Κολοσσός Ρόδου - ΠΑΟΚ 84-85 Σχόλια & Παρελειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Basket League και όλων των παραλειπομένων...

Re: Κολοσσός Ρόδου - ΠΑΟΚ 84-85 Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό kayde » Τρί 22 Δεκ 2020, 12:57

Μπραβο Κορινθιε,τετοια ποστ δινουν απαντησεις σε πολλους για το τι σημαινει ΠΑΟΚ για τους οπαδους του.
Και οταν θα πεθανω,θελω τον Δικεφαλο στο ταφο μου επανω..
Άβαταρ μέλους
kayde
 
Δημοσιεύσεις: 2110
Εγγραφή: Παρ 01 Ιούλ 2016, 01:38
Τοποθεσία: Επτάλοφος

Re: Κολοσσός Ρόδου - ΠΑΟΚ 84-85 Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό mpafos4 » Τρί 22 Δεκ 2020, 13:54

Πριν απο παρα πολλα χρονια,δεν θυμαμαι σε ποιο καναλι.εκαναν ρεπορταζ και επαιρναν συνεντευξεις απο οπαδους των ομαδων εξω απο τα γηπεδα...

Ολοι,ελεγαν ποσο πολυ αγαπανε την ομαδα τους,πως ειναι η καλυτερη...

Οταν εφτασε στον ΠΑΟΚ,δειχνει εναν ηλικιωμενο που πηγαινε να δει αγωνα στην Τουμπα...Οταν τον ρωτησε ο δημοσιογραφος τι σημαιμει ο ΠΑΟΚ γι'αυτον,απαντησε με ερωτηση..."Εισαι ΠΑΟΚ?"..."Οχι",απαντα απορημενος ο δημοσιογραφος....."Ε,τοτε οτι και να σου πω δεν θα το καταλαβεις!"...Και φευγει...Και εμεινε ο δημοσιογραφος με το στομα ανοικτο....

ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΠΑΟΚ.

Κορινθιε,να εισαι καλα ρε φιλε!!!
ΙΒΑΝ ΣΑΒΒΙΔΗ Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!
mpafos4
 
Δημοσιεύσεις: 5023
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2009, 13:13

Re: Κολοσσός Ρόδου - ΠΑΟΚ 84-85 Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό hawklord » Τρί 22 Δεκ 2020, 15:25

obanebane έγραψε:
palok έγραψε:.

Τον ΠΑΟΚ ή τον αγαπάς ή τον μισείς,δεν υπάρχει ουδετερότητα στα συναισθήματα για τον ΠΑΟΚ,σε κανέναν δεν είναι αδιάφορος.
Δυστυχώς για την χώρα,δεν είμαστε πλειοψηφία,οπότε πρέπει να ανεχτούμε τα αρνητικά συναισθήματα που προκαλούμε στην πλειοψηφία του τόπου.
...
Με όποιον και αν μίλησα στην εφηβεία μου για τον ΠΑΟΚ,μου έλεγε πάντα ότι οι οπαδοί του είναι αλήτες,εγκληματίες,μιάσματα της κοινωνίας.
:twisted:

Ποσο μα ποσο με εκφραζουν οι λεξεις σου αδερφε. Η μονη διαφορα ηταν που με τραβηξε αυτη η κακη γνωμη των πολλων. Οπως παλια που μερικοι λιγοι δεν συμπαθουσαμε τον ψευτοηρωα καουμπου αλλα τον κακο ινδιανο. Τα υπολοιπα ηταν θεμα χρονου για να μαθουμε την Αληθεια. ΜΟΝΟ ΠΑΟΚ.
BRUCIAMO LA CAPITALE!
Con i fegati spappolati godiamoci la vittoria.
VIVA L' ITALIA
Lectio non intelliguntur intellectus
Άβαταρ μέλους
hawklord
 
Δημοσιεύσεις: 1985
Εγγραφή: Πέμ 02 Ιούλ 2020, 14:45

Re: Κολοσσός Ρόδου - ΠΑΟΚ 84-85 Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Τρί 22 Δεκ 2020, 18:11

για αυτό που λές αδερφέ, εγώ (νομίζω) το χω πάει σε άλλο επίπεδο :P . έχω αλλάξει ομάδες με τις οποίες ήμουν φανατικός (π.χ. united και barca) επειδή έγιναν κατεστημένο. μιλάω για παλιά βέβαια, τώρα γέρασα, σαν τον κατ έγινα.

PS: Ο Γρηγόρης πού είναι ρε μλκες, είναι καλά?
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10606
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Κολοσσός Ρόδου - ΠΑΟΚ 84-85 Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Τρί 22 Δεκ 2020, 18:13

Ο Γρηγόρης ban μόνιμο...
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15453
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: Κολοσσός Ρόδου - ΠΑΟΚ 84-85 Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό bersekeros » Τρί 22 Δεκ 2020, 18:33

Λευτεριά στον κομμουνιστή goran64....

Aπο εναν cult εθνικοπατριώτη Berserk...

Invincible και pilotos γυρίστε πίσω ρε αδέρφια....δεν περισσεύει κανείς....

ΠΑΟΚΑΡΑ ρε!

:nairepaok:

Old school PAOK!
Ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία.
Άβαταρ μέλους
bersekeros
 
Δημοσιεύσεις: 11363
Εγγραφή: Σάβ 15 Δεκ 2007, 20:56

Re: Κολοσσός Ρόδου - ΠΑΟΚ 84-85 Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Τρί 22 Δεκ 2020, 21:26

obanebane έγραψε:
palok έγραψε:δείτε τη φώτο που πόσταρε ο Κολοσσός πού είναι ο αμυντικός.



Ξέρεις πολύ καλά τόσα χρόνια εδώ μέσα τη γνώμη μου για τις γνώσεις σου γύρω από το άθλημα.
Είναι το λιγότερο εντυπωσιακές και ειμαι από τους πρώτους που είχα την τύχη να σε διαβάζω και να συζητάμε εδώ μέσα.
Έχουμε πει πολλά,κυρίως για το παρελθόν της ομάδας.
Εγώ όπως ξέρεις έχω μείνει σε αυτό το παρελθόν και μου φαίνονται όλοι λίγοι για τον ΠΑΟΚ που αγάπησα.
Έχω δει πολύ μπάσκετ μέχρι τα 25 μου,όταν λέω πολύ εννοώ πάρα πολύ και αναπολώ τις εποχές εκείνες.
Δε μπορώ να βλέπω τέτοιους παίχτες στον ΠΑΟΚ είναι ψυχοφθόρο για μένα.


Μπανε σε νοιωθω γιατι την εχω περασει τη φαση. Πολυ μπασκετ μεχρι τοτε που εφυγε ο συνονοματος σου για την κουλα. Απογοητευση, μας πηρε κι η ζωη απο κατω(τρελα ωραρια στη δουλεια) ηρθε κι ο τραυματισμος στη μεση που δε μ αφηνε να παιξω τ αγαπημενο μου αθλημα και το μπασκετ πηγε στο περιθωριο. Δε μπορουσα να βλεπω πια. Ηταν ψυχοφθορο.
Στη χαση και στη φεξη πια και μονο ΠΑΟΚ κατι δεκαλεπτα σε καποια παιχνίδια, σχεδον με το ζορι. Δε το αντεχα.
Ολα αυτα μεχρι ενα παιχνιδι ευρωπαικο(δε θυμαμαι ποιο) που ειδα τον Ντονι Μακγκραθ να ντυνεται Μπανε, να παιρνει τον ΠΑΟΚ απ το χερακι και να του δινει μια επικη νικη βροντοφωναζοντας παραλληλα οτι εκει εξω υπαρχουν ακομα παικτες με τεραστια α@@@α.
Αυτο ηταν. Κατι ξυπνησε μεσα μου κι αρχισα να μη χανω παιχνιδι, και σιγα σιγα να πηγαινω παλατακι.
Ωρες πλεον μπορεινα μην υπαρχουν για να βλεπω αλλους αγωνες αλλα με τον μπασκετικο ΠΑΟΚ τρελαινομαι οποιος κι αν παιζει.
Ισως χρειαζεται να βρεις κι εσυ το δικο σου Ντονι, καποιον να ταυτιστεις, να γουστάρεις να τον βλεπεις στο παρκε. Στο ευχομαι ολοψυχα. Keep watching


Υγ Λευτερια στο Γκοραν
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26730
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Κολοσσός Ρόδου - ΠΑΟΚ 84-85 Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό obanebane » Τρί 22 Δεκ 2020, 21:55

Παιχταρας ο Μαγκραθ,ούτε τέτοιους δεν έχουμε πλέον. :cry:
Που θα πάει όμως, ροδα είναι και γυρίζει.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Κολοσσός Ρόδου - ΠΑΟΚ 84-85 Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Τρί 22 Δεκ 2020, 22:48

ο Ντόνι έβαλε ένα (νικητήριο;) σουτ από τη γωνία στο Παλατάκι.
Κανα 2ωρο μετά τον αγώνα πάμε με τον DENNIS στο καφε ενός δικού μου στην Ανδριανουπόλεως, που από πάνω στην πολυκατοικία έμενε ο Donnie με τη γαζέλα την αρραβωνιαστικιά του. Πως περνάει ν ανέβει σπίτι και τον πιάνουμε εκεί έξω στο πεζοδρόμιο με τη μπύρα στο χέρι, και πολύ ευδιάθετος να απαντάει στις ερωτήσεις του DENNIS και να μας δείχνει τη φάση που έβαλε το τρίποντο και του κτύπησαν χέρι πάνω στο σουτ.. τον λάτρεψα.
(στο ίδιο σημείο κανα δυο χρόνια αργότερα βρήκα τον Τέπιτς, του σύστησα τον μπεμπάκο μου που χα αγκαλιά και ήταν κι αυτός φιλικός my name is Milenco Giannis, nice to meet you).
Δυστυχώς το εναλλακτικό καφε ΚΟΚΚΙΝΗ ΚΛΩΣΤΗ ΔΕΜΕΝΗ έκλεισε, κι αν και είμαι σίγουρος ότι σε κεινο το διαμέρισμα βάζουν τους ακριβότερους απο τους ξένους μας δεν ξανασυνάντησα κάποιον...
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2250
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: Κολοσσός Ρόδου - ΠΑΟΚ 84-85 Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Τρί 22 Δεκ 2020, 22:51

Ενα μπασκετικο Γκαρσια χρειαζομαστε, εναν Μπανε. Μια ηγετικη προσωπικοτητα. Σκεφτειται ποσο αλλαξαν οι ομάδες μας μετα απ αυτους .
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26730
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Κολοσσός Ρόδου - ΠΑΟΚ 84-85 Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Ιάσονας » Τετ 23 Δεκ 2020, 00:03

Μπανε φοβερό το σχόλιο. Θυμάμαι στο σχολείο (γυμνάσιο) ήμασταν 5 παοκτσηδες ολοι (Βολος) στα διαλύματα συζητήσεις επί συζητήσεων, και κουβέντα που τη σκέφτομαι ακόμα και λέω ρε φίλε 13 χρονών παιδάκια πόσο μπάσκετ ξέραμε. Να συζητάμε πως να μαρκάρεις τον Πασπαλι αν πρέπει να τον έχει ο Μπαρλοου ο Λεβινγκστον η ο μπουντουρης και βοήθεια από ψηλό μόλις πλησιάζει ρακέτα, να λέμε πόσο θα άλλαζε ο σύλλογος αν ερχόταν ο Φάνης δίπλα στο Μπανε, να προσπαθούμε να αναλύσουμε πως γίνεται ένας μέτριος παίκτης σαν τον τομιτς να μας κάνει τόση ζημιά και αν ο κορφας ξεπεράστηκε. Συζητήσεις δηλαδή οπαδικες μπασκετικες όμως, όχι αυτός ο εμετός που επικρατεί στις συζητήσεις από τότε που το άθλημα το αγόρασε ο Κόκκαλης και ο γιαννακοπουλος.
Προσωπικά τον ΠΑΟΚ ακόμα και τώρα τον βλέπω με ευχαρίστηση, πολλές φορές έχω και αγωνία πριν το παιχνίδι. Ξέρω η ποιότητα έχει πέσει παρόλα αυτά στο μπάσκετ νιώθω πιο άνετα από το ποδόσφαιρο.
Υ. Γ. Κατ ένα μπασκετικό Σαββίδη χρειαζόμαστε να φύγει η μιζέρια των ρυθμίσεων, των μπαν λόγω χρεών, και των συνεχών απογοήτευσεων από παίκτες που προσπαθείς να ταυτιστείς μαζί τους γιατί έτσι έμαθες με μπανε, Μπαλογιαννη, Κορφα, Ματζικ λίγο παλιότερα και άλλους. Και δεν χρειάζεται καν να έχει τα λεφτά του Σαββίδη ούτε να κάνει τεράστιες μεταγραφές απλά να διώξει τη μιζέρια.
Ιάσονας
 
Δημοσιεύσεις: 2538
Εγγραφή: Κυρ 20 Δεκ 2015, 12:21

Re: Κολοσσός Ρόδου - ΠΑΟΚ 84-85 Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Τετ 23 Δεκ 2020, 00:53

kataramenos5 έγραψε:Ενα μπασκετικο Γκαρσια χρειαζομαστε, εναν Μπανε. Μια ηγετικη προσωπικοτητα. Σκεφτειται ποσο αλλαξαν οι ομάδες μας μετα απ αυτους .


Ειχαμε εναν Μπανε και τον γραψαμε στα παπαρια μας, τον ειπαμε και κλεφτη στο τελος
Dimg4
 

Re: Κολοσσός Ρόδου - ΠΑΟΚ 84-85 Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Τετ 23 Δεκ 2020, 01:09

και πριν έρθει ο Μπανε κι ο Κόρφας, Ζαχαρία Κατσούλη, τριποντάκια Σακελλαρίου, Μάτζικ , Πολίτη, Βαγγέλη, Μπίλυ Βάρνερ και τόσα άλλα ...
ο ΠΑΟΚ ήταν και είναι ζωή από τη ζωή μας.
Την αγωνία που χω κάθε καλοκαίρι για τις μεταγραφές, όλοι στα μπιτς παρτυ κι εγώ να ξεροσταλιάζω για μια είδηση, ποιον να πάρουμε, τι θα γίνει, πως θα γίνει να μη φεύγω μαύρος απο το παλατάκι (μην κάνεις όνειρα τρελά...)
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2250
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: Κολοσσός Ρόδου - ΠΑΟΚ 84-85 Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό obanebane » Τετ 23 Δεκ 2020, 02:17

Γεια σου ρε Γιάννη,είσαι αυτός που πίστευα ότι θα είμαι τώρα.
Κρατήστε το παιδιά,μη το χάσετε ποτέ.
Εγώ έχω πάθει ποδόσφαιρο,πολύ γαμημένη αρρώστια.


Υ. γ Να δώσεις χαιρετισμούς στον φίλο,τον Κώστα, ελπίζω να ανταμώσουμε,πάλι κάποια στιγμή.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Κολοσσός Ρόδου - ΠΑΟΚ 84-85 Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό obanebane » Τετ 23 Δεκ 2020, 03:05

Ιάσονας έγραψε:Μπανε φοβερό το σχόλιο. Θυμάμαι στο σχολείο (γυμνάσιο) ήμασταν 5 παοκτσηδες ολοι (Βολος) στα διαλύματα συζητήσεις επί συζητήσεων, και κουβέντα που τη σκέφτομαι ακόμα και λέω ρε φίλε 13 χρονών παιδάκια πόσο μπάσκετ ξέραμε. Να συζητάμε πως να μαρκάρεις τον Πασπαλι αν πρέπει να τον έχει ο Μπαρλοου ο Λεβινγκστον η ο μπουντουρης και βοήθεια από ψηλό μόλις πλησιάζει ρακέτα, να λέμε πόσο θα άλλαζε ο σύλλογος αν ερχόταν ο Φάνης δίπλα στο Μπανε, να προσπαθούμε να αναλύσουμε πως γίνεται ένας μέτριος παίκτης σαν τον τομιτς να μας κάνει τόση ζημιά και αν ο κορφας ξεπεράστηκε. Συζητήσεις δηλαδή οπαδικες μπασκετικες όμως, όχι αυτός ο εμετός που επικρατεί στις συζητήσεις από τότε που το άθλημα το αγόρασε ο Κόκκαλης και ο γιαννακοπουλος.
Προσωπικά τον ΠΑΟΚ ακόμα και τώρα τον βλέπω με ευχαρίστηση, πολλές φορές έχω και αγωνία πριν το παιχνίδι. Ξέρω η ποιότητα έχει πέσει παρόλα αυτά στο μπάσκετ νιώθω πιο άνετα από το ποδόσφαιρο.
Υ. Γ. Κατ ένα μπασκετικό Σαββίδη χρειαζόμαστε να φύγει η μιζέρια των ρυθμίσεων, των μπαν λόγω χρεών, και των συνεχών απογοήτευσεων από παίκτες που προσπαθείς να ταυτιστείς μαζί τους γιατί έτσι έμαθες με μπανε, Μπαλογιαννη, Κορφα, Ματζικ λίγο παλιότερα και άλλους. Και δεν χρειάζεται καν να έχει τα λεφτά του Σαββίδη ούτε να κάνει τεράστιες μεταγραφές απλά να διώξει τη μιζέρια.




Έτσι φίλε,τα ίδια και εγώ,βασικά εγω τα έλεγα με έναν καθηγητή μου χημικό άρρωστο βαζελο.
Ο ΠΑΟΚ,θα ήταν ακόμα μεγάλος (Θα μου πεις η Λιμοζ που το πήρε τότε,είναι;) αν είχε σηκώσει το ευρωπαϊκό στο ΣΕΦ,πουστη Ραγκατσι.
Θα άλλαζε όλη μας Ιστορία πιστεύω,γιατί τότε είμαστε πραγματικά οι καλύτεροι στην Ευρώπη.
Είπαμε,θα γυρίσει ο τροχός,είναι πολλά τα χρόνια.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Basket League

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες