντε παίκτες άνω των 23 ετών).
Ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία.
Άβαταρ μέλους
bersekeros
 
Δημοσιεύσεις: 11363
Εγγραφή: Σάβ 15 Δεκ 2007, 20:56

Re: ΠΑΟΚ Β'

Δημοσίευσηαπό obanebane » Τρί 27 Ιούλ 2021, 13:26

Αυτό που εμένα δεν μου αρέσει στον κανονισμό είναι ότι εκτός από το ότι δεν μπορούν να ανέβουν στην σουπερλιγκ οι Β ομάδες (λογικό και προφανές) δεν θα μπορούν και να πέσουν κατηγορία.
Δεν ισχύει πουθενά στην Ευρώπη αυτό.
Ελληνική πρωτοτυπία.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: ΠΑΟΚ Β'

Δημοσίευσηαπό bersekeros » Τρί 27 Ιούλ 2021, 13:29

Μπορούν να πέσουν.
Ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία.
Άβαταρ μέλους
bersekeros
 
Δημοσιεύσεις: 11363
Εγγραφή: Σάβ 15 Δεκ 2007, 20:56

Re: ΠΑΟΚ Β'

Δημοσίευσηαπό Parolos » Τρί 27 Ιούλ 2021, 13:34

Μετά από καμιά 7-8 χρόνια πως μου ήρθε σήμερα στο αμάξι να ανοίξω ράδιο. Λέω κάτσε γιατί δεν πρόλαβα να δω αν έρχεται ο Τζιοβινκο.

Έπεσα πάνω στο Λαγογιαννη.

Πόση τοξικότητα θεέ μου.
Κι επειδή είμαι σίγουρος ότι θα διαβάζει εδώ στο λέω Γιάννη μια χαρά είχες αποσυρθεί.

Παλιά επί Ζαγοράκη άκουγα συνέχεια λίμπερο για την ακρίβεια, σώθηκα που σταμάτησα.

Αλλά αυτό το πράγμα εκτός του ότι έλεγε ότι του καπνίσει αυθαίρετα, ήταν επικίνδυνα αυτά που έλεγε.

Είσαι επικίνδυνος τουλάχιστον! Και όχι δε λες αλήθειες αλλά εξυπηρετείς συμφέροντα! Μόνο τα μαρούλια μπορείς να πείσεις.

ΥΓ: Ειδικά ο στημένος ακροατής που εκθιαζατε τον Μάκη Χάβο που θα ήταν ιδανικός για τον ΠΑΟΚ Β' ότι καλύτερο. Έχεις μείνει αιώνες πίσω. Θλίψη.
Κάντε πέρα ρε για τα νέα παιδιά που σπουδάζουν δημοσιογραφία. Άντε να πούμε δεν έχετε δουλέψει στη ζωή σας.
Ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία. Πάντοτε στη ζωή, θα είμαι ΠΑΟΚ. Και στο θάνατο και στη ζωή...
Pablo Garcia
Άβαταρ μέλους
Parolos
 
Δημοσιεύσεις: 6013
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 17:33

Re: ΠΑΟΚ Β'

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τρί 27 Ιούλ 2021, 13:48

obanebane έγραψε:Αυτό που εμένα δεν μου αρέσει στον κανονισμό είναι ότι εκτός από το ότι δεν μπορούν να ανέβουν στην σουπερλιγκ οι Β ομάδες (λογικό και προφανές) δεν θα μπορούν και να πέσουν κατηγορία.
Δεν ισχύει πουθενά στην Ευρώπη αυτό.
Ελληνική πρωτοτυπία.

Μπορούν να πέσουν είτε βαθμολογικά είτε αυτόματα στην περίπτωση που βρεθούν στην ίδια κατηγορία με την α΄ ομάδα.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89840
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: ΠΑΟΚ Β'

Δημοσίευσηαπό obanebane » Τρί 27 Ιούλ 2021, 13:55

Πολύ σπάνια και δύσκολη περίπτωση αυτή Αποστόλη.
Το θέμα είναι να πέφτουν βαθμολογικά, θα ήταν και πιο δίκαιο για τις υπόλοιπες ομάδες της κατηγορίας.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: ΠΑΟΚ Β'

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τρί 27 Ιούλ 2021, 14:31

Πέφτουν και βαθμολογικά.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89840
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: ΠΑΟΚ Β'

Δημοσίευσηαπό Γκουερινο » Τρί 27 Ιούλ 2021, 14:34

Αξίζει να σημειωθεί πως οι ομάδες Β δεν θα συμμετέχουν στα πλέι οφ ή πλέι άουτ, κι αυτό σημαίνει πως δεν θα ανεβαίνουν και δεν θα υποβιβάζονται.
"ξαφνικά μας καλύπτουν οι υπάρχοντες? Επειδή το είπε ο Λουτσέσκου? Δεν τους έχουμε δει εμεις? "
Η νοοτροπια του ελληνα σε 15 λεξεις
Δυο πραγματα βγαζει σε αφθονια η Ελλαδα. Προπονητες και προεδρους
Άβαταρ μέλους
Γκουερινο
 
Δημοσιεύσεις: 1373
Εγγραφή: Δευτ 19 Οκτ 2015, 17:00

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Σεζόν 2021-2022

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης