Ηρακλής - ΠΑΟΚ 75-57,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Basket League και όλων των παραλειπομένων...

Re: Ηρακλής - ΠΑΟΚ 75-57,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό hellrider » Δευτ 26 Οκτ 2020, 12:39

Απο οτι φαινεται ΜΟΝΟ για τον ΠΑΟΚ (παλι) υπαρχουν δικαιολογιες για το χαλι που εδειξε....

Δικαιολογια Νο1 : ΔΙΑΦΟΡΑ ΡΟΣΤΕΡ.....καταρχην πως βλεπετε ως παικταραδες τον Σαγκς της Κυμης, τον Μπολουιν που επαιζε Σουηδια,Γερμανια, Αυστρια, Δανια με μεσους ορους 9 ποντων, τον ρουκι τσιλντρες, τον Μουρ που η μοναδικη καλη ομαδα που επαιξε ειναι η Ρομα οπου ειχε 2,2π.,τον Τσαιρελη,τον Καβαδα και τον Βεργινη(αν ειναι δυνατον) δεν μπορω να καταλαβω.....ειμαι ΣΙΓΟΥΡΟΣ οτι αν αυτα τα ονοματα "επαιζαν" το καλοκαιρι για εμας τους περισσοτερους απο αυτους δεν θα τους θελατε!
Τελοσπαντων....αυτη η δικαιολογια φαινεται οτι δεν ισχυσε για ΚΑΜΙΑ ομαδα σε αυτην την αγωνιστικη...ουτε για τον Ιωνικο που κερδιζε την Αεκ εως το 35ο λεπτο σχεδον ουτε για τον Κολοσσο που εχασε 3 ποντους απο το Περιστερι ουτε καν για την Λαρισα που η μεγαλυτερη διαφορα που εχανε στο ματς με τον βαζελο(οταν δεν περνουσε μπροστα) ηταν 11 ποντοι!!! Απο οτι φαινεται η δικη μας διαφορα στο ροστερ με την γριά ειναι πιο δικαιολογημενη για ενα χαλαρο 20αρικο που φαγαμε!!!

Δικαιολογια Νο2 : Ο κορωνοιος!!! ΜΟΝΟ για τον ΠΑΟΚ παλι!!!

Δικαιολογια Νο3 : Οι πολλες αναβολες του πρωταθληματος! ΜΟΝΟ για τον ΠΑΟΚ παλι!!!

Kalamargiannis....ο κακλαμανακης παντως δεν περασε απαρατηρητος ουτε στο Λαυριο(που ειχε καλυτερο τοτε ροστερ απο εμας) ουτε καν στην περσινη Αεκ!
Οσον αφορα τα τριποντα...καταρχην ο Βεργινης τα τελευταια 3 χρονια εχει μ.ο. κατω απο 30% στο τριποντο....απο κει και περα αν μιλας για την συγκεκριμενη μερα ΝΑΙ υπηρχε αλλος ενας περαν του Λοβ....ο Μπιτς που ειχε 2/2....αλλα γενικα εχεις κι αλλους 2...τερνερ και γκριφιν!

Τελος θα συμφωνησω με Palok για τον mitrou-long....κι εμενα μου αρεσει....βασικα στο συγκεκριμενο ματς ετσι οπως εξελιχθηκε μια 5αδα βλεπω πως θα μπορουσε να λειτουργησει αμυντικα (κυριως) αλλα και γενικα
1 Μητρου-λονγκ
2. Λοβ
3. Καμπεριδης
4.Μπιτς
5 Κακλαμανακης
ΑΛΛΑ τι να λεμε....χωρις προπονητη οποιον και να βαλεις.......


Υ.Γ. Palok....ο Λυκογιαννης ΧΩΡΙΣ αλλαγη μπορει να την παει 6αδα αυτην την ομαδα!!!
hellrider
 
Δημοσιεύσεις: 830
Εγγραφή: Τετ 29 Νοέμ 2017, 13:06

Re: Ηρακλής - ΠΑΟΚ 75-57,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Ιάσονας » Δευτ 26 Οκτ 2020, 12:53

Και ο Μεξας πιστεύω μπορεί, θα φανεί.
Φυσικα και έχει δείξει πράγματα ο Κακλαμανακης, αντικειμενικά όμως και οι Καββαδας και Τσαιρελης έχουν δείξει πράγματα, μην τους απαξιώνεις.
Δεν χρειάζεται φέτος γκρίνια τόσο νωρίς θα δείξει.
Λυκογιαννης ζιαγκος Μεξας Χάρης είναι κατά την γνώμη μου ίδιου επιπέδου προπονητές, αλλά εδώ θα είμαστε να το κρίνουμε.
Ιάσονας
 
Δημοσιεύσεις: 2534
Εγγραφή: Κυρ 20 Δεκ 2015, 12:21

Re: Ηρακλής - ΠΑΟΚ 75-57,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό hellrider » Δευτ 26 Οκτ 2020, 13:11

Ιασονα δεν απαξιωνω κανεναν....αν ειδες στο πρωτο ποστ μου εγραψα οτι απλα δεν τους θεωρω καλυτερους απο τους Κακλαμανακη-Μπιτς αντιστοιχα....και για να ειμαι ακομη πιο σαφης δεν θεωρω την διαφορα των ροστερ των 2 ομαδων (ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ) τετοια που να δικαιολογει ενα τοσο χαλαρο 20αρικο στο κεφάλι!!!
Τελος ο Λυκογιαννης και ο Ζιαγκος ειναι κανονικοι προπονητες(οχι φοβερου επιπεδου αλλα ικανοποιητικοι για το επιπεδο της λιγκας) ενω ο Μεξας η ειδικοτητα του ειναι να ριχνει ομαδες στην Α2!

Υ.Γ. Η γρια ανακοινωσε Χατσερ!!!(αυτος που ελεγε το καλοκαιρι οτι δεν ξαναρχετε Ελλαδα με τα χαλια της λιγκας-κυριως καρφι για τον ΠΑΟΚ που του χρωσταει-)
hellrider
 
Δημοσιεύσεις: 830
Εγγραφή: Τετ 29 Νοέμ 2017, 13:06

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Basket League

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης