Προμηθέας - ΠΑΟΚ 83-80 Σχόλια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Basket League και όλων των παραλειπομένων...

Re: Προμηθέας - ΠΑΟΚ 21/11 17:00 - ΕΡΤ Sports

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Σάβ 21 Νοέμ 2020, 20:08

Είδα μόνο το πρώτο ημίχρονο.
Βλέπω το τελικό σκορ και ξενερώνω τρελά. Χίλιες φορές να χάναμε με 15 πόντους.
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15315
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: Προμηθέας - ΠΑΟΚ 21/11 17:00 - ΕΡΤ Sports

Δημοσίευσηαπό boogeyman77 » Σάβ 21 Νοέμ 2020, 20:22

kataramenos5 έγραψε:Φευγει ο γιατρας απο προμηθεα?
Φερετε αχωνευτο ρε

Αν είναι να φέρουμε παχύσαρκο προπονητη6ας φέρουμε τον πρώην Παρτιζάνο
When The Going Gets Tough,The Tough Get Going.
boogeyman77
 
Δημοσιεύσεις: 4949
Εγγραφή: Σάβ 20 Ιαν 2018, 14:15
Τοποθεσία: Σαμοθράκη

Re: Προμηθέας - ΠΑΟΚ 21/11 17:00 - ΕΡΤ Sports

Δημοσίευσηαπό painkiller4 » Σάβ 21 Νοέμ 2020, 20:26

Τζάμπα, τζάμπα ήττα... Κρίμα δεν ανταμοιφθηκε η προσπάθεια με νίκη που την άξιζε...
η διαχείριση του παιχνιδιού από το πάγκο ήταν καθοριστική...
Ο τύπος που κάθεται στον πάγκο της ομάδας ξύπνησε ή ακόμα κοιμάται?
Μλκ δεν γίνεται να μην βλέπεις ότι ο λοβ θέλει αλλαγή στα τελευταία 6 λεπτά.
Ο Παπαντωνίου δεν σκοράρει ούτε σε βαρέλι.. και τον εχει μεσα στο τελευταιο τριλεπτο
To ματς χαθηκε απο τον αστειο στον παγκο...
Κρίμα γιατί στις λεπτομέρειες μπορούσε να πάρει το παιχνίδι . Παραφωνία που στα κρίσιμα λεπτά ο Γκρίφιν έμεινε στον πάγκο .
Η ομάδα χρειάζεται, επειγόντως, προπονητή, πλέι μέικερ και ψηλό...
Άβαταρ μέλους
painkiller4
 
Δημοσιεύσεις: 6611
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2015, 01:45

Re: Προμηθέας - ΠΑΟΚ 21/11 17:00 - ΕΡΤ Sports

Δημοσίευσηαπό BlackMagicPAOK » Σάβ 21 Νοέμ 2020, 20:28

Hell, Pain
προφανώς ο Love πήρε 2 τραβηγμένα σουτ αλλά από αυτόν περιμένω και τέτοιες προσπάθειες με το Ok του coach.
Στο τέλος επέλεξε να παίξει με τον Νώντα, προφανώς για πιο πιεστική άμυνα, αλλά δεν είχαμε σουτ.. δεν είχαμε πλευ μεικερ..
Προς το τέλος νομίζω ήταν στην ίδια πεντάδα Κακαλμανάκης και Παπαντωνίου ενώ ψάχναμε το μακρινό σουτ.
Θα μπορούσε να είχε μπει ο Γκρίφιν ή ο Μπιτς ή και οι δύο ..
Δεν μπορώ όμως να καταδικάσω τον Μέξα από αυτές τις .. λεπτομέρειες. ΚΑι από την ήττα με 3 π στην Πάτρα..
Θα δείξει ο καιρός και γι αυτόν.
" Oλα ειναι δρομος "
Άβαταρ μέλους
BlackMagicPAOK
 
Δημοσιεύσεις: 3619
Εγγραφή: Δευτ 23 Φεβ 2015, 21:53
Τοποθεσία: Γιάννενα

Re: Προμηθέας - ΠΑΟΚ 21/11 17:00 - ΕΡΤ Sports

Δημοσίευσηαπό renegade » Σάβ 21 Νοέμ 2020, 20:34

Με έναν Προμηθέα χωρίς προβλήματα και με αγωνιστικά ρυθμο σήμερα το κοντέρ θα έγραφε 25.
Πολύ καλή η ομάδα
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14122
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: Προμηθέας - ΠΑΟΚ 21/11 17:00 - ΕΡΤ Sports

Δημοσίευσηαπό hellrider » Σάβ 21 Νοέμ 2020, 20:57

1. Περνας μπροστα 3-4 λεπτά πριν την ληξη και αντι να παιξεις συγκεντρωμενα,ομαδικα κτλ παιρνεις τραβηγμενα σουτ με ατομικες ΜΟΝΟ ενεργειες λες και εισαι 10 ποντους πισω!
2. Ειναι σαφες ή οτι δεν μπορει να χαλιναγωγησει τους παικτες του ή οτι εχει δωσει εντολη καντε οτι γουσταρετε.
3. Τον Τσαλμπουρη γιατι τον εβγαλε; Μπορει να μου δωσει καποιος μια πειστικη απαντηση.
4. Καποιοι εχετε μπερδευτει...οι σουτερ της ομαδας ειναι ο Τερνερ και ο γκριφιν και οχι ο Λοβ. Ναι μεν ειναι πολυ καλος παικτης αλλα αυτοι οι 2 ειναι τα κυρια -υποτιθεται- πιστολια. Ο γκριφιν ηταν στον παγκο και οταν μπηκε εβαλε 1 τριποντο και ο Τερνερ δεν επαιρνε μπαλα απο Λαβ και Παπαντωνιου. Κι αυτος την μια φορα που πηρε μπαλα εβαλε 1 τριποντο!

Θα εγραφα κι άλλα αλλά δεν μπορω να ασχολουμαι και πολυ με τον Μεξα......
hellrider
 
Δημοσιεύσεις: 830
Εγγραφή: Τετ 29 Νοέμ 2017, 13:06

Re: Προμηθέας - ΠΑΟΚ 21/11 17:00 - ΕΡΤ Sports

Δημοσίευσηαπό renegade » Σάβ 21 Νοέμ 2020, 22:39

Για αυτό που γράφεις στο 2. Δεν θα ξεχάσω ένα παιχνίδι πέρσι που εκείνος ο τραγικός ο Μπόμπι Μπράουν έκανε την μια μαλακια μετά την άλλη,τα είχε σπάσει και όχι μόνο δεν τον εβγαζε, τον παρατηρούσε απαθής να μαμαει τα πάντα.

Ο λιβ είναι ένας πολύ ταλαντούχος παίκτης και το γκαρ που θα πάρει προσπάθειες και σκορ. Ίσως ο πιο ταλαντούχος στην ομάδα. Δουλειά του προπονητή είναι να καταλάβει σε τι κατάσταση είναι ο παίκτης ψυχολογικά και σωματικά.
Ένας κανονικός προπονητής μετά το τραγικό λάθος των 5 δευτερολέπτων θα καταλάβαινε ότι ο παίκτης χρειάζεται αλλαγή για να καθαρίσει το μυαλό του.
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14122
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: Προμηθέας - ΠΑΟΚ 83-80 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 21 Νοέμ 2020, 22:51

Μπράβο ρε ΠΑΟΚ, δεν περίμενα ήττα με 3 πόντους μόνο από τον Προμηθέα! Σημαίνει ότι μπορούσαμε.

Hell, έκανες καμιά μαμουνιά να πας γήπεδο;; :mrgreen:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46410
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Προμηθέας - ΠΑΟΚ 83-80 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Σάβ 21 Νοέμ 2020, 22:58

Τι παθιασμένα έβλεπα ΠΑΟΚ μπάσκετ τα καλά παλιά χρονια, που είχαμε ομαδάρες και γενικά το πρωτάθλημά μας ήταν πραγματικά υψηλού επιπέδου! Πια δεν μπορώ ούτε στην τηλεόραση να δω πάνω από 10λ. Γενικά, όχι μόνο τον ΠΑΟΚ. Ποτέ δε θα αρνηθώ ότι το τμήμα αυτό βοήθησε πάρα πολύ όλους εμάς τους γύρω στα 40 να έχουμε πόρωση για τον ΠΑΟΚ, παρά τις Ιωαννίδειες ΑΛΗΤΕΙΕΣ. Πλέον με θλίβει να μας βλέπω να έχουμε ξεπέσει έτσι.
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17920
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Προμηθέας - ΠΑΟΚ 83-80 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Σάβ 21 Νοέμ 2020, 23:21

ετσι ακριβως
Dimg4
 

Re: Προμηθέας - ΠΑΟΚ 83-80 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό chri5ti9 » Σάβ 21 Νοέμ 2020, 23:39

Διορθώσαμε πολύ την άμυνα. Σε σχέση με τα άλλα ματς. Δυστυχώς το ματς χάθηκε από τον Μεξα που δεν έβγαζε το Λοβ. Κατά σειρά air-ball, 5δευτερα και 1 χαμένο διποντο. Καπου στα 5δευτερολεπτα που έκανε λάθος τον βγάζεις. Ο Μπιτς είχε 4 φάουλ μπορούσε να μπει στο τελευταίο ενάμισι λεπτό. Τσαλμπουρη Μπιτς Τερνερ Γκριφιν και Παπαντωνίου έπρεπε να είναι στο τελευταίο ενάμιση λεπτό μέσα. Παπαντωνίου αυστηρά μόνο και μόνο να κουβαλάει μπάλα μέχρι το κέντρο και άμυνες. Θες τρίποντο και σουτ δεν γίνεται να αγνοείς τον Μπιτς. Ας μην πω που έθαψε τον Λονγκ ενώ μπορούσε να βγάλει άμυνες και να δώσει κάνα φάουλ γενικά να τους τρέξει. Μου άρεσε η μη χρησιμοποιήση του Χερντον. Θέλω να δείρω τον γλοιώδη σπυριαρη που είναι πρώην του γαυρου.

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Λαρυγγια στα τσιμεντα και ψυχη στα καγκελα
Άβαταρ μέλους
chri5ti9
 
Δημοσιεύσεις: 2311
Εγγραφή: Κυρ 21 Νοέμ 2010, 17:11
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Re: Προμηθέας - ΠΑΟΚ 83-80 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Σάβ 21 Νοέμ 2020, 23:45

Εγω θα τον ηθελα στον ΠΑΟΚ παντως
Dimg4
 

Re: Προμηθέας - ΠΑΟΚ 83-80 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Κυρ 22 Νοέμ 2020, 01:03

renegade έγραψε:
kataramenos5 έγραψε:Νταξ αμα εβαζε 2 ο λαβ και τα κορακια διναν κανα φαουλ μπορει και ναταν προπονηταρα ο μεξας.
Ποιος να ρθει στον ΠΑΟΚ μωρε μετα απ αυτα που εγιναν

Κλασικός κατ
Αυτο θα λεγαν οι περισσοτεροι. Στεφανι και μεσα θεος.
Για τον μεξα τo γραψα πρωτος για διαχειρηση του Love και νωντα.
Και κατι ακομα τρωμε καλαθι κι ενω μας πιεζουν μεσα στη ρακετα τη μπαλα επαναφερει ο νωντας. Αλλαξε τοσο πολυ το μπασκετ η ξεχασα και τα βασικα?
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26576
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Προμηθέας - ΠΑΟΚ 83-80 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Κυρ 22 Νοέμ 2020, 01:16

Οχι κατ, αυτοι δεν κανουν καν τα βασικα πλεον. Ειμαστε 6 ποντους πισω και ο νωντας παει για διποντο στα 20 δευτερα...
Επαναφορα ο νωντας αντι να παει ενας ψηλος και να ξεμαρκαριστει ο νωντας για να παρει μπαλα..
σοκαριστικα πραγματα βλεπουμε, βασικα πραγματα που μαθαιναμε στο γυμνασιο
Dimg4
 

Re: Προμηθέας - ΠΑΟΚ 83-80 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό renegade » Κυρ 22 Νοέμ 2020, 10:10

Εμένα πάλι άλλη είναι η απορία μου.
Ο Λυκογιάννη και ο μέξας λένε ότι ο Γκρίφιν είναι περισσότερο άσσος παρά δύο...ποια είναι αυτά τα γαμημενα τα play making skills που βλέπουν και δεν τα βλέπουμε εμείς?

Υγ εγώ διαφωνώ με το ξέσκισμα που τρώει ο Νώντας.
Σε μία κανονική ομάδα μέρα κανονικό playmaker αμερικάνο όπου θα έπαιζε 2-3 λεπτά το δεκάλεπτο για να δίνει ανάσες στον βασικό μία χαρά είναι ο Νώντας.
Εχθές πέρα από τα πολλά καλά που έκανε, κατάφερε όμως όταν ανέλαβε τον Μάντζαρη να του κόψει το ρυθμό.
Απλά να σου πω κάτι ρε Νώντα... Χάσε βρε αγόρι μου 5 κιλά λίπος. Η εικόνα να κρέμονται κρέατα από τα μπράτσα δεν είναι εικόνα επαγγελματία μπασκετμπολίστα που θέλει να κάνει καριέρα
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14122
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Basket League

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες