ΠΑΟΚ - Άρης 75-64 Σχόλια & Παρελειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Basket League και όλων των παραλειπομένων...

Re: ΠΑΟΚ - Άρης 75-64 Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Δευτ 14 Δεκ 2020, 09:52

chri5ti9 έγραψε:Μου θυμίζει ένα πολύ πολύ κακό Στογιακοβιτς.


αδερφέ ό,τι καλύτερο έχω διαβάσει. προσκυνώ.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10610
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: ΠΑΟΚ - Άρης 75-64 Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Odi » Δευτ 14 Δεκ 2020, 09:53

Με οποιοδήποτε άλλο αντίπαλο, θα είχαμε χάσει τη διαφορά, ίσως και το παιχνίδι. Πάλι καλά παίζαμε με αυτούς τους κατσαπλιάδες.

Θέλει πολλή δουλειά.
Μόνο ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
Odi
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 11057
Εγγραφή: Τρί 17 Ιουν 2008, 15:50
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: ΠΑΟΚ - Άρης 75-64 Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Δευτ 14 Δεκ 2020, 10:00

μπορώ να πώ πολλά για τον Μέξα αλλά διάθεση στην άμυνα υπήρχε. Και βελτίωση. Υπάρχει ένα- θα το πώ παράξενο γεγονός- που αξίζει να τονιστεί νομίζω: στα 4 τελευταία ματς από τα οποία τα 3 έχουμε χάσει με διαφορά 6 πόντων συνολικά και το χτεσινό το κερδίσαμε περίπατο, οι βολές είναι ΕΒΔΟΜΗΝΤΑ ΠΕΝΤΕ εναντι ΕΚΑΤΟ ΔΕΚΑΤΕΣΣΑΡΩΝ. Δλδ σε κλειστά ματς οι αντίπαλοι έχουνε βαρέσει 39 παραπάνω βολές (περίπου 10 παραπάνω σε κάθε ματς ενώ χάνουν ΣΥΣΤΗΜΑΤΙΚΑ, ΟΛΟΙ ΜΑ ΟΛΟΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ Η ΑΕΚ, εντός παιδιάς από τον ΠΑΟΚ που κάνει 450 χιλιάρικα). Αλλά ποιός είμαι εγώ που θα μιλήσω για τη διαιτησία όταν ο αδικημένος άρης έχει πάρει πρωτάθλημα από τον αέρα του Πιτσίλκα αλλά ο μόνος που το θυμάται είναι ο καψερός ο Κώστας ο Μπατής...
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10610
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: ΠΑΟΚ - Άρης 75-64 Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Ιάσονας » Δευτ 14 Δεκ 2020, 10:55

hellrider έγραψε:Ιασονα εχεις το ιδιο θεμα με τον Περιπτερο....πρεπει να διαβασεις προηγουμενα αρθρα μου και γενικα αυτα που γραφω πιο προσεκτικα.....ειπα "βαση αποδοσης".....σε προηγουμενα αρθρα εχω γραψει οτι ο Λοβ και ο Γριφιν ειναι καλοι παικτες και δεν ειχαν αυτην την εικονα στις προηγουμενες ομαδες τους....προφανως και ελπιζω οτι θα τους συνεφερει ο κοουτς που τους ξερει απο παλια!

Παντως σταματα να υπερασπιζεσαι τον Μεξα...ο τυπος θα εριχνε ΚΑΙ εμας....δεν κανει για head cocach σε ομαδα Α1!


Για το πρώτο καταλαβα από πριν πως το εννοείς, οντως η προσφορά του Λοβ είναι σχεδόν αρνητική, απλά και τους δύο τους θεωρώ κομβικούς σε μία πορεια που στο τέλος της χρονιάς θα είναι καλύτερη σαν αποτέλεσμα από αυτά που πιστεύουν οι περισσοτεροι μας.

Για το δεύτερο διαφωνουμε τι να κάνουμε. Προσεξε όμως δεν διαφωνώ οτι επρεπε να αλλάκτει μετά το παιχνίδι με Λάρισα, απλά λέω πως κατα τη γνώμη μου υπήρχε δουλειά που σταδιακα και φαινόταν αλλά και απέδιδε. Η εικόνα του στο τέλος του παιχνιδιού με Λάρισα ήταν σαν να λέει δεν αντέχω άλλο αυτό που μου συμβαίνει, αλλά κακός προπονητής δεν ήταν για μένα για αυτό το επίπεδο της Α1. Κάποιοι αναφέρουν θέμα φυσικής κατάστασης, απάντησε χτες ο Λυκογιάννης δεν υπάρχει, είπε πως η ομάδα είναι μπερδεμένη στο επιθετικό κομμάτι και ισχύει, όπως και αυτό που είπε ο Τσαλμπούρης πως σαν να φοβόμασταν να νικήσουμε επίσης ισχύει δείχνει την τεράστια ψυχολογική πίεση στην ομάδα. Για την ψυχολογική πίεση φυσικά και είχε ευθύνη και μάλιστα μεγάλη, αλλά κακός προπονητής δεν ήταν. Δεν έχει σημασία γιατί είναι παρελθόν, αλλά μην μου ζητάς να συμφωνήσω σε κάτι επειδή το πιστεύει η πλειοψηφία, έχω τη γνώμη μου.
Το ίδιο ισχύει και για Παπαντωνίου, για μένα είναι χρησιμος παίκτης σε αυτό το ρόστερ με αυτά τα μπάτζετ, ότι και να μου πειτε δεν αλλάζω γνώμη, μόνο αν το κρίνω μόνος μου. Διαβάζω αυτά τα, ο Τούνης και επαγγελματίας και δεν ξέρει να σουτάρει και μου ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι. Είναι παίκτης του τριχίλιαρου το μήνα και για αυτά τα λεφτά είναι μια χαρά, δεν μπορείς να πάρεις κάτι καλύτερο. Το πρόβλήμα των περισσοτερων (δεν λέω για σένα) είναι η πρώην γκομενα του, μιλάμε εξωφρενικά πράγματα, έχουμε γίνει Ciao και Κλικ, οπαδοί είμαστε τι μας νοιάζει αν μπαζώνει ή αν έχει ωραίες γκόμενες.
Με εσένα μου κάνει εντύπωση πόσο δεν στέκεσαι στη διαιτησία. Με τη Λάρισα σουτάρει η Λάρισα που έπαιζε μόνο τρίποντο και μακρινό δίποντο 8 βολές παραπάνω από εσένα (20 28), ο Κονάτε σε τρεις φάσεις στο τελευταίο δεκάλεπτο σπρώχνεται από Γκουντγουιν διαμαρτύρεται, και κινδυνεύει με τεχνική στις δύο θα έπαιρνε το επιθετικο ριμπάουντ και στη μία το αμυντικό (που γίνεται καλάθι) μπροστά στο Σχοινά που σχεδόν γελάει. Στο τέλος σου δίνουν το σφύριγμα στο Λοβ για στάχτι στα μάτια. Για αεκ δεν μιλάω καν, με προμηθέα πάλι τα κοράκια δίνουν σπόρια που παίζουν σημασία, χτες ο πιτσίλκας πήγε να το γυρίσει. Και σου ξαναλέω με 50αρίσια διαιτησία αυτή τη κουβέντα που κάνουμε τώρα θα κάναμε στο φόρουμ? Με Λάρισα σε παιχνίδι που παίζεται στο σουτ ποιος το πήγε στο σουτ, μόνο το αγχος του μέξα? Επρεπε να στον ακουμπήσουν επειδή φοράς κοντή φούστα?

renegade έγραψε:
Sorry αλλά θα διαφωνήσω
Εύστοχη η άστοχη μία ομάδα την κάνει ο αντίπαλος.
Αν τον αντίπαλο δεν τον κουράσεις, δεν τον κάνεις να σε αισθανθεί, δεν τον πονέσεις, δεν νιώθει την ανάσα σου πάνω του...είναι λογικό να σηκώνεται και να σουτάρει με απίστευτα ποσοστά ευστοχίας ακόμα και αν κάποια σουτ δεν είναι αμαρκάριστα στο τέλος της φάσης.
Σήμερα ο ρούλης από το 5 ο-7ο λεπτό και μετά μας ένιωσε για τα καλά. Βάλαμε χέρια, σπρώξουμε, πιέσαμε... και το αποτέλεσμα όλων αυτών ήταν να κάνει αρκετά λάθη αρκετές βεβιασμένες επιθέσεις και να είναι πολύ άστοχος.
Ταυτόχρονα βέβαια αυτό εδώ που είμαστε έχει και τις οποίες παρενέργειες του στο δικό μας επιθετικό κομμάτι.
Είναι λογικό ότι όταν τρέχεις στην άμυνα δεν θα έχεις στην επίθεση ούτε τις ίδιες ανάσες ούτε το ίδιο καθαρό μυαλό, ούτε την ίδια ευστοχία για να βάλεις 90 πόντους όπως έβαλες με τη Λάρισα.
Αλλά οι αγώνες κερδίζονται από την άμυνα.
είμαι υπερβολικά πάρα πολύ ικανοποιημένος από το ντεμπούτο του Λυκογιάννη. Όλη του η στάση, η γλώσσα του σώματός του μου έβγαζε κάτι πολύ θετικό καθόλη τη διάρκεια του παιχνιδιού


Συμφωνώ σε όλα, μόνο ένα σχόλιο. Όλη τη χρονιά εκτός από το παιχνίδι με τη γριά και με βάζελο αυτό κάνουμε. Δυστυχώς το παιχνίδι με τη λάρισα ήταν το 1 που όλα πήγαν κόντρα, που κάποια αιώνια κατάρα του ΠΑΟΚ θα σου εμφανίζει κάποιον Webb, Μυλωνά, Γάσπαρη να παθαίνει Μαικλ Τζόρνταν και μετά να εξαφανίζεται στην αφάνεια όπου ανήκει. Και φυσικά τα κοράκια να σε αδειάζουν ψυχικά γιατί για να νικήσεις πρέπει να κάνεις παραπάνω από τους άλλους.
Αυτό που αναφέρεις φάνηκε πολύ με το Λαύριο που στο τέλος παρέδωσε ψυχή.

sourmenetes έγραψε:Η Λάρισα ήταν ευστοχη(επικίνδυνα εύστοχη θα έλεγα). Ο ρουλης ήταν άστοχος. Στο 3ο και 4ο δεκάλεπτο πήραμε εντελώς ανόητες επιλογές στην επίθεση.
Και η άμυνα μας ήταν ψιλό χάλια.
Άλλη ομάδα θεωρώ θα είχε καλύψει τη διαφορά. Βέβαια δώσαμε το δικαίωμα.
Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Για την άμυνα κάνεις λάθος, ειδικά στην περιφέρεια.
Ιάσονας
 
Δημοσιεύσεις: 2541
Εγγραφή: Κυρ 20 Δεκ 2015, 12:21

Re: ΠΑΟΚ - Άρης 75-64 Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό hellrider » Δευτ 14 Δεκ 2020, 11:52

Ιασονα....ειμαι τυπος που κοιταει πρωτα την δικη του καμπουρα και μετα των αλλων....οταν δεν παιζουμε δεν ασχολουμαι με τα κορακια....ας πουμε, ΑΚΟΜΑ μνημονευω απο το 2015 εκεινη την σφαγη (2 φορες κιολας) στα ημιτελικα πλει οφ με τον βαζελο στο ΟΑΚΑ...τοτε ήμασταν σαφως καλυτεροι επρεπε να ειχαμε παει τελικο πρωταθληματος και μας ΕΣΦΑΞΑΝ ΚΑΝΟΝΙΚΑ! Τελοσπαντων.....

Και για να κλεισω τα του χθεσινου ματς.....βελτιωση ουσιαστικη δεν υπηρξε...πως θα μπορουσε αλλωστε σε 3 μερες.....το ειπε ο κοουτς "το μυαλο των παικτων ειναι θολωμενο"....αυτο που δουλευτηκε οπως παλι ειπε ο κοουτς ειναι το ψυχολογικο κομματι....και αυτο φανηκε απο την διαθεση που εδειξαν στην αμυνα....

Συνεχιζουμε....για να δουμε τι θα κανει ο κοουτς το Σαββτο απεναντι στην πρωην ομαδα του!!
hellrider
 
Δημοσιεύσεις: 830
Εγγραφή: Τετ 29 Νοέμ 2017, 13:06

Re: ΠΑΟΚ - Άρης 75-64 Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Δευτ 14 Δεκ 2020, 17:07

πολύ καλή ομάδα η ρόδος. δυστυχώς για εμάς σε αυτό το σημείο.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10610
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: ΠΑΟΚ - Άρης 75-64 Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό renegade » Δευτ 14 Δεκ 2020, 17:29

Ιάσονα την τύχη σου καμιά φορά την ορίζεις και συ.
Εγώ λέω ότι με λύκο ο γιυεμπ δεν θα είχε 6 τρίποντα.
Εχθές ο Μαργαρίτης είχε μια κακή αντίδραση σε κλοους άουτ και ο λύκος τον έβγαλε αμέσως. Τον ξαναεβαλε στο 4 μόνο λίγα λεπτά για να ματσαρει τον Μιλόσεβιτς που δεν είναι στρετς παίκτης και το όπλο του είναι το επ. Ριμπάουντ.
Τέτοιες μικρές μικρές λίμνες κάνουν την διαφορά.
Εχθές εγώ είδα ότι ο ΠΑΟΚ έδωσε στοχευμένα στον αντίπαλο από που να επιτεθει για αυτό και αν εξαιρέσεις τα πρώτα 6 λεπτά που κοροϊδεύαμε και δέχτηκαμε 22 πόντους στα υπόλοιπα 34 δέχτηκαμε μόλις 42
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14438
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: ΠΑΟΚ - Άρης 75-64 Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Δευτ 14 Δεκ 2020, 17:44

renegade αυτο με το οποιο παιζαμε χτες δεν ητανε ομάδα. και δε μιλάω για τον ασπονδυλο συλλογο ως συλλογο αλλα για τιν τσιρκομαδα τους.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10610
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: ΠΑΟΚ - Άρης 75-64 Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Δευτ 14 Δεκ 2020, 18:35

ΜΑΣ ΑΡΚΕΙ η τσιρκομάδα και 1 Μεσολόγγι πχ. (ή Λαρσα) για να αποφύγουμε κάθε κουβέντα για υποβιβασμό που μικραίνει το σύλλογο..

Επειδή δεν είδα τα νικηφόρα τους ματς, πως κάναν τις 2 νίκες τους; με γριές κλπ;; με τι μπάσκετ;; διαφορετικό ;

Πίσω σε μας, κανείς δε με ενημέρωσε για το σχόλιο Κλείτου για τα 3-4αρια που προτιμά ο Λυκογιάννης; ελάτε, εσείς τα ξέρετε αυτά, πείτε και σε μας...
Τελευταία επεξεργασία από KalamarGiannis και Δευτ 14 Δεκ 2020, 18:37, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2252
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: ΠΑΟΚ - Άρης 75-64 Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό renegade » Δευτ 14 Δεκ 2020, 18:36

Βρε πολύ κακή ομάδα μαζί σου. Αλλά αυτή η κακή ομάδα είχε δύο νίκες με ανώτερους αντιπάλους ( Ηρακλή, Προμηθέα) και μία ήττα εκτός με τρεις πόντους από Μεσολόγγι.
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14438
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: ΠΑΟΚ - Άρης 75-64 Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Δευτ 14 Δεκ 2020, 20:05

ένας πέφτει φέτος. Πώς διάολο κερδίσανε προμηθέα-ηρακλή (τους οποίους εμείς θα κερδίσουμε εντός?), άβυσσος η αρειανή ψυχή των αρειανών. Θα δωσε κανα καθαρό πέναλτυ λογικά το πε και ο Βασίλης ο Βλαχόπουλος.

PS: είδατε πώς έχασε ο κολοσσός? ε τον προμηθέα επενδύει...
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10610
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: ΠΑΟΚ - Άρης 75-64 Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό bersekeros » Δευτ 14 Δεκ 2020, 22:54

Μπράβο στην Ομάδα για τη Νίκη και τη χαρά που μας χάρισε νωρίτερα την Κυριακή.
Θα ήθελα να μην είχαμε χάσει την διαφορά των 20 πόντων στο τέλος, αλλά και πάλι είμαι ευχαριστημένος που τους πατήσαμε και δείξαμε πάθος και σφυγμό κατά τη διάρκεια του αγώνα.
Ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία.
Άβαταρ μέλους
bersekeros
 
Δημοσιεύσεις: 11363
Εγγραφή: Σάβ 15 Δεκ 2007, 20:56

Re: ΠΑΟΚ - Άρης 75-64 Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό obanebane » Δευτ 14 Δεκ 2020, 23:28

palok έγραψε:ένας πέφτει φέτος. Πώς διάολο κερδίσανε προμηθέα-ηρακλή (τους οποίους εμείς θα κερδίσουμε εντός?), άβυσσος η αρειανή ψυχή των αρειανών. Θα δωσε κανα καθαρό πέναλτυ λογικά το πε και ο Βασίλης ο Βλαχόπουλος.

PS: είδατε πώς έχασε ο κολοσσός? ε τον προμηθέα επενδύει...



Το παιχνίδι με τις γριές ήταν χορηγία του πάγκου του Ηρακλή.
Όσο για τον Προμηθέα,είναι τόσα τα προβλήματα που αντιμετώπισαν με covid και άλλες ατυχίες,που δε τους επέτρεψαν ούτε προπονήσεις να κάνουν καλά καλά, τους πέτυχαν χωρίς ρυθμό και εντός έδρας και τους κέρδισαν, συμβαίνει.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: ΠΑΟΚ - Άρης 75-64 Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό renegade » Δευτ 14 Δεκ 2020, 23:57

Εν τω μεταξύ αυτών τον κουζελογλου ας τον έχουμε στα υπόψιν μας για την επόμενη σεζόν
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14438
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: ΠΑΟΚ - Άρης 75-64 Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό boogeyman77 » Τρί 15 Δεκ 2020, 00:32

Ο Κουζέλογλου άσχετο αλλά απ'όσο γνωρίζω είναι και ΠΑΟΚΙ(Το είχα ακούσει από τότε που αγωνιζόταν στο Λαύριο) Τίμιος "εργάτης" όπως ο Κακλαμανάκης
When The Going Gets Tough,The Tough Get Going.
boogeyman77
 
Δημοσιεύσεις: 5001
Εγγραφή: Σάβ 20 Ιαν 2018, 14:15
Τοποθεσία: Σαμοθράκη

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Basket League

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες