Beau Beech

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: Beau Beech

Δημοσίευσηαπό Mene' » Κυρ 07 Μαρ 2021, 22:44

palok έγραψε:ενδιαφερουσα προσεγγιση.

σου το έχω ξαναπεί οτι είμαι 48χρ. πρώην παίκτης που απο συγκυρίες δεν έγινα προπονητής και η "ειδικότητα" μου είναι η ατομική τεχνική και ο εντοπισμός των αδυναμιών των παικτών σε άμυνα και επίθεση.
Opinions are like assholes . . . everybody has one !
Άβαταρ μέλους
Mene'
 
Δημοσιεύσεις: 252
Εγγραφή: Παρ 28 Νοέμ 2014, 22:14

Re: Beau Beech

Δημοσίευσηαπό Mene' » Κυρ 07 Μαρ 2021, 22:52

KalamarGiannis έγραψε:λάθος νήμα αλλά δε μπορώ να κρατηθώ Θωμά:
αυτή η άμυνα είναι πολύ καλή, αλλά σκέψου να μην ήταν ανοικτή διάβαση για τους κοντούς που μπορούν να κάνουν μπάσιμο... ΕΝΑ για δείγμα δεν εμποδίσαμε αποτελεσματικά. Αυτός ο Κονατέ που εξαφανίζεται ρε γαμώτο. Να σηκωθεί να ρίξει κάνα ταπίδι να μη μπαίνουν μέσα έτσι άνετα...

Ήθελα να το γράψω και αυτό κάποια στιγμή. Ο Κονατέ βάζει συνέχεια λάθος τα πόδια του στην άμυνα γυρίζοντας την λεκάνη στο πλάι δίνοντας έτσι την δυνατότητα για drive στον αντίπαλο. Θα πρέπει να μάθει οτι στην άμυνα ο ψηλός πρέπει να προσπαθεί να "κρατάει" τον αντίπαλο ανάμεσα στα πόδια του. Το Hedge out που κάνει στα σκρίν κορυφής είναι για κλάματα και για αυτούς τον λόγους ο Λύκος βγάζει φλύκταινες μαζί του ώρες ώρες . . . Αν δεν μάθει να κινείται στον χώρο στην άμυνα δεν τον βλέπω καλά . . .
Opinions are like assholes . . . everybody has one !
Άβαταρ μέλους
Mene'
 
Δημοσιεύσεις: 252
Εγγραφή: Παρ 28 Νοέμ 2014, 22:14

Re: Beau Beech

Δημοσίευσηαπό palok » Δευτ 08 Μαρ 2021, 08:45

η αμυντική εικόνα του Κονατέ σε οτιδήποτε άλλο πέραν του να κλείσει τον αντίπαλό του στο 1-1 στο post είναι ΓΡΑΦΙΚΗ. Εμένα αυτό που μου δείχνει είναι οτι ο παίκτης είναι τρομερά αδούλευτος και ο μπασκετικό iq του δεν είναι και το δυνατό του σημείο. έχει μάθει (στο κολλέγιο) να παίζει πάντα με ψηλό δίπλα του? δεν ξέρω. Γενικά το Σάββατο ήταν ανύπαρκτος (0 πόντοι-0 rebounds σε 11' :shock: ).

για τον Beau, δεν θα επιμείνω. δίνει και αυτός ΚΑΤΙ στα λεπτά που αγωνίζεται. έχει δημιουργήσει ο κοουτς μια ομάδα που ΟΛΟΙ δίνουν (χτές τα 5 από τα 10 τρίποντα τα βάλανε 5 διαφορετικοί παίκτες- από ενα!.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Beau Beech

Δημοσίευσηαπό PAOKmeister » Τρί 09 Μαρ 2021, 01:24

Έχω το λεγόμενο love-hate relationship μαζί του.
Πετάει συνεχώς τούβλα και θες να τον σαπίσεις τόσο άσχημα που δε θα μπορεί να περπατήσει για κανα χρόνο.
Αλλά όταν τα βάζει,είναι τα πιο κρίσιμα 3ποντα και είναι αυτά που σου δίνουν το παιχνίδι.
Άβαταρ μέλους
PAOKmeister
 
Δημοσιεύσεις: 382
Εγγραφή: Τρί 11 Φεβ 2020, 17:28

Re: Beau Beech

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Τρί 09 Μαρ 2021, 17:29

Mene' έγραψε:Κάθισα και είδα το ματς ξανά στο ερτφλιξ για να δω κάποιες λεπτομέρειες που ζωντανά δεν προλαβαίνει να δει κανείς. Δηλώνω ανεπιφύλακτα ότι ο Beau Beech είναι ο καλύτερος αμυντικός της ομάδας. Παίζει τέλεια στις αλλαγές ψηλού - κοντού, στην weak side defence, σε overplay και γενικότερα έχει πολύ καλό footwork στην άμυνα. Αμυντικά πάντα θυμίζει έναν νεότερο Μαργαρίτη. Επιθετικά είναι μονοδιάστατος και προβλέψιμος πράγμα που τον κάνει επικίνδυνο μόνο στην καλή του μέρα. Δεν γνωρίζω τι εντολές έχει στην επίθεση βέβαια αλλά αν μπορούσε να κάνει περισσότερα πράγματα θα έπαιρνε και περισσότερες επιθέσεις - πρωτοβουλίες. Θα μπορούσε να αξιοποιηθεί περισσότερο στην επίθεση με συστήματα για να βγαίνει και να σουτάρει αλλά η ομάδα δεν έχει πρόβλημα στο σκοράρισμα. Αυτο που χρειάζεται είναι συνέπεια στην άμυνα που ο Beau Beech την προσφέρει. Ο Γιαννόπουλος σκόραρε όταν ο Beech βγήκε με 5 φάουλ.


What? 4 φαουλ χρεωθηκε πανω στις αλλαγές γιατι του εφευγαν οι παικτες στο πικ ν ρολ. Το 1 στη δευτερη περιοδο(2η,4η επαιξε) μαρκαρει λαθος το γιαννοπουλο που του φευγει απο baseline. Overplay με πλατη στη μπαλα και αποσταση απ τον παικτη, πολυ αργος και ραθυμος. Περα απο ενα σχετικα καλο spacing στις αμυνες του στη weak side δε βλεπω εναν καλο αμυντικο. Εκτος κι αν αλλαξε τοσο πολυ το αθλημα.
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26576
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Beau Beech

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Παρ 12 Μαρ 2021, 17:15

Εικόνα

Λεω κι εγω ,γιατι την "πεταει" μολις την πιανει? Καιγεται το παλικαρι
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26576
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Beau Beech

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Κυρ 21 Μαρ 2021, 11:38

Δεν μπορώ να τον βλέπω άλλο, πραγματικά. Δεν είναι μόνο το ότι δεν παίζει καλά, έχει και αυτά τα αντιτουριστικά μούτρα που ξεχειλίζουν το ποτήρι.
Αν δεν είχε 4/4 βολές χθες δεν θα θύμιζε σε τίποτα επαγγελματία μπασκετμπολίστα.
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15315
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: Beau Beech

Δημοσίευσηαπό ABOLEYTOI » Κυρ 21 Μαρ 2021, 19:03

θα επιμείνω ότι στην άμυνα είναι σημαντικός

και το ένα καλάθι που έβαλε ήταν από κίνηση που δεν περίμενα ότι την έχει

Μάλλον τον γουστάρω επειδή τα μούτρα του μου θυμίζουν τον Ζαφειρίου :lol: :lol: :lol:
Από όλα τα σημεία
μου αρέσει η τελεία.
Άβαταρ μέλους
ABOLEYTOI
 
Δημοσιεύσεις: 8366
Εγγραφή: Σάβ 14 Μαρ 2009, 23:54

Re: Beau Beech

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Δευτ 22 Μαρ 2021, 16:59

Πριν μαθευτει τ ονομα εβαζα στοιχημα οτι ησουν εσυ που σακάτεψες τον Νωντα. Τελικα ηταν ο αλλος ο αμπνταλης
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26576
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Beau Beech

Δημοσίευσηαπό Ιάσονας » Δευτ 22 Μαρ 2021, 17:43

ABOLEYTOI έγραψε:θα επιμείνω ότι στην άμυνα είναι σημαντικός

και το ένα καλάθι που έβαλε ήταν από κίνηση που δεν περίμενα ότι την έχει

Μάλλον τον γουστάρω επειδή τα μούτρα του μου θυμίζουν τον Ζαφειρίου :lol: :lol: :lol:


Ναι ρε φίλε Αχιλλέας Ζαφειρίου ίδιος
Ιάσονας
 
Δημοσιεύσεις: 2534
Εγγραφή: Κυρ 20 Δεκ 2015, 12:21

Re: Beau Beech

Δημοσίευσηαπό buffalobill4 » Κυρ 28 Μαρ 2021, 17:51

Ότι χειρότερο έχω δει σε μπασκετμπολιστα. Αν ήταν Έλληνας θα είχε κόψει το μπάσκετ αναγνωριζοντας ότι δεν κάνει ούτε για το ερασιτεχνικό. Και μόνο που θα φύγει στο τέλος της χρονιάς ακόμα και κανένας να μην έρθει θα πρόκειται περί αναβάθμισης.
Προσέχουμε τα λόγια μας στη δημοκρατία
Επαιτεία στα πεζοδρόμια και φιλανθρωπία
Άβαταρ μέλους
buffalobill4
 
Δημοσιεύσεις: 7237
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:37

Re: Beau Beech

Δημοσίευσηαπό chri5ti9 » Κυρ 28 Μαρ 2021, 18:00

Διαφωνώ πλήρως, πλέον κάνει χαμαλοδουλεια. Ένα φολοου, ένα τρίποντο, ριμπάουντ, κέρδισμενα επιθετικά στον Καντερ.

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Λαρυγγια στα τσιμεντα και ψυχη στα καγκελα
Άβαταρ μέλους
chri5ti9
 
Δημοσιεύσεις: 2311
Εγγραφή: Κυρ 21 Νοέμ 2010, 17:11
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Re: Beau Beech

Δημοσίευσηαπό buffalobill4 » Κυρ 28 Μαρ 2021, 18:28

Συν δύο χαμένα λει απ που σηκώθηκε μόνος του κάτω από το καλάθι. Επαγγελματίας καλαθοσφαιριστης που πιάνει θέση ξένου. Τώρα εσύ που είδες χαμαλοδουλεια και ριμπάουντ δεν ξέρω. Το χειρότερο ρανκινγκ σε νίκη της ομάδας μετά τον Παπαντωνίου των 4 λεπτών
Προσέχουμε τα λόγια μας στη δημοκρατία
Επαιτεία στα πεζοδρόμια και φιλανθρωπία
Άβαταρ μέλους
buffalobill4
 
Δημοσιεύσεις: 7237
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:37

Re: Beau Beech

Δημοσίευσηαπό obanebane » Κυρ 28 Μαρ 2021, 18:41

Όντως,της πλάκας παίχτης, σίγουρα η υπόλοιπη καριέρα του θα είναι σε β κατηγορίες ή σε πολύ χαμηλού επιπέδου πρωταθλήματα.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Beau Beech

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Κυρ 11 Απρ 2021, 19:10

Μ εκανες ρομπα σημερα.Και δε μιλαω για το σκοραρισμα.Μπραβο .
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26576
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης