ΠΑΟΚ--Λάρισα 91-93,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Basket League και όλων των παραλειπομένων...

Re: ΠΑΟΚ--Λάρισα 91-93,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό ABOLEYTOI » Πέμ 10 Δεκ 2020, 16:05

άρα σπορ σκορ κσι ρεκόρ το χτεσινό.

Ήλπιζα σε νίκη χτες για να με βοηθήσει να καταπιώ το πικρό ευρωπαϊκό χάπι σήμερα, αλλά φευ. Όσο μας πληγώνεις, τόσο μας πληγώνεις, πλήγωσε μας κι άλλο, καταραμένε σε νιώθω.

Μεγάλη εντύπωση μου έκανε πως τις μικρές μας διαφορές (6-7 πόντους) τις εκμηδένιζε η Λάρσα σε χρόνο μηδέν. Τώρα που το σκέφτομαι ψυχραιμότερα ήταν σα να νόμιζαν οι δικοί μας ότι με μια μικρή διαφορά θα το παρατήσουν το παιχνίδι και τελείωσε η δουλειά για σήμερα. Σα να τα δώσαμε όλα με Κούλα και να ξεφουσκώσαμε; Δεν ξέρω.

Καλή αρχή την Κυριακή.
Από όλα τα σημεία
μου αρέσει η τελεία.
Άβαταρ μέλους
ABOLEYTOI
 
Δημοσιεύσεις: 8382
Εγγραφή: Σάβ 14 Μαρ 2009, 23:54

Re: ΠΑΟΚ--Λάρισα 91-93,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό theo86 » Πέμ 10 Δεκ 2020, 16:54

Ρε συ πολιτεία αντε σε παρακαλώ βαλε λουκέτο στο άθλημα, δεν βλέπεις το κίνδυνο της διασποράς;;
Έχουμε καταντήσει να μην μπορούμε να δούμε την καψουρα μας, την αρρώστια μας.. Πονάει η ψυχη μας...
ΠΑΟΚ είμαστε, δεν μας ενοχλούν οι ήττες αλλά μας ποναει το αίσθημα της ηττοπάθειας που εκπέμπει η ομάδα...
Εστω 1 παίχτη να εμπνέει, να νιώθει, να μην τα παραταει... Κοιτούσαν απλά το χρονομετρο και περιμεναν να δουν τι θα συμβεί...
Θλίψη ρε πεταμενοι..
Άβαταρ μέλους
theo86
 
Δημοσιεύσεις: 1805
Εγγραφή: Δευτ 14 Απρ 2008, 15:59

Re: ΠΑΟΚ--Λάρισα 91-93,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Ιάσονας » Πέμ 10 Δεκ 2020, 17:09

kataramenos5 έγραψε:Πιστευα οτι καποτε θα με λυπηθει ο θεος και δε θα το ξαναζησω αλλα φευ. Καθε φορα που βλεπω την αρχη ενος τετοιου παιχνιδιου τα φαντασματα του γασπαρη, του μυλωνα και του γακη στριφογυρναν στο μυαλο μου και με στοιχειωνουν. Φετος ηρθε να προστεθει κι ο Γουεμπ.Να χουμε να θυμομαστε. Πρεπεινα χεις πολυ γερη κραση για να εισαι ΠΑΟΚ.
Παιδαριωδη λαθη, αμυνα παιδικη χαρα, ενας αντιπλαος που ντυθηκε σουπερμαν κι ο Μεξας να μη πιστευει αυτα που βλεπει. Ελληνικη τραγωδια χωρις τον απο μηχανης θεο για μας.
Φταιει ο Μεξας? Σιγουρα γιατι στα τελ λεπτα δεν υπηρχε στο παγκο. Ο ορισμος του οτι να ναι. Ουτε τα βασικα.Τρικυμια.
Στο υπολοιπο διαστημα ομως? Τινα σου κανει οΜεξας, ο οποιος Μεξας, οταν ο love, ο κακλαμανκης ο νωντας συναγωνιζονται στο ποιος θ κανει την πιο μεγαλη.
Απιστευτα πραγματα ζησαμε παλι.
Ας ελπισουμε οτι ο νεος κοουτς θα συμμαζεψει την κατασταση και δε θα περασουμε τα περσινα. Το ροστερ (οταν παιζει συμφωνα μ αυτα που μπορει) ειναι για 4-6ητουλαχιστον.


Του Μυλωνά το θυμόμουνα και όποτε ακούω περιστέρι με πονάει, του Γάσπαρη το είχε αποβάλλει το μυαλό όμως και ας ήταν το πιο σημάντικό απ όλα, χτες θυμήθηκα μέσα στη μαυρίλα από την ήττα και ένα τρελό του χωλόπουλου νομίζω της γριας τότε που χάσαμε από μπέρυ - ζντοβντς και κάτι όρθιους κώνους την τρίτη θέση και ευρωλίγκα.

Δεν έπρεπε να αναφέρεις τον γασπαρη, πολύ κλάμα τότε.
Ιάσονας
 
Δημοσιεύσεις: 2535
Εγγραφή: Κυρ 20 Δεκ 2015, 12:21

Re: ΠΑΟΚ--Λάρισα 91-93,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Πέμ 10 Δεκ 2020, 17:10

Ασπρόμαυρος Εβρίτης έγραψε:Συγγνώμη για το σεξιστικό μου σχόλιο.


αχχαχαχααχ
Dimg4
 

Re: ΠΑΟΚ--Λάρισα 91-93,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Patron » Πέμ 10 Δεκ 2020, 17:17

Kat, Ιάσονα

γιατί ξύνετε πληγές που πήραν δεκαετίες να επουλωθούν;

:cry: :x
Patron
 
Δημοσιεύσεις: 3217
Εγγραφή: Δευτ 21 Ιούλ 2014, 11:16

Re: ΠΑΟΚ--Λάρισα 91-93,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Ιάσονας » Πέμ 10 Δεκ 2020, 17:24

Να αναφλερω και κάτι ακόμα για την διαιτησία. Καταρχήν δεν είναι δικαιολογία για κανέναν από την ομάδα, με τη Λάρισα παίζεις.
Παίζουν δύο ομάδες, η μία έχει στηθεί στο τρίποντο και απλά ψάχνει το σουτ.
Η άλλη παίζει 25 λεπτά με σέντερ επαφής που σε όλο το παιχνίδι εκτελεί τέσσερις βολές και άλλες τρεις ο Κονάτε σε 12 λεπτά. Συνολικά ο ΠΑΟΚ εκτελεί 20 βολές και η λαρισα 28 (οι ψηλοί της 8 και όλες τις άλλες γκάρντ).
Εχω μετρήσει τρία φάουλ στον Κονάτε από Goodwin στο ριμπάουντ τα δύο μπροστά στο σχινά που προκλητικά τα αγνοεί και δίνει φάουλ την παραμικρή επαφή σε παίκτες της λαρισας. Αυτά που συμβαίνουν στο μπάσκετ του ΠΑΟΚ δεν είναι νορμάλ σε σχέση με τη διαιτησία.
Και ξαναλέω δεν είναι δικαιολογία για την ηττα, θα έπρεπε να πέσει 20άρα χαλαρή χτες, αλλά λέω πως τα κοράκια σε γαμανε χειρουργικά (χτες) ή ξεδιάντροπα (αεκ) ασταμάτητα.
Ιάσονας
 
Δημοσιεύσεις: 2535
Εγγραφή: Κυρ 20 Δεκ 2015, 12:21

Re: ΠΑΟΚ--Λάρισα 91-93,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Παρ 11 Δεκ 2020, 10:30

ιάσωνα, 95 βολές έχουνε οι αντίπαλοι στα τρια τελευταια ματς. ΕΝΕΝΗΝΤΑ ΠΕΝΤΕ. Έχουμε κερδίσει ΚΑΙ ΤΑ ΤΡΙΑ ΜΑΤΣ εντός παιδιάς...
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10604
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: ΠΑΟΚ--Λάρισα 91-93,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 12 Δεκ 2020, 00:46

Τέλος... Ένας ακόμα αγώνας που χάσαμε στο τσακ. Πόσο διαφορετικά θα ήταν τα πράγματα γαμώτο...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46871
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Basket League

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης