ΑΕΚ - ΠΑΟΚ 85-84 Σχόλια & Παρελειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Basket League και όλων των παραλειπομένων...

Re: ΑΕΚ - ΠΑΟΚ 85-84 Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό hellrider » Δευτ 07 Δεκ 2020, 12:58

palok έγραψε:konate τι να πούμε ρε? υγεία μόνο.
ο νώντας είπαμε επίσης οτι παίρνει τόσο χρόνο διότι πολύ απλά καταλαβε ο Μέξας οτι Griffin ατον άσσο δεν υπάρχει (σόρρυ παιδιά και πάλι) οπότε προσπαθούσε να βρεί την ισορροπία. Ε τώρα κατάλαβε οτι αυτό μπορεί να το κάνει πολύ καλύτερα ο μητρουμακρύς.


Το καταλαβε;

Οντως υπαρχει προβλημα γιατι πολυ σωστα εγραψες οτι ειναι και οι τρεις scoring guards!
Κατα τη γνωμη μου πρεπει να διωξει Τερνερ και Νωντα και να παρει ενα κανονικο point guard....εκτος ολων των αλλων θα απελευθερωθει χρονος και για τον Καμπεριδη!
hellrider
 
Δημοσιεύσεις: 830
Εγγραφή: Τετ 29 Νοέμ 2017, 13:06

Re: ΑΕΚ - ΠΑΟΚ 85-84 Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Δευτ 07 Δεκ 2020, 19:17

όχι δε γίνεται αυτό που λές, μετά θα χεις από 2 ξένους στο 1-2 και στο 3 θα χεις μόνο τον Καμπερίδη? Θέλεις έναν πιο αθλητικό, εργάτη, πιο ψηλό κορμί αλλά με την ίδια ικανότητα στο τρίποντο (ας είναι μόνο spot up στην αδύνατη πλευρά), τύπου Brad Newley κάτι τέτοιο.

PS: δε λέω διώξτε τον Τέρνερ, προς θεου. Απλά προσπαθω να καταλαβω αν αυτη η ανισορροπία στην περιφέρεια μπορεί να λυθεί εκ των έσω ή όχι.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10606
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: ΑΕΚ - ΠΑΟΚ 85-84 Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό hellrider » Δευτ 07 Δεκ 2020, 20:40

Μα βρε εσυ palok. παντου ανισοροπια υπαρχει....εχεις 2 Point guard, 3 scoring guards, 1 smal forwrad , 3 power forward και 2 center!
Εγω παντως το ειπα γιατι :
1. Ο παπαντωνιου ειναι τραγικος (μεχρι στιγμης) και χρειαζεσαι κανονικο πλει μεικερ
2. Ο τερνερ μια απο τα ιδια
3. Ο Καμπεριδης παιρνει λιγο χρονο συμμετοχης ενω παιζουμε πολυ με 3 γκαρντ
4. Στο συγκεκριμενο ματς παιξαμε για αρκετο διαστημα με 3αρι ειτε τον ΒΑΓΓΕΛΗ ειτε τον Μπιτς....θεωρω οτι μπορουν να παιξουν τουλαχιστον απο ενα 5λεπτο εκαστος σε αυτη τη θεση (για τον ΒΑΓΓΕΛΗ αυτη ηταν η θεση του μεχρι που μεγαλωσε και βαρυναν τα ποδια του)

Στο συγκεκριμενο ματς μου αρεσε πολυ ο Γκριφιν (και ο Κακλαμανακης).....απο το καλοκαιρι θεωρουσα οτι ΜΟΝΟ αυτος μπορει να ειναι ο ηγετης της ομαδας.....τωρα ποιος εχρισε τον Λαβ ηγετη δεν ξερω (δεν υπηρξε ποτε, τουλαχιστον στις ελληνικες ομαδες που επαιξε).
Πολυ αρνητικοι ηταν Μπιτς, Τσαλμπουρης και Τερνερ!

Γενικα ομως ειμασταν ΠΟΛΥ ομαδα......ειπαμε....μακαρι να μας διαψευσει ο Μεξας!!!
hellrider
 
Δημοσιεύσεις: 830
Εγγραφή: Τετ 29 Νοέμ 2017, 13:06

Re: ΑΕΚ - ΠΑΟΚ 85-84 Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Ιάσονας » Δευτ 07 Δεκ 2020, 21:42

Εγώ προσωπικά αν άλλαζα κάποιον θα άλλαζα τον Τέρνερ. Δεν μπορώ να βλέπω τριάρι με τέτοιο σουλούπι το 2020. Δεν λέω πως είναι απάτη, είναι μπάσκετμπολίστας αλλά δεν είναι αθλητής, και στην εποχή μας αυτό δεν είναι αποδεκτό.
Για μένα δεν είναι αποδεκτό ο Μαργαρίτης και ο Μπιτς να παίζουν τρία που λέει ο hellrider. Μπορώ να το δω σαν τρικ όταν παίζεις με αντίπαλο που θεωρείς τόσο ανώτερο από εσένα αλλά δεν θέλω να το βλέπω όταν παίζουμε με όλες τις ομάδες πλην των 4 5 που ξεχωρίζουν. (Αυτή η σκέψη παρεμπιπτόντως είναι βγαλμένη από τη σχολή Μαρκόπουλου 100%)
Αυτό που προσωπικά δεν περίμενα είναι να δω τον Μητρου Long να ανταποκριθεί σαν ποιντ γκαρντ αλλά και αμυντικά, δείχνει μεγάλη προσαρμοστικοτητα σε διαφορετικό μπάσκετ από αυτό που έχει παίξει ως τώρα.
Με την προσθήκη Κονατε έχουμε την καλύτερη front line που έχουμε δει τα τελευταία χρόνια, μπορούμε να σταθούμε ανταγωνιστικα απέναντι σε όλους.
Αν ο Λοβ μπορέσει να δώσει πράγματα στην άμυνα που σωματικά μπορεί αλλά δεν του έχει ζητηθεί μέχρι τώρα στην καριέρα του θα δούμε ωραία πράγματα.
Υ. Γ. Για τον Καμπεριδη αυτό το ροστερ είναι ευκαιρία, το χρόνο του όμως πρέπει να τον κερδίσει και όχι να του χαριστεί. Δεν θα μπορούσε να του κάτσει καλύτερα στον ΠΑΟΚ από το να έχει μπροστά του έναν τόσο μη αθλητικό Αμερικανό.
Υ. Γ. 2 Όταν ο κολοσσός πήρε τον Καντερ, ως οπαδός του Πόρτλαντ στο ΝΒΑ, μπήκα να δω βιντεακια από τον αδερφό του γνωστού Καντερ. Αν και λίγο ατσουμπαλος πρέπει να πω πως μου έκανε τεράστια εντύπωση που δεν βρήκε καλύτερη ομάδα από τη Ρόδο. Φυσικά και θα τον ήθελα του χρόνου.
Ιάσονας
 
Δημοσιεύσεις: 2538
Εγγραφή: Κυρ 20 Δεκ 2015, 12:21

Re: ΑΕΚ - ΠΑΟΚ 85-84 Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Ιάσονας » Δευτ 07 Δεκ 2020, 21:47

Α και για τον Παπαντωνίου παιδιά παραείναι αυστηρή η κριτική
Ιάσονας
 
Δημοσιεύσεις: 2538
Εγγραφή: Κυρ 20 Δεκ 2015, 12:21

Re: ΑΕΚ - ΠΑΟΚ 85-84 Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό kayde » Τρί 08 Δεκ 2020, 00:29

Κοψτε τις μ@λακισμενες ανακοινωσεις.Φιλικα.Χρηστος.
Και οταν θα πεθανω,θελω τον Δικεφαλο στο ταφο μου επανω..
Άβαταρ μέλους
kayde
 
Δημοσιεύσεις: 2110
Εγγραφή: Παρ 01 Ιούλ 2016, 01:38
Τοποθεσία: Επτάλοφος

Re: ΑΕΚ - ΠΑΟΚ 85-84 Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Τρί 08 Δεκ 2020, 09:49

Ποτέ ξανά οι Beech και Μαργαρίτης στο Τριά.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10606
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: ΑΕΚ - ΠΑΟΚ 85-84 Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό sn0ufel4 » Τρί 08 Δεκ 2020, 11:20

Κλειδώνει συνεχίζουμε με Λάρισα
Μην καταδέχεσαι να ρωτάς: «Θα νικήσουμε; Θα νικηθούμε;» Πολέμα!
«Ασκητική»
Some folk we never forget... some kind we never forgive...havent seen the back of us yet...we will fight as long as we live
Many places i have been....many sorrows i have seen...
îdô Nidir nênâkham Bârî'n Katharâd
Άβαταρ μέλους
sn0ufel4
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 10195
Εγγραφή: Πέμ 12 Δεκ 2013, 16:19

Re: ΑΕΚ - ΠΑΟΚ 85-84 Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 12 Δεκ 2020, 00:35

Ξεκλειδώνει, μιας και θα ξαναγίνει ο αγώνας...

Η δική μου απορία είναι... Ποιος θα κοουτσάρει;; Θα πάμε με Λυκογιάννη, ή ο κανονισμός λέει τα ρόστερ όπως ήταν;;

Αν μπορούμε με Λυκογιάννη, τότε να πάρουμε πέντε παίκτες δανεικούς για έναν αγώνα, κανέναν από ομάδα Euroleague ή καμιά ρεζέρβα του ΝΒΑ...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46912
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: ΑΕΚ - ΠΑΟΚ 85-84 Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Mitsospaoki4 » Σάβ 12 Δεκ 2020, 10:19

Με λυκογιαννη και Παπαντωνίου, όπως και αυτοί θα κατέβουν με όλους τους Αμερικανούς.
Άβαταρ μέλους
Mitsospaoki4
 
Δημοσιεύσεις: 10828
Εγγραφή: Δευτ 21 Μάιος 2018, 12:53
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη - Βολος

Re: ΑΕΚ - ΠΑΟΚ 85-84 Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 12 Δεκ 2020, 11:58

Ωραία..
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46912
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: ΑΕΚ - ΠΑΟΚ 85-84 Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Ασπρόμαυρος Εβρίτης » Σάβ 12 Δεκ 2020, 12:24

Καμία δικαίωση δεν αισθάνομαι με την επανάληψη του παιχνιδιού. Δικαιοσύνη ήταν να δώσει το φαουλ και να χτυπήσω ένα παιχνίδι που ήμουν πολύ καλός απέναντι σε μια ομάδα με πενταπλάσιο μπάτζετ. Όχι να επιστρέψουν όσοι της λείπανε και εγώ να απαιτώ απο τον Νώντα(τυχαίο παράδειγμα) να μεταμορφωθεί στον Χάρντεν.
Λαός ενωμένος ποτέ νικημένος. 1926
Άβαταρ μέλους
Ασπρόμαυρος Εβρίτης
 
Δημοσιεύσεις: 5327
Εγγραφή: Παρ 27 Ιαν 2017, 23:40

Re: ΑΕΚ - ΠΑΟΚ 85-84 Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Σάβ 12 Δεκ 2020, 12:32

Δικαίωση αποτελεί το γεγονός πως κάποιος φορέας επιτέλους παραδέχθηκε πως χάσαμε άδικα.
Από κει και πέρα μην τα θέλουμε όλα δικά μας. Μέγιστη υπερβολή η επανάληψη του αγώνα, αλλά δεν ξέρω αν είναι δυνατόν να ζητήσει ο δικαστής συνέχιση του αγώνα από τη βολή.
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15447
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: ΑΕΚ - ΠΑΟΚ 85-84 Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό hasio_john » Σάβ 12 Δεκ 2020, 12:41

Κατά πάσα πιθανότητα θα χάσουμε με 20 πόντους διαφορά και θα μας τσιγκλάνε χρόνια με το συγκεκριμένο, αλλά όπως και να έχει είναι μια δικαίωση για ένα ματς που μας έκλεψαν. Βέβαια το σωστό θα ήταν να συνεχιστεί ο αγώνας στην παράταση και εννοείται θα είχαμε εμείς το πάνω χέρι με τις τότε συνθήκες.
Τα λαμόγια όμως είδαν την κατάστασή μας που ήμαστε με χωρίς προπονητή, είδαν πως οι χάρτινοι θα έχουν όλους τους παίχτες τους και σου λένε κάτσε να τους ξεφτιλίσουμε λίγο για να μην μιλάνε. Θαύματα πάντα γίνονται, αλλά για να δούμε ...
Μέρα χωρίς χαμόγελο, μέρα χωρίς ελπίδα,
σε κάνει και μαζεύεσαι, σαν να 'χει καταιγίδα
Άβαταρ μέλους
hasio_john
 
Δημοσιεύσεις: 9518
Εγγραφή: Σάβ 13 Δεκ 2008, 21:16
Τοποθεσία: ΧΑΝΙΑ

Re: ΑΕΚ - ΠΑΟΚ 85-84 Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 12 Δεκ 2020, 12:42

Τιμωρία του διαιτητή (ψυγείο καναδυό αγωνιστικές), επανάληψη των τελευταίων 2'' που θα ξεκινούν με τη βολή του παίκτη μας* που έβαλε το τρίποντο. Τούτο θα ήτο δικαίωσις.


* μη βαράτε, δεν ξέρω τους παίκτες, δεν έχω δει ούτε χαϊλάι.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46912
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Basket League

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες